[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 009
113
Nem tűnt fel, hogy Oroszország már három éve folyamatosan ad éles fegyvereket a proxijainak? A válságuk abból ered, hogy már csak az erőszakban, lerohanásban és bekebelezésben látják a jövőjük jobbra fordulását. Már ott tartanak, hogy meghirdetik egy teljes nemzet bekebelezését és azt képzelik ettől lesz jobb nekik.


Kevered az okozatot,az okkal.
De veled értelmetlen vitázni,úgyhogy nyertél.
:D;)
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi
T

Törölt tag 1526

Guest
Igen, ebben igazad van...csak hát az a fránya tendencia ne lenne nagyon sok téren; demográfiai, társadalmi folyamatok, gazdasági verseny, fegyverfejlesztések stb., stb.
Az EU az én szememben mára (tegnapra:)) egy naaaagy lendkerék lett, aminek elég nagy a mérete, a tömege és a fordulatszáma. Még mindig.
Csakhogy a lendkerék rossz szokása, hogy nehezen veszi fel a fordulatot, ha kap új impulzust, ha meg nem, akkor igaz sokáig pörög, meg sokára pörög le, de lepörög.
Most csak beszéljünk - na nem a hüvelygombáról - az iszlám térhódításáról; világ legrövidebb könyvei sorozat: Élenjáró, tempódiktáló, korszakalkotó fejlesztések az iszlám társadalmakból...
Én azt nem tudom megérteni, hogy a kedvenc mintaállamotokban az orosz lakosság csökkenése súlyosabb mint bármelyik EU-s államban, a muszlimok aránya pedig nagyobb mint bármelyik EU-s államban, mégis mintaállamnak látjátok fényes jövővel. Az EU-ban is megvannak ezek a folyamatok csak enyhébben, de mégis ezt látjátok apokaliptikus helyzetnek.

Ott az orosz példa, hogy csökkenő lakossággal és magas muszlim aránnyal is lehet fényes jövő elé nézni, ha nekik lehet akkor nekünk is.
 
  • Tetszik
Reactions: camee
T

Törölt tag 1526

Guest
Kérdezz már utána,engem bizony érdekel hogy mennyibe kerülne ide szállítva köbmétere. Mert azzal hogy Iszlambadba meg Ujgurföldre befut egy ilyen hajó attól még itt nem lesz meleg. Vagy talán szódás ballonba hordja haza a nép? Mennyibe kerül 1 köbméter LNG meg ugyanennyi rendes gáz ma MO-n?
Hát ez az, ha azt se tudjátok mennyibe kerül akkor hogyan lehet azt mantrázni, hogy drágább? A tengeri szállítás nem egy drága dolog, a gázvezetékek karbantartása is van akkora költség mint egy hajóút, és a vezeték ahány országon megy át annyi tranzitdíjat kell fizetni, a hajó meg az eladótól a vevőig megy a tengeren. Simán el tudom képzelni, hogy olcsóbb legyen az LNG.
 
  • Tetszik
Reactions: camee

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 350
10 740
113
Én azt nem tudom megérteni, hogy a kedvenc mintaállamotokban az orosz lakosság csökkenése súlyosabb mint bármelyik EU-s államban, a muszlimok aránya pedig nagyobb mint bármelyik EU-s államban, mégis mintaállamnak látjátok fényes jövővel. Az EU-ban is megvannak ezek a folyamatok csak enyhébben, de mégis ezt látjátok apokaliptikus helyzetnek.

Ott az orosz példa, hogy csökkenő lakossággal és magas muszlim aránnyal is lehet fényes jövő elé nézni, ha nekik lehet akkor nekünk is.
Hol írtam én olyat, hogy kedvenc mintaállamom!?
Légy szíves ne sugallj olyat, amit nem nem állítottam, de nem is gondoltam!
Nem az oroszokhoz mérem az EU versenyképességének alakulását, hanem egyszerűen úgy látom, hogy a fehér (pfúj rásszístá!) Európa, mint kezdeményező és egyik élenjáró mindabban, amit a "civilizált" és fejlődő társadalom jelent - jobb esetben még a csúcsán van, rosszabb esetben túl van a zenitjén, még ha csak egy picivel is.
Szerintem.
 
