[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Pizsamás taxi a h145? Az Usa pl. erre használja? Nézd, te eldöntötted hogy nem lesz jó nekünk, mert vagy túl nagy, vagy túl kicsi, és tábornok taxi lesz. Nem akarlak innentől meggyőzni.
Nézzd meg,mire használják az ilyen kategoriáju heliket a világban.Persze,az egész világ a csaló,buta,hozzánemértő.Főleg azok,akik még harci tapasztalatuk is van.Hisz csakis az MH döntések lehetnek a legszakmaibbak,csúcsszuperek.Hisz sehol a világon nincs ennyi nagytudású,ilyen szépen dolgozó tábornok,főtiszt,hivatalnok egy főre vetitve,mint nálunk....És igen,az USA kifejezetten hátországi,nem harcoló logisztikai feladatokra rendszeresitette a Lakotákat.És igen,az ami szleng tábornoktaxinak hivja ezt a feladatkört.Persze,nem csak ezt csinálják,de polgári kölcséghatékonysági szempontok alapján választották őket.Egyébbként harci feladatra OH58,AH6 géppeket használják,meg az UH1,AH60 gépeket.De hát az amik a zsidók,francik,brittek nem számittanak.Hisz hüle,sose harcászkodó tintanyaló bagázs...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 829
113
En ezt most nem ertem a norvegok tudnak menteni a gepekkel jelenleg a magar ember annyival nehezebb vagy itt nagyobb a gravitacio? Pedig a norvegok ha akarnak ha nem hegyek kozott repkedtek veluk ami egy bizonyos magasagot alapbol eredmemyez... En eltem skandinaviaba norvegiaba csak jartam tobszor es volt hogy 38 fok volt nyaron ott sinc hideg plane amikor szinte epp hogy lemegy a nap mar jon is vissza...

A masik amit nem ertek hogy miert kell mentohelikoptereket militarizalni felfegyverezni... Legimenteshez a legimentoknek mi ertelme van ennek? Mert a eh145 ok a legimentoktol jonnek a legimentoknek nem a honvedsegnek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 829
113
Megjegyzem hogy az a 38 fok nem volt melegrekord vagy ilywesmi. Danianak pont az eszaki resze norvegiaval szembeni resz a nyaralo ovezet /balaton/ a golf aramlat oda is el er es melegebb a tenger... Daniaba mivel ott huzamosabb ideig eltem volt hogy 42 fok volt mondjuk az rekord volt. De tobbszor volt nap hogy 40 feletti ertek volt pedig az ithon is forrosag...36-38 szokott lenni nyaron inkabb 34-36 fok szokott lenni de a julius vege agusztus eleje 36-38 egy atlagos nap. 2-3 fok elteres szokott lenni nyaron a hazai es a kinti odojaras kozott ha nincs front. Vagy meg annyi se. Tudom mert a homerseklet miden alkalommal ki lett telefonalva anyammal :D altalanos tema
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 536
45 032
113
En ezt most nem ertem a norvegok tudnak menteni a gepekkel jelenleg a magar ember annyival nehezebb vagy itt nagyobb a gravitacio? Pedig a norvegok ha akarnak ha nem hegyek kozott repkedtek veluk ami egy bizonyos magasagot alapbol eredmemyez... En eltem skandinaviaba norvegiaba csak jartam tobszor es volt hogy 38 fok volt nyaron ott sinc hideg plane amikor szinte epp hogy lemegy a nap mar jon is vissza...

A masik amit nem ertek hogy miert kell mentohelikoptereket militarizalni felfegyverezni... Legimenteshez a legimentoknek mi ertelme van ennek? Mert a eh145 ok a legimentoktol jonnek a legimentoknek nem a honvedsegnek.
Azok 135 ösök lesznek.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 400
8 623
113
Klcsn adom az enyémet.Minek vegyünk egy olyan gépet honvédségi feladatra,ami nem katonai gép?Pizsamástaxinak?Mondjuk a tábornokok számarányában világelsők vagyunk,az igaz...De egy nagyobb gép felderitő-páncélvadász feladatkörre drágább,felesleges,nagyobb célpont,még csak igéret.Roham desszant feladatra meg kicsi.UH1,UH60,Lynx,Dhruvs nem véletlenül akkora,amekkora.Egy raj méret.És ez nem csak simán 10 embert jelent,hanem felszerelt katonát.Plusz gyors gépelhagyás lehetősgét.És annak eggyáltalán nem örülök,hogy az adófizetők pénzén helitaxit vesznek maguknak.1-2 darab még elmegy,de hogy a sereg könnyűhelikopter állománya csak ezekből álljon...Mutatja a HM tényleges irányultságát,fontossági sorrendjét.Haza védelme tán rajt sincs a listán,de a sját kényelmük(hasznuk) a legelső

Hát a honvédelem jelenleg nem szempont.

