A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

vantsy

Active Member
2014. június 16.
285
219
43
De egyébként ez a bocskai mizéria is tünet, hogy milyen beteg valójában az egész rendszer. Főleg most, hogy kiderült ez az egész dolog az új köznapi és társasági ruháról.


Lesz köznapi és társasági ruha is?
Hiába már csak ez volt a gond, minden mást megoldottak.....
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

öreg járőr

Well-Known Member
2017. január 28.
260
290
63
Jön Benjamin Netanjahu meg szór minket és a V4 et csúcstechnikás izraeli fegyverekkel nagyon ócson. Jaj bilibe lógott a kezem b@sszus.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Hát ez szuper... A tisztelt VKF inkább a modernizációra fordíthatná mérhetetlen energiáit. Kurvára meg kéne érteni, hogy a fiatalok nagy része a CoD-on, Crysis-en, meg hasonlókon nőtt fel és egy "hagyományőrző", muzeális marhaságban nem akar részt venni... Jó cuccokat és jó fizetést akarnak. Miért kell ennyire balfasznak lenni, hogy ezt nem bírják felfogni, komolyan nem értem... (És ne is kezdje el senki olyan a nagynemzetimagyarstb. dumát, aki nem szerződéses/hivatásos, vagy nem tervez jelentkezni a Honvédséghez!)
A Magyar Honvédség nevében benne van, hogy magyar. Kell ami utaljon ránk. Ha neked hányingered van a nagynemzerimagyarkodástól, az a te bajod, de kell valami, ami látványban is ránk utal. Ha ez a bocskai, legyen, de haladjunk már azért a korral, sokkal jobbá lehetne tenni anélkül, hogy komolyan változtatnánk a jellegén. Ha a jó cucc az amerikai, stb, én azt elutasítom. Pl a KMZ-seken a karpajzson kívül már semmi nem jelképezi, hogy ők magyarok, adott esetben a Haza érdekeit védenék, nem Amerikáét. A szimbolizmust nagyon fontosnak tartom.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
Hát ez szuper... A tisztelt VKF inkább a modernizációra fordíthatná mérhetetlen energiáit. Kurvára meg kéne érteni, hogy a fiatalok nagy része a CoD-on, Crysis-en, meg hasonlókon nőtt fel és egy "hagyományőrző", muzeális marhaságban nem akar részt venni... Jó cuccokat és jó fizetést akarnak. Miért kell ennyire balfasznak lenni, hogy ezt nem bírják felfogni, komolyan nem értem... (És ne is kezdje el senki olyan a nagynemzetimagyarstb. dumát, aki nem szerződéses/hivatásos, vagy nem tervez jelentkezni a Honvédséghez!)

Magyar katonák, bizony valamilyen formában, a nemzeti hovatartozást jelképező cuccot is viselnek. Szerintem semmi baj a sapkával, de akkik hordják, tudják mit lehetne esetleg változtatni rajta. Talán ennyit kellene. Amennyiben az amerikai haderő sapkája lenne, akkor ma már világdivat lenne a bocskai. :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 854
113
A Magyar Honvédség nevében benne van, hogy magyar. Kell ami utaljon ránk. Ha neked hányingered van a nagynemzerimagyarkodástól, az a te bajod, de kell valami, ami látványban is ránk utal. Ha ez a bocskai, legyen, de haladjunk már azért a korral, sokkal jobbá lehetne tenni anélkül, hogy komolyan változtatnánk a jellegén. Ha a jó cucc az amerikai, stb, én azt elutasítom. Pl a KMZ-seken a karpajzson kívül már semmi nem jelképezi, hogy ők magyarok, adott esetben a Haza érdekeit védenék, nem Amerikáét. A szimbolizmust nagyon fontosnak tartom.

