Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
Olvasom a cikket és megáll az eszem. Az egész életüket végigürizik, hogy legyen egy palotájuk egy világ végi faluban, ahol úgysem fognak soha munkahelyet találni, vagyis sanszosan soha nem fognak abban a házban élni, amire gyűjtöttek. Felépítik egy halom pénzből, aztán úgysem fog semmit érni. Miért nem a városba építik, ahol ha nem is nyugati bért kapnának, de ha már van házuk, törlesztő nélkül, akkor elég jól megélhetnének?
Évi 3 hazamenetel miatt veszik a hatalmas kocsikat, amik az 95%-ában a parkolóban vannak és csak áll benne a pénze azoknak, akiknek amúgy sincs - bár ez szinte majd minden autótulajdonosról elmondható.

Az évi kettō hazamenetelt letudom kölcsönzōs autóval. A két bérleti díj + biztosítás olcsóbb, mint egy használt ötös BMW éves kötelezōje, új autó, szóval ennyi.

Karácsony meg a nyári idōszakban kiürülnek a parkolók. Egy kocsibeálló havi átlag 100Eur vagyis majd ez majdnem kettō felnōtt repjegy USA-ba, elōvételben, oda-vissza...

Kelet-európai rongyzárás, szánalmas. Köztül emiatt is tartjuk elhanyagolható számú "honfitárssal" a kapcsolatot. Tipikus, a második kérdés a mennyit keresel, nem tudnám-e bevinni a céghez, tudnék-e segíteni az autóvásárlásban, elmennék-e tolmácsolni a népesség-nyilvántartóba, hogy megkaphassa a családipótlékot az otthon maradt gyerekek után, stb. Ha viszont nekem kellene segítség, akkor persze sehol senki, hát bammeg, oldd meg. Magyar szó hallatán az elsō reakció a rádiócsend, aztán ha értelmes az illetō, akkor lehet szó a kommunikációról - amúgy nem.
 
M

molnibalage

Guest
Olvasom a cikket és megáll az eszem. Az egész életüket végigürizik, hogy legyen egy palotájuk egy világ végi faluban, ahol úgysem fognak soha munkahelyet találni, vagyis sanszosan soha nem fognak abban a házban élni, amire gyűjtöttek. Felépítik egy halom pénzből, aztán úgysem fog semmit érni. Miért nem a városba építik, ahol ha nem is nyugati bért kapnának, de ha már van házuk, törlesztő nélkül, akkor elég jól megélhetnének?
Mert ennyi IQ van. Ennyi IQ val is ennyi pénzt össze lehet lapátolni, ha lepukkant kolisként élsz nyugaton és vadkeleten építkezel.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Évi 3 hazamenetel miatt veszik a hatalmas kocsikat, amik az 95%-ában a parkolóban vannak és csak áll benne a pénze azoknak, akiknek amúgy sincs - bár ez szinte majd minden autótulajdonosról elmondható.

Az évi kettō hazamenetelt letudom kölcsönzōs autóval. A két bérleti díj + biztosítás olcsóbb, mint egy használt ötös BMW éves kötelezōje, új autó, szóval ennyi.

Karácsony meg a nyári idōszakban kiürülnek a parkolók. Egy kocsibeálló havi átlag 100Eur vagyis majd ez majdnem kettō felnōtt repjegy USA-ba, elōvételben, oda-vissza...

Kelet-európai rongyzárás, szánalmas. Köztül emiatt is tartjuk elhanyagolható számú "honfitárssal" a kapcsolatot. Tipikus, a második kérdés a mennyit keresel, nem tudnám-e bevinni a céghez, tudnék-e segíteni az autóvásárlásban, elmennék-e tolmácsolni a népesség-nyilvántartóba, hogy megkaphassa a családipótlékot az otthon maradt gyerekek után, stb. Ha viszont nekem kellene segítség, akkor persze sehol senki, hát bammeg, oldd meg. Magyar szó hallatán az elsō reakció a rádiócsend, aztán ha értelmes az illetō, akkor lehet szó a kommunikációról - amúgy nem.
Én is gyanakvó vagyok az itteni honfitársakkal. Emberszerető és segítőkész is vagyok, de van akivel nem érdemes foglalkozni. Előfordult már nem is egyszer hogy magyar szó hallatán inkább elfordítottam a fejem, vagypedig értve hogy mit mondanak elszégyelltem magam.
Persze meglátásom szerint azért több az érdemes mint az érdemtelen de a gyanakvás nem árt...
Itt sok az erdélyi magyar is ők jó emberek szinte az összes
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 314
13 355
113
Mert ennyi IQ van. Ennyi IQ val is ennyi pénzt össze lehet lapátolni, ha lepukkant kolisként élsz nyugaton és vadkeleten építkezel.