D

danielblack

Guest
Én azt nem tudom megérteni, hogy a kedvenc mintaállamotokban az orosz lakosság csökkenése súlyosabb mint bármelyik EU-s államban, a muszlimok aránya pedig nagyobb mint bármelyik EU-s államban, mégis mintaállamnak látjátok fényes jövővel. Az EU-ban is megvannak ezek a folyamatok csak enyhébben, de mégis ezt látjátok apokaliptikus helyzetnek.

Ott az orosz példa, hogy csökkenő lakossággal és magas muszlim aránnyal is lehet fényes jövő elé nézni, ha nekik lehet akkor nekünk is.
Senki sem álmodozik itt arról, hogy beköszöntsön az orosz életszínvonal hazánkban. Egyszerűen mi egy ellenségeskedésektől mentes kapcsolatot szeretnénk a nyugattal és a kelettel is. Mindkettőből hasznot húzva. Nekünk azzal van bajunk ahogy az amik és merkelék keverik a szart, és ránk akarák erőltetni az akaratukat. Azért csipázzuk az oroszokat mert jelenleg higgadtabbak, példamutatóbbak a nyugattól. Ha akarnák bedarálnák két nap alatt teljes Ukrajnát, mégse lépték meg. Putyin tiszteletreméltó módon birka türelmű.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Hol írtam én olyat, hogy kedvenc mintaállamom!?
Légy szíves ne sugallj olyat, amit nem nem állítottam, de nem is gondoltam!
Nem az oroszokhoz mérem az EU versenyképességének alakulását, hanem egyszerűen úgy látom, hogy a fehér (pfúj rásszístá!) Európa, mint kezdeményező és egyik élenjáró mindabban, amit a "civilizált" és fejlődő társadalom jelent - jobb esetben még a csúcsán van, rosszabb esetben túl van a zenitjén, még ha csak egy picivel is.
Szerintem.
Az EU a világ legnagyobb gazdasága. Életszínvonalban is a világ élén jár. Szabadságban sem szenved hiányt. A világ legjobb helye, a csúcson van, mi kéne még? Ha csak ezt a szintet tartjuk akkor már lehet okunk panaszra. Persze panaszkodni mindig lehet, vannak akiknek semmi se jó.

Senki sem álmodozik itt arról, hogy beköszöntsön az orosz életszínvonal hazánkban. Egyszerűen mi egy ellenségeskedésektől mentes kapcsolatot szeretnénk a nyugattal és a kelettel is. Mindkettőből hasznot húzva. Nekünk azzal van bajunk ahogy az amik és merkelék keverik a szart, és ránk akarák erőltetni az akaratukat. Azért csipázzuk az oroszokat mert jelenleg higgadtabbak, példamutatóbbak a nyugattól. Ha akarnák bedarálnák két nap alatt teljes Ukrajnát, mégse lépték meg. Putyin tiszteletreméltó módon birka türelmű.
Az EU is jó kapcsolatot akar Oroszországgal, de nem minden áron. Nem fogja végignézni ahogy Oroszország bedarálja Ukrajnát és nem fog úgy tenni mintha ez a mi elveink és értékeink szerint elfogadható lenne. Mi egy békén és együttműködésen alapuló Európát építünk, amíg Oroszország az agresszió útját járja addig nem lehet partnerünk ebben. Amint békén hagyják Ukrajnát javulhat a kapcsolatunk, de addig nem fog és ez így van rendben.
 
  • Tetszik
Reactions: camee

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
A szankció a béke megsértésének büntetése. A célja a béke helyreállítása. Amint békén hagyják Ukrajnát azonnal megszűnnek a szankciók.
Nade most komolyan ezt így ide le tudtad írni? Nemár, ingyen senki nem ír le ekkora butaságokat...

Az elzárt gáznál csak olcsóbb gáz van. Amúgy nem láttam még egyetlen forrást sem arról, hogy pontosan mennyibe került a Lengyelországba befutott jenki LNG köbmétere és szerintem te sem. Enélkül meg csak legenda, hogy drágább mint az orosz gáz. Szerinted drágább, szerintem olcsóbb, 1:1.
https://www.eia.gov/dnav/ng/hist/n9133us3m.htm
Remélem elég autentikus a forrás...
A legfrissebb árfolyamon ez most metrikusra átszámítva 182.26 USD/1000 m3 erre jön a szállítás és a különböző nemzetközi sarcok.
Felhívnám a figyelmedet az árfolyam mozgására és arra, hogy volt ez 619.92 USD/1000m3 is 5 évvel ez előtt...
Ezzel szemben az orosz gáz ára a 350 USD/1000 m3 körüli árról öt év alatt a tavalyi 180 USD/1000 m3-re esett vissza. Az árak a német határra vonatkoznak!
Végül egy kis tanulmány LNG vs. NG ügyben, 2017 áprilisi.
https://www.platts.com/IM.Platts.Co...us-lng-pipeline-gas-european-market-share.pdf
Remélem a S&P Global elég autentikus forrás...

