[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 657
55 318
113
Miről beszélsz? Milyen fórumról? Azért hozhatnál példát is... Hamar kibújik a szög a zsákból. Ezek szerint csak sértegetés van a tarsolyban semmi más, de azért tolhatnád kissé viccesebben is, mert elsírom magam...

Ui: látom nem bírod elviselni, hogy másnak más a véleménye. Élvezd csak a jótéteményeket még vagy négy évig, de ne feledd, aki lejebb van a társadalmi piramisban lejebb is eshet.
Nekem ugy tünik, éppen te nem tudod elviselni, hogy màsoknak màs a vèleménye. Es hogy egy valasztàs nem a te elképzeléseid szerinti eredményt hozott.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and zeal

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Biztos lesznek holnap kulfoldi sajtoszemlek, de a kommenteket mar csak kevesebben fogjak idezni.
Raneztem (gugli forditoval) a welt.de cikkere es sorban ilyen kommentek vannak:

"
Herzlichen Glückwunsch! Damit bleibt Ungarn ein Land in dem man gut und gerne lebt.

Meinen aufrichtigen Glückwunsch an alle Ungarn, gute Wahl!

bin ich froh, dass die Schwarzseher wohl nicht Recht hatten. Länder wie Ungarn sind die Edelsteine in der EU

Ich verstehe nicht, wieso Orbans Regierung ständig als "rechtspopulistisch" gekennzeichnet wird. Er vertritt eine christlich-konservative Linie. Übrigens, viel Gluck für die kommende Legislaturperiode.

Die Ungarn sind sympathische Menschen, die wissen was gut ist.

Aber in den vorhergegangenen Artikeln stand doch aber immer, daß eine hohe Wahlbeteiligung den Sieg Orbans gefährden würde??? Nun, wie auch immer. Die Mehrheit der Ungarn hat offenbar Nein gesagt zur Einwanderungspolitik der EU.
...

"

Azert jo ezt olvasni. :)
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A demokrácia legitim önszerveződését pártnak hívják. A civilek mögött semmilyen önszerveződés nem áll, semmilyen kapcsolatban nincsenek a néppel, mivel nem indulnak a választásokon, ahol e kapcsolat létrejön.

Ott tévedsz, hogy nem kell párttá alakulni egy civil közösségnek. Pld. Csinálhatok természetvédelmi vagy akár gasztronómiai egyesületet. Vagy az is az önszerveződés egyik nem formalizált formája, ha pld. havonta sörözök a haverokkal és kitárgyaljuk a világ dolgait közben. És természetesen nem veszünk részt a választásokon. A cehhünket is magunk fizetjük. Persze bonyolultabb jóval a képlet, mert vannak feladatok, amiket maga az állam szervezett ki a civileknek, mondván, helyben azok jobban tudnak reagálni. De saját pénzből is támogathatunk akár állami intézményékeket, mint pld. kórházakat...vagy éppen kutyamenhelyet. (Ilyen kezdeményezésre én is vettem már kórháznak többszázezer forint értékű felszerelést, saját elhatározásból. Akkor az most jó vagy rossz cselekedet volt. De támogattam művészt is, hogy NO-ban kiállíthasson, mert civil kedvem éppen erre volt. ) Az is a civil összefogás megnyilvánulása. Nyilván ezek pályázhatnak támogatásokért is.... Azaz, ha valaki a civil kezdeményezéseket tartja üldözendő rossznak, akkor magának a jó értelemben vett polgárságnak a létét kérdőjelezi meg. A diktatúrák üldözik a civileket, azért, mert egy olyan társadalmi szegmenst látnak bennük, amelyet nem vagy csak korlátozottan tudnak uralni...
 
