• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Végül is mindegy, ami érdekes, hogy megint számolnak a rendszeresítésével. Vajon mi lehet az oka? Rájöttek, hogy nincs köztes állapot, a MRE és a konyha közt?


Passz. De szerintem egyáltalán nem rossz az, ha van a katonánál egy olyan edény, amiben tud vizet forralni bármilyen célból, ha kell. Jó, lehet éppen vizet forralni akár még PET palackban is szükség esetén, de az aztán már tényleg egészségtelen.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 461
113
Passz. De szerintem egyáltalán nem rossz az, ha van a katonánál egy olyan edény, amiben tud vizet forralni bármilyen célból, ha kell. Jó, lehet éppen vizet forralni akár még PET palackban is szükség esetén, de az aztán már tényleg egészségtelen.

Én ennek örvendek. Sőt régebben volt egy vitám Dudivan kulacs vs camelbak ügyben. Ezek szerint a kulacsok és a tartozékuk marad vagy lesz.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Én ennek örvendek. Sőt régebben volt egy vitám Dudivan kulacs vs camelbak ügyben. Ezek szerint a kulacsok és a tartozékuk marad vagy lesz.

Ja igen, emlékszem rá.
Most úgy tűnik, hogy maradnak. Aztán persze ki tudja. Meg kérdés, hogy legyártanak-e megfelelő mennyiségű (itt azért legalább 5-10000 darabról lenne szó) csajkát is, vagy csak mutatóba párat.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 461
113
Ja igen, emlékszem rá.
Most úgy tűnik, hogy maradnak. Aztán persze ki tudja. Meg kérdés, hogy legyártanak-e megfelelő mennyiségű (itt azért legalább 5-10000 darabról lenne szó) csajkát is, vagy csak mutatóba párat.
Attól függ kitől rendelik.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Sose hallottam Zuckerbergről, hogy pocség minőségű és drága csajkákat gyártott volna :)


Jóóó, te is tudod, hogy mire értettem. :cool: Akkor legalább a mennyiség meglenne. A minőség meg eddig sem számított... De én annyira örülnék, ha mernének nagyot álmodni legalább ebben (csajkával-kulaccsal elég nehéz ölni, tehát a pacifistáknak, AI-nak, TASZ-nak sem lehetne szava) bevállalnák a titán készletet. Már azóta találtam 150 dodóért is ugyanazt, ugyanattól a gyártótól, csak egy amcsi viszonteladótól saját márkanéven (ugye mondtam, hogy a kínaiak marhára túlárazzák azzal a 200 dollárral...).

http://www.heavycoverinc.com/heavy-...udes-tritan-plastic-and-titanium-canteen-cap/
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 461
113
Jóóó, te is tudod, hogy mire értettem. :cool: Akkor legalább a mennyiség meglenne. A minőség meg eddig sem számított... De én annyira örülnék, ha mernének nagyot álmodni legalább ebben (csajkával-kulaccsal elég nehéz ölni, tehát a pacifistáknak, AI-nak, TASZ-nak sem lehetne szava) bevállalnák a titán készletet. Már azóta találtam 150 dodóért is ugyanazt, ugyanattól a gyártótól, csak egy amcsi viszonteladótól saját márkanéven (ugye mondtam, hogy a kínaiak marhára túlárazzák azzal a 200 dollárral...).

http://www.heavycoverinc.com/heavy-...udes-tritan-plastic-and-titanium-canteen-cap/
Megtaláltam alin is 123 euróért.
https://www.aliexpress.com/item/Kei...lgo_pvid=34695c92-9c3d-4c44-9705-99d97af4b4b6
Meg aztán ha nagyon meg akarod venni akkor próbálj meg alkudozni velük.
Viszont én jól elvagyok az alu ejtőernyős kulacsommal. Akkora adag rizset vagy hajdinakását lehet benne főzni, hogy akár három ember is jól lakik.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Megtaláltam alin is 123 euróért.
https://www.aliexpress.com/item/Kei...lgo_pvid=34695c92-9c3d-4c44-9705-99d97af4b4b6
Meg aztán ha nagyon meg akarod venni akkor próbálj meg alkudozni velük.
Viszont én jól elvagyok az alu ejtőernyős kulacsommal. Akkora adag rizset vagy hajdinakását lehet benne főzni, hogy akár három ember is jól lakik.

100 felett nálam nem opció. Nem vagyok én Krőzus... :(
Na de a titán sokkal cool-abb! :p (Egyébként én egy fél literes Tatonka acélbögrével nyomom az alkalmi főzőcskézést, bár eddig még csak zacskós leves főtt benne.)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 461
113
Úgy tűnik, hogy ezek gyártják.
https://chinametalfabrication.en.alibaba.com/?spm=a2700.8304367.0.0.jhElby
Ezt a terméket meg csak mellékesen csinálják
https://www.alibaba.com/product-det...42710.html?spm=a2700.7724838.2017115.1.zTWUDe
100 felett nálam nem opció. Nem vagyok én Krőzus... :(
Szerintem ha bőven 500+ darabot rendelnél, már 100 dollár alá tudnád nyomni az árat :D
A hajdinakása remek találmány (kicsit börtönkoszt íze van, de nem olyan rossz), hihetettlenül kiadós. Egy rész kásához két rész víz. Ez egy csajka esetében egy bögre (kb 300 ml) kásához két bögre víz, ez gy elég jól kitölti.
Innen loptam az ötletet, csak én nem teszek bele levesport, csak símán megsózom.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Szerintem ha bőven 500+ darabot rendelnél, már 100 dollár alá tudnád nyomni az árat :D

Épp erre gondoltam a Honvédség kapcsán. Vagy akár még itthon is lehetne gyártani. Akár a teljes folyamatot beleértve is. Elvileg van titánban gazdag bauxitunk, stb. A titánból készült akármiket meg amúgy is könnyen el lehet adni, van piacuk (persze megfelelő, versenyképes áron) mivel a hype-faktor, meg a valóban nagyon pozitív tulajdonságai miatt keresettek a titán eszközök.