A piros fehér zöld-nél semmi nem jelképezi jobban a magyarságot te nagyon hülye!!!
 

kopoltyu

Well-Known Member
2017. február 3.
116
282
63
Igazabol laikuskent azt latom hogy ez a zrinyi2026 csak egy lufi...se egy epkezlab terv se egy megtervezett menetrend (gondolom meg most is par vizfeju az asztal felett gornyed a hm-ben es probal valamit osszehozni amit elsore nem rohog ki mindenki)magyar hadiipar ,k+f meg a tobbi egy vicc, penztemeto lenne eredmenyek nelkul . mit tudunk mi gyartani ? tankot,helikoptert,agyut raketat,radart ,komoly elektronikai felszerelest? NEM ! max nehany teherautot,egyenruhat,esetleg loszert granatokat..... fegyvergyartas ? uzletileg eletkeptelen mekkora mennyiseg az amire igeny piac lenne? max :50k mert ugye azt senki nem hiszi hogy a nemzetkozi piacon is labdaba tudunk rugni ? Tud valaki valamilyen fejlesztesi tervrol? menetrendrol ? miut mikor cserelnek ,szereznek be ,mikor indulnak a tenderek milyen koltsegkeret van ra ?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 994
113
A Magyar Honvédség nevében benne van, hogy magyar. Kell ami utaljon ránk. Ha neked hányingered van a nagynemzerimagyarkodástól, az a te bajod, de kell valami, ami látványban is ránk utal. Ha ez a bocskai, legyen, de haladjunk már azért a korral, sokkal jobbá lehetne tenni anélkül, hogy komolyan változtatnánk a jellegén. Ha a jó cucc az amerikai, stb, én azt elutasítom. Pl a KMZ-seken a karpajzson kívül már semmi nem jelképezi, hogy ők magyarok, adott esetben a Haza érdekeit védenék, nem Amerikáét. A szimbolizmust nagyon fontosnak tartom.
Amúgy az a helyzet, hogy ilyen véleményt KMZ-sek előtt hangoztatsz, esélyes, hogy pofán vágnak. Szóval erre majd azért figyelj oda. Legalábbis arra, hogy adott esetben kinek az érdekeit védenék...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
A Magyar Honvédség nevében benne van, hogy magyar. Kell ami utaljon ránk. Ha neked hányingered van a nagynemzerimagyarkodástól, az a te bajod, de kell valami, ami látványban is ránk utal.

Hányigerem van a "kurucinfós" "nagymagyar" mentalitástól, amikor olyanok osztják az "eszet" akiknek eszük ágában sem lenne felszerelni "merőkmárvótaksorkatonahúszéve" (vagy még az sem), de kurvára tudják a tutit (sorkatonaság, hogy tanulja meg a büdös kölyke a tiszteletet (persze a harcértéke le van fosva...), meg lőni mindenre, ami mozog, meg MiG-29, meragrippppppenazszar és stb.). Nézd el nekem, kérlek, de nagyon elegem van ezekből a destruktív, komplexusos egoista f.szfejekből. :)

Ha a jó cucc az amerikai, stb, én azt elutasítom.
Ez már a te egyéni véleményed. De ezzel a hozzáállással nem lesz itt komoly hadsereg soha. A potenciális katonáknak korszerű és "divatos" cuccok kellenek, ezzel lehet őket megfogni, nem holmi nosztalgikus révüléssel.


Pl a KMZ-seken a karpajzson kívül már semmi nem jelképezi, hogy ők magyarok, adott esetben a Haza érdekeit védenék, nem Amerikáét. A szimbolizmust nagyon fontosnak tartom.

A szimbolizmus lehet fontos, de ahhoz fel kell építeni a "brandet", egy olyan brandet, amire vevők a fiatalok. A bocskai nem az. A KMZ-s témán meg kár rugóznod. Ők vannak, más nincs. Örüljünk nekik, meg annak, hogy legalább ők jó képzést kapnak, van harci tapasztalatuk, meg aránylag normálisan fel tudnak szerelkezni.

Magyar katonák, bizony valamilyen formában, a nemzeti hovatartozást jelképező cuccot is viselnek. Szerintem semmi baj a sapkával, de akkik hordják, tudják mit lehetne esetleg változtatni rajta.

Díszelgésnél bánja a kánya, hogy mit hordanak. Szoliban szart ne hordjanak, ne kényszerítsék őket rá.

