[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 462
8 761
113
Ez most csapda vagy johet a belpol? :rolleyes:

tom-and-jerry-trap.jpg
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Azt irjak, hogy addig nem kozolnek eredmenyeket amig minden szavazokor be nem zart. :confused:
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 732
3 854
113
Pont akartam kérdezni, hogy van-e már exit poll eredmény. :)
Azt olvastam kb. tízkor fogják az első eredményeket közölni, de már viszonylag magas feldolgozottság mellett. Addi nem lehet eredményeket közölni míg az utolsó szavazókőr be nem zár. Még jelenleg Bp. Újbudán és Londonban van a leghosszabb sor a szavazat leadásához.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Pont akartam kérdezni, hogy van-e már exit poll eredmény. :)
Biztos van, de meg azt sem lehet kozolni (mert a mai nap keszult) majd csak ha elkezdodott a szamolas.
Az index nyitolapjan viszont van egy korabban keszult elozetes becsles, miszerint nem fogjuk megtamadni Oroszorszagot es nem vagjak le centinkent... :)
 
  • Tetszik
Reactions: boki and kiskrumpli

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Celebrának ígértem egy rövid írást. De kíváncsi lennék DUDI és KRISS vagy éppen Szittya, stb... reakcióira is. Meg persze többekére, de a névsor túl hosszú lenne. Én a magam részéről egész családommal -barátnőmmel, felnőtt fiaimmal) a j..k-ra szavaztam, ezért nem lehet szélsőbalos nézetekkel vádolni. Vagy mégis? Direkt még az eredmények szállingózása előtt írok egy kicsit. Az egészet egy emlékkel kezdem. Mikor sorkatona voltam, az ezredsorakozón, ha kerestek egy őrmestert, hogy lépjen ki, akkor sokszor elhangzott névként az Orsós őrmester. Erre kiléptek kb. 20-an. Mondták az anyja nevét, hogy Kalányos Mária. Erre maradtak 10-en. Aztán jött a születési év, immár öt fővel. Ez egészen addig ment, míg egy személy maradt, akit éppen valamiért kerestek... Akkor, sorosként ezen jókat derültem, aztán utána mikor már benőtt a fjejem lágya, arra gondoltam, ez nem is volt olyan rossz dolog. A sereg befogadta, iskolázta annak a kisebbségnek az okosabb tagjait, akiknek a túlnyomó részét nem sikerült integrálni a társadalomba mind a mai napig. (Úgy látom, hogy a rendszerváltás után erre semmikor sem volt meg a valós akarat a szóvirágokon kívül.) A sereg által befogadott tiszthelyettesek lakást kaptak, kiszakadtak a putrik világából és remélhetőleg a gyerekeik már integrálódtak. (Szívesen olvasnék erről a témáról egy szociológiai kutatási eredményt, de ilyet még nem találtam. Tudom, hogy a cigányság töredékét érintette az előző példa, de mégis egy eseménye volt annak, hogy a társadalom legaljáról is van lehetőség feljebb jutni. Ma azt látom saját magam körül, hogy magyarok, cigányok, félcigányok, akik a társadalom legalján helyezkednek el, nulla kilátással bírnak a feljebb jutásra. Tulajdonképpen ezt tartom MO-ra nézve a legnagyobb veszélyforrásnak. Azért, mert a szaporodási ráta ott a legmagasabb, amivel a szerencsétlen sorsú emberek folyamatos, bővített újratermelése zajlik ebben a pillanatban is körülöttünk. El fog jönni az az idő, amikor alul igen sokan lesznek olyanok, akik végleg leszakadtak, és egyre kevésbé tudják majd az életüket fenntartani, még azon emberhez méltatlan körülmények között, ahogy most is élnek vidéken igen sokan. Félig összedőlt, állandó fűtés nélküli házakban, ahol ha van víz meg villany az már jó dolog, mert sok helyen ez sincsen. Tömegek fognak egyre inkább eltávolodni a középosztály életlehetőségétől, és ez fog MO-n belül először egy hatalmas konfliktus helyzetet okozni, és nem az a migráció, aminek nem vagyunk célországa. Ezért tartottam igen álságosnak a kampány kihegyezését a migránskérdésre, meg MO megvédésére újabb ezer évre, mert ha láthatóan nem foglalkozunk saját társadalmunk leszakadóival, nem tudunk olyan programokat készíteni, ami legalább a fiataljaik felzárkózását