[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Élő példát hozok: Izraelben a társadalmi integrácó egyik alapköve a hadsereg.
150617_104928_48266_2.jpg

Egyik párhuzamos példa volt már az 1950-es satöbbi években a Jemenből és máshonnan érkező (menekülő) zsidó közösségek letelepítése. Nos, közülük sokan még vezetékes vizet se láttak, nem is hallottak róla)- megjegyzem igazából a fiataloknak, és a második gernerációnak sikerült beilleszkednie... -egyik fájdalmas pont az izraelen belüli rasszizmus, mai őket érinti elsősorban.
Szóval: a "civilizáció elsajátítása-de ronda szó.... főleg a hadseregen belül ++ oktatási programok valósult meg. De évtizedes feladat volt... Szóval kérdésedre a válasz, igen, úgy gondolom, így Honvédség itt is a részese lehetne egy ilyen programnak, ezért kérdeztem meg valamikor, mi az aránya a magyarországi kisebbségeknek a Honvédség létszámában...

yemen-jews-aliyah.jpg



http://blog.jerusalemu.org/ethiopian-jews-are-our-brothers

Jut eszembe, amikor 85-ben bevonultam, az első foglalkozás az első napon pont az "angol WW" helyes használatának az elsajátítása volt. Én akkor nevettem ezen, de sokak ott láttak előszőr ilyet. Úgyhogy Sharid-nak igaza van ebben a kérdésben. Sharid jut eszembe, a nick neved jelent magyarul valamit, vagy csak fantasy..??
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
UI.: még annyit, hogy ki kellene szakítani a tehetséges fiatalokat a saját szerencsétlen családjuk visszahúzó környezetéből és bentlakásos intézményekben külön foglalkozni velük, hogy ne termelődjön újra a szerencsétlen, képzetlen, nincstelen emberek hada. Akkor talán 2-3 generáció alatt lehetne már mérhető pozitív változásokat tapasztalni. De erre költeni kellene, nem is keveset. De ez nem lenne olyan kidobott pénz, mint a kutyaütő focistáknak épített presztizsstadionok. Nem altruista szeszélyből kellene ezzel a kérdéssel foglalkozni, hanem saját önös érdekünkból. Én pld. azt nem szeretném, ha az unokáimat falnák fel a korábban vázolt társadálmi problémák. De láthatóan a hatalom semmit sem érzékelt még ebből. Űgy viselkednek, választott vezetőink, mint az ovodások, akik kKarácsonyra drága játékokat kaptak. De míg kiélvezik a játék pillanatait, eszükbe sem jut, hogy az Ő örömük a szüleiknek mennyi munkájába esetleg sokmindenról való lemondásába került...