[/QUOTE]Amennyiben az amerikai haderő sapkája lenne, akkor ma már világdivat lenne a bocskai. :)[/QUOTE]

Az akkor is szar lenne, ha amerikai, ha orosz, ha kínai. Divatos lehetne talán, de akkor is szar.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A piros fehér zöld-nél semmi nem jelképezi jobban a magyarságot te nagyon hülye!!!
Szerintem meg amerikai (tipusú) egyenruhát, sisakot, fegyvert viselni egy magyarnak azért már elég hányingerkeltő. A gírdóknak oké hogy ez kell, de nem vagyunk amerikai gyarmat, hogy az egyenruhájukat viseljük, és tudtommal nincs előirányozva a NATO-ban sem, hogy az övéket kell.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Amúgy az a helyzet, hogy ilyen véleményt KMZ-sek előtt hangoztatsz, esélyes, hogy pofán vágnak. Szóval erre majd azért figyelj oda. Legalábbis arra, hogy adott esetben kinek az érdekeit védenék...
Szimbolizmusról meg jelképekről beszéltem, nem arról, hogy szerintem mit gondolnak. Elhiszem hogy hazafiak, de amerikai (tipusú) egyenruhában elég sz@rul jön ez ki. Gondoljunk bele a régi remdszerben ha oda jön hozzád egy szovjet egyenruhát viselő magyar, mennyire érzed (civil fejjel!) úgy, hogy ő a te hazád fia, a te hazádért harcolna, nem azért, akinek az egyenruháját viseli.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Hányigerem van a "kurucinfós" "nagymagyar" mentalitástól, amikor olyanok osztják az "eszet" akiknek eszük ágában sem lenne felszerelni "merőkmárvótaksorkatonahúszéve" (vagy még az sem), de kurvára tudják a tutit (sorkatonaság, hogy tanulja meg a büdös kölyke a tiszteletet (persze a harcértéke le van fosva...), meg lőni mindenre, ami mozog, meg MiG-29, meragrippppppenazszar és stb.). Nézd el nekem, kérlek, de nagyon elegem van ezekből a destruktív, komplexusos egoista f.szfejekből. :)

Ez már a te egyéni véleményed. De ezzel a hozzáállással nem lesz itt komoly hadsereg soha. A potenciális katonáknak korszerű és "divatos" cuccok kellenek, ezzel lehet őket megfogni, nem holmi nosztalgikus révüléssel.




A szimbolizmus lehet fontos, de ahhoz fel kell építeni a "brandet", egy olyan brandet, amire vevők a fiatalok. A bocskai nem az. A KMZ-s témán meg kár rugóznod. Ők vannak, más nincs. Örüljünk nekik, meg annak, hogy legalább ők jó képzést kapnak, van harci tapasztalatuk, meg aránylag normálisan fel tudnak szerelkezni.



Díszelgésnél bánja a kánya, hogy mit hordanak. Szoliban szart ne hordjanak, ne kényszerítsék őket rá.
Amennyiben az amerikai haderő sapkája lenne, akkor ma már világdivat lenne a bocskai. :)[/QUOTE]

Az akkor is szar lenne, ha amerikai, ha orosz, ha kínai. Divatos lehetne talán, de akkor is szar.[/QUOTE]
A barett is egy szar, mégis divatos, meg hordják. És szerintem nem kell egy katonának divatosnak lennie. Legyen a cucca korszerű, kényelmes, funkcionális, de minden körülmények közt látsszon, hogy magyar, vagy melyik nemzethez tartozik. Őszintén nem hiszem, hogy ez kurucinfós nagymagyarkodás lenne, ami miatt nem haladunk sehova. Egészséges nemzet tudatról van szó, az adott kor szellemében.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Amennyiben az amerikai haderő sapkája lenne, akkor ma már világdivat lenne a bocskai. :)

Az akkor is szar lenne, ha amerikai, ha orosz, ha kínai. Divatos lehetne talán, de akkor is szar.[/QUOTE]
A barett is egy szar, mégis divatos, meg hordják. És szerintem nem kell egy katonának divatosnak lennie. Legyen a cucca korszerű, kényelmes, funkcionális, de minden körülmények közt látsszon, hogy magyar, vagy melyik nemzethez tartozik. Őszintén nem hiszem, hogy ez kurucinfós nagymagyarkodás lenne, ami miatt nem haladunk sehova. Egészséges nemzet tudatról van szó, az adott kor szellemében.[/QUOTE]