Ha még így sem világos valami, akkor az alapokkal van nagyon nagy baj, amin viszont nem tudok segíteni.

A moszkoviták válságának világos jele, hogy már csak ilyen tucat Kalibr bombázásban látják a kiutat a helyzetükből.

B@szki, ezt a dumát... Virág elvtárs zokogna a gyönyörűségtől.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 045
11 965
113
Akkor Trump bácsi útnak indít egy LNG flottát a lengyel, holland és litván fogadó állomásokra ahonnan mindenkinek jut majd. Elég volt a zsarolásból. Aki zsarol a gázzal az annál hamarabb szorul ki az európai piacról.
Igen. Háromszoros áron, ahogy a megszorult ukránokkal is tették szénügyileg.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 109
113
Az EU a világ legnagyobb gazdasága. Életszínvonalban is a világ élén jár. Szabadságban sem szenved hiányt. A világ legjobb helye, a csúcson van, mi kéne még? Ha csak ezt a szintet tartjuk akkor már lehet okunk panaszra. Persze panaszkodni mindig lehet, vannak akiknek semmi se jó.


Az EU is jó kapcsolatot akar Oroszországgal, de nem minden áron. Nem fogja végignézni ahogy Oroszország bedarálja Ukrajnát és nem fog úgy tenni mintha ez a mi elveink és értékeink szerint elfogadható lenne. Mi egy békén és együttműködésen alapuló Európát építünk, amíg Oroszország az agresszió útját járja addig nem lehet partnerünk ebben. Amint békén hagyják Ukrajnát javulhat a kapcsolatunk, de addig nem fog és ez így van rendben.
Húbasszus ez ám a mantra :D
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Hát ez az, ha azt se tudjátok mennyibe kerül akkor hogyan lehet azt mantrázni, hogy drágább? A tengeri szállítás nem egy drága dolog, a gázvezetékek karbantartása is van akkora költség mint egy hajóút, és a vezeték ahány országon megy át annyi tranzitdíjat kell fizetni, a hajó meg az eladótól a vevőig megy a tengeren. Simán el tudom képzelni, hogy olcsóbb legyen az LNG.
El tudod képzelni??? Ez érv?
Iszonyú nevetséges vagy....
Legalább néztél volna utána, de lásd kivel van dolgod ezt is elárulom.
Mivel friss átlagos adatok nincsenek még ezért tavalyi árakon, a szállítási költség US EU között kb 1-1,1 USD/1mmBtu, vagyis kb 36-39 USD/1000 m3. (147k MT hajó. 19 csomó átlagos sebesség.+ egyéb költségek: kikötői díj, kereskedelmi ügynöki díj, biztosítás.)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
T

Törölt tag 1526

Guest
https://www.eia.gov/dnav/ng/hist/n9133us3m.htm
Remélem elég autentikus a forrás...
A legfrissebb árfolyamon ez most metrikusra átszámítva 182.26 USD/1000 m3 erre jön a szállítás és a különböző nemzetközi sarcok.
Felhívnám a figyelmedet az árfolyam mozgására és arra, hogy volt ez 619.92 USD/1000m3 is 5 évvel ez előtt...
Ezzel szemben az orosz gáz ára a 350 USD/1000 m3 körüli árról öt év alatt a tavalyi 180 USD/1000 m3-re esett vissza. Az árak a német határra vonatkoznak!
Végül egy kis tanulmány LNG vs. NG ügyben, 2017 áprilisi.
https://www.platts.com/IM.Platts.Co...us-lng-pipeline-gas-european-market-share.pdf
Remélem a S&P Global elég autentikus forrás...

