A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

öreg járőr

Well-Known Member
2017. január 28.
261
296
63
Elég szégyen hogy 3 dandárt se tudunk működtetni. Max 10500 ember mert ha jól tudom 1 dandár 3500 emberből áll.A technika meg csak vágy álom.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem csak belső toborzás jöhet szóba(nem is értem honnan ez a butaság).Igazából sosem volt ilyen kitétel,civilből is fel lehet szerelni a kmz-hez minden további nélkül.
Arra emlékszem, hogy korábban említetted, hogy nem csak belülről lehet bekerülni, de még nekem annyiban nyitott kérdés, hogy van e annyi kívülről érkező, akik közül lehet is válogatni, de ez már tényleg csak költői.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Nem véletlenül írtam a C295 nél hogy 4db és csak 1 utántöltő készlet mert jártasság fen tartására elég és max 2 gépet tud ellátni keróval.A svédeknél C130 turbolencia nagysága a zavaró.
A C295 max. 6 tonna kerot tud atadni ami lehet hogy eleg lenne 2 - nem potos - Gripen utántöltésére, de mindezt 200 km/h-nál teszi, ami finoman szólva sem optimális egy Gripennek.
Az Airbus a C295 tankert kifejezetten helikopterek utántöltésére fejlesztette!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 961
123 579
113
Arra emlékszem, hogy korábban említetted, hogy nem csak belülről lehet bekerülni, de még nekem annyiban nyitott kérdés, hogy van e annyi kívülről érkező, akik közül lehet is válogatni, de ez már tényleg csak költői.
Nagy a beáramlás csak nem maradnak.
 

öreg járőr

Well-Known Member
2017. január 28.
261
296
63
Ez mind igaz a C295 re de nem azt írtm hogy hú de f@sza tanker csak hogy egy lehetőség.A Gripen kb 200 alatt esik át de a C295 180-230 közt is tud átadni.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Egy jó fél órája láttam meg életem első KR-es katonalányát, és szintén az első 2015M ubacs-át. Egy boci egyenruhás kísérte, és ekkor jutott eszembe az, hogy mily kár, hogy nem lehet fotózni. Eszméletlen a kontraszt az abszolút ratyi boci, meg a 2015M közt, főleg ubacs-csal (under body armor combat shirt). Bár többet rendszeresítenének belőle, mint a bocskaiból. Egész 21. századi külsőt kölcsönöz az embernek, adott esetben az ember lányának, és ami a lényeg, hogy magyar a minta. Vagy legalábbis nem lehet összetéveszteni mással. (még ha vannak vakok is.)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 961
123 579
113
Egy jó fél órája láttam meg életem első KR-es katonalányát, és szintén az első 2015M ubacs-át. Egy boci egyenruhás kísérte, és ekkor jutott eszembe az, hogy mily kár, hogy nem lehet fotózni. Eszméletlen a kontraszt az abszolút ratyi boci, meg a 2015M közt, főleg ubacs-csal (under body armor combat shirt). Bár többet rendszeresítenének belőle, mint a bocskaiból. Egész 21. századi külsőt kölcsönöz az embernek, adott esetben az ember lányának, és ami a lényeg, hogy magyar a minta. Vagy legalábbis nem lehet összetéveszteni mással. (még ha vannak vakok is.)
Háát 15 méteren kívülről egy jó állapotú MTP-vel már eléggé összefolyik. (láttam keverve hordva). Szóval az is lehet, az ubacs MTP-volt.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Benne van a pakliban, de elég élénknek tűnt a színe, szerintem új lehetett. Egyébként már most vegyítenék a két mintát? Koszovóban mit csinálnak a lövészek, egy dolog, de itthon egy KR-esnek lehetne?
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Profi haderő kellett 20 éve, most minden második katona extra profi lesz, a sima profinál is profibb.
Ez olyan mint a VIP VIP zóna? ;)
Tényleg elég nevetséges kezd lenni, hogy lassan a jól felfegyveztett szomszédság véd meg minket: lengyelek tankokkal, románok patriotokkal. Mondjuk mi meg légvédelmet adunk a hobbitoknak :hadonaszos:. Tiszta Cordon Sanitaire, osztrákok meg svájciak már nem is vergődnek légierővel (olyan komolysággal mint mi a tüzérséggel). Szlovákoknak meg vannak helikoptereik - ha kukáznák a semmire nem jó Migeket, a csehekkel oda is tudnánk adni legtérvédelmet.
Már csak a gépidők csereberéjét kellene lepapírozni és ott tartanánk mint a vasút: x mozdony kmért adunk y vagon kmt. Igazi KuK haderő, ha még az osztrákokat is be tudnánk rántani néhány csörömp és hegyivadász erejéig. 500 évig toltuk így...:cool:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Taktikai póló lenne, mert nálunk vagy egy tucat különféle angol kifejezésnek egységesen "taktikai" a magyar fordítása... :D