[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

torsen

Guest
Azért kíváncsi lennék, hogy amíg egyenként nem tudják ki kire fog szavazni, addig hogyan rakják őket választói csoportokba?!! Trump-li győzelmét se sokan jósolták meg előre - "tudományos" (szerintem inkább sok-dolláros :p) tologatás-húzogatás-feltételezések ide vagy oda.

Kubatov lista? Nem-zeti konzultációs kérdőív visszaküldözhetők? Szerinted mire kellenek Tudom, ésszerűsíteni a választási körzeteket, mert egyenlőtlen választói létszámok voltak.
jK8VFZx.jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Nyilván játszanak ezzel, és sajnos tényleg működik is egy szintig.

Viszont nekem a felől kétségem sincs, hogy ezzel választást nem lehet vesztes helyzetből megfordítani. Ha haragszik rád/elégedetlen veled az ország nagy része, rakosgathatod a körzeteket ahogy akarod.

Ahogy az is tény, ha nincs értelmes alternatíva, és nagyot nem hibázik a Fidesz, megint tarolni fognak én úgy látom, s nem a körzetek miatt elsősorban. Hamarosan meglátjuk.
 
M

molnibalage

Guest
Nyilván játszanak ezzel, és sajnos tényleg működik is egy szintig.

Viszont nekem a felől kétségem sincs, hogy ezzel választást nem lehet vesztes helyzetből megfordítani. Ha haragszik rád/elégedetlen veled az ország nagy része, rakosgathatod a körzeteket ahogy akarod.

Ahogy az is tény, ha nincs értelmes alternatíva, és nagyot nem hibázik a Fidesz, megint tarolni fognak én úgy látom, s nem a körzetek miatt elsősorban. Hamarosan meglátjuk.
Javaslom olvass utána a témának. Az USA-ban egyesek így maradtak képviselők sokáig. A legutóbbi példa az, hogy a képviselő elköltözött és az új lakhelyéhez behúzták a körzetét, hogy ott maradhasson képviselő.
 
M

molnibalage

Guest
Azért kíváncsi lennék, hogy amíg egyenként nem tudják ki kire fog szavazni, addig hogyan rakják őket választói csoportokba?!! Trump-li győzelmét se sokan jósolták meg előre - "tudományos" (szerintem inkább sok-dolláros :p) tologatás-húzogatás-feltételezések ide vagy oda.
Nem szándékos gerrym. hatása a balfasz jenki választási rendszernek az elektori rendszer miatt. Clintonra többen szavaztak és bukott. Ha pár körzetben a határ 1 km-rel odébb lett volna, akkor ma C. lenne az elnök. Csak az államok határai fixek, ahhoz nem tudnak nyúlni. A képviselői helyeknél olyan mindennapossá vált ez ott, hogy szavak alig vannak rá. Európában a franciáknál dívik még ez asszem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Javaslom olvass utána a témának. Az USA-ban egyesek így maradtak képviselők sokáig. A legutóbbi példa az, hogy a képviselő elköltözött és az új lakhelyéhez behúzták a körzetét, hogy ott maradhasson képviselő.
Ismerem a témát. Egy egy helyet meg lehet vele nyerni ez egyértelmű, ezért írtam én is hogy működik a dolog, de nem ezen múlik jellemzően hogy ki alakít kormányt. Nálunk sem ezen fog múlni hogy megy vagy marad a jelenlegi kormány.
 
M

molnibalage

Guest
Azért kíváncsi lennék, hogy amíg egyenként nem tudják ki kire fog szavazni, addig hogyan rakják őket választói csoportokba?!! Trump-li győzelmét se sokan jósolták meg előre - "tudományos" (szerintem inkább sok-dolláros :p) tologatás-húzogatás-feltételezések ide vagy oda.
Mégegyszer mondom, nem egyénekben gondolkodnak. Ahhoz, hogy képviselő és egyéb helyeket kapjanak kerületeket és nem egyes embereket kell megnyei. Az előző választások alapán reménytelen kerületeket hagyják veszik, és a billegő kerületek határait tolják el úgy, hogy a következő választáson az átlagos szavazói aránnyal belőve több kerületben biztosra menjenek vagy drámaina befolyásolják a esélyeket.

