Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 870
81 544
113
dudi
Pedig írva volt, hogy nem pilóta lesz kinevezve.

nov.9.
November végéig elfoglalja posztját az orosz VKSZ új parancsnoka, aki mellesleg egy szárazföldis(jelenleg az orosz katonai kontinges paranscnoka Szíriában), amire nem volt példa a szovjet/orosz légierő történetében. Na ő majd átformálja a prioritásokat a légierőnél. Szu-34-ből biztos nem lesz sturmovik az elkövetkezendő 8 évvben.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 760
77 862
113
Es ez csak az ami a sok sok hasonlo dolgok tomegebol kivillant. Az a rendszer magatol erthetodoen termeli az ilyen donteseket.

Ez sem ilyen egyszerű.Ha csak a hűség lenne a motiváció biztosan találtak volna légierős 100%-ig lojális embert.Ezen kívül Putyin amióta hatalmon van nem vesztett háborút és orbitálisan rossz döntéseket sem hozott katonai téren tehát itt valami másnak kell lennie a dologban.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Az uriparban az oroszok hajtogattak hogy bezzeg az amerikaiaknak nincs olyan raketajuk mint a szojuz energia akarmi es hogy rajuk van utalva a nagy amerika. Aztan amikor jottek az amerikai fejlesztesek akkor az elozo fonok elszolta magat hogy ( nem szoszerint ) "Mi csak almodozhatunk ilyen fejlesztesekrol mert ahoz hogy egyaltalan lepest tudjunk tartani ketszer ekkora koltsegvetesre lenne szuksegunk ugy hogy emelett a hatekonysagunkat is megkene tobbszorozni"

Lemaradtak. Elkergettek a sajat mernokgeneraciojuk nagyreszet. Zoldfuluekkel nem lehet szarbol varat epiteni. Raadasul azok is elfognak menni par ev utan mert eleguk lesz az olyan fonokokbol mint a tabornok ur akinek nulla tudasa van a szakterulethez de folyamatosan fenyegetozik terrorizal mert csak ezt tudja.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ez sem ilyen egyszerű.Ha csak a hűség lenne a motiváció biztosan találtak volna légierős 100%-ig lojális embert.Ezen kívül Putyin amióta hatalmon van nem vesztett háborút és orbitálisan rossz döntéseket sem hozott katonai téren tehát itt valami másnak kell lennie a dologban.


Szerintem az volt a problema hogy aki huseges volt a rendszerhez Putyinhoz es ertett is a temahoz az olyat mondott ami nem tetszett a vezernek es igy lett egy "majd mi akkoris megoldjuk" parancsnok kinevezve.

Szerinted a parancsnok mivel tudja majd a beosztottait magamelle allitani, motivalni , ha szakmai modon nem tud a temahoz hozzasolni ?

Vajon milyen egyebb eszkoz maradt a kezebe ? Par beosztotja mar ongyilkos lett es szerintem nem ok voltak az utolsok. Majd kiadjak parancsba hogy "kosson meg a beton" mert akkor biztos meg fog. ( ismeros ??? )
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 760
77 862
113
Szerintem az volt a problema hogy aki huseges volt a rendszerhez Putyinhoz es ertett is a temahoz az olyat mondott ami nem tetszett a vezernek es igy lett egy "majd mi akkoris megoldjuk" parancsnok kinevezve.

Szerinted a parancsnok mivel tudja majd a beosztottait magamelle allitani, motivalni , ha szakmai modon nem tud a temahoz hozzasolni ?

Vajon milyen egyebb eszkoz maradt a kezebe ? Par beosztotja mar ongyilkos lett es szerintem nem ok voltak az utolsok. Majd kiadjak parancsba hogy "kosson meg a beton" mert akkor biztos meg fog. ( ismeros ??? )

Valószínűleg nem egy totál hülye emberről van szó így be fogja látni a hiányosságait és lesz neki jó pár helyettese/tanácsadója aki nagyon otthon van a számára új területen.Persze ez akkor sincs így rendben.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Valószínűleg nem egy totál hülye emberről van szó így be fogja látni a hiányosságait és lesz neki jó pár helyettese/tanácsadója aki nagyon otthon van a számára új területen.Persze ez akkor sincs így rendben.


