Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 445
113
A topikban tett hozzaszòlasok egy reszét àt kellene rakni egy ujjonan nyitandò topikban. Nem tudom, mi lenne a jò cim: "àllatkert" vagy "òvoda" .Esetleg "kiscsoportosok"? :)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 333
113
A topikban tett hozzaszòlasok egy reszét àt kellene rakni egy ujjonan nyitandò topikban. Nem tudom, mi lenne a jò cim: "àllatkert" vagy "òvoda" .Esetleg "kiscsoportosok"? :)
...én ezt nem értem...; akárhányszor kihagyom pár topik teljes elolvasását pár napra, azok valamelyikén akkor mindig kitör egy helyi világháború!?:eek:
Szóval miről maradtam le?
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
hozzá se nyúltam a geoterm topikodhoz


Mac, beindítottam a geotermikus topicot, (a kanin alatt), van már feltöltve bele némi tartalom is. Szeretném, ha minél többen észrevennék, van-e itt olyan reklám lehetőség, ami kiemelné ezt a hírt, mármint a topic nyitását azért, hogy megtalálják az érdeklődők?
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Pedig tényleg eltűnt. Lehet, hogy más modi próbálta átmozgatni, csak nem sikerült jól a művelet.

Beindult a geotermika topic, de lehetne írni más megújolóval kapcsolatosan. Ez egy személyes meghívás a topicba, szeretném, ha működne, egyúttal pedig egy békejobb.... Remélem fogunk még az eddigieknél értelmesebben kommunikálni....
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Szeretném, ha minél többen észrevennék, van-e itt olyan reklám lehetőség, ami kiemelné ezt a hírt, mármint a topic nyitását azért, hogy megtalálják az érdeklődők?

Alapvetően nincs. Viszont a hozzászólások által bekerül persze ugyanúgy bekerül a főoldalon és a fórumon is az aktuális beszédtémák widget-etekbe, mint más friss topic.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Illetve annyi, hogy a legnépszerűbb topicokat kiemeltem a Kantinban, így mindig a lista elején vannak. És egyelőre beletettem a geoterm topikot.
 
Last edited:
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
M

molnibalage

Guest
Beindult a geotermika topic, de lehetne írni más megújolóval kapcsolatosan. Ez egy személyes meghívás a topicba, szeretném, ha működne, egyúttal pedig egy békejobb.... Remélem fogunk még az eddigieknél értelmesebben kommunikálni....
Nem értem az egész békejobbozást. A villamos topikban a vita kapcsán, ahov bejöttél szó sem volt geotermikusról. Én ahhoz nemigen tudok hozzátenni szakmai téren, mert azzal nem dogoztam és annyira nem vizsgálgattam. Itthon semiféle tiltás nincs rá kapacitáskorlában, mégsem szórják tele vele az országot. Ennek igen egyszerű oka van. Nem éri meg. A MOL épített egy kísérleti erőművet és akkora bukta volt, mint ide Peking kétszer. A többi termelési formáról meg volt már elég sokminden a villamosenergia topikban. (Őszintén szólva ne is éreztem igényét külön geoterm topiknak.)
Mit jelentenek a piros gombostűk a topikoknál?Mert nincs mindnél.
Lásd előző hsz. Kiemelt topik a modi által. Mindig a lista tetején van attól függetlenül, hogy mikor érkezett rá az utolsó HSZ. Angolul ez a "pinned", ki van tűzve a lista tetejére.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem értem az egész békejobbozást. A villamos topikban a vita kapcsán, ahov bejöttél szó sem volt geotermikusról. Én ahhoz nemigen tudok hozzátenni szakmai téren, mert azzal nem dogoztam és annyira nem vizsgálgattam. Itthon semiféle tiltás nincs rá kapacitáskorlában, mégsem szórják tele vele az országot. Ennek igen egyszerű oka van. Nem éri meg. A MOL épített egy kísérleti erőművet és akkora bukta volt, mint ide Peking kétszer. A többi termelési formáról meg volt már elég sokminden a villamosenergia topikban. (Őszintén szólva ne is éreztem igényét külön geoterm topiknak.)

Akkor vedd úgy csak szimplán, hogy bocsánatot kértem a hétvégi bunkózás után.

Mondjuk, akkor annyi érdekelne, hogy gázüzemű távfűtőműre (csak a hőelőállításra) 1,0 MW-ra milyen beruházási költség esik, akkor, ha a létesítmény nem haladja meg a 10 MW-o távfűtési teljesítmény!
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
M

molnibalage

Guest
Mondjuk, akkor annyi érdekelne, hogy gázüzemű távfűtőműre (csak a hőelőállításra) 1,0 MW-ra milyen beruházási költség esik, akkor, ha a létesítmény nem haladja meg a 10 MW-o távfűtési teljesítmény!
Nem tudom, mert ilyen tervezésében nem vettem részt. Ami fűtőmű is volt, az ennél nagyobb teljesítményű volt, csak ajánlatot adtuk, de nem mi nyertünk.
Egyébként ez minben releveáns az eddigi vita kapcsán, ami a "zöld" erőművek brutális hiányosságairól szól, meg azok árképzésének röhejességéről...? [fejvakarás]
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
hmm.. Biztpolon belül a globális gondoknak nem lehetne egy külön topic különös tekintettel nemzetközi terrorizmusra / migrációra meg ilyesmik
Szerintem, pld a nyugat-európai bizpol lehet -hogy csak a mai napnál maradjak- az angol kitiltások, a politika átrendeződése, és nem a fejlevágós abdul megette a nagymamát féle hírek.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
hmm.. Biztpolon belül a globális gondoknak nem lehetne egy külön topic különös tekintettel nemzetközi terrorizmusra / migrációra meg ilyesmik
Szerintem, pld a nyugat-európai bizpol lehet -hogy csak a mai napnál maradjak- az angol kitiltások, a politika átrendeződése, és nem a fejlevágós abdul megette a nagymamát féle hírek.
"A nagy sakktábla" néven megtalálod.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
A nagy sakktáblában éppen Oroszországról és a putyini rendszerről beszélünk konkrétan, míg általános értelemben a keleteurópai politikai kihívásról az autokrácia szükségessége kapcsán, hogy milyen csalóka a kép kívülről nézve és ezt illusztrálom időnként azzal, hogy látja a német, vagy francia jobboldali a magyar rendszert kívülről és hogy látjuk a valóságát belülről! Le kellene már szakadni erről a belpolbűnözésről, mert így a nepáli belpolitikán kívül semmi lesz elég távoli ahhoz, hogy beszélni lehessen róla!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 445
113
Biztos vagy abban, hogy " látjuk a valósàgàt belülről"?
Ki az a mi? Te? Én? Mancika?
'Mast làt egy fideszpàrti, màst egy dékás, jobbikos stb
Belpol off ! :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 498
113
Vót' szétküldeni a biztpol topikokat megint,a demokrácia értelmezésekkel,vót'?
:(
Szombat reggel,Paddy's day előestélyén elcsináljátok a napomat.:oops:
Fel kell pattintanom 1 üveg Tullamore wiskeyt,de annak délutánra gól a vége :rolleyes: ,és nem szeretek sakál részegen a konyhába szineset ásítani,de ami még rosszabb,az oldalborda is rosszul tolerálja ezt a magatartás formámat,úgyhogy vagy abba fejezitek,vagy kifejtem nektek a tutit,vagy be is rúgok közben,mint a vadsertés. :D
 
Status
Not open for further replies.