Ez nem elmélet. Gyakorlat. Működik. Sajos. Mostanában kezd a helyzet megváltozni a nagy vízen túl, mert arpirítóan tolják már.
 
M

molnibalage

Guest
Ismerem a témát. Egy egy helyet meg lehet vele nyerni ez egyértelmű, ezért írtam én is hogy működik a dolog, de nem ezen múlik jellemzően hogy ki alakít kormányt. Nálunk sem ezen fog múlni hogy megy vagy marad a jelenlegi kormány.
Csak önköri szinten a döntéshozói szervben jutsz vele abszoltú többséghez. Ha még mondjuk a polgármesterválasztást bukod, akkor is a testületbe a te embered lehet többségben. Lásd USA. Lehet repi elnök, ha demokrata többség van a házban...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Egy apró kérdés....
Biztos véletlen, de se családom, se ismerőseim, akik Viktort kőtörő-fitnessezn látnák szívesen húsz évtől életfogytig, SOHA nem kapnak a postaládájukba az új állampárt propagandaküldeményeiből.

Gondolom véletlen.. (nem)

Számon tarthatják, mit telefonoztam
s mikor, miért, kinek.
Aktákba irják, miről álmodoztam
s azt is, ki érti meg.
És nem sejthetem, mikor lesz elég ok
előkotorni azt a kartotékot,
mely jogom sérti meg.

És az országban a törékeny falvak
- anyám ott született -
az eleven jog fájáról lehulltak,
mint itt e levelek
s ha rájuk hág a felnőtt balszerencse,
mind megcsörren, hogy nyomorát jelentse
s elporlik, szétpereg.

Ugye ezt nem gondolod komolyan? És pont te gúnyolod ki a másik összeesküvéselmélet hívőt az előző kommentedben?
Én miért kapok folyton CSAK jobbikos szórólapokat? Jah, tudom, a multkor amikor telefonba mondtam, hogy "jó lett volna", biztosan rosszul hallották a jobbik kémei a fideszes elhárítás miatt és úgy értették, hogy "jó lesz Vona".
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Mégegyszer mondom, nem egyénekben gondolkodnak. Ahhoz, hogy képviselő és egyéb helyeket kapjanak kerületeket és nem egyes embereket kell megnyei. Az előző választások alapán reménytelen kerületeket hagyják veszik, és a billegő kerületek határait tolják el úgy, hogy a következő választáson az átlagos szavazói aránnyal belőve több kerületben biztosra menjenek vagy drámaina befolyásolják a esélyeket.

Ez nem elmélet. Gyakorlat. Működik. Sajos. Mostanában kezd a helyzet megváltozni a nagy vízen túl, mert arpirítóan tolják már.

Jó, persze, hogy működik, akkor, ha tudják, ki hogyan szavaz. De honnan tudják, hogy ki hogyan szavaz? Nehogy te is gyere Sharid lehallgatásos teóriájával.
Ott van pl. a jobbik példája. Sokan mindig rájuk szavaztak az eddigi választásokon. Aztán az idén olyat alakítottak, hogy elpártoltak tőlük. Honnan tudnák azt, hogy akik elpártoltak, kire fognak szavazni?
 
M

molnibalage

Guest
Jó, persze, hogy működik, akkor, ha tudják, ki hogyan szavaz. De honnan tudják, hogy ki hogyan szavaz? Nehogy te is gyere Sharid lehallgatásos teóriájával.
Ott van pl. a jobbik példája. Sokan mindig rájuk szavaztak az eddigi választásokon. Aztán az idén olyat alakítottak, hogy elpártoltak tőlük. Honnan tudnák azt, hogy akik elpártoltak, kire fognak szavazni?
Te write onlyban vagy? Mondom, az előző választás eredményei alapján próbálják számukra elődős módon alakítani. Nem egyes embereket, egy területet, mint csoportot néznek. Most tényleg felvázoljam 4-5 db virutális kerülettel, hogy megértsed? Lenne más dolgom is, n+1 videón látható a folyamat...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Te write onlyban vagy? Mondom, az előző választás eredményei alapján próbálják számukra elődős módon alakítani. Nem egyes embereket, egy területet, mint csoportot néznek. Most tényleg felvázoljam 4-5 db virutális kerülettel, hogy megértsed? Lenne más dolgom is, n+1 videón látható a folyamat...