Szerintem meg a uriparhoz total hulye a tabornok ur. A minimum egy muszaki diploma es 10-20 eves szakmai gyakorlat lenne ahoz hogy lasson a palyan. Neki meg egy villanyszerelo vegzettsege sincs.

Hulye hoza es meg is lesz az eredmenye. GARANTALTAN ! Nem azert mert orosz hanem mert a szakmai hulyek mindenhol pusztulast dogveszt hagynak maguk utan. Ja es ok sosem hibasok.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 976
93
Szerintem meg a uriparhoz total hulye a tabornok ur. A minimum egy muszaki diploma es 10-20 eves szakmai gyakorlat lenne ahoz hogy lasson a palyan. Neki meg egy villanyszerelo vegzettsege sincs.

Az megvan, hogy ki az amerikai fegyveres erők főparancsnoka? Vagy kik voltak ezelőtt?
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 681
12 498
113
Beutod a nevet es felhozza a Wiki. Lovesz a lelkecskem. Annak valoszinuleg kiemelkedo de azert szerintem ez megsem eleg az uripar es urhadviseles iranyitasahoz.
Egy diplomás soha nem hivatkozna a wikire. Soha. Most megbuktál haver.

...

Et altalaban azok szoktak mondani akik egyetem vagy barmely felsofogu kepzesnek meg csak a kozelebe sem szagoltak. Egyben minositi is oket. Gratulalok!!!


Mond mar meg nekem hogy kepzes nelkul csak ratermettseg alapjan hogyan lesz valakibol raketamernok pl ?

Muhaha... két diplomám van. Közgazdász vagyok, valamint gazdasági informatikus. Engedd meg, hogy én gratuláljak a remek sztereotipiáidhoz.
Úgymond belülről látom, hogy a diplomások zöme mennyire el van tévedve és mekkora tudatlan maki a nagy részük.

Vigyázat coming out következik!

Egyik szakmámban sem vagyok tehetséges, sőt amennyire lehet a gazdasági vonalat gyűlölöm is, mert elvesztegett időnek tartom az egyetemi éveket amit erre a sarlatánságra elb@sztam. De legalább annyi előnye van, hogy a pofájába lehet vágni az okoskodóknak. Informatikai vonalon sem fogom megváltani a világot, mert nem kötnek le a matematikai modellek és az elméleti kutatások. Ez van. Viszont vadidegenk szerint is nagyon szép kovácsoltvas holmikat készítek, holott soha sem tanultam ilyesmit. Ki érti ezt?
Ok, mondhatnánk, hogy a kovács az mégsem egy rakétamérnök, ez igaz. És mondhatnánk azt is, hogy ha az anyagtudományok terén szerzek diplomát akkor ma sokkal jobban érezném magam a munkámban mert valószínüleg nem azt csinálnám amit most, hanem azt ami érdekel. De ez van, elszaladt, vége. Marad a hobbi magam örömére.

Visszatérve a sablonos hülyeségedre. A srác akivel együtt dolgozom és akinek nincs diplomája, az érettségit is sokadikra kaparta össze, egy programozó zseni. Amit nekünk a gráfokról tanítottak azt ő csuklóból nyomja. Mikor kérdeztem, hogy ezt mégis hogy, a válasz az volt, hogy utána olvasott de amúgy is sejtette, hogy így van valahogy. Mai napig nem értem, de ő tudja. Én levizsgáztam belőle és diplomám van, neki nincs diplomája mégis többet tud a gráfokról, mint amit én valaha.
A hajunkra kenhetjük a diplománkat, ha csak középszerűek vagyunk abban amit csinálunk. Ez a véleményem.

