[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A rendkívül széleslátókörűek úgy tönkretették Magyarországot, hogy a Fidesz harmadszor kap teljhatalmat, csak nehogy visszajöjjenek! :D

Veled van a baj, nem velünk.

Nekem az a bajom, hogy vesződök itt, de nem bírtam megállni. Nem éri meg, de vedd úgy, civilként non-profit alapon csinálom. De attól tartok, Te jobban be fogod szívni mint én ezt az egészet (plusz négy év), mert én egyszerűen eddig egyetlen kormány altatt sem szívtam meg. Miért most kezdődne a rossz széria. Nálam a megélhetés és a meggyőződés különváltan létezik és ez így is van rendjén. Egyik kurzust sem szolgáltam ki elvtelenül, pedig többször felszólítottak már, hogy lépjek be ide vagy oda.. (Köztük a F@sz-be. Nem tettem és nem is fogom megtenni. Valszeg most sem fogom megszívni az újabb 4 évet pénzügyileg...De az én álláspontom nem rólam szól csak, hanem arról, mit tartanék jónak. Persze elég sok linket bevágtam, jó lenne ha megnéznéd azokat és elgondolkodnál... Úgyhogy nem az én -anyagi- érdekem a politikai változás, hanem az egyéb országlakosoké inkábbl. Legfeljebb egy kicsit morcosabb leszek a jövő 4 évben, de az egzisztenciámra semmi hatással sem lesz. Elvégre 25 éve igen jól elvagyok a politikától függetlenül. De azt tudd, mit bántam meg. Annó a F@ESZ megalakulása előtt Orbán Viktort kitiltották az egyetemi helyiségekből. Én intéztem el neki, hogy ne az előle lezárt előadóban, hanem egy klubhelyiségben fórumot tarthasson. A mostani paranoiás ember csak egy kis félős nyuszi volt a liftben, és nagyon hálás volt nekem. Ez volt életem legnagyobb baklővése.... Akkor és ott nem gondoltam, hogy a kádár érát nem leváltja végül, hanem csak átnevezi.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nézd, ott gurul a gyógyszered. :D
Mondjuk, az első dolognak kéne lenni egy ilyen zakó után, hogy legalább az ilyen abszurd vádakkal felhagytok.
Ez pont olyan abszurd, mint amikor a sajtószabadság haláláról képzelegtek, miközben még most is liberális fölény van a médiában.

Azt hiszem neked kellene elhagyni a tudatmódosító szereket, vagy több M1-et és TV2-t nézni...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nekem az a bajom, hogy vesződök itt, de nem bírtam megállni. Nem éri meg, de vedd úgy, civilként non-profit alapon csinálom. De attól tartok, Te jobban be fogod szívni mint én ezt az egészet (plusz négy év), mert én egyszerűen eddig egyetlen kormány altatt sem szívtam meg. Miért most kezdődne a rossz széria. Nálam a megélhetés és a meggyőződés különváltan létezik és ez így is van rendjén. Egyik kurzust sem szolgáltam ki elvtelenül, pedig többször felszólítottak már, hogy lépjek be ide vagy oda.. (Köztük a F@sz-be. Nem tettem és nem is fogom megtenni. Valszeg most sem fogom megszívni az újabb 4 évet pénzügyileg...De az én álláspontom nem rólam szól csak, hanem arról, mit tartanék jónak. Persze elég sok linket bevágtam, jó lenne ha megnéznéd azokat és elgondolkodnál... Úgyhogy nem az én -anyagi- érdekem a politikai változás, hanem az egyéb országlakosoké inkábbl. Legfeljebb egy kicsit morcosabb leszek a jövő 4 évben, de az egzisztenciámra semmi hatással sem lesz. Elvégre 25 éve igen jól elvagyok a politikától függetlenül. De azt tudd, mit bántam meg. Annó a F@ESZ megalakulása előtt Orbán Viktort kitiltották az egyetemi helyiségekből. Én intéztem el neki, hogy ne az előle lezárt előadóban, hanem egy klubhelyiségben fórumot tarthasson. A mostani paranoiás ember csak egy kis félős nyuszi volt a liftben, és nagyon hálás volt nekem. Ez volt életem legnagyobb baklővése.... Akkor és ott nem gondoltam, hogy a kádár érát nem leváltja végül, hanem csak átnevezi.