Pontosan, de ha van eszed, nagyon jól ki lehet ezt használni.
Én öt évet éltem UKban, egy szobában, ami akkora volt, hogy az ágy a felét elfoglata, havi 280 fontért. Kocsit nem vettem, bringával jártam, annyi kellett viharkabát meg nadrág + csizma, és onnantól szél/eső semmit nem jelentett. Icelandból meg meg a Poundlandból ettem olcsón - és ennyi. Igazából mindegy volt, 12 órás múszakjaim voltak (aircraft engineer, AME), a szabd időmben meg edzettem, mászkáltam, szórakoztam.
Le is voltam nézve kőkeményen a többi magyar által, akik egyből vették a páréves terepjárót 5000+ fontért, bazi nagy TV, legújabb ájfon évente, stb... Ma is ott vannak, fizetik a hitelt, álmodnak, hogy egyszer talán vesznek egy házat ott.
Én meg visszajöttem, és kifizettem a pilótasulimat (CPL+ME/IR+MCC/JOT). Most élem a pilóta álmom és háromszor annyit keresek mint ott bárki.
Szóval lehet ezt jól kihasználni, de a rongyrázás az nem visz sehová. Akik kint élnek és kussolnak - azokat kell figyelni, azok jutnak valahová :D
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Azért
Magyarországon hogyhogy nincs ennyire durván meg ez a jelenség? Ok, az autófetisizmus itt is megvan, de ilyen palotaépítésről nem tudok.

Tippelek: a magyar kivándorlók jó része nem is tervezi a visszatelepülést.
Többen írták, hogy a magyar munkavállalók közül(azt írom sokan, de nem tudom a valós számot) vitték ki magukkal a hibás pénzügyi kultúrát és "elfolyt" a pénz.

Ha jól olvasom ez a romániai "szubkultúra" de hülye szó nem is kissé nem a legális adózó munkahelyre települt rá? (finoman fogalmazva) Ez pedig magyarázza az kivagyiságra/magamutogatásra épülő viselkedést körükben (ld még félanaléfabéta roma "vállalkozó" tele arany ékszerrel)

http://www.prideandconcrete.com/photographs.php#48

A cik nem tért ki arra, hogy a nyugaton munkát vállaló román állampolgárok hány százalékára jelelmző ez a viselkedés...
 
M

molnibalage

Guest
Pontosan, de ha van eszed, nagyon jól ki lehet ezt használni.
Én öt évet éltem UKban, egy szobában, ami akkora volt, hogy az ágy a felét elfoglata, havi 280 fontért. Kocsit nem vettem, bringával jártam, annyi kellett viharkabát meg nadrág + csizma, és onnantól szél/eső semmit nem jelentett. Icelandból meg meg a Poundlandból ettem olcsón - és ennyi. Igazából mindegy volt, 12 órás múszakjaim voltak (aircraft engineer, AME), a szabd időmben meg edzettem, mászkáltam, szórakoztam.
Le is voltam nézve kőkeményen a többi magyar által, akik egyből vették a páréves terepjárót 5000+ fontért, bazi nagy TV, legújabb ájfon évente, stb... Ma is ott vannak, fizetik a hitelt, álmodnak, hogy egyszer talán vesznek egy házat ott.
Én meg visszajöttem, és kifizettem a pilótasulimat (CPL+ME/IR+MCC/JOT). Most élem a pilóta álmom és háromszor annyit keresek mint ott bárki.
Szóval lehet ezt jól kihasználni, de a rongyrázás az nem visz sehová. Akik kint élnek és kussolnak - azokat kell figyelni, azok jutnak valahová :D
Airliner pilóta vagy kisebb gépes?
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 125
93
Magyarországon hogyhogy nincs ennyire durván meg ez a jelenség? Ok, az autófetisizmus itt is megvan, de ilyen palotaépítésről nem tudok.
Nincs olyan sok igazán gazdag vidéki cigány, továbbá a palotaépités mint stilus összefügg az ortodox vallással és az ahoz kapcsolodo kulturával. Ráadásul nálunk sokkal drágább az épitkezés mint Romániában. Az adoelkerülés sem annyira egyszerü. Ráadásul ez konkrétan az oláhcigányok sajátossága, azok meg szerencsére kissebbségben vannak...szerencsére. Mert azoknál mocskosabb, szemetebb cigány fajta nem született még a földre. Lehet látni rajtuk, a beások pl elég normálisak, meg ök azért nem dugják a saját hugukat agyba-föbe.
 