Helikoptereknél amúgy kérdés, hogy mennyire számít a különböző szervezetek típusegyeztetése, vagyis hogy mondjuk mind a mentők, mind a hadsereg azonos típust szerezzen be árkedvezmény kicsikarása, közös pilótaképzés, közös szervizelés stb miatt.

A másik, hogy a hadseregnek mennyi helikopterre és milyen célra van szüksége, hogy mennyire érdemes külön típusokkal lefedve optimalizálni a különböző feladatokat. Kis méretű felderítés/könnyű csapásmérés céljára + közepes szállító vagy megpróbálni lefedni ezeket közös géppel.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 829
113
Igen 135 igazad van de a lenyegen nem valtoztat. Hogy a norveg legimentoknek jo volt nekunk miert nem???

A honvedsegi helikopterbeszerzesrol meg meg egyaltalan semmit se tudni csak hogy 40 db ra lenne szukseg. Tuztamogatasra teherszallitasra szemelyszallitasra/desszantra... De se azt nem mondta senki hogy egy tipus lessz vagy tobb se azt hogy milyen tipusok.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 645
5 389
113
En ezt most nem ertem a norvegok tudnak menteni a gepekkel jelenleg a magar ember annyival nehezebb vagy itt nagyobb a gravitacio? Pedig a norvegok ha akarnak ha nem hegyek kozott repkedtek veluk ami egy bizonyos magasagot alapbol eredmemyez... En eltem skandinaviaba norvegiaba csak jartam tobszor es volt hogy 38 fok volt nyaron ott sinc hideg plane amikor szinte epp hogy lemegy a nap mar jon is vissza...

A masik amit nem ertek hogy miert kell mentohelikoptereket militarizalni felfegyverezni... Legimenteshez a legimentoknek mi ertelme van ennek? Mert a eh145 ok a legimentoktol jonnek a legimentoknek nem a honvedsegnek.

Egyszer már leírtuk Neked ugyan ezt. Ec135p2+ jön a norvég mentőktől a magyar mentőknek. EC145 jönne a Hobvédségnek, legalábbis erős pletykák vannak róla. Pl Tindalos fórumtárs (ő elvileg helik közelében szolgál) írta régebben, hogy a Hm kedvence jelenleg a kis Airbus.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 536
45 032
113
Igen 135 igazad van de a lenyegen nem valtoztat. Hogy a norveg legimentoknek jo volt nekunk miert nem???

A honvedsegi helikopterbeszerzesrol meg meg egyaltalan semmit se tudni csak hogy 40 db ra lenne szukseg. Tuztamogatasra teherszallitasra szemelyszallitasra/desszantra... De se azt nem mondta senki hogy egy tipus lessz vagy tobb se azt hogy milyen tipusok.
H145 intenzív tesztelésről lehetett hallani. Európai típus esélyes. Ez az.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 645
5 389
113
Igen 135 igazad van de a lenyegen nem valtoztat. Hogy a norveg legimentoknek jo volt nekunk miert nem???

A honvedsegi helikopterbeszerzesrol meg meg egyaltalan semmit se tudni csak hogy 40 db ra lenne szukseg. Tuztamogatasra teherszallitasra szemelyszallitasra/desszantra... De se azt nem mondta senki hogy egy tipus lessz vagy tobb se azt hogy milyen tipusok.