UI.: jó esély van arra, hogy az imádottakat csak a médiából ismered és személyesen nem...Pedig az mindig más, mint a virtuális valóság. De sokadszorra írom le, nyertetek, hát egyétek is meg, amit főztetek... Kívánok mindenkinek jó étvágyat. Viszont én megtehetem azt, hogy ne egyek a fekete levesből úgy, hogy egy percig sem kell elhagynom azt az országot, amit amúgy szeretek azzal nem túl sok emberrel együtt, akikkel rendszeresen kapcsolatot tartok...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Tudod az a legszarabb az egészben, 88-ban még magam is hittem abban, amiben te most....

Én nem hiszek benne azóta se. Arra használom a rendszert, ami ki van találva. Hinni a templomban szoktak, meg az emberi jogokban.

Akármilyen durva véleményem van az Orbán-bandáról -mint azt mindenki olvashatta itt is- mégis szavazok rájuk, ha érdekeink találkoznak. És a rendszer működik.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Nézzétek lehet Orbán kormányra sok a hibája de az ellenzék még rosszabb.

Jobbik amely nemzeti radikális volt alapszervezeti vezetői szinten van tele patkányokkal.

Sajnos ez mennyire így van múlt héten a saját bőrömön tapasztaltam

Szombathelyi jobbik alapszervezet vezetője a kollégám próbaidő lassan véget ér és szakmailag nem nagyon erős vagyok. Erre március 16 kihív pár kollégával sörözni. Ott hallat semleges válaszok. Alapján következő héten elkezd sárral dobálni a laboratórium vezető előtt. Titokban, névtelenül 2 múlva bukik ki a dolog
Miközben egész évben a központba dolgozó HR barátnőjével nyomatták a kormányellenes propagandát a munkahelyen!

Srác szidja a rendszer de állami cég pénzén végezheti vegyészmérnöki tanulmányait Veszprémben 400 000/ 6 hónap a tandíj. Ja és a cég elnézi neki hogy 1 évet halaszt és a csúszó féléveket is. Ez aztán az Orbáni diktatúra állami cég 2000 000 tandíjat vizet ki utána (ez lehet több is), de közben munka helyen minden nap kormány ellen lázít, és senki meg nem kérdezi tőle kedves Dávid munka időben mért politizálsz?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
A 7es cikkejt már elinditották.Kérdés,mennyi ideig tart,mig életbe lép.Utána összeomlik az EUs támogatások nélkül az ország.Migrácis probléma meg fokozódni fog.Az emigrációs probléma.
Csak tudnám hogy bírta ki Magyarország EU-s támogatások nélkül a honfoglalástól a csatlakozásig anélkül, hogy minden pillanatban összeomlott volna. Na meg mindenkinek meg kell szavazni, ha más nem, a lengyelek megvetozzák és fordítva.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Melyik a több, a kint keresett 500 000-ből 200 000-et itthon elkölteni, vagy az itthon megkeresett 100 000-ből 100 000-et?
:) Ha ennyire leegyszerüsíted és a valóságtól elvonatkoztatod, akkor a kinti. De annyit legalább te is elismersz, hogy kint csak minimálbért kapsz, de azért legalább háromszor annyit kell dolgozz, mint a nyugati. Mondjuk valamit valamiért, mert a migránsoknak is valaki ki kell termelje az ingyenlakást és segélyt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 979
82 870
113
Viszont fel kell készülni a kihívásokra. Jelenleg, ha gáz lenne, még annyira se lennénk felkészülve, mint 1989-ben a romániai falurombolás kapcsán. Akkor volt hadseregünk. Most nincs. A migrik és az ukrán nacionalisták miatt pedig haladni kellene a korral, akár svájci értelemben is.
 