Pont azért írtam, hogy pl. a jobbikból sokan kiábrándultak az előző választások óta, honnan tudhatták előre, hogy ezek kire szavaznak, akkor amikor a választási körzeteket kialakították? Nem csak egyének ábrándulnak ki egyik, s másik pártból, hanem egész körzetekben megváltozhat a pártszimpátia.
 
M

molnibalage

Guest
Pont azért írtam, hogy pl. a jobbikból sokan kiábrándultak az előző választások óta, honnan tudhatták előre, hogy ezek kire szavaznak, akkor amikor a választási körzeteket kialakították? Nem csak egyének ábrándulnak ki egyik, s másik pártból, hanem egész körzetekben megváltozhat a pártszimpátia.
Senki nem mondta, hogy mindenható a rendszer. Az viszont tagadhatatlan, hog lehet vele manipulálni.90-10 meg 80-20 arányú preferencia estén nincs csoda. Viszont 48-52 arányokat bizony már lehet vele megváltoztatni és bukott kerületekből győztesre kihozni.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Senki nem mondta, hogy mindenható a rendszer. Az viszont tagadhatatlan, hog lehet vele manipulálni.90-10 meg 80-20 arányú preferencia estén nincs csoda. Viszont 48-52 arányokat bizony már lehet vele megváltoztatni és bukott kerületekből győztesre kihozni.

Ok, értem a problémád. Viszont én semmi problémát nem látok abban, hogy ha egy párt szerzi meg messze a legtöbb szavazatot, akkor miért baj az, hogy csak nekik legyen beleszólásuk az ország vezetésébe? Ha nyertek, akkor kompromisszumok nélkül vezessenek. Ha szarul megy a szekér, vállalják a felelősséget, ne mondhassák, hogy a másik párt miatt nem megy úgy ahogy ők akarják. Épp elég példát lehet látni a való világból, hogy ha az ellenzéknek is van beleszólása, akkor csakazért is alapon megpróbál keresztbetenni a kormányzó pártnak, ha amúgy teljesen jó dolgot akarnak véghezvinni. Főleg akkor, hisz nehogy már jobban menjen a gazdaság, mert akkor az emberek még ismét megválasztják a kormányt.
Pl. ugye ott van Paks 2 esete. Mindegyik párt megvétózná, pedig te is elismered, hogy jó döntés. Vagy ugyebár ott van a németországi eset, ahol csak úgy lett meg a többség, ha a kormányba emelték a zöldeket, akik aztán zsarolták a nagyobbik kormánypártot, mi lett a végeredmény? Atomerőműbezárások és napenergia. Az évszázad legnagyobb pénzkidobása.
Ha jövőre a jobbik vagy a félkarú macska kapja a legtöbb szavazatot, akkor ugyanígy csak ők irányítsák az országot.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Kubatov lista? Nem-zeti konzultációs kérdőív visszaküldözhetők? Szerinted mire kellenek Tudom, ésszerűsíteni a választási körzeteket, mert egyenlőtlen választói létszámok voltak.
jK8VFZx.jpg
Ahol latszik az osszes valasztokerulet reszeredmenye es az osszes szavazatrol mutatjak a toredekszavazatokat is keruleti bontasban ott az ilyen manipulacio latszodna.
Csak a szavazokeruletek aranytalansagat szuntettek meg ugy, hogy a nagyobb keruleteket lefeleztek. Folosleges csalast sugallni, ha nem az tortent. Persze ha tudsz konkretumot akkor az az info is johet.
 
M

molnibalage

Guest
Ok, értem a problémád. Viszont én semmi problémát nem látok abban, hogy ha egy párt szerzi meg messze a legtöbb szavazatot, akkor miért baj az, hogy csak nekik legyen beleszólásuk az ország vezetésébe?
Azért, ami a végén van.

Mert akkor most döntsük már el, hogy dictatorship lite vagy KÉPVISELETI alapú-e az államforma. Aznem képviselet alapú, hogy a választók negyedének akartata érvényesül...