Koroljov ácsmester volt, aztán repülőmérnök lett, de a rakétahajtóművek terén nem volt semilyen végzettsége. Koroljov nem volt rakétamérnök, mégis az egyik legnagyobb név a rakétatechnika területén, von Braunnal egy polcon ülnek. Rátermett volt, ennyi.
 
M

molnibalage

Guest
Egy diplomás soha nem hivatkozna a wikire.
Akkor sem, ha az adott szakaz egy könyvre vagy bármi más értékelhető forrásra mutat? Teáht nem a wikire hivakozok, de ott találom a linket és azt használom fel, akkor azt kutya nem tudja, hogy én hol találtam a linket...

Visszatérve a sablonos hülyeségedre. A srác akivel együtt dolgozom és akinek nincs diplomája, az érettségit is sokadikra kaparta össze, egy programozó zseni. Amit nekünk a gráfokról tanítottak azt ő csuklóból nyomja. Mikor kérdeztem, hogy ezt mégis hogy, a válasz az volt, hogy utána olvasott de amúgy is sejtette, hogy így van valahogy. Mai napig nem értem, de ő tudja. Én levizsgáztam belőle és diplomám van, neki nincs diplomája mégis többet tud a gráfokról, mint amit én valaha.
A hajunkra kenhetjük a diplománkat, ha csak középszerűek vagyunk abban amit csinálunk. Ez a véleményem.
Ez fantasztikus egyelemes példa.

Most hozzam az enyémet? Ehhez képest autodidakta áramlástechnikus és CFX mágussal nem találkoztam, de ez így van HYSYS vagy mással is. Bizonyos szintű alaptudás bizony szükséges, amit nagyon kevés ember és nagyon ritkán tanul meg "csak úgy" magától. Főleg itthon, ahol normális szakirodalom alig van.

Koroljov ácsmester volt, aztán repülőmérnök lett, de a rakétahajtóművek terén nem volt semilyen végzettsége. Koroljov nem volt rakétamérnök, mégis az egyik legnagyobb név a rakétatechnika területén, von Braunnal egy polcon ülnek. Rátermett volt, ennyi.
Ez n+1 okból fals példa, mert mikor elkezdette a rakétákkal szórakozni, akkor kb. az első lépéseket tette meg. Ja, én nem egyedül csinálta, mert azért ő is együtt dolgozott mással. Tehát nem úgy alkotott nagyot, hogy felkelt és megalkotta az ICBM-eket, hanem alapoktól fejlesztette és tanulta meg ő is egészet és eltelt a célig 30 év. Sok kudarccal Izé...

https://ru.wikipedia.org/wiki/Королёв,_Сергей_Павлович

Mellesleg műszaki előképzettsége is volt, nem ácsmester volt. Mind az angol, mind az orosz wikis életrajz rohadtul más ír, mint te. Ez politikus szintű elferdítése (hazugság szó szebb) a valóságnak.

Akkor ezek szerint én is raktári munkás vagyok, mert egyetem előtt és alatt is évekig azt csináltam és csak "véletlenül" lettem azzá, ami az nem számított, hogy diplomáztam és olyan dolgokat tanultam meg oktatóktól, amit könyvből nem tudtam volna.

A HT tudásom is azért van ott, ahol, mert olyan alapszintű képzést kaptam az egyetemen, ami lehetővé tette, hogy megértsek olyan dolokat, ami itt sokaknak 7 év (!) szájtépés után sem megy. Pedig kb. többet olvashatott és több oktatást kapott itt, mint egy kurzoson, mert n+1 oktatója volt. Én sem csak magamtól vagyok ennyire okos... Én is mások vállán állok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 760
77 862
113
Az eszedbe sem jutott,hogy itt nem mindenki érdekel annyira a repülés mint téged?Meg egy kicsit fura ez az okításos dolog annak fényében,hogy csak én már vagy kétszer leírtam neked,hogy SZU-57 a hivatalos neve a PAK-FA-nak erre ma vagy tegnap előálltál vele,hogy nincs olyan,hogy SZU-57...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 681
12 498
113
Akkor sem, ha az adott szakaz egy könyvre vagy bármi más értékelhető forrásra mutat? Teáht nem a wikire hivakozok, de ott találom a linket és azt használom fel, akkor azt kutya nem tudja, hogy én hol találtam a linket...