M

molnibalage

Guest
Aki kellően népszerű, annak joga van teljhatalommal alakítani a rendszert. Joga kell legyen, mert kell a rendszerbe egy korrekciós lehetőség.

A civileket pedig ki kell iktatni a politikából. A civil társadalom a demokrácia halálos ellensége. A képviselőket válasszuk a népakarat képviseletére!
Messzire gurult a gyógyszered...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Csak az ugynoktorveny hatalya ala eso alcivilekkel van a baj (es nehany az 1%-ert hazudo kamualapitvannyal).
Az USA-ban már nagyon régóta működik ez a törvény, nem tudom miért volna ez itt nálunk antidemokratikus.
Viszont az is látni kell, hogy az amerikaiaknak nem érdeke egy erős Európa.
Sőt, senkinek sem az, ha az össze hatalmi tényezőt nézzük.
 
M

molnibalage

Guest
A demokrácia legitim önszerveződését pártnak hívják. A civilek mögött semmilyen önszerveződés nem áll, semmilyen kapcsolatban nincsenek a néppel, mivel nem indulnak a választásokon, ahol e kapcsolat létrejön.
Neked lövésed sincs a társadalom működéséről.
 
  • Tetszik
Reactions: beta
M

molnibalage

Guest
A rendkívül széleslátókörűek úgy tönkretették Magyarországot, hogy a Fidesz harmadszor kap teljhatalmat, csak nehogy visszajöjjenek! :D

Veled van a baj, nem velünk.
Ha csak simán kétfordulós választás lenne, mint régen nemhogy 2/3, de még 50%-ot sem ért volna el talán a választáson a narancsos állampárt...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Én nem hiszek benne azóta se. Arra használom a rendszert, ami ki van találva. Hinni a templomban szoktak, meg az emberi jogokban.

Akármilyen durva véleményem van az Orbán-bandáról -mint azt mindenki olvashatta itt is- mégis szavazok rájuk, ha érdekeink találkoznak. És a rendszer működik.


És hol találkoznak az érdekeitek? Melyik területeken?
 
M

molnibalage

Guest
Csak tudnám hogy bírta ki Magyarország EU-s támogatások nélkül a honfoglalástól a csatlakozásig anélkül, hogy minden pillanatban összeomlott volna. Na meg mindenkinek meg kell szavazni, ha más nem, a lengyelek megvetozzák és fordítva.
Az EU-s pénzek nélkül évekig még csökkent volna a magyar GDP. Na erről ennyit... Ja, és ebből lopnak sokat...
Elképesztő, hogy egyesek mennyire vakok...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Csak tudnám hogy bírta ki Magyarország EU-s támogatások nélkül a honfoglalástól a csatlakozásig anélkül, hogy minden pillanatban összeomlott volna. Na meg mindenkinek meg kell szavazni, ha más nem, a lengyelek megvetozzák és fordítva.

Azért a rörténelmünkben volt egy-két nyugati támogatás. Pld. honfoglalás után is csak akkor azt a békéért fizetett sarcnak hívták, meg szövetségesi támogatásnak. Mikor elapadt, volt is belőle botrány rendesen, pld. Koppány is megpróbálta fegyveresen újraosztani a lapokat.

Aztán ott a törökk kor, hogy ne egyenek meg minket az oszmánok, akikkel ma állami szinten jóba vagyunk, a német birodalom jelentős összegeket áldozott. Fizette a török elleni védelem jó részét. Persze már akkor is önös érdekből, hogy a határaikon kívül tudják tartani a háborút.

Azért jó lenne, ha az újmagyarok egy kicsit elmélyednének a magyar történelemben, nemcsak a politikában.
 
Status
Not open for further replies.