A barett is szar. Szoliba nem való. Baseball, vagy ez: https://www.blacks.co.uk/mens/114627-the-north-face-mens-logo-military-cap-black.html, vagy boonie. Az utóbbi a legjobb, mert védi a tarkót is.
A "nagymagyarkodás" csak egy tünet, nem pedig ok. Annak a tünete, hogy sok az "okos", aki mindenhez ért, a fotelből. Mint a futballnál is...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 519
113
Az akkor is szar lenne, ha amerikai, ha orosz, ha kínai. Divatos lehetne talán, de akkor is szar.
A barett is egy szar, mégis divatos, meg hordják. És szerintem nem kell egy katonának divatosnak lennie. Legyen a cucca korszerű, kényelmes, funkcionális, de minden körülmények közt látsszon, hogy magyar, vagy melyik nemzethez tartozik. Őszintén nem hiszem, hogy ez kurucinfós nagymagyarkodás lenne, ami miatt nem haladunk sehova. Egészséges nemzet tudatról van szó, az adott kor szellemében.[/QUOTE]


A barett is szar. Szoliba nem való. Baseball, vagy ez: https://www.blacks.co.uk/mens/114627-the-north-face-mens-logo-military-cap-black.html, vagy boonie. Az utóbbi a legjobb, mert védi a tarkót is.
A "nagymagyarkodás" csak egy tünet, nem pedig ok. Annak a tünete, hogy sok az "okos", aki mindenhez ért, a fotelből. Mint a futballnál is...[/QUOTE]


Elég szigorú vagy ma.:D
Definiálnád a mélymagyar szó jelentését?
Csak, hogy tudjam mi vagyok.
:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
A barett is egy szar, mégis divatos, meg hordják. És szerintem nem kell egy katonának divatosnak lennie. Legyen a cucca korszerű, kényelmes, funkcionális, de minden körülmények közt látsszon, hogy magyar, vagy melyik nemzethez tartozik. Őszintén nem hiszem, hogy ez kurucinfós nagymagyarkodás lenne, ami miatt nem haladunk sehova. Egészséges nemzet tudatról van szó, az adott kor szellemében.


A barett is szar. Szoliba nem való. Baseball, vagy ez: https://www.blacks.co.uk/mens/114627-the-north-face-mens-logo-military-cap-black.html, vagy boonie. Az utóbbi a legjobb, mert védi a tarkót is.
A "nagymagyarkodás" csak egy tünet, nem pedig ok. Annak a tünete, hogy sok az "okos", aki mindenhez ért, a fotelből. Mint a futballnál is...[/QUOTE]


Elég szigorú vagy ma.:D
Definiálnád a mélymagyar szó jelentését?
Csak, hogy tudjam mi vagyok.
:rolleyes:[/QUOTE]


Ja, valóban nem vagyok túl jó passzban...

Fentebb definiáltam. :) De bemásolom újra: Hányigerem van a "kurucinfós" "nagymagyar" mentalitástól, amikor olyanok osztják az "eszet" akiknek eszük ágában sem lenne felszerelni "merőkmárvótaksorkatonahúszéve" (vagy még az sem), de kurvára tudják a tutit (sorkatonaság, hogy tanulja meg a büdös kölyke a tiszteletet (persze a harcértéke le van fosva...), meg lőni mindenre, ami mozog, meg MiG-29, meragrippppppenazszar és stb.). Nézd el nekem, kérlek, de nagyon elegem van ezekből a destruktív, komplexusos egoista f.szfejekből. :)
 
  • Tetszik
Reactions: endre

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 994
113
Szerintem meg amerikai (tipusú) egyenruhát, sisakot, fegyvert viselni egy magyarnak azért már elég hányingerkeltő. A gírdóknak oké hogy ez kell, de nem vagyunk amerikai gyarmat, hogy az egyenruhájukat viseljük, és tudtommal nincs előirányozva a NATO-ban sem, hogy az övéket kell.
A különlegeseknek elő van irányozva a multicam NATO szinten.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd