[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 576
14 485
113
Ez az ügy két dologra jó volt:
1. Bekerült a köztudatba, hogy ez az "egyetem" egy liberális janicsárképző, amely egészen beteg elméket képez egészen beteg elképzelések mentén.
2. Az egész ellenzékről kiderült, hogy ennek a beteg egyetemnek, illetve ilyen elképzeléseknek a támogatója.

Bezárásról még a törvényben sem volt szó, a működését akarták szabályozni, szövetségi kormánnyal kötött szerződéshez kötni, amiből lett New York állammal kötött szerződés. Na, bumm.

Lehet, hogy váltott Orbán, de ő most legalább a normális oldalon áll, Vona meg liberális lett, és éppen a CEU mellett kardoskodik.

A kormány tehát nem zárja be a CEU-t, és az vélhetően tovább élvezheti eddigi privilégiumait - pl. alapképzés nélküli mesterképzés.

Szóval ki is állt ki a CEU mellett?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 576
14 485
113
Vagy apunak-anyunak nincs akkora fizetése, hogy legyen otthon számítógép, anélkül meg mire is jó az internet?!! Kicsit városi szemmel nézed a világot, vagy nem is kicsit. Van aki tanyán még mindig villany nélkül él.... legfeljebb csak te nem akarsz róla tudni, egyszerűbb lustázni-hülyézni.

2017-ben?

Na ne viccelünk már.

Ahol erre nincs pénz, ott iskolára sincs...

Amúgy nem városi vagyok,
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 576
14 485
113
Szerintem a nyelvtanuláshoz a idegen nyelvi környezet nagyon fontos, ha valakinek rosszabb a nyelvérzéke, akkor akár azt is mondhatom, hogy nélkülözhetetlen, csak a suliban meg az interneten nem fogják azt úgy megtanulni. Tehát legyen biztosítva az összes idegen nyelvet tanulónak, hogy idegen anyanyelvű emberek körében tapasztalatot szerezzen és csak utána kéne tőlük egy nyelvvizsgát elvárni.

A net pont hogy képes az idegen nyelvi környezet megteremtésére.
 
M

molnibalage

Guest
Magyarán neked is az internet segített.
Meg az érdeklődési köröm. Ha nem akartam volna repszim és HT témában megtudni dolgokat, akkor lehet, hogy egészen más lett volna a dolog. A középfok letétele óta fényévekkel jobban beszélek, így visszanézve nem kértek túl sokat a BME-n a középfokúért...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 576
14 485
113
Meg az érdeklődési köröm. Ha nem akartam volna repszim és HT témában megtudni dolgokat, akkor lehet, hogy egészen más lett volna a dolog. A középfok letétele óta fényévekkel jobban beszélek, így visszanézve nem kértek túl sokat a BME-n a középfokúért...


Magyarul megfelelő motivációval meg lehet szerezni a középfokúhoz szükséges tudásanyagot.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 380
23 090
113
Azt ugye tudjuk, hogy ez a gyerek a Schmidt Mária fia...

Ezzel csak az a baj, hogy "Lehet más a politika?"
Hát nem, mert ez a srácot is a mostani politikai elit szocializálta, akiket meg a kádár rendszer. A lényeg, hogy a politikus érinthetetlen, neki mindent szabad, nem tartozik felelősséggel senkinek, ha lebukik, nem elnézést kér, hanem egyből támad és vádaskodk. Ő sem azzal kezdte, hogy bocsánatot kér és nagyon, de tényleg nagyon de nagyon sajnálja, hanem azzal hogy mi van akkor máskor részegebb voltam és akkor sem volt belőle baj.
"Az LMP egyik vezetőjének számító Ungár elismerte, hogy részeg volt, de mint fogalmazott, más bulikban volt már részegebb is, mégsem dobták ki"

http://pestisracok.hu/reszegseg-es-meg-ki-tudja-mi-okozott-surlodast-momentum-es-az-lmp-kozott/

