[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Kire gondolsz? Én nem ismerek háború pártit az orosz vezetésben.Háborús pártiak (polgárháború) akkor lennének, ha valamilyen libsi gagyi nyerne a választásokon, ami természetesn kizárt míg Putyin indul a választásokon. Nagy kérdés mi lesz/ki lesz Putyin után 2024-től.

Jó kérdés. Medvegyev? Bár ő nem egy túlzottan karakteres politikus. Ő oda abba a székbe kevés.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 418
44 031
113
Medvegyev szerintem is nagyon karcsú. Egy jó samesz, végrehajtó arra, hogy Putyó mikor neki kellett, hivatalosan a háttérből levezényelje a dolgokat. Egyszerűen Medvegyevbe nem látok bele semmi extrát én sem. Legjobb indulattal is csak kb. középszerűnek tűnik nekem. Az is tény, hogy Putyin után akárki jön, annak nagyon fel kell majd kötni a gatyeszt. Nem árulok zsákbamacskát, korunk legtehetségesebb politikusának tartom. Szerintem idővel az Oroszok úgy fogják emlegetni, mint mi Mátyás királyt, illetve azt gondolom, hogy volt olyan időszaka a történelmüknek, mikor a legnagyobb nemzeti erőforrásuk az volt, hogy olyan vezetőjük van, mint Putyó.

Szó szerint kilapátolta őket a Jelcini szarból, megaláztatásból, csóróságból. Egy gazdaságilag szétbombázott országból amely morálisan is mélypontra került, azért mostanra egész nagy befolyással rendelkező megkerülhetetlen országot teremtett, úgy hogy már éhség lázadni sem kell a katonáknak, és az országukat iparostul, nyersanyagostul sem tudta széthordani a nyugat.

Szerintem ez becsülendő teljesítmény, mert nagyon mélyről jöttek fel, s ebben bizony Putyinnak oroszlánrésze volt/van.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 418
44 031
113
Akkor majd jön egy "ifjú titán" :D
Valakit nagyon el kéne kezdeniük kinevelni, és felépíteni a karaktert, mert Putyin sem fiatal már, max egy ciklus lehet még benne, több már nem. S akkor nagyon nagy teher lesz az új ember vállán, én konkrétan befosnék hogy olyan ember után kéne jöjjek, mint Ő. Hozzá bárkit hasonlítanak majd, az megnézheti magát. Szerintem.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Valakit nagyon el kéne kezdeniük kinevelni, és felépíteni a karaktert, mert Putyin sem fiatal már, max egy ciklus lehet még benne, több már nem. S akkor nagyon nagy teher lesz az új ember vállán, én konkrétan befosnék hogy olyan ember után kéne jöjjek, mint Ő. Hozzá bárkit hasonlítanak majd, az megnézheti magát. Szerintem.

Amennyire lehet ismerni Putyint, szerintem már kiválasztotta a lehetséges utódját akit majd indítani fog a pártja a választáson. Az meg, hogy milyen vezető lesz... Majd az idő meg az események eldöntik.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Meglepődött valaki :D?
Én egy picit. Azt nyilatkozta, hogy elege van és belefáradt. Gondolom azért indul, mert tudja, hogy utána szívás lenne az oroszoknak. Van 4 éve, hogy valaki megbízhatót kineveljen. Érdemes lesz figyelni, hogy kit visz majd mindig magával.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 956
113
E
Én egy picit. Azt nyilatkozta, hogy elege van és belefáradt. Gondolom azért indul, mert tudja, hogy utána szívás lenne az oroszoknak. Van 4 éve, hogy valaki megbízhatót kineveljen. Érdemes lesz figyelni, hogy kit visz majd mindig magával.
Ebben a helyzetben felelős vezető nem szállna ki a politikából. Nem szállhat ki, mivel leginkább ő van képben a folyamatokról. Elhiszem hogy fáradt, Lavrov is az, szetrepultek a világot el vissza, idozonastul. Plussz mellette tárgyalás hegyek, tervezések, egyéb koncentrációt követelő kihívások. Egy Yaris nyilvános szereplés is akkora cecoval jár hogy na, mellette még éjjeli telefonálgatasok stb. Lavrov pl jó lenne mert hatalmas diplomata, de ő még meg öregebb. Másrészt nem tudom mennyire volna jó utódot jelölni. Nem túl demokratikus, és veszélyes is az illető re nézve. Putyin is szinte a semmiből érkezett de az első perctől szimpatikus volt. Én nem is merem az orosz belső viszonyokat, de szerintem Putyin meg lehuz 2*4 évet. Szóval valaki olyan jelölt érkezik mögé aki most van negyvenes évei elején.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 550
113
Putyin 2024-ben már 71 éves lesz. Az orosz törvények szerint egymás után max. 3x lehet elnök, tehát elméletileg még indulhat 2024-ben is. Most 65 éves. Más hasonló kaliberü orosz politikust nem igen látni Putyin mellett. Ha a népszerüséget nézzük Putyin után Szergej Sojgu(62 éves) és Szergej Lavrov(67éves) a legnépszerübb orosz politikus.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 418
44 031
113
E