jelenti, akkor a saját társadalmunkban lesz 10-15 éven belül olyan hadiállapot, mint Izraelben a zsidók és a palesztinok között. És akkor (jól emlékezve Olaszliszkára, meg az azt követő cigánygyilkosság sorozatra), bizony nem lesz más mint az erőszak, ami aláás minden stabilitást, közte a gazdaságit is. Ezért a hatalom megtartásának a rövid távú stratégiája, készíti elő a sokkal mélyebb társadalmi szakadást (robbanást) MO-n. És ezzel kapcsolatosan szót sem hallani. Mert elsősorban a NER az érdekes, míg másodsorban a középosztály. A nyuggerek is csak annyiban, hogy sokan vannak, meg a Kádár érában szocializálódtak, a fiatalokhoz képest iskolázatlanok, így rávehetők az egy tőmbben való szavazásra...
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 732
3 854
113
Celebrának ígértem egy rövid írást. De kíváncsi lennék DUDI és KRISS vagy éppen Szittya, stb... reakcióira is. Meg persze többekére, de a névsor túl hosszú lenne. Én a magam részéről egész családommal -barátnőmmel, felnőtt fiaimmal) a j..k-ra szavaztam, ezért nem lehet szélsőbalos nézetekkel vádolni. Vagy mégis? Direkt még az eredmények szállingózása előtt írok egy kicsit. Az egészet egy emlékkel kezdem. Mikor sorkatona voltam, az ezredsorakozón, ha kerestek egy őrmestert, hogy lépjen ki, akkor sokszor elhangzott névként az Orsós őrmester. Erre kiléptek kb. 20-an. Mondták az anyja nevét, hogy Kalányos Mária. Erre maradtak 10-en. Aztán jött a születési év, immár öt fővel. Ez egészen addig ment, míg egy személy maradt, akit éppen valamiért kerestek... Akkor, sorosként ezen jókat derültem, aztán utána mikor már benőtt a fjejem lágya, arra gondoltam, ez nem is volt olyan rossz dolog. A sereg befogadta, iskolázta annak a kisebbségnek az okosabb tagjait, akiknek a túlnyomó részét nem sikerült integrálni a társadalomba mind a mai napig. (Úgy látom, hogy a rendszerváltás után erre semmikor sem volt meg a valós akarat a szóvirágokon kívül.) A sereg által befogadott tiszthelyettesek lakást kaptak, kiszakadtak a putrik világából és remélhetőleg a gyerekeik már integrálódtak. (Szívesen olvasnék erről a témáról egy szociológiai kutatási eredményt, de ilyet még nem találtam. Tudom, hogy a cigányság töredékét érintette az előző példa, de mégis egy eseménye volt annak, hogy a társadalom legaljáról is van lehetőség feljebb jutni. Ma azt látom saját magam körül, hogy magyarok, cigányok, félcigányok, akik a társadalom legalján helyezkednek el, nulla kilátással bírnak a feljebb jutásra. Tulajdonképpen ezt tartom MO-ra nézve a legnagyobb veszélyforrásnak. Azért, mert a szaporodási ráta ott a legmagasabb, amivel a szerencsétlen sorsú emberek folyamatos, bővített újratermelése zajlik ebben a pillanatban is körülöttünk. El fog jönni az az idő, amikor alul igen sokan lesznek olyanok, akik végleg leszakadtak, és egyre kevésbé tudják majd az életüket fenntartani, még azon emberhez méltatlan körülmények között, ahogy most is élnek vidéken igen sokan. Félig összedőlt, állandó fűtés nélküli házakban, ahol ha van víz meg villany az már jó dolog, mert sok helyen ez sincsen. Tömegek fognak egyre inkább eltávolodni a középosztály életlehetőségétől, és ez fog MO-n belül először egy hatalmas konfliktus helyzetet okozni, és nem az a migráció, aminek nem vagyunk célországa. Ezért tartottam igen álságosnak a kampány kihegyezését a migránskérdésre, meg MO megvédésére újabb ezer évre, mert ha láthatóan nem foglalkozunk saját társadalmunk leszakadóival, nem tudunk olyan programokat készíteni, ami legalább a fiataljaik felzárkózását jelenti, akkor a saját társadalmunkban lesz 10-15 éven belül olyan hadiállapot, mint Izraelben a zsidók és a palesztinok között. És akkor (jól emlékezve Olaszliszkára, meg az azt követő cigánygyilkosság sorozatra), bizony nem lesz más mint az erőszak, ami aláás minden stabilitást, közte a gazdaságit is. Ezért a hatalom megtartásának a rövid távú stratégiája, készíti elő a sokkal mélyebb társadalmi szakadást (robbanást) MO-n. És ezzel kapcsolatosan szót sem hallani. Mert elsősorban a NER az érdekes, míg másodsorban a középosztály. A nyuggerek is csak annyiban, hogy sokan vannak, meg a Kádár érában szocializálódtak, a fiatalokhoz képest iskolázatlanok, így rávehetők az egy tőmbben való szavazásra...