várom egyrészt arra a választ, hogy a mai seregnek van-e olyan húzó hatása, mint amit korábbi HSZ-emben leírtam. Meg szívesen olcasom mások gondolatait, ha a felvetéseimmel kapcsolatosan valakinek írhatnéka lenne.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 809
30 764
113
Celebrának ígértem egy rövid írást. De kíváncsi lennék DUDI és KRISS vagy éppen Szittya, stb... reakcióira is. Meg persze többekére, de a névsor túl hosszú lenne. Én a magam részéről egész családommal -barátnőmmel, felnőtt fiaimmal) a j..k-ra szavaztam, ezért nem lehet szélsőbalos nézetekkel vádolni. Vagy mégis? Direkt még az eredmények szállingózása előtt írok egy kicsit. Az egészet egy emlékkel kezdem. Mikor sorkatona voltam, az ezredsorakozón, ha kerestek egy őrmestert, hogy lépjen ki, akkor sokszor elhangzott névként az Orsós őrmester. Erre kiléptek kb. 20-an. Mondták az anyja nevét, hogy Kalányos Mária. Erre maradtak 10-en. Aztán jött a születési év, immár öt fővel. Ez egészen addig ment, míg egy személy maradt, akit éppen valamiért kerestek... Akkor, sorosként ezen jókat derültem, aztán utána mikor már benőtt a fjejem lágya, arra gondoltam, ez nem is volt olyan rossz dolog. A sereg befogadta, iskolázta annak a kisebbségnek az okosabb tagjait, akiknek a túlnyomó részét nem sikerült integrálni a társadalomba mind a mai napig. (Úgy látom, hogy a rendszerváltás után erre semmikor sem volt meg a valós akarat a szóvirágokon kívül.) A sereg által befogadott tiszthelyettesek lakást kaptak, kiszakadtak a putrik világából és remélhetőleg a gyerekeik már integrálódtak. (Szívesen olvasnék erről a témáról egy szociológiai kutatási eredményt, de ilyet még nem találtam. Tudom, hogy a cigányság töredékét érintette az előző példa, de mégis egy eseménye volt annak, hogy a társadalom legaljáról is van lehetőség feljebb jutni. Ma azt látom saját magam körül, hogy magyarok, cigányok, félcigányok, akik a társadalom legalján helyezkednek el, nulla kilátással bírnak a feljebb jutásra. Tulajdonképpen ezt tartom MO-ra nézve a legnagyobb veszélyforrásnak. Azért, mert a szaporodási ráta ott a legmagasabb, amivel a szerencsétlen sorsú emberek folyamatos, bővített újratermelése zajlik ebben a pillanatban is körülöttünk. El fog jönni az az idő, amikor alul igen sokan lesznek olyanok, akik végleg leszakadtak, és egyre kevésbé tudják majd az életüket fenntartani, még azon emberhez méltatlan körülmények között, ahogy most is élnek vidéken igen sokan. Félig összedőlt, állandó fűtés nélküli házakban, ahol ha van víz meg villany az már jó dolog, mert sok helyen ez sincsen. Tömegek fognak egyre inkább eltávolodni a középosztály életlehetőségétől, és ez fog MO-n belül először egy hatalmas konfliktus helyzetet okozni, és nem az a migráció, aminek nem vagyunk célországa. Ezért tartottam igen álságosnak a kampány kihegyezését a migránskérdésre, meg MO megvédésére újabb ezer évre, mert ha láthatóan nem foglalkozunk saját társadalmunk leszakadóival, nem tudunk olyan programokat készíteni, ami legalább a fiataljaik felzárkózását jelenti, akkor a saját társadalmunkban lesz 10-15 éven belül olyan hadiállapot, mint Izraelben a zsidók és a palesztinok között. És akkor (jól emlékezve Olaszliszkára, meg az azt követő cigánygyilkosság sorozatra), bizony nem lesz más mint az erőszak, ami aláás minden stabilitást, közte a gazdaságit is. Ezért a hatalom megtartásának a rövid távú stratégiája, készíti elő a sokkal mélyebb társadalmi szakadást (robbanást) MO-n. És ezzel kapcsolatosan szót sem hallani. Mert elsősorban a NER az érdekes, míg másodsorban a középosztály. A nyuggerek is csak annyiban, hogy sokan vannak, meg a Kádár érában szocializálódtak, a fiatalokhoz képest iskolázatlanok, így rávehetők az egy tőmbben való szavazásra...
Csak pár észrevétel. Az, hogy kire szavaztál a te dolgod, de egy olyan párt amelyik 1-2 év alatt szélsőjobbtól szélsőbalra vagy csak jobbról balra átsorol, az minimum megbízhatatlan, de inkább szembeköpi és elárulja a szavazótáborát, mert ők azért juttatták oda ahol van, amit akkor ígért, most meg egészen mást csinál. Persze a többi sem jobb akikkel eddig egymást köpködték szép lassan egy évtizede, most meg úgy döntöttek, hogy kölcsönösen inkább leszopják a másikat és kézenfogva folytatják együtt.
Az Orsós Hozéalvadádós történet ott sántít, hogy elsősorban nincs erre statisztika, hogy mennyire lettek sikeresek ezek az emberek az életben, másodsorban meg 500 éve nem sikerűlt a cigányokat se Magyarországon se máshol integrálni. Ebből viszont reverse engeneer-elhető, hogy átlagosan mennyire lehetett sikeres a sorkatonai szolgálat után az életük. Amúgy meg mindenkinek ingyenes az oktatás, persze kapcsolatok és anyagi helyzet miatt nem indulnak az emberek egyforma eséllyel a társadalom különböző rétegeinél, de 1-12 osztályban mindenkinek ugyanazt tanítják, ha okos vagy szorgalmas vagy eltökélt, akkor ugyanúgy végigcsinálhatja, állambácsi kényszeríti is anyujékat, hogy a gyermek suliba járjon, egyetemen külön cigány ösztöndíjak meg helyek is vannak, nálunk legalábbis voltak, de ettől függetlenűl nem sokat láttam közülük. Ennél többet most mit akarsz?! Ha létezik egy probléma, lehet miatta az államot szidni, de a megoldása sokszor nem (csak) az ők dolguk.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
UI.: még annyit, hogy ki kellene szakítani a tehetséges fiatalokat a saját szerencsétlen családjuk visszahúzó környezetéből és bentlakásos intézményekben külön foglalkozni velük, hogy ne termelődjön újra a szerencsétlen, képzetlen, nincstelen emberek hada. Akkor talán 2-3 generáció alatt lehetne már mérhető pozitív változásokat tapasztalni. De erre költeni kellene, nem is keveset. De ez nem lenne olyan kidobott pénz, mint a kutyaütő focistáknak épített presztizsstadionok. Nem altruista szeszélyből kellene ezzel a kérdéssel foglalkozni, hanem saját önös érdekünkból. Én pld. azt nem szeretném, ha az unokáimat falnák fel a korábban vázolt társadálmi problémák. De láthatóan a hatalom semmit sem érzékelt még ebből. Űgy viselkednek, választott vezetőink, mint az ovodások, akik kKarácsonyra drága játékokat kaptak. De míg kiélvezik a játék pillanatait, eszükbe sem jut, hogy az Ő örömük a szüleiknek mennyi munkájába esetleg sokmindenról való lemondásába került...