Az egykörös választási rendszer pontosan ezt nyírja ki, hogy nem veszi figyelembe a másodlagos, harmadlagos és n-edleges preferenciát, pedig megoldhat lenne még az is.
Ajánlom az összes alternatív rendszert megnézni. Egy ilyen rendszerben a fityis kormányrúd közelébe sem lenne és olyan képviseleti arány lenne, ami együttműködésre kényszerítené a pártopkat, mert esélye nem lenne senkinek 50% fölé menni úgy, hogy csak a saját baromságát erőlteti.

Sőt, továbbmegyek. A korszerű technika mellett mi a fasz szükség van erre? Direkt módon lehetne dönteni egy rakás kérdésben online szavazással. Valahol furcsa, hogy ma lehetővé tenné a technika nem a képviseleti, de a direkt hatalomgyakorlást is, de mégsem tesszük... Kettőt lehet találni, hogy miért...

Ha nyertek, akkor kompromisszumok nélkül vezessenek.
Ez az, ami nem képviseleti alapú, ez a diktatórius forma... Lásd fent.

Ha szarul megy a szekér, vállalják a felelősséget, ne mondhassák, hogy a másik párt miatt nem megy úgy ahogy ők akarják.
A dizsinnekben is hiszel?

Épp elég példát lehet látni a való világból, hogy ha az ellenzéknek is van beleszólása, akkor csakazért is alapon megpróbál keresztbetenni a kormányzó pártnak, ha amúgy teljesen jó dolgot akarnak véghezvinni.
És lám, ha képviseleti alapon a STV vote vagy más alapon senkinek esélye nincs sehogy 50% közelébe jutni, akkor bármi változtatáshoz olyan kompromisszumkészség kéne, ami talná civilizációs szinten sem lenne rossz.

Pl. ugye ott van Paks 2 esete. Mindegyik párt megvétózná, pedig te is elismered, hogy jó döntés.
Szakmai kérdésnek nem szabadna politikainak lenni...

Vagy ugyebár ott van a németországi eset, ahol csak úgy lett meg a többség, ha a kormányba emelték a zöldeket, akik aztán zsarolták a nagyobbik kormánypártot, mi lett a végeredmény? Atomerőműbezárások és napenergia. Az évszázad legnagyobb pénzkidobása.
Az STV alapú választáson erre esélyük sem lenne, mert a racionális többség mellett 5% nem oszt és nem szoroz, mert 20-30%-ok mellé kevés az 5%. 42-48% táján meg zsarolás az egész ---> megint dictatorship lite...

Az világ összes választási rendszere nevetségesen elavult, mert kurvára nem képviseleti alapú egyik sem.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Azért, ami a végén van.

Mert akkor most döntsük már el, hogy dictatorship lite vagy KÉPVISELETI alapú-e az államforma. Aznem képviselet alapú, hogy a választók negyedének akartata érvényesül...

Az egykörös választási rendszer pontosan ezt nyírja ki, hogy nem veszi figyelembe a másodlagos, harmadlagos és n-edleges preferenciát, pedig megoldhat lenne még az is.
Ajánlom az összes alternatív rendszert megnézni. Egy ilyen rendszerben a fityis kormányrúd közelébe sem lenne és olyan képviseleti arány lenne, ami együttműködésre kényszerítené a pártopkat, mert esélye nem lenne senkinek 50% fölé menni úgy, hogy csak a saját baromságát erőlteti.

Sőt, továbbmegyek. A korszerű technika mellett mi a fasz szükség van erre? Direkt módon lehetne dönteni egy rakás kérdésben online szavazással. Valahol furcsa, hogy ma lehetővé tenné a technika nem a képviseleti, de a direkt hatalomgyakorlást is, de mégsem tesszük... Kettőt lehet találni, hogy miért...


Ez az, ami nem képviseleti alapú, ez a diktatórius forma... Lásd fent.


A dizsinnekben is hiszel?


És lám, ha képviseleti alapon a STV vote vagy más alapon senkinek esélye nincs sehogy 50% közelébe jutni, akkor bármi változtatáshoz olyan kompromisszumkészség kéne, ami talná civilizációs szinten sem lenne rossz.


