A határon a szolgálati rend miatt vagy hideg egésznapos kaját kapsz(reggeli a bázison tehát a hideg kaja egy ebéd és egy vacsora) vagy éjszakai pótlék +reggelit.
Az új ruházatról

De mi a bajuk az aluval?Akkor ezek szerint csajka is lesz, csak most már 304-esből az alu helyett.
De mi a bajuk az aluval?
Tudod, a múltkor beszéltük is. Az elméletem szerint valamelyik döntéshozói pozícióban lévő emberke olvasott egy pár évtizedes tanulmányt, vagy valami jó kis gyíkemberes-kemtréles-alumíniumpermetezéses sztorit az újvilágtudat blogon, aztán eldöntötte, hogy az alunak mennie kell. Mondjuk, én sem szeretem az alut. Már az sem tetszik, hogy "megfogja" a bőrömet is, annyira tud kopni...Pont annyit tudok erről, mint te.Tudod, a múltkor beszéltük is. Az elméletem szerint valamelyik döntéshozói pozícióban lévő emberke olvasott egy pár évtizedes tanulmányt, vagy valami jó kis gyíkemberes-kemtréles-alumíniumpermetezéses sztorit az újvilágtudat blogon, aztán eldöntötte, hogy az alunak mennie kell. Mondjuk, én sem szeretem az alut. Már az sem tetszik, hogy "megfogja" a bőrömet is, annyira tud kopni...
Már legalább 100 éve elterjedt termékről van szó, amit az emberiség hatalmas része nap mint nap használ. Ekkora statisztikai mintálval, ekkora időn keresztül ha valami komoly gond lett volna vele, mára már kiderült volna. Onnan indúlt, hogy felboncolva Alzhaimer kórban elhunyt betegeket az agyukban szokatlanúl magas alumínium koncentrációt mértek, viszont azt már nem állapították meg, hogy ez miért is van?Lehet, hogy végül igaza lesz, mert pár év múlva mégis kiderül, hogy az alu bizony erősen mérgező.
Azokban normál esetben nem főzöl. Több magyar tanulmány is született arról, hogy elég sok alumíniumot eszünk meg ha odafűtünk az alu edényeknek.
Már legalább 100 éve elterjedt termékről van szó, amit az emberiség hatalmas része nap mint nap használ. Ekkora statisztikai mintálval, ekkora időn keresztül ha valami komoly gond lett volna vele, mára már kiderült volna. Onnan indúlt, hogy felboncolva Alzhaimer kórban elhunyt betegeket az agyukban szokatlanúl magas alumínium koncentrációt mértek, viszont azt már nem állapították meg, hogy ez miért is van?
http://www.snopes.com/cooking-with-aluminum-foil-puts-you-at-risk-for-alzheimers/
Végül is mindegy, ami érdekes, hogy megint számolnak a rendszeresítésével. Vajon mi lehet az oka? Rájöttek, hogy nincs köztes állapot, a MRE és a konyha közt?Hmm, ez érdekes. Akkor valószínűleg az óvatosság lesz az oka.
Igen, ezt már említetted. Én ezeket találtam:
ATSDR összefoglaló:
https://www.atsdr.cdc.gov/phs/phs.asp?id=1076&tid=34
És NCBI:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2782734/
Elvileg nem különösebben veszélyes. Veseelégtelenségben szenvedőkre lehet leginkább az.
Köszi, közben nekem is feldobta. Ez utóbbi nem szilícium-karbid, amit linkeltem annak néz ki. Meglepően olcsón adják a nagy, járművön is értelmezhető méretű lapokat (is).
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..