várom egyrészt arra a választ, hogy a mai seregnek van-e olyan húzó hatása, mint amit korábbi HSZ-emben leírtam. Meg szívesen olcasom mások gondolatait, ha a felvetéseimmel kapcsolatosan valakinek írhatnéka lenne.

2013as írás, azóta gondolom a helyzet romlott.
https://index.hu/belfold/2014/03/30..._romak_helyzeterol_az_alapveto_jogok_biztosa/

Magyarországon 2011-ben 3,05 millió ember élt szegénységben vagy társadalmi kirekesztettségben, ezen belül a roma népesség többsége, 500-600 ezer ember. A kilátástalan helyzetű rétegekben a társadalom egészéhez viszonyított számarányuknál nagyobb arányban vannak romák, integrációjuk helyenként szinte reménytelennek tűnik.

Körülbelül száz olyan település van, amely végérvényesen szegény-cigány gettóvá vált, másik kétszáz településen megállíthatatlannak tűnik a folyamat, amely így összességében a magyarországi községek tíz százalékát sújtja.

A mélyszegénységben, kirekesztettségben élők önerejükből nem tudják megváltoztatni életkörülményeiket, ezért az államnak többletkötelezettségei vannak. Általános tapasztalat, hogy a közfoglalkoztatás nem vezet vissza a "rendes" munka világába, az új generáció mobilizációs esélyeinek javítása nélkül pedig a szegénység bővített újratermelésére lehet számítani.

..