Ebben a helyzetben felelős vezető nem szállna ki a politikából. Nem szállhat ki, mivel leginkább ő van képben a folyamatokról. Elhiszem hogy fáradt, Lavrov is az, szetrepultek a világot el vissza, idozonastul. Plussz mellette tárgyalás hegyek, tervezések, egyéb koncentrációt követelő kihívások. Egy Yaris nyilvános szereplés is akkora cecoval jár hogy na, mellette még éjjeli telefonálgatasok stb. Lavrov pl jó lenne mert hatalmas diplomata, de ő még meg öregebb. Másrészt nem tudom mennyire volna jó utódot jelölni. Nem túl demokratikus, és veszélyes is az illető re nézve. Putyin is szinte a semmiből érkezett de az első perctől szimpatikus volt. Én nem is merem az orosz belső viszonyokat, de szerintem Putyin meg lehuz 2*4 évet. Szóval valaki olyan jelölt érkezik mögé aki most van negyvenes évei elején.
Putyó 2x4 év múlva 70 felett lesz. Nem jó az. Kezd rajta tényleg látszani hogy megfáradt már, egy ciklust még le tud(szerintem is muszáj neki a jelen helyzetben) tolni, de utána más kell hogy jöjjön. Valakit el kell kezdeni felépíteni, akit megválaszthat majd helyette az ország. Az hogy mi demokratikus, az konkrétan senkit nem fog érdekelni, kinevelnek egy alkalmas személyt ha tudnak, és azt mondják majd hogy Putyin támogatásával itt van az új cár, mert a régi visszavonul. Innentől 90% felett nyerni fog.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Nem a jelenlegi vezetésben vannak benne, nyilván. Ettől függetlenül a világnak nagyon rosszat tenne egy Zhirinovsky féle hülye. Dugintól is a hideg ráz. A hozzájuk hasonlótól tartok, illetve az őket támogató felső vezető katonai körtől.
Zsirinovszy felolem johet, o felajanlotta kelet-Lo-t Lo-nak, Erdelyt meg Mo-nak. Amugy nyilvan o is csak addig ilyen amig nincs hatalmon, o arra van, hogy a Kreml rajta keresztul mondja ki a meg nem hivatalos, de lehet hogy majd hivatalos lesz allaspontjat. Tehat ha a Kreml nem tudja, hogy X orszag hogy reagal majd egy Y ajanlatra / fenyegetesre, akkor Zsirinovszky mondja ki es ha pozitiv a fogadtatas, akkor hivatalos allaspont lesz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 418
44 031
113
Hozzátette, hogy ....."de egy kicsit rádioaktív lesz. Baj"?
Nem kéne azt az idiótát erőltetni.
Felőlem ki is lőhetné valaki. McCain mellé lehetne fektetni, egykutya a két hülye. Ezek megcsinálnák nekünk a bajt hamar, ha pozícióba kerülnének. Nekem is roppant mód ellenszenves.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Felőlem ki is lőhetné valaki. McCain mellé lehetne fektetni, egykutya a két hülye. Ezek megcsinálnák nekünk a bajt hamar, ha pozícióba kerülnének. Nekem is roppant mód ellenszenves.
Szerintem nem hulye, csak annak tetteti magat, de nyilvan nem igy viselkedne pozicioban. Nyilvan nem lehet Putyin utodja, persze, de ne legyunk naivak, nem hulye, csak ez a szerepe. Kun Miki mondta, hogy amikor elosszor talalkozott Lukasenkoval, akkor azt gondolta, hogy nincs meg egy ennyire buta ember a foldon. Aztan kesobb rajott, hogy nem szabadott volna elhamarkodottan megitelnie, mert valojaban egyaltalan nem hulye. (Ettol fuggetlenul lehet, hogy Zsirinovszkij hulye es mindenben csak szerencseje volt, de nem vennek ra merget)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 550
113
Felőlem ki is lőhetné valaki. McCain mellé lehetne fektetni, egykutya a két hülye. Ezek megcsinálnák nekünk a bajt hamar, ha pozícióba kerülnének. Nekem is roppant mód ellenszenves.

Zsirinovszkij nem veszélyes senkire csak szájkarate-az orosz politika bohóca. Másik dolog, hogy soha nem lesz elnök belőle.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
Status
Not open for further replies.