Légyszi az enter gombot néha-néha! Köszi!
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Celebrának ígértem egy rövid írást. De kíváncsi lennék DUDI és KRISS vagy éppen Szittya, stb... reakcióira is. Meg persze többekére, de a névsor túl hosszú lenne. Én a magam részéről egész családommal -barátnőmmel, felnőtt fiaimmal) a j..k-ra szavaztam, ezért nem lehet szélsőbalos nézetekkel vádolni. Vagy mégis? Direkt még az eredmények szállingózása előtt írok egy kicsit. Az egészet egy emlékkel kezdem. Mikor sorkatona voltam, az ezredsorakozón, ha kerestek egy őrmestert, hogy lépjen ki, akkor sokszor elhangzott névként az Orsós őrmester. Erre kiléptek kb. 20-an. Mondták az anyja nevét, hogy Kalányos Mária. Erre maradtak 10-en. Aztán jött a születési év, immár öt fővel. Ez egészen addig ment, míg egy személy maradt, akit éppen valamiért kerestek... Akkor, sorosként ezen jókat derültem, aztán utána mikor már benőtt a fjejem lágya, arra gondoltam, ez nem is volt olyan rossz dolog. A sereg befogadta, iskolázta annak a kisebbségnek az okosabb tagjait, akiknek a túlnyomó részét nem sikerült integrálni a társadalomba mind a mai napig. (Úgy látom, hogy a rendszerváltás után erre semmikor sem volt meg a valós akarat a szóvirágokon kívül.) A sereg által befogadott tiszthelyettesek lakást kaptak, kiszakadtak a putrik világából és remélhetőleg a gyerekeik már integrálódtak. (Szívesen olvasnék erről a témáról egy szociológiai kutatási eredményt, de ilyet még nem találtam. Tudom, hogy a cigányság töredékét érintette az előző példa, de mégis egy eseménye volt annak, hogy a társadalom legaljáról is van lehetőség feljebb jutni. Ma azt látom saját magam körül, hogy magyarok, cigányok, félcigányok, akik a társadalom legalján helyezkednek el, nulla kilátással bírnak a feljebb jutásra. Tulajdonképpen ezt tartom MO-ra nézve a legnagyobb veszélyforrásnak. Azért, mert a szaporodási ráta ott a legmagasabb, amivel a szerencsétlen sorsú emberek folyamatos, bővített újratermelése zajlik ebben a pillanatban is körülöttünk. El fog jönni az az idő, amikor alul igen sokan lesznek olyanok, akik végleg leszakadtak, és egyre kevésbé tudják majd az életüket fenntartani, még azon emberhez méltatlan körülmények között, ahogy most is élnek vidéken igen sokan. Félig összedőlt, állandó fűtés nélküli házakban, ahol ha van víz meg villany az már jó dolog, mert sok helyen ez sincsen. Tömegek fognak egyre inkább eltávolodni a középosztály életlehetőségétől, és ez fog MO-n belül először egy hatalmas konfliktus helyzetet okozni, és nem az a migráció, aminek nem vagyunk célországa. Ezért tartottam igen álságosnak a kampány kihegyezését a migránskérdésre, meg MO megvédésére újabb ezer évre, mert ha láthatóan nem foglalkozunk saját társadalmunk leszakadóival, nem tudunk olyan programokat készíteni, ami legalább a fiataljaik felzárkózását jelenti, akkor a saját társadalmunkban lesz 10-15 éven belül olyan hadiállapot, mint Izraelben a zsidók és a palesztinok között. És akkor (jól emlékezve Olaszliszkára, meg az azt követő cigánygyilkosság sorozatra), bizony nem lesz más mint az erőszak, ami aláás minden stabilitást, közte a gazdaságit is. Ezért a hatalom megtartásának a rövid távú stratégiája, készíti elő a sokkal mélyebb társadalmi szakadást (robbanást) MO-n. És ezzel kapcsolatosan szót sem hallani. Mert elsősorban a NER az érdekes, míg másodsorban a középosztály. A nyuggerek is csak annyiban, hogy sokan vannak, meg a Kádár érában szocializálódtak, a fiatalokhoz képest iskolázatlanok, így rávehetők az egy tőmbben való szavazásra...