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 040
4 967
113
A Vajdaságból nyugatra kivándorlók túlnyomó többségére is jellemző, hogy amint van fix munkahelyük és lakcímük, akkor már rohannak egy autókereskedésbe, hogy hitelre autót vásároljanak. Egy ismerős is befürdött az újszerű Passat-jával, amikor az egyik fényszórója tönkrement és szinte egy havi fizújába került a csere. Vannak azonban előrelátóan gondolkozók is. Másik ismerős 10+ éves C5-ösével a közröhej tárgyává vált a kivándorlók között, viszont ma már a Miete helyett a saját lakásának fizeti a törlesztő részleteit. Szerintem a 40 évesen kint próbálkozók nem fognak kint megöregedni, mivel a nyugdíjjuk nem fogja majd tudni fedezni az idős kori költségeket, valószínüleg még az Altersheim-ra se lenne elég. A gyerekeiknek már jobb sorsuk lesz, hogyha szakítanak a berögződött sztereotipiákkal.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Pontosan, de ha van eszed, nagyon jól ki lehet ezt használni.
Én öt évet éltem UKban, egy szobában, ami akkora volt, hogy az ágy a felét elfoglata, havi 280 fontért. Kocsit nem vettem, bringával jártam, annyi kellett viharkabát meg nadrág + csizma, és onnantól szél/eső semmit nem jelentett. Icelandból meg meg a Poundlandból ettem olcsón - és ennyi. Igazából mindegy volt, 12 órás múszakjaim voltak (aircraft engineer, AME), a szabd időmben meg edzettem, mászkáltam, szórakoztam.
Le is voltam nézve kőkeményen a többi magyar által, akik egyből vették a páréves terepjárót 5000+ fontért, bazi nagy TV, legújabb ájfon évente, stb... Ma is ott vannak, fizetik a hitelt, álmodnak, hogy egyszer talán vesznek egy házat ott.
Én meg visszajöttem, és kifizettem a pilótasulimat (CPL+ME/IR+MCC/JOT). Most élem a pilóta álmom és háromszor annyit keresek mint ott bárki.
Szóval lehet ezt jól kihasználni, de a rongyrázás az nem visz sehová. Akik kint élnek és kussolnak - azokat kell figyelni, azok jutnak valahová :D
Jól csináltad, nagy gratula és sok jó leszállást, pont annyit ahány felszállásod lesz!!! Egyébként honnan startoltál, ACE vagy Lufi Bp.?
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 314
13 355
113
Jól csináltad, nagy gratula és sok jó leszállást, pont annyit ahány felszállásod lesz!!! Egyébként honnan startoltál, ACE vagy Lufi Bp.?

Lufi (Gengeliczki egy életre elvette a kedvem az ACE-tól), viszont az időbanktól a falnak mentem XD
Kint mázli, ha umbrella companyval mész (nekem az MPI volt), akkor PAYE leszel + levon 1 fontot óránként - vagyis 4/4 beosztással kapsz olyan 13-15 fontot nettóban. Mondjuk én B1 nélkül mentem ki, de nem izgatta őket, tudsz és akarsz dolgozni, kapsz munkát. UK nekem nagyon pozitív tapasztalat volt :D
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Lufi (Gengeliczki egy életre elvette a kedvem az ACE-tól), viszont az időbanktól a falnak mentem XD
Kint mázli, ha umbrella companyval mész (nekem az MPI volt), akkor PAYE leszel + levon 1 fontot óránként - vagyis 4/4 beosztással kapsz olyan 13-15 fontot nettóban. Mondjuk én B1 nélkül mentem ki, de nem izgatta őket, tudsz és akarsz dolgozni, kapsz munkát. UK nekem nagyon pozitív tapasztalat volt :D
Akkor valószínűleg ismerjük egymást a Lufi-hangárból, én onnan menekültem nyugdíjba szintén a "kissé" szabadon és egyoldalúan értelmezett időbank elől. Jó sok sikeres repülést neked meg az utasaidnak is!!
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 314
13 355
113
Akkor valószínűleg ismerjük egymást a Lufi-hangárból, én onnan menekültem nyugdíjba szintén a "kissé" szabadon és egyoldalúan értelmezett időbank elől. Jó sok sikeres repülést neked meg az utasaidnak is!!