A roma gyerekek 60 százaléka olyan osztályba jár, ahol gyakorlatilag emberfeletti erőfeszítést jelent az oktatásuk. Egy-egy osztály tanulóinak több mint a fele még nyolcadikos korában sem tud megoldani elemi olvasási-szövegértési feladatokat. A szegénység, a tömeges szegregáció, a tanárok kontraszelekciója miatt az érintettek "nem tudtak megbirkózni a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek koncentrálódásából adódó problémahalmazzal".


ja és náluk még nem volt Rosa Parks, aki NEM-et mondott volna.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Csak pár észrevétel. Az, hogy kire szavaztál a te dolgod, de egy olyan párt amelyik 1-2 év alatt szélsőjobbtól szélsőbalra vagy csak jobbról balra átsorol, az minimum megbízhatatlan, de inkább szembeköpi és elárulja a szavazótáborát, mert ők azért juttatták oda ahol van, amit akkor ígért, most meg egészen mást csinál. Persze a többi sem jobb akikkel eddig egymást köpködték szép lassan egy évtizede, most meg úgy döntöttek, hogy kölcsönösen inkább leszopják a másikat és kézenfogva folytatják együtt.
Az Orsós Hozéalvadádós történet ott sántít, hogy elsősorban nincs erre statisztika, hogy mennyire lettek sikeresek ezek az emberek az életben, másodsorban meg 500 éve nem sikerűlt a cigányokat se Magyarországon se máshol integrálni. Ebből viszont reverse engeneer-elhető, hogy átlagosan mennyire lehetett sikeres a sorkatonai szolgálat után az életük. Amúgy meg mindenkinek ingyenes az oktatás, persze kapcsolatok és anyagi helyzet miatt nem indulnak az emberek egyforma eséllyel a társadalom különböző rétegeinél, de 1-12 osztályban mindenkinek ugyanazt tanítják, ha okos vagy szorgalmas vagy eltökélt, akkor ugyanúgy végigcsinálhatja, állambácsi kényszeríti is anyujékat, hogy a gyermek suliba járjon, egyetemen külön cigány ösztöndíjak meg helyek is vannak, nálunk legalábbis voltak, de ettől függetlenűl nem sokat láttam közülük. Ennél többet most mit akarsz?! Ha létezik egy probléma, lehet miatta az államot szidni, de a megoldása sokszor nem (csak) az ők dolguk.
Hm.Orbán és csapata egy olyanegyetemen tanult,ahol az MSZMP pártelit gyerekei jártak.Oda pártalapon lehetett bejutni.Kövér konkrétan MSZMP pártideolgus volt.Utána 90egykettőben gyakorlatilag az SzDSz radikális ifjúsági szervezetének lehetett nmondani őket.Kereszténydemokratáknak bekiabáltek,hogy térdre,imához.Ezután polgári konzervativ,majd szavakban nemzetiek lettek.És letagadják,lehazudják honnan indulták.Bármit megtesz a hatalomért,és semmit az országért.Soha nem szavaztam Horn Gyulára.De ő soha nem tagadta,hogy igen,fiatalon hitt a kommunizmusban,és azt hitte,hogy az jó lesz.Legalább ennyi gerince volt
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Vagy nem jutott be a DK ...
Ez lett volna az elso tippem. Pusztan csak a beszed korai idozitese miatt gondoltam erre. Maskulonben sokkal kesobb nyilatkozott volna. Aztan hirtelen osszeakadt a nyelve... Akkor meg arra gondoltam, hogy azert a korai nyilatkozat, mert kesobb tuti seggreszeg lesz es ugy mar ennyire sem menne neki a beszed.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
630
2 657
93
Ja,akik megvették a letelepedési kötvényt.Fiuk eltették a pénzt,adófizető meg majd visszafizetheti a mégiscsak beengedet migráncsnak.Különben van migrációs probléma,és a bulgárok joval elööbb feléitették a maguk keritését.EU még be is szált a költségekbe.Drága kormányunkal más a baja az EUnak,példul a törvényesitett lopás,az ezt lehetővé tevő inliberális állam,és hasonló apróságok
Naszóval. Csak most van lehetőségem erre válaszolni. Mackensen tábornagy úr megmondta, hogy nincs veszekedés. Tehát ez nem veszekedés:
Akkor nézzük csak, hogy mit is tett az ügyben ez a "bevándorláspárti, migránsbetelepítő, kötvényekkel üzérkedő" kormány?
- felépítették és katonákkal védik az ország biztonságát szavatoló kerítést. Engem is megleptek vele, de felvállaltak egy súlyos, megosztó, és sokaknak nem tetsző lépést, és végig ki is tartottak mellette. Az hogy a bolgároknál (sic!) mikor volt kerítés, az miért számít a magyar politikában?
- népszavazáson kérdezték meg az ország véleményét, hogy akarnak-e kvóta alapján agysebészeket Magyarországra, vagy nem. Az eredmény ismert: a szavazáson megjelent 3,3 millió ember elsöprő többsége szerint: nem kellenek.
- a fenti népszavazás alapján került volna sor a kvótaellenes alkotmánymódosításra, ami egyszer s mindenkorra lehetetlenné tette volna idegenek betelepítését, és amelyet az ellenzék megtorpedózott.
- de a külpolitikában sem maradtak tétlenek: sikerült egy 140 millió (!) főből álló migránsellenes frontot magunk köré építeni. (V4 + Ausztria + Olaszország, de Szerbiát is ide lehetne venni, a vonakodóakat nem is számolom)
- álláspontjukat az Európai Bíróságon jogi úton igyekezték megvédeni, évek óta zajlik a pereskedés a törvénytelen, saját szabályait is felrúgó EU-val szemben.
- az elmúlt hetekben pedig az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa kérte számon a külügyminisztert, amiért a nép akaratának megfelelően cselekedtek, és nem telepítettek le idegeneket. Nagyszerűen megvédte a kormány álláspontját, meggyőzően érvelve képviselte az egyetlen józan ésszel képviselhető álláspontot, miszerint a saját népe biztonságát előbbre helyezi az EU-s és ENSZ-es vezetők értelmetlen követeléseinél.