Szóval mégis csak olcsóbb az LNG :) márciusban 160 dollár volt 1000 m3, októberben csak 130 ;)
Kösz a forrást, ezt fogom mindenki arcába tolni aki szerint drágább :D

Nekem ebből az jön le, hogy igenis versenyképes a két termék, hát csak versenyezzenek! Ígérjenek bátran egymás alá nekünk az a jó!
Az pedig még jobb ha több lehetőségünk is van és nem vagyunk egy forrásnak kiszolgáltatva, nem vagyunk zsarolhatóak.
Induljon a gázháború a mi kegyeinkért! Aztán jöhet a rezsicsöki :p
 
  • Tetszik
Reactions: camee
T

Törölt tag 1526

Guest
Mivel friss átlagos adatok nincsenek még ezért tavalyi árakon, a szállítási költség US EU között kb 1-1,1 USD/1mmBtu, vagyis kb 36-39 USD/1000 m3. (147k MT hajó. 19 csomó átlagos sebesség.+ egyéb költségek: kikötői díj, kereskedelmi ügynöki díj, biztosítás.)

A német határtól ideszállítani pedig német, cseh és szlovák tranzitdíjat jelent, szóval ott vagyunk ahol a part szakad. Nagyon is úgy tűnik, hogy a két termék versenyképes egymással. Amikor az egyik olcsóbb akkor azt kell venni, amikor a másik akkor azt, ezt hívják versenynek.

Az pedig, hogy nem vagyunk egyetlen forrás kénye-kedvének kiszolgáltatva és ha valaki csapelzárással akar zsarolni azt elküldhetjük a fenébe, na az megfizethetetlen!
 
  • Tetszik
Reactions: camee

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Szóval mégis csak olcsóbb az LNG :) márciusban 160 dollár volt 1000 m3, októberben csak 130 ;)
Kösz a forrást, ezt fogom mindenki arcába tolni aki szerint drágább :D

Nekem ebből az jön le, hogy igenis versenyképes a két termék, hát csak versenyezzenek! Ígérjenek bátran egymás alá nekünk az a jó!
Az pedig még jobb ha több lehetőségünk is van és nem vagyunk egy forrásnak kiszolgáltatva, nem vagyunk zsarolhatóak.
Induljon a gázháború a mi kegyeinkért! Aztán jöhet a rezsicsöki :p
Te tényleg ennyire sötét vagy, vagy ennyire jól fizetnek érte, hogy eljátszd?
Grafikont láttad? átlagár mond valamit?
Az LNG öt éves átlagára 371+37=408 USD/1000m3, az orosz gáz átlagára 288 USD/1000m3 az elmúlt 5 évre.
Ha a sötétség fájna:
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
A német határtól ideszállítani pedig német, cseh és szlovák tranzitdíjat jelent, szóval ott vagyunk ahol a part szakad. Nagyon is úgy tűnik, hogy a két termék versenyképes egymással. Amikor az egyik olcsóbb akkor azt kell venni, amikor a másik akkor azt, ezt hívják versenynek.

Az pedig, hogy nem vagyunk egyetlen forrás kénye-kedvének kiszolgáltatva és ha valaki csapelzárással akar zsarolni azt elküldhetjük a fenébe, na az megfizethetetlen!
Ja, hogy az LNG-t nem kell még külön ideszállítani a német határtól, mert azt majd itt rakják ki a hajóból a dunapataji stégnél palackozva, hogy a paraszt a biciklikormányra akasztva hazavihesse... ááááá Gyurcsány, te marha, miért kellett az OPNI-t bezárni?????
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Az pedig még jobb ha több lehetőségünk is van és nem vagyunk egy forrásnak kiszolgáltatva, nem vagyunk zsarolhatóak.
Induljon a gázháború a mi kegyeinkért! Aztán jöhet a rezsicsöki :p
Az a baj, hogy nekunk nincs tengerpartunk, vagyis a tranzitdijat sehogy sem usszuk meg.
Ha az ukran barataid kicsesznek velunk, akkor B tervkent johetnek a lengyel (es a horvat?) LNG terminalok. Persze megmaradhat a verseny, mert az oroszok LNG-t is szallitanak. :)
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Grafikont láttad? átlagár mond valamit?
Nem akkor kell venni amikor magas az ár, hanem akkor amikor alacsony, ha még ezt sem tudod, akkor jó, hogy nem te kötöd Magyarországnak a gázüzleteket. Figyelni kell az árakat és a megfelelő időben kell venni és eladni. Nincs nagyságrendi különbség a kettő között, ki kell használni mikor melyik olcsóbb.