A hajdinakása remek találmány (kicsit börtönkoszt íze van, de nem olyan rossz), hihetettlenül kiadós. Egy rész kásához két rész víz. Ez egy csajka esetében egy bögre (kb 300 ml) kásához két bögre víz, ez gy elég jól kitölti.
Innen loptam az ötletet, csak én nem teszek bele levesport, csak símán megsózom.

Erről a hajdinakásáról most hallottam először. Köszi, kipróbálom majd.

(Off. Cagnát megint bannoltátok? Pedig már épp kezdtem vele összecimbizni. Off/off)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 461
113
Épp erre gondoltam a Honvédség kapcsán. Vagy akár még itthon is lehetne gyártani. Akár a teljes folyamatot beleértve is. Elvileg van titánban gazdag bauxitunk, stb. A titánból készült akármiket meg amúgy is könnyen el lehet adni, van piacuk (persze megfelelő, versenyképes áron) mivel a hype-faktor, meg a valóban nagyon pozitív tulajdonságai miatt keresettek a titán eszközök.

Kétlem, hogy bárki titánkannákban gondollkodna. A rozsdamentes acéllal sincs baj, pár ezres nagyságrendért meg nem éri meg bármilyen ipari háttért is kiépíteni.
Gondolom valami ilyesmiről van szó. Az eladó szerint a havi kapacitásuk 30 000 darab és kb 2-3 dollárért adják, bár szerintem lehet alkudni bőven.
https://www.alibaba.com/product-det...240.html?spm=a2700.7724838.2017115.152.jeEztB

Cagnát megint bannoltátok?
Nem tudok semmi ilyesmiről.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Kétlem, hogy bárki titánkannákban gondollkodna. A rozsdamentes acéllal sincs baj, pár ezres nagyságrendért meg nem éri meg bármilyen ipari háttért is kiépíteni.

Pont arra gondoltam, hogy a kulacs-csajka révén beindulhatna a dolog és csatlakozhatnánk a "titán-nagyhatalmakhoz". Mert jelenleg az oroszok, az amcsik és Kína uralják ezt a piacot (persze jelen vannak még a franciák, japók, svédek, stb. is, de ők nem túl jelentősen). Polgári területen inkább az amcsik és Kína. Szerintem lehetne keresnivalónk ott. És persze, hogy pusztán a katonák evő-ivócuccai még önmagukban nem érnék meg. Viszont lehetne ugródeszka egy sokkal nagyobb piachoz, katonai és polgári vonalon. Bár az tény, hogy ebben a témában eléggé elfogult vagyok, de szerintem lenne értelme megpróbálni. Inkább ebbe fektetnének, akár uniós lóvét is, ha lehet.

Gondolom valami ilyesmiről van szó. Az eladó szerint a havi kapacitásuk 30 000 darab és kb 2-3 dollárért adják, bár szerintem lehet alkudni bőven.
https://www.alibaba.com/product-det...240.html?spm=a2700.7724838.2017115.152.jeEztB

Hát, ha már mondjuk az alapanyag nem is itthoni, de legalább a késztermék gyártását remélem, hogy itthon csinálják.

Nem tudok semmi ilyesmiről.

Janzen úgy 99%, hogy Cagna volt, szerintem. Persze lehet, hogy tévedek.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 461
113
Pont arra gondoltam, hogy a kulacs-csajka révén beindulhatna a dolog és csatlakozhatnánk a "titán-nagyhatalmakhoz". Mert jelenleg az oroszok, az amcsik és Kína uralják ezt a piacot (persze jelen vannak még a franciák, japók, svédek, stb. is, de ők nem túl jelentősen). Polgári területen inkább az amcsik és Kína. Szerintem lehetne keresnivalónk ott. És persze, hogy pusztán a katonák evő-ivócuccai még önmagukban nem érnék meg. Viszont lehetne ugródeszka egy sokkal nagyobb piachoz, katonai és polgári vonalon. Bár az tény, hogy ebben a témában eléggé elfogult vagyok, de szerintem lenne értelme megpróbálni. Inkább ebbe fektetnének, akár uniós lóvét is, ha lehet.

Fogalmam sincs. Lehet megérné.
??
Én kíváncsi lennék egy olyan véleményére is aki aktív szolgálatban van. Neki mi a véleménye kulacs plusz csajka ügyben?

Janzen repült, de Cagnáról nem tudok.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Fogalmam sincs. Lehet megérné.

Én sem tudom. De ha valamire, akkor erre szerintem érdemes lenne költeni. Mások is látnak benne fantáziát.

http://www.warcosts.net/wp-content/...um_Initiative_(DTI)_Website_March_20_2012.pdf

http://index.hu/tudomany/darpa040907/

Én kíváncsi lennék egy olyan véleményére is aki aktív szolgálatban van. Neki mi a véleménye kulacs plusz csajka ügyben?

Janzen repült, de Cagnáról nem tudok.

Hát, dudiét már ismerjük. :hadonaszos: (Jó ez a smiley)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Hát ez egy elég bizarr videó... nem nagyon tudom hova tenni....
de az orosz MRE-t eszi, issza...ömmm tapogatja, kopogtatja, csürüszköli benne végig.

 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 461
113
Nagyon is jó helyen van. Egy csomó MRE evő videó meg van itt osztva.