És ez a hozzáállás nagyon elszomorító, mert ha egy fiatal kezdő ifjú politikus, aki a lehet más a politika színeiben indul, már az elején így viselkedik, ennyire nyegle és pökhendi, akkor mi lesz ha egyszer miniszter lesz?
Vajon lesz egyszer egy olyan politikus generáció amely olyan lesz mint a nyugati demokráciákban, felelős, tisztességes(ebb), aki tudja, hogy a választópolgárokért van, nem pedig a választópolgárok vannak érte?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 576
14 485
113
Ezzel csak az a baj, hogy "Lehet más a politika?"
Hát nem, mert ez a srácot is a mostani politikai elit szocializálta, akiket meg a kádár rendszer. A lényeg, hogy a politikus érinthetetlen, neki mindent szabad, nem tartozik felelősséggel senkinek, ha lebukik, nem elnézést kér, hanem egyből támad és vádaskodk. Ő sem azzal kezdte, hogy bocsánatot kér és nagyon, de tényleg nagyon de nagyon sajnálja, hanem azzal hogy mi van akkor máskor részegebb voltam és akkor sem volt belőle baj.
"Az LMP egyik vezetőjének számító Ungár elismerte, hogy részeg volt, de mint fogalmazott, más bulikban volt már részegebb is, mégsem dobták ki"

http://pestisracok.hu/reszegseg-es-meg-ki-tudja-mi-okozott-surlodast-momentum-es-az-lmp-kozott/

És ez a hozzáállás nagyon elszomorító, mert ha egy fiatal kezdő ifjú politikus, aki a lehet más a politika színeiben indul, már az elején így viselkedik, ennyire nyegle és pökhendi, akkor mi lesz ha egyszer miniszter lesz?
Vajon lesz egyszer egy olyan politikus generáció amely olyan lesz mint a nyugati demokráciákban, felelős, tisztességes(ebb), aki tudja, hogy a választópolgárokért van, nem pedig a választópolgárok vannak érte?

Pont annyira nyegle és pökhendi, mint az anyja.

Nem csodálom, hogy Schiffernek elege lett.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 576
14 485
113
Gagastar Milán: „Vona Gábor melegbotrányát eredetileg nekem szánták”
https://444.hu/2017/08/11/gagastar-milan-vona-gabor-melegbotranyat-eredetileg-nekem-szantak


Takács Milán most azt mondja, hogy megkereste egy politikai lap, mert interjút szerettek volna vele készíteni. Azzal kezdték, hogy tudják, hogy már volt köze politikusokhoz, és arra kíváncsiak, hogy Vona Gáborral volt-e afférja.

Bekérdeztek, hogy Vona a kuncsaftom volt-e az évek alatt. Mondtam, hogy nem. Erre azt mondták, hogy nem baj, és mi lenne, ha azt mondanánk. Tiltakoztam. Egyrészt miért mondanék olyat, ami nem úgy van, másrészt az életem fontosabb.”
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Ezzel csak az a baj, hogy "Lehet más a politika?"

Nem. Ezzel az a baj, hogy néhány napig az volt az LMP-Momentum együttműködés feltétele, hogy Ungár bemászhasson részegen momentumos lányok sátrába! Az alapvetően pénzbeli természetű juttatásokról szóló fideszes haveri feudalizmus sehol nincs ehhez, az LMP már eljutott a ius primae noctishoz. :D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Bekérdeztek, hogy Vona a kuncsaftom volt-e az évek alatt. Mondtam, hogy nem. Erre azt mondták, hogy nem baj, és mi lenne, ha azt mondanánk. Tiltakoztam. Egyrészt miért mondanék olyat, ami nem úgy van, másrészt az életem fontosabb.”

Most mi a meglepő abban, hogy a buzikurvákban több tisztesség van mint a fideszes médiamunkásokban?
 
Status
Not open for further replies.