Ez fantasztikus egyelemes példa.

Most hozzam az enyémet? Ehhez képest autodidakta áramlástechnikus és CFX mágussal nem találkoztam, de ez így van HYSYS vagy mással is. Bizonyos szintű alaptudás bizony szükséges, amit nagyon kevés ember és nagyon ritkán tanul meg "csak úgy" magától. Főleg itthon, ahol normális szakirodalom alig van.


Ez n+1 okból fals példa, mert mikor elkezdette a rakétákkal szórakozni, akkor kb. az első lépéseket tette meg. Ja, én nem egyedül csinálta, mert azért ő is együtt dolgozott mással. Tehát nem úgy alkotott nagyot, hogy felkelt és megalkotta az ICBM-eket, hanem alapoktól fejlesztette és tanulta meg ő is egészet és eltelt a célig 30 év. Sok kudarccal Izé...

https://ru.wikipedia.org/wiki/Королёв,_Сергей_Павлович

Mellesleg műszaki előképzettsége is volt, nem ácsmester volt. Mind az angol, mind az orosz wikis életrajz rohadtul más ír, mint te. Ez politikus szintű elferdítése (hazugság szó szebb) a valóságnak.

Akkor ezek szerint én is raktári munkás vagyok, mert egyetem előtt és alatt is évekig azt csináltam és csak "véletlenül" lettem azzá, ami az nem számított, hogy diplomáztam és olyan dolgokat tanultam meg oktatóktól, amit könyvből nem tudtam volna.

A HT tudásom is azért van ott, ahol, mert olyan alapszintű képzést kaptam az egyetemen, ami lehetővé tette, hogy megértsek olyan dolokat, ami itt sokaknak 7 év (!) szájtépés után sem megy. Pedig kb. többet olvashatott és több oktatást kapott itt, mint egy kurzoson, mert n+1 oktatója volt. Én sem csak magamtól vagyok ennyire okos... Én is mások vállán állok.
A wikiről:
Többször felmerült itt a fórumon is és az életben is, hogy komoly ember nem hivatkozik a wikire mert megbízhatatlan, ennek fényében az
Egy diplomás soha nem hivatkozna a wikire. Soha. Most megbuktál haver.
mondatom irónia volt, tudom, hogy ezt te nehezen ismered fel, jeleznem kellett volna, elnézést kérek. Természetesen bármire lehet hivatkozni, megfelelően szigorú forráskritika mellett.

Az egyelemes példát most visszakaptam, respect. Ugyanakkor ilyen téren minden példa atipikus az elemszám kevésbé releváns mint olyan területeken, ahol a felbukkanó elemek egy leírható minta vagy törvényszerűség szerint bukkannak fel.
Balázs én nem tudom/tudhatom, hogy mennyire vagy ász vagy zseni abban amit csinálsz, de te is csak egy egyelemes példa vagy, munkatársad is csak egy egyelemes példa stb. Nem mondom, hogy ebben a témában nem lehet nagy általánosságban valamiféle statisztikai alapú törvényszerűséget megállapítani, de ha azt időben, térben, közegban elmozdítod mindig mást fog mutatni.

Koroljov és minden más úttörő zseni esetében is érvényes, hogy a szakma kialakulásával együtt tanulta meg azt, ám ma sincs másképp ha valami újat akarsz alkotni. Alaptudásod van, a többit magad teremted meg. Ha szakági zseni vagy akkor minimális alaptudás elég lesz onnantól csak idő kérdése az eredmény. Ha bukdácsolva kettesekkel totál fogalmatlanul de valahogy kiszenvedsz egy diplomát azzal kb el lehet menni kapálni, de nem lehet a szakmában értékelhető eredményeket felmutatni.
Azok akik az F-22-t fejlesztették szintén nem ketten voltak, hanem nagyon sokan voltak nagyon komoly alaptudással, viszont az sem úgy ment, hogy reggel felkeltek és délután háromra ki volt fejlesztve a gép.