  • Tetszik
Reactions: beta

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A demokráciának egyik ismérve az önszerveződés, alulról és nem felülről irányítottan. Amiről te beszélsz az a ma MO-n divatos illiberális demokrácia, ami -fából vaskarika-de akkoris csak egy burkolt diktatúra. De ez van ezt kell szeretni, vagy legalábbis elviselni, mert az történt ami.
Az abszorut monarchián,és a nyilt katonai diktatúrán kivül melyik diktatúra nem burkolt?A kommunista diktatúra is szerette magát népi demokráciának hivni.Választásokat is tartottak.Lengyelországban és az NDKban még többpártrendszer is volt.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Ott tévedsz, hogy nem kell párttá alakulni egy civil közösségnek. Pld. Csinálhatok természetvédelmi vagy akár gasztronómiai egyesületet. Vagy az is az önszerveződés egyik nem formalizált formája, ha pld. havonta sörözök a haverokkal és kitárgyaljuk a világ dolgait közben. És természetesen nem veszünk részt a választásokon. A cehhünket is magunk fizetjük. Persze bonyolultabb jóval a képlet, mert vannak feladatok, amiket maga az állam szervezett ki a civileknek, mondván, helyben azok jobban tudnak reagálni. De saját pénzből is támogathatunk akár állami intézményékeket, mint pld. kórházakat...vagy éppen kutyamenhelyet. (Ilyen kezdeményezésre én is vettem már kórháznak többszázezer forint értékű felszerelést, saját elhatározásból. Akkor az most jó vagy rossz cselekedet volt. De támogattam művészt is, hogy NO-ban kiállíthasson, mert civil kedvem éppen erre volt. ) Az is a civil összefogás megnyilvánulása. Nyilván ezek pályázhatnak támogatásokért is.... Azaz, ha valaki a civil kezdeményezéseket tartja üldözendő rossznak, akkor magának a jó értelemben vett polgárságnak a létét kérdőjelezi meg. A diktatúrák üldözik a civileket, azért, mert egy olyan társadalmi szegmenst látnak bennük, amelyet nem vagy csak korlátozottan tudnak uralni...
Demokráciában élünk, a demokráciának kell uralnia az egész rendszert. Ha a demokrácia, értsd országgyűlés uralkodik a politizáló civilek fölött, például StopSoros törvénnyel, az a demokrácia győzelme.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nekem ugy tünik, éppen te nem tudod elviselni, hogy màsoknak màs a vèleménye. Es hogy egy valasztàs nem a te elképzeléseid szerinti eredményt hozott.

Én el tudom fogadni mások véleményét, csak nem tudok egyet érteni mindenkivel. Ha visszaolvasod a kommenteket láthatod, olyanokkal is egy platformra kerülök néha, akikkel legtöbbször más témákban nem. Egyébként csak leírom a véleményem, mert jól tudom, a kommentjeim nem változtatnak semmin. Ha csak 5 olvasó elgondolkodik a belinkelt forrásokon, vagy érveken, akkor már megérte. Egyébiránt azt láttam, vannak itt többen olyanok, akik hasonlóan gondolkodnak mint én. Azt meg egyenesen viccesnek találom, hogy vidéken tarolt a F@SZ a kis falvakban is, ahol az emberek nagy többsége nem haszonélvezője a kurzusnak. Ezt nevezem igazi mazohizmusnak. Egyébiránt mindjárt bontok egy pezsgőt, no nem a győzelemre iszom majd meg....Tudod a ma estéből a kommentháborűból azt szűrtem le, hogy sokaknak igen felszines ismereteik vannak. Nem látnak mélyre, így igazi vita alig alakulhat ki. De ez van ez is a valóság része...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Demokráciában élünk, a demokráciának kell uralnia az egész rendszert. Ha a demokrácia, értsd országgyűlés uralkodik a politizáló civilek fölött, például StopSoros törvénnyel, az a demokrácia győzelme.

NETTO BAROMSÁG, MOLNI stílusában. Ő régebb óta van itt a fórumon és már kezdem érteni, mitől kattant be...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
És igen, a civilt senki nem választja, akár tetszik, akár nem, a demokrácián belül csak a destrukciót tudja szolgálni.
A civil alapitvanyok tobbsege konstruktiv. (Iskolak, allatmenhelyek, bunmegeleozo-, eletmento- stb alapitvanyok) Csak az ugynoktorveny hatalya ala eso alcivilekkel van a baj (es nehany az 1%-ert hazudo kamualapitvannyal).
Demokráciában élünk, a demokráciának kell uralnia az egész rendszert. Ha a demokrácia, értsd országgyűlés uralkodik a politizáló civilek fölött, például StopSoros törvénnyel, az a demokrácia győzelme.
Jo lenne tudni vajon mennyibe fajt ez a bukta George bacsinak. :rolleyes:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
NETTO BAROMSÁG, MOLNI stílusában. Ő régebb óta van itt a fórumon és már kezdem érteni, mitől kattant be...

A politizáló civil az ugyanaz a demokratikus rendszerben, mint az egyház. Olyan nemzetközi, vagy honi szervezet, amely antidemokratikus módon hatalmat akar gyakorolni a népakarattal szemben a saját szervezeti érdekei mentén. A civil társadalom kikényszerített depolitizálása a második szekularizációs hullám lesz azokban az országokban, ahol a népakarat még védendő érték, mint például Magyarországon.