Élő példát hozok: Izraelben a társadalmi integrácó egyik alapköve a hadsereg.
150617_104928_48266_2.jpg

Egyik párhuzamos példa volt már az 1950-es satöbbi években a Jemenből és máshonnan érkező (menekülő) zsidó közösségek letelepítése. Nos, közülük sokan még vezetékes vizet se láttak, nem is hallottak róla)- megjegyzem igazából a fiataloknak, és a második gernerációnak sikerült beilleszkednie... -egyik fájdalmas pont az izraelen belüli rasszizmus, mai őket érinti elsősorban.
Szóval: a "civilizáció elsajátítása-de ronda szó.... főleg a hadseregen belül ++ oktatási programok valósult meg. De évtizedes feladat volt... Szóval kérdésedre a válasz, igen, úgy gondolom, így Honvédség itt is a részese lehetne egy ilyen programnak, ezért kérdeztem meg valamikor, mi az aránya a magyarországi kisebbségeknek a Honvédség létszámában...

yemen-jews-aliyah.jpg



http://blog.jerusalemu.org/ethiopian-jews-are-our-brothers
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Légyszi az enter gombot néha-néha! Köszi!


UI.: még annyit, hogy ki kellene szakítani a tehetséges fiatalokat a saját szerencsétlen családjuk visszahúzó környezetéből és bentlakásos intézményekben külön foglalkozni velük, hogy ne termelődjön újra a szerencsétlen, képzetlen, nincstelen emberek hada. Akkor talán 2-3 generáció alatt lehetne már mérhető pozitív változásokat tapasztalni. De erre költeni kellene, nem is keveset. De ez nem lenne olyan kidobott pénz, mint a kutyaütő focistáknak épített presztizsstadionok. Nem altruista szeszélyből kellene ezzel a kérdéssel foglalkozni, hanem saját önös érdekünkból. Én pld. azt nem szeretném, ha az unokáimat falnák fel a korábban vázolt társadálmi problémák. De láthatóan a hatalom semmit sem érzékelt még ebből. Űgy viselkednek, választott vezetőink, mint az ovodások, akik kKarácsonyra drága játékokat kaptak. De míg kiélvezik a játék pillanatait, eszükbe sem jut, hogy az Ő örömük a szüleiknek mennyi munkájába esetleg sokmindenról való lemondásába került...

várom egyrészt arra a választ, hogy a mai seregnek van-e olyan húzó hatása, mint amit korábbi HSZ-emben leírtam. Meg szívesen olcasom mások gondolatait, ha a felvetéseimmel kapcsolatosan valakinek írhatnéka lenne.
 
Status
Not open for further replies.