Koroljovról:
Fejből írtam amit, úgyhogy miután hazugnak neveztél kénytelen voltam utána nézni, hogy miért is vagyok nagyon hülye.
Tisztelettel jelentem a hülye nem én vagyok.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sergei_Korolev
"Korolev received vocational training in carpentry and in various academics at the Odessa Building Trades School (Stroyprofshkola No. 1)."
Az orosz nyelvű wikin valóban nem szerepel az ács szó:
"В 1922—1924 учился в строительной профессиональной школе, занимаясь во многих кружках и на разных курсах."
(Itt azért visszautalnék a wiki korábban említett megbízhatóságára...)

Az én szemléletemben egy jól hangzó végzettség, vagy egy szépen keretezett diploma nem jelent semmit. Aki erre ráül és várja a tiszteletet az részemről várhatja ítéletnapig. Csak a teljesítményt és a tudást vagyok hajlandó tisztelni, de azt akkor is, ha egy 8 általánost végzett ember mutatja fel nekem.

Balázs a te tudásod a HT témában, főleg úgy, hogy nem hadmérnök vagy, tiszteletre méltó és a műszaki-fizikai vonalon általad elmondottakat kritikátlanul el is fogadom, mivel sem időm, sem tudásom nincs hozzá, hogy a kijelentéseidet próbára tegyem, viszont az előzmények alapján az állításaid statisztikailag nagy valószínűséggel igazak lesznek. Ilyen formában is lehet tisztelni valakit. Halkan hozzáteszem ugyanakkor, hogy az ilyen statisztikai alapon elfogadott tudás hitelességét csúnyán erodálja ha kimerészkedsz a megbízható tudásod ernyője alól és ott csúnya melléfogásokat csinálsz, arra számítva, hogy a megbízható tudásod alapján más témában is elfogadják a mondandódat kritika nélkül.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 870
81 544
113
Mai sorsolás
-9IQW0kHn6E.jpg
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 732
3 852
113
Szocsi óta azon filózok , ha megnyerik az oroszok a vb. rendezését, akkor hol fog egy Majdan típusú forradalom kitörni? Kizárólag ezért nem örülök az orosz rendezésnek. Túl közel van hozzánk, és biztosan nem fogják kihagyni a lehetőséget az aktuális politikai/geopolitikai célok érdekében. Kár a minőségi futballt is feláldozni a politikai célokért!
Kapják be előre is!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 870
81 544
113
Szocsi óta azon filózok , ha megnyerik az oroszok a vb. rendezését, akkor hol fog egy Majdan típusú forradalom kitörni? Kizárólag ezért nem örülök az orosz rendezésnek. Túl közel van hozzánk, és biztosan nem fogják kihagyni a lehetőséget az aktuális politikai/geopolitikai célok érdekében. Kár a minőségi futballt is feláldozni a politikai célokért!
Kapják be előre is!

Jól látod, hogy lesz valami... Szerintem kiújul a konfliktus Ukrajnában. Az ukránok nagyszabású támadásra készülnek, ezt támasztja alá Volker legutóbbi nyilatkozata is, aki szerint 6-7 hónap múlva (Foci VB) kiújulhatnak a harcok. Ehhez az amerikaik is aszisztálni fognak amerikai fegyverszállításokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 870
81 544
113
Vegyük sorba:

2008 Pekingi Olimpia - Grúzok támadást indítanak Dél-Oszétia ellen
2014 Szocsi Téli Olimpia - Államcsíny Ukrajnában
2018 Phjongcshang Téli Olmpia- ?
2018 Foci VB -?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Be vagytok szállva a papíroknak meg a diplomáknak, az emberek egyéni képességei ma senkit nem érdekelnek, pedig a rátermettség itt dől nem nem az egyetemen. Jöhetne itt az a duma, hogy rengeteg olyan embert ismerek akik diploma nélkül is megállják a helyüket nagyon magas polcon, a többszörösen bizonyított tehetségükkel. Csakhogy ebből egyvalami nem igaz: a rengeteg. Ritka az aki megfelelő képzettség nélkül is ki tud emelkedni a képzettek tömegéből, de vannak ilyenek. Ösztönös tehetségek, autodidakták akiknek az adott szakterület oly mértékben harmonizál a gondolkodásukkal, hogy azonos területen egy átlagos diplomás tanulatlan senkinek tűnhet mellette. Tapasztalatom szerint a kiemelkedő képességű vezetők a legritkábban tipikus személyek. A közepes képességű vezetők mind diplomások, mert közepes képsségekkel csak diplomával lehet vezető pozícióba kerülni, ha a nepotizmust nem tekintjük.
Amikor láttok egy ilyen döntést az első dolgotok, hogy "Néddmán, há még papírja sincs róla!" A döntés mögött mi húzódik azt viszont nem látjátok. Lehet, hogy a fószer egy szervező zseni, és ahova tették most erre van szükség és nem egy mérnökre.
Majd, ha látjuk mit alakít a mostani pozíciójában akkor van esélyünk objektív véleményt megfogalmazni, minden addigi előítélet az ostobaságról kiállított kitűnő bizonyítvány.
A fotelből könnyű okoskodni, mégkönnyebb tévedni.


Ahogy nézem, a fickó jó ideje tolja a hivatalos Kreml propagandát, terhát az orosz szabvány szerint tökéletesen alkalmas a poszt betöltésére-

https://www.polygraph.info/a/raqqah-syria-russia-isis-kurds/28553205.html
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Vegyük sorba:

2008 Pekingi Olimpia - Grúzok támadást indítanak Dél-Oszétia ellen
2014 Szocsi Téli Olimpia - Államcsíny Ukrajnában
2018 Phjongcshang Téli Olmpia- ?
2018 Foci VB -?

1936 Berlin - az oroszbarát spanyol kormányt megpuccsolják belülről
1956 Melbourne - Magyarok megpuccsolják a törvényes oroszbarát kormányt
1968 Grenoble - a Csehszlovák vezérkar hitszegő módon orosz érdekek ellen kezd kormányozni
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Jól látod, hogy lesz valami... Szerintem kiújul a konfliktus Ukrajnában. Az ukránok nagyszabású támadásra készülnek, ezt támasztja alá Volker legutóbbi nyilatkozata is, aki szerint 6-7 hónap múlva (Foci VB) kiújulhatnak a harcok. Ehhez az amerikaik is aszisztálni fognak amerikai fegyverszállításokkal.
A Hezbollah bejelentette, hogy fel akarja szabadítani a Golánt, közben lóg a levegőben a kurd kérdés is. A libanoni hadsereg izrael támadásának kivédésére készül. Trump pozíciója sokak szerint kérdéses, Venezuela kb. törvényen kívül. Afrikában egyre komolyabb nem állami szereplők bontakoznak ki, az IÁ át akar települni Líbiába, miközben úgy néz ki sikerül megvetniük a lábukat Egyiptomban is. Az Egyesült Királyság elkezdte a tényleges kilépést, az írek az északír határt dobálgatják be az Unióban.
A Dnyeszter-mentén kínos a csend, de sokaknak szúrja a szemét.

Van itt bőven izzó parázs Donbasszon kívül is.

A keleti fronton mindkét oldalt masszív aknamező, felkészült erők feltöltött készletekkel (az ukránok is, illúzióink ne legyenek). Szerintem ez már így marad, túl stabil a kimozdításhoz. (Ellenben egyre aktívabbak az amerikai logisztikusok a környéken, Magyarországon is.)
Illetve nagyon szeretném ebben a hitben megőrizni a nyugalmamat. Nagyon rossz időben jönne.