Nem is fogja senki mondani, csak ha már itt lesznek, mostanában ez a szokás. Marad a pletyka, amik nagyrészt be szoktak jönni.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 829
113
Arra gondosz pletyka allatt hogy nem lessz elyellato fegyverzet onvedelmi redszer a mihukon azt megis vagy az airbusok politikust reptetnej csak azt megse vagy a falconx ami nem x vagy mihuk esete??? A talalgatasok java resze nem szokott bejonni zlinen nem lessz semmi majd az ablakbol fotoznak nem lesszz rampas gep. Csak helifelujitas lessz 20 evig nem lessz helibeszerzes stb stb stb
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 829
113
Itt az a pletyka terjed aminek gazdaja jobban koti az ebet a karohoz es tucat oldalon keresztul bizomygatja
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 536
45 032
113
Arra gondosz pletyka allatt hogy nem lessz elyellato fegyverzet onvedelmi redszer a mihukon azt megis vagy az airbusok politikust reptetnej csak azt megse vagy a falconx ami nem x vagy mihuk esete??? A talalgatasok java resze nem szokott bejonni zlinen nem lessz semmi majd az ablakbol fotoznak nem lesszz rampas gep. Csak helifelujitas lessz 20 evig nem lessz helibeszerzes stb stb stb
Nem Sharid/Celebra páros pletykáit kell nézni, és akkor nem lesz annyira messze a valóság, ez a kulcs.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem Sharid/Celebra páros pletykáit kell nézni, és akkor nem lesz annyira messze a valóság, ez a kulcs.
Namosd áruld már el miben pletykálkodom?Arra a hirre reagáltam,hogy H145M lessz a Honvédségnek.Ha különben vennéd a fáradságot,és elolvasnád a magyar katonatisztek álltal irt tanulmányokat,akkor lozungolás helyet érdemi vitát is folytathatnál.Különben van köztük olyan,ami a H145öst javalja.5 másik meg tételessen cáfolja,harci,gyakorlati tapasztalatokra hivatkozva.Olvasd a Seregszemle,Honvédségi Szemle,Katonai Logisztika magazinokat.Magyar Honvéd egy sz.r politikai propaganda kiadvány.Vagy ird be a Googlbe aTurcsanyi Károly nevet,és olvasd el,amiket ir.És érvekkel érveket sziveskedjél szembeállitani.Miért lenne szerinted jó a H145M?Én leirtam,hogy szerintem(és azoknak a katonatiszteknek a véleménye szerint,akiknek az irásaira alapozok) miért nem a legideálissabb választás.Vitaforum,lehet vitatkozni.De a lozungok ismételgetése nem vita.Ok-okozati összefüggéseken alapuló logikus érveket tessen irogatni.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 400
8 623
113
Namosd áruld már el miben pletykálkodom?Arra a hirre reagáltam,hogy H145M lessz a Honvédségnek.Ha különben vennéd a fáradságot,és elolvasnád a magyar katonatisztek álltal irt tanulmányokat,akkor lozungolás helyet érdemi vitát is folytathatnál.Különben van köztük olyan,ami a H145öst javalja.5 másik meg tételessen cáfolja,harci,gyakorlati tapasztalatokra hivatkozva.Olvasd a Seregszemle,Honvédségi Szemle,Katonai Logisztika magazinokat.Magyar Honvéd egy sz.r politikai propaganda kiadvány.Vagy ird be a Googlbe aTurcsanyi Károly nevet,és olvasd el,amiket ir.És érvekkel érveket sziveskedjél szembeállitani.Miért lenne szerinted jó a H145M?Én leirtam,hogy szerintem(és azoknak a katonatiszteknek a véleménye szerint,akiknek az irásaira alapozok) miért nem a legideálissabb választás.Vitaforum,lehet vitatkozni.De a lozungok ismételgetése nem vita.Ok-okozati összefüggéseken alapuló logikus érveket tessen irogatni.

Szállított katonák száma alapján a H145M az pariban van az UH-1-gyel vagy a Lynx-szel. Az UH-60 az ami nagyobb.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 645
5 389
113
Namosd áruld már el miben pletykálkodom?Arra a hirre reagáltam,hogy H145M lessz a Honvédségnek.Ha különben vennéd a fáradságot,és elolvasnád a magyar katonatisztek álltal irt tanulmányokat,akkor lozungolás helyet érdemi vitát is folytathatnál.Különben van köztük olyan,ami a H145öst javalja.5 másik meg tételessen cáfolja,harci,gyakorlati tapasztalatokra hivatkozva.Olvasd a Seregszemle,Honvédségi Szemle,Katonai Logisztika magazinokat.Magyar Honvéd egy sz.r politikai propaganda kiadvány.Vagy ird be a Googlbe aTurcsanyi Károly nevet,és olvasd el,amiket ir.És érvekkel érveket sziveskedjél szembeállitani.Miért lenne szerinted jó a H145M?Én leirtam,hogy szerintem(és azoknak a katonatiszteknek a véleménye szerint,akiknek az irásaira alapozok) miért nem a legideálissabb választás.Vitaforum,lehet vitatkozni.De a lozungok ismételgetése nem vita.Ok-okozati összefüggéseken alapuló logikus érveket tessen irogatni.

Emlékszel 2001-re? A szakma az F-16-ot javasolta, aztán mégis mi lett... ? Na, ennyire érdemes tanulmányokat nézni
 
  • Tetszik
Reactions: endre and zsolti