Tessék a választásokon indulni és pártpolitizálni, hiszen a teljes demokratikus intézményrendszer érted van! Ha a saját érdekképviseletedet magadtól elidegenítő értelemben "hatalomnak" nevezed és azon kívül politizálsz, akkor a rendszeren belül maradók fognak teljhatalmat gyakorolni a te résztvételed hiányában. Ahogy az most is történt Magyarországon. Nem a Fidesz tehet róla, hogy ellenzékben alig van demokrata, de az biztos, hogy a Fidesz kétharmada a demokrácia maga!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
NETTO BAROMSÁG, MOLNI stílusában. Ő régebb óta van itt a fórumon és már kezdem érteni, mitől kattant be...
Orwell világa ismét itt van.Talán valójában el sem hagyott minket.Csak álmodtunk róla.Miránk meg vár a 101es szoba.SavanyúJóskának volt egy oldala acélmonstrumok néven. Idönként elkapta a harci ideg,olyankor idézgetett nagyjaink,mint Zrinyi,Szechenyi néhány kevésbé emlegetett irásaibol.Évszázados kesergéseik érvényessek mind a mai napig.Igaza van az asszonynak.Nem változik itt semmi.Aki értelmes,az elhúz innen nyugatra
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A politizáló civil az ugyanaz a demokratikus rendszerben, mint az egyház. Olyan nemzetközi, vagy honi szervezet, amely antidemokratikus módon hatalmat akar gyakorolni a népakarattal szemben a saját szervezeti érdekei mentén. A civil társadalom kikényszerített depolitizálása a második szekularizációs hullám lesz azokban az országokban, ahol a népakarat még védendő érték, mint például Magyarországon.

Tessék a választásokon indulni és pártpolitizálni, hiszen a teljes demokratikus intézményrendszer érted van! Ha a saját érdekképviseletedet magadtól elidegenítő értelemben "hatalomnak" nevezed és azon kívül politizálsz, akkor a rendszeren belül maradók fognak teljhatalmat gyakorolni a te résztvételed hiányában. Ahogy az most is történt Magyarországon. Nem a Fidesz tehet róla, hogy ellenzékben alig van demokrata, de az biztos, hogy a Fidesz kétharmada a demokrácia maga!

Bocsi, de én ma választottam. ezzel eleget tettem a kötelezettségeimnek. Aztán mást fogok csinálni az év többi napján. pld. részt veszek az ebtenyésztők munkájában, mert a politikusok nem fogják nyakra főre megkérdezni a -politikai- véleményemet. (A munkám végett a szakmai álláspontomat hamarább, meg rendszeresen meg szokták kérdezni, adott esetben olyanok is, akik a választások kapcsán a hírekben szerepelnek. De a szakmát és a politikát nem keverem, velük nem politizálok.) Az állandó politikai tevékenység meg nem vonz, inkább dolgozom, az sokkal jobban érdekel. Meg több sikerélményem is van benne... De a társadalmi életben nemcsak szervezett és formalizált politikai tevékenység van. Hanem a civil kezdeményezések is fontosak. Én pld. a civil tevékenységeimet, köztük as karitatívakat a saját munkámért kapott pénzemből fedeztem. Ez pld. azt is jelenti, hogy önként lemondtam a megérdemelt, munkával keresett jövedelmem egy részéről, így kvázi részt vettem a pénzek társadalmi újraelosztásában. Olyan dolgok teljesülését segítve, ami hasznos volt, de az állam akkor a saját újraelosztási rendszerén belül nem tudott (nem akart) forrást biztosítani. Ez legalább annyira irracionális volt a részemről, bizonyos szempontból, mint ide a fórumra irogatni olyat, amiről tudom, hogy sokakat nem érdekel, vagy meg sem értik a lényeget a fontosságát. Mindenesetre civilek nélkül egyhangúbb lenne a világ, sőt sok helyen alapvetó működési zavarok lennének. . Még a szocializmusban is, amely pedig gyanakvó volt minden nem felülről jövő kezdeményezéseel szemben, felismerték, hogy teret kell adni, mégha korlátozottan is a civil kezdeményezéseknek. Pld. akkoribann természetjáró egyesületben, dalárdában -jut most így fáradtan csekély példa eszembe- lehetett összejönni és tevékenykedni úgy hogy a hatalom csak a spiclik útján informálódott az ott folyü tevékenységekről. Ne legyenek illúzióid, ez ma is működik. A rendszerváltás után, Gyaraki Kálmán vezérőrnagy működése alatt a Katonai Biztonsági hivatal próbált meg beszervezni, majd évekkel utána a Nemzetbiztonsági hivatal. Mindkét ajánlatot elutasítottam, pedig egyik helyen már csak annyi lett volna a dolgom, hogy aláírom a beszervezési nyilatkozatot. Erre én alkalmatlan vagyok. Vitatkozom, olykor más véleményem van mint amit a hatalom elvár, de nem súgnék be semmiért senkit.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Zárjuk le a vitát azzal, 1933-ban Hitlert is tömegek ünnepelték és ugyanúgy elnyomták a néhány fanyalgó hangját, mint itt minket. Aztán 12 év múlva akkorát változott a világ, hogy NO-ra (főleg Berlinre, meg néhány nagyvárosra) rá sem lehetett ismerni. Ne jusson ilyen sors a magyaroknak és ne szegényedjenek el relatíve jobban azoknak a vidékieknek a tömegeri, akik a kormányváltás ellen voksoltak.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Arra az egyre azért figyeljünk oda, hogy ne uralkodjanak el rajtunk az érzelmeink. Mert, hogy bepróbálkoznak egy Majdannal az biztos. Jogos az elégedetlenség, de nem lenne jó, ha külső erők használnák fel. Még egy pár évig mindenképp a stabilitás az érdekünk.