Egyéb megjegyzések:
Tudom én, a fentiek a világon SEMMIT nem ér, mert a kötvények, meg a kötvények, és megint csak a kötvények.
A kötvényesek 80%-a egyébként kínai, orosz. A maradék arab, közel-keleti, és minden egyéb. Te ezzel szemben azt állítottad, hogy az itt élő muzulmánok mind mind kötvényvásárlássall érkező gazdag közel-keleti üzletemberek... Nem minősítem ezt az inkább állítást.
Persze azt is tudom hogy nem a bevándorlás az egyetlen ügy ami fontos, és nem erre kellene építeni egy választási kampányt. De a tények attól még tények maradnak.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 037
18 709
113
Naszóval. Csak most van lehetőségem erre válaszolni. Mackensen tábornagy úr megmondta, hogy nincs veszekedés. Tehát ez nem veszekedés:
Akkor nézzük csak, hogy mit is tett az ügyben ez a "bevándorláspárti, migránsbetelepítő, kötvényekkel üzérkedő" kormány?
- felépítették és katonákkal védik az ország biztonságát szavatoló kerítést. Engem is megleptek vele, de felvállaltak egy súlyos, megosztó, és sokaknak nem tetsző lépést, és végig ki is tartottak mellette. Az hogy a bolgároknál (sic!) mikor volt kerítés, az miért számít a magyar politikában?
- népszavazáson kérdezték meg az ország véleményét, hogy akarnak-e kvóta alapján agysebészeket Magyarországra, vagy nem. Az eredmény ismert: a szavazáson megjelent 3,3 millió ember elsöprő többsége szerint: nem kellenek.
- a fenti népszavazás alapján került volna sor a kvótaellenes alkotmánymódosításra, ami egyszer s mindenkorra lehetetlenné tette volna idegenek betelepítését, és amelyet az ellenzék megtorpedózott.
- de a külpolitikában sem maradtak tétlenek: sikerült egy 140 millió (!) főből álló migránsellenes frontot magunk köré építeni. (V4 + Ausztria + Olaszország, de Szerbiát is ide lehetne venni, a vonakodóakat nem is számolom)
- álláspontjukat az Európai Bíróságon jogi úton igyekezték megvédeni, évek óta zajlik a pereskedés a törvénytelen, saját szabályait is felrúgó EU-val szemben.
- az elmúlt hetekben pedig az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa kérte számon a külügyminisztert, amiért a nép akaratának megfelelően cselekedtek, és nem telepítettek le idegeneket. Nagyszerűen megvédte a kormány álláspontját, meggyőzően érvelve képviselte az egyetlen józan ésszel képviselhető álláspontot, miszerint a saját népe biztonságát előbbre helyezi az EU-s és ENSZ-es vezetők értelmetlen követeléseinél.