Az pedig a ti lehetetlen küldetésetek, hogy megpróbáljátok beadni, hogy az a jó ha egyetlen forrás kénye-kedvének vagyunk kiszolgáltatva akitől vagy veszünk vagy meghalunk. Ennél kilátástalanabb szélmalomharcot nem is vívhatnátok, hogy ezt az abszurdumot megmagyarázzátok. Nem. Nem az a jó. Az a jó, ha több forrásunk van és senki sem zsarolhat minket és aki zsarolni akar azt elküldhessük a búsba! Felejtsd el, hogy ennek az ellenkezőjét valaha is beadhatod bárkinek.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az a baj, hogy nekunk nincs tengerpartunk, vagyis a tranzitdijat sehogy sem usszuk meg.
Ha az ukran barataid kicsesznek velunk, akkor B tervkent johetnek a lengyel (es a horvat?) LNG terminalok. Persze megmaradhat a verseny, mert az oroszok LNG-t is szallitanak. :)
Hát a V4-ekkel éppenséggel olyan jóban vagyunk, hogy nem csak baráti de testvéri árat is kialkudhatunk a tranzitra. ;)

Az pedig, hogy a jól bevált ukrán vezetéket el akarja zárni Putyin csak még inkább világossá teszi, hogy nála a csapelzárás is az eszköztár része. Egy ilyen notórius csapelzárónak pedig nem lehetünk a túszai. Nagyon is kell a több forrás, a biztonságunkat nem alapozhatjuk egyetlen forrásra, ráadásul egyetlen olyan forrásra aki a gázcsapra fegyverként tekint.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nem akkor kell venni amikor magas az ár, hanem akkor amikor alacsony, ha még ezt sem tudod, akkor jó, hogy nem te kötöd Magyarországnak a gázüzleteket. Figyelni kell az árakat és a megfelelő időben kell venni és eladni. Nincs nagyságrendi különbség a kettő között, ki kell használni mikor melyik olcsóbb.
Ekkora hulyeseget meg te is ritkan szoktal mondani.
Ha meg lehetne josolni az arakat akkor soha senki nem vasarolna dragan.
Az pedig a ti lehetetlen küldetésetek, hogy megpróbáljátok beadni, hogy az a jó ha egyetlen forrás kénye-kedvének vagyunk kiszolgáltatva akitől vagy veszünk vagy meghalunk. Ennél kilátástalanabb szélmalomharcot nem is vívhatnátok, hogy ezt az abszurdumot megmagyarázzátok. Nem. Nem az a jó. Az a jó, ha több forrásunk van és senki sem zsarolhat minket és aki zsarolni akar azt elküldhessük a búsba! Felejtsd el, hogy ennek az ellenkezőjét valaha is beadhatod bárkinek.
Jo lenne ha a megemelt(!) ukran tranzitdijat nem kellene fizetnunk. Inkabb fizessunk a V4-eknek vagy a horvatoknal a Molnak.:p
Az pedig, hogy a jól bevált ukrán vezetéket el akarja zárni Putyin csak még inkább világossá teszi, hogy nála a csapelzárás is az eszköztár része. Egy ilyen notórius csapelzárónak pedig nem lehetünk a túszai. Nagyon is kell a több forrás, a biztonságunkat nem alapozhatjuk egyetlen forrásra, ráadásul egyetlen olyan forrásra aki a gázcsapra fegyverként tekint.
Putin nem akarja elzarni a csapokat. Neki ugy is jo, ha LNG terminalokhoz szallitja a gazt. Majd megkoszoni az amerikaiaknak, hogy ilyen lehetoseget csinaltak szamara. :)
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Putin nem akarja elzarni a csapokat. Neki ugy is jo, ha LNG terminalokhoz szallitja a gazt. Majd megkoszoni az amerikaiaknak, hogy ilyen lehetoseget csinaltak szamara. :)
Az LNG azért is jobb a vezetéknél mert ott nem egyvalaki van a vezeték végén, hanem bárkinek a hajója befuthat. Szóval verseny van és bármennyire is szeretjük Putyint nem ideológiai alapon fogunk választani hanem az alapján aki közülük a legkevesebbet kéri:
1608-figure2-eng.jpg

Úgyhogy Putyin papának is ezentúl a fenyegetőzés és csapelzárás helyett inkább az egymás alá licitálásban kell majd jeleskednie ha nem akarja, hogy rárohadjon a gáza :p