Neked is azt írom, mint Blogennek, netto hülyeség itt Majdannal riogatni mindenkit. Ha lenne némi rálátásod a világra, esetleg tájékozott lennél széleskörűen, vagy kijártad volna a magyar iskolarendszert a-tól Z-ig, akkor talán nem vidéken robotolnál fizikaiként egy üzemben és akkor talán esélyed lenne arra, hogy ne baromságokat irkáljál.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Neked is azt írom, mint Blogennek, netto hülyeség itt Majdannal riogatni mindenkit. Ha lenne némi rálátásod a világra, esetleg tájékozott lennél széleskörűen, vagy kijártad volna a magyar iskolarendszert a-tól Z-ig, akkor talán nem vidéken robotolnál fizikaiként egy üzemben és akkor talán esélyed lenne arra, hogy ne baromságokat irkáljál.
A rendkívül széleslátókörűek úgy tönkretették Magyarországot, hogy a Fidesz harmadszor kap teljhatalmat, csak nehogy visszajöjjenek! :D

Veled van a baj, nem velünk.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Egyszerűbben is megfogalmazható.Bolsevik párt.És egy bolsevik diktatúrát éitett ki.

Nézd, ott gurul a gyógyszered. :D
Mondjuk, az első dolognak kéne lenni egy ilyen zakó után, hogy legalább az ilyen abszurd vádakkal felhagytok.
Ez pont olyan abszurd, mint amikor a sajtószabadság haláláról képzelegtek, miközben még most is liberális fölény van a médiában.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Hm.Orbán és csapata egy olyanegyetemen tanult,ahol az MSZMP pártelit gyerekei jártak.Oda pártalapon lehetett bejutni.Kövér konkrétan MSZMP pártideolgus volt.Utána 90egykettőben gyakorlatilag az SzDSz radikális ifjúsági szervezetének lehetett nmondani őket.Kereszténydemokratáknak bekiabáltek,hogy térdre,imához.Ezután polgári konzervativ,majd szavakban nemzetiek lettek.És letagadják,lehazudják honnan indulták.Bármit megtesz a hatalomért,és semmit az országért.Soha nem szavaztam Horn Gyulára.De ő soha nem tagadta,hogy igen,fiatalon hitt a kommunizmusban,és azt hitte,hogy az jó lesz.Legalább ennyi gerince volt

Gyóző bácsi meg a gánti kőbányaüzem párttitkára volt. Szép rendszerváltó, hiteles társaság. Ja, ezzel nem dicsekednek? Korban kissé vagyok fiatalabb náluk, de érdekességként én elkerültem a KISZ-t az MSZMP-t és a Soros bácsit is. Nemúgy, mint egyesek. Lásd az alábbi linket. (Biztos ezeket is Putyin hamisította.) https://444.hu/2018/03/31/kozzetett...let-amivel-a-soros-osztondijra-palyazottLOGEN figyelmébe is ajánlom az alábbiakat.!!!!

https://24.hu/belfold/2018/03/31/orban-viktor-levele-soros-gyorgyhoz-osztondij/

http://sztarklikk.hu/kozelet/orban-kinos-videoja-a-soros-alapitvany-osztondijasa-vagyok/301802


https://444.hu/2018/03/31/kozzetettek-orban-motivacios-levelet-amivel-a-soros-osztondijra-palyazott


Ha valaki önnálóan akar böngészni, akkor itt van ez:

http://k-monitor.hu/kereses?gclid=EAIaIQobChMI1NOZ94ys2gIVA7ftCh0mcgC-EAAYASAAEgLTM_D_BwE
 
Status
Not open for further replies.