Egyéb megjegyzések:
Tudom én, a fentiek a világon SEMMIT nem ér, mert a kötvények, meg a kötvények, és megint csak a kötvények.
A kötvényesek 80%-a egyébként kínai, orosz. A maradék arab, közel-keleti, és minden egyéb. Te ezzel szemben azt állítottad, hogy az itt élő muzulmánok mind mind kötvényvásárlássall érkező gazdag közel-keleti üzletemberek... Nem minősítem ezt az inkább állítást.
Persze azt is tudom hogy nem a bevándorlás az egyetlen ügy ami fontos, és nem erre kellene építeni egy választási kampányt. De a tények attól még tények maradnak.

A lakosság tudja és értékeli is ezt, ebben biztos vagyok. Úgy gondolom a technikainak nevezett átszavazások ellenére is, az ellenzék nem tud jobb eredményt elérni, mint 2014-ben. A Jobbik listán pedig gyengébb lesz. A 2/3-ad lehet nem lesz meg, de a komoly többség igen.
 
  • Tetszik
Reactions: kiskrumpli

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 770
86 453
113
Ez lett volna az elso tippem. Pusztan csak a beszed korai idozitese miatt gondoltam erre. Maskulonben sokkal kesobb nyilatkozott volna. Aztan hirtelen osszeakadt a nyelve... Akkor meg arra gondoltam, hogy azert a korai nyilatkozat, mert kesobb tuti seggreszeg lesz es ugy mar ennyire sem menne neki a beszed.

Lendvai hallgatva az MSZP a határon, a Jobbik "nem nyert", vsz a legerősebb elllenzéki párt lesz, de ennyi. Ez Dúrót nézve kb. 80%, hogy nem állnak jól (ugye tudják a szavazókörös eredményeket a delegáltak miatt). Ferit nézve a DK NEM TUDOTT ebben a 70%nyi közegben 5%nyi szavazatot összehozni (1xűen nincs ennyi akciónyugdíjas, nincs). Feriből pedig előre kijött az "ember". Molnár köpni nyelni nem tudott, nyomta a szokásos panelokat, ami listáról jól nézett ki anno, de most kevés. Az LMP meg elbújdosott. Persze várjuk azért meg az eredményeket hivatalosan is, de az Echon virulnak ezerrel.