Köszi!:D
Amúgy a bőség időszaka van, boldog-boldogtalant felvesznek most pilótának- globális pilótahiány van XD
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 314
13 355
113
Ej, ha fiatalabb lennék... Meg nem rövidlátó... Vagy ma ez már nem faktor?

Nem, egyáltalán nem.
-Ha minuszos a szemed, akkor LASIK/INTRALASIK kezeléssel repülhetsz, amennyiben a kezelés előtt a szemed max. -7 dioptriás volt (ICAO most ezt írja elő). A kezelés után legalább fél évet várni kell a vizsgálat előtt. Ha nem vagy színtévesztő, meg egyéb ilyesmik (kha kell a req. feltehetem) simán lehetsz, ez nem akadály. A kiszórás inkább gerinc meg ilyenek miatt van. Ha érdekel nézz fel a www.reporvos.hu oldalra, az ottani számon hívd fel őket. Az első, hogy menj el egy orvosira és csak utána kezdj :D.
-Kor dettó semmit nem jelent manapság. 40 fölött is simán bekerülhetsz, van olyan, akit most vett fel a wizz, 37 évesen, volt oktatómat 2 éve vették fel - akkor volt 41.

Pilóta akarsz lenni? Legyél.
10 milla+ meg egy év (vagy 2) és az leszel.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 332
113
Nincs olyan sok igazán gazdag vidéki cigány, továbbá a palotaépités mint stilus összefügg az ortodox vallással és az ahoz kapcsolodo kulturával. Ráadásul nálunk sokkal drágább az épitkezés mint Romániában. Az adoelkerülés sem annyira egyszerü. Ráadásul ez konkrétan az oláhcigányok sajátossága, azok meg szerencsére kissebbségben vannak...szerencsére. Mert azoknál mocskosabb, szemetebb cigány fajta nem született még a földre. Lehet látni rajtuk, a beások pl elég normálisak, meg ök azért nem dugják a saját hugukat agyba-föbe.
Nekünk volt oláh cigány szomszédunk - a vezetékneve is az volt - tényleg soha rosszabb szomszédot; mindig tisztelettudóak voltak, velünk maximálisan korrektek, soha egy vita nem volt köztünk, minden felmerült problémát meg lehetett velük beszélni, aztán ahhoz tartották magukat, mi több; hozzánk adták be a ház kulcsát, ha elutaztak hetekre, ( ha valami baj lenne, vagy be kell engedni óraleolvasót stb.), tollkereskedők voltak, dinnyéztek, meg mindennel is foglalkoztak:eek::D..., s mindig tróger, lecsúszott magyarokat használtak sofőrnek, csicskának...
A házuk kívül-belül tip-top volt, az első udvart Aladár bácsi (gyerek voltam) mindig maga sepregette, de nagyvonalúan finanszírozta, hogy megcsináltuk helyettük a kettőnk közötti kerítést, stb. mondván: Szomszéd, én cigány vagyok; nem is tudok és nem is szeretek dolgozni.
Persze a szubkultúra megvolt: Időnként jöttek a testvérei vendégségbe, ilyenkor a menetrend a következő volt: Reggel hangos beszéd, délben nótázás, délután üvegtörés, ordibálás, mentő, URH...
Másnap reggel bekötött, véres fej, másnapos arc: Szomszéd ne haragudjon már, ugye nem okoztuk maguknak kellemetlenséget?

Viszont az unokahúgát tényleg dugta!:eek:o_O
/Ezt onnan tudjuk, hogy amikor az egyik tróger, korhely sofőrje berúgva kevesellte a fizetséget, akkor az utcán menekülve - mer' az öreg téglával kergette - kiabálta ki a liezont, meg azt, hogy az öregnek 15 milliója van készpénzben - 80'-as évek második fele(!):eek:, s neki mégse fizet eleget. S mi volt erre az öreg reagálása - már azon kívül, hogy repült a tégla - :
Miért kiabálod ki?:hadonaszos:
:eek::eek::eek:

Amikor meghaltak, az unokája biztosított, hogy nem adják el cigánynak a házat.
Tartották is a szavukat; eladták egy nagyvárosi, rossz értelemben vett értelmiségi, magyar párnak...
Fel is veri a gaz a kertet, megbeszélni semmit nem lehet, stb.

Haj, régi szép idők...:confused:

(Aladár bácsiék sírján is mindig gyújtunk gyertyát Mindenszentek napján)