Szakmai kérdésnek nem szabadna politikainak lenni...


Az STV alapú választáson erre esélyük sem lenne, mert a racionális többség mellett 5% nem oszt és nem szoroz, mert 20-30%-ok mellé kevés az 5%. 42-48% táján meg zsarolás az egész ---> megint dictatorship lite...

Az világ összes választási rendszere nevetségesen elavult, mert kurvára nem képviseleti alapú egyik sem.

Írtam, hogy mi a bajom a demokráciával. Az ellenzék simán megbéníthatja az ország működését, azért, hogy szarul menjen az országnak és a választók ne szavazzák vissza a kormánypártot.

"Sőt, továbbmegyek. A korszerű technika mellett mi a fasz szükség van erre? Direkt módon lehetne dönteni egy rakás kérdésben online szavazással. Valahol furcsa, hogy ma lehetővé tenné a technika nem a képviseleti, de a direkt hatalomgyakorlást is, de mégsem tesszük... Kettőt lehet találni, hogy miért..."

Ezzel nagyon egyetértenék, ha mindenki mindenhez értene az országban.
Alapjövedelmet jónak tartod? Nem vagyok biztos benne, hogy nem szavaznák meg, ha felmerülne. Paks 2? Rezeg a léc. Lenne viszont 24. havi nyugdíj és 9 hónapnyi szabadság, meg 10000 eurós minimálbér.

"A dizsinnekben is hiszel?"

Nem ábrándozok, nem arra értettem, hogy majd a kormány bevalja, hogy szarul csináltuk, de legalább ha most elbasznak valamit, akkor az egész ország tudja, hogy kik baszták el, hisz csak az ő döntésükön múlt. Nem fogja sok ember azt hinni, hogy dehát az ellenzék nem szavazta meg.

"És lám, ha képviseleti alapon a STV vote vagy más alapon senkinek esélye nincs sehogy 50% közelébe jutni, akkor bármi változtatáshoz olyan kompromisszumkészség kéne, ami talná civilizációs szinten sem lenne rossz."

Úgy látszik te hiszel a mesékben. :)
Politikusok, meg kompromisszumkészség. Inkább vár 4 évet és tudja, hogy ő kerül a húsosfazékhoz. Az meg nem számít, hogy az ország nem jut egyről a kettőre.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Molni: tudom, egy ideális világban a te elgondolásod lenne a jó, de egy ideális világban a kommunizmus is jól működött, aztán meg láttuk, hogy milyen volt a valóságban.
 
M

molnibalage

Guest
Alapjövedelmet jónak tartod? Nem vagyok biztos benne, hogy nem szavaznák meg, ha felmerülne. Paks 2? Rezeg a léc. Lenne viszont 24. havi nyugdíj és 9 hónapnyi szabadság, meg 10000 eurós minimálbér.
Azt ki mondta, hogy az előterjesztéseket is a gyök2 polgár teszi meg...?
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 661
12 358
113
Azt ki mondta, hogy az előterjesztéseket is a gyök2 polgár teszi meg...?
Akkor ki? Mert aki előterjeszthet és eldöntheti hogy mit terjeszt elő végső soron övé a hatalom a nép csak szavazogep. A képviseleti demokráciáról meg csak annyit hogy annyira demokrácia amennyire te vagy én vagyunk a római pápa... Kb.
 
T

torsen

Guest
Ahol latszik az osszes valasztokerulet reszeredmenye es az osszes szavazatrol mutatjak a toredekszavazatokat is keruleti bontasban ott az ilyen manipulacio latszodna.
Csak a szavazokeruletek aranytalansagat szuntettek meg ugy, hogy a nagyobb keruleteket lefeleztek. Folosleges csalast sugallni, ha nem az tortent. Persze ha tudsz konkretumot akkor az az info is johet.

A szöveget ne olvasd, ha nem akarod, csak a térképeket nézd.
https://444.hu/2014/03/10/a-tiz-legelszabottabb-valasztokerulet/

Ebben meg van egy kis mintaprogram is:
https://444.hu/2014/03/10/a-tiz-legelszabottabb-valasztokerulet/
 
Status
Not open for further replies.