Komolyan mondom, HV nem az ellenzéknek tett jót. Sőt ...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 809
30 764
113
Hm.Orbán és csapata egy olyanegyetemen tanult,ahol az MSZMP pártelit gyerekei jártak.Oda pártalapon lehetett bejutni.Kövér konkrétan MSZMP pártideolgus volt.Utána 90egykettőben gyakorlatilag az SzDSz radikális ifjúsági szervezetének lehetett nmondani őket.Kereszténydemokratáknak bekiabáltek,hogy térdre,imához.Ezután polgári konzervativ,majd szavakban nemzetiek lettek.És letagadják,lehazudják honnan indulták.Bármit megtesz a hatalomért,és semmit az országért.Soha nem szavaztam Horn Gyulára.De ő soha nem tagadta,hogy igen,fiatalon hitt a kommunizmusban,és azt hitte,hogy az jó lesz.Legalább ennyi gerince volt
Nem akarok ebbe túlságosan belemászni, de akkor MSZMP-s felsővezető politikusok voltak Orbán és csapata szülei mind, vagy csak be lehetett oda jutni másnak is? Kövért kiemelni meg látványos, csak épp statisztikailag irreleváns, mert azért vannak ott még "páran". Az mit jelent, hogy "lehetett mondani őket"? Le van papirozva és konkretizálva is vagy csak lehet rájuk mondani dolgokat? A hatalomért, hogy "bármit" megtesz az elég széles körben létezik a politikusok között, hogy nem tesz az országért semmit az viszont nem igaz. Hogy Hornnak volt gerince, hát gratulálok, akkor ritka egyede a fajtájának, de túlságosan nem vagyok tisztában a munkásságával, egy őszinte kijelentéstől azért még ne essünk hasra.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 047
82 490
113
Miért volt eltörölve a kampánycsendről szólo törvény? 24 órával a választások előtt tilos lenne bárkinek agitálni -az lenne a helyes. Tiszta káosz van. Meddig lehetett feliratkozni más helyen szavazni mint a lakcím?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 770
86 453
113
Naszóval. Csak most van lehetőségem erre válaszolni. Mackensen tábornagy úr megmondta, hogy nincs veszekedés. Tehát ez nem veszekedés:
Akkor nézzük csak, hogy mit is tett az ügyben ez a "bevándorláspárti, migránsbetelepítő, kötvényekkel üzérkedő" kormány?
- felépítették és katonákkal védik az ország biztonságát szavatoló kerítést. Engem is megleptek vele, de felvállaltak egy súlyos, megosztó, és sokaknak nem tetsző lépést, és végig ki is tartottak mellette. Az hogy a bolgároknál (sic!) mikor volt kerítés, az miért számít a magyar politikában?
- népszavazáson kérdezték meg az ország véleményét, hogy akarnak-e kvóta alapján agysebészeket Magyarországra, vagy nem. Az eredmény ismert: a szavazáson megjelent 3,3 millió ember elsöprő többsége szerint: nem kellenek.
- a fenti népszavazás alapján került volna sor a kvótaellenes alkotmánymódosításra, ami egyszer s mindenkorra lehetetlenné tette volna idegenek betelepítését, és amelyet az ellenzék megtorpedózott.
- de a külpolitikában sem maradtak tétlenek: sikerült egy 140 millió (!) főből álló migránsellenes frontot magunk köré építeni. (V4 + Ausztria + Olaszország, de Szerbiát is ide lehetne venni, a vonakodóakat nem is számolom)
- álláspontjukat az Európai Bíróságon jogi úton igyekezték megvédeni, évek óta zajlik a pereskedés a törvénytelen, saját szabályait is felrúgó EU-val szemben.
- az elmúlt hetekben pedig az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa kérte számon a külügyminisztert, amiért a nép akaratának megfelelően cselekedtek, és nem telepítettek le idegeneket. Nagyszerűen megvédte a kormány álláspontját, meggyőzően érvelve képviselte az egyetlen józan ésszel képviselhető álláspontot, miszerint a saját népe biztonságát előbbre helyezi az EU-s és ENSZ-es vezetők értelmetlen követeléseinél.

Egyéb megjegyzések:
Tudom én, a fentiek a világon SEMMIT nem ér, mert a kötvények, meg a kötvények, és megint csak a kötvények.
A kötvényesek 80%-a egyébként kínai, orosz. A maradék arab, közel-keleti, és minden egyéb. Te ezzel szemben azt állítottad, hogy az itt élő muzulmánok mind mind kötvényvásárlássall érkező gazdag közel-keleti üzletemberek... Nem minősítem ezt az inkább állítást.
Persze azt is tudom hogy nem a bevándorlás az egyetlen ügy ami fontos, és nem erre kellene építeni egy választási kampányt. De a tények attól még tények maradnak.

Ha nyert a Fidesz, holnaptól lófrancot se fog érdekelni Szlovákia és kormánya. Erre fogadásokat kötnék, hisz nem esett el a magyar végvár.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and zeal

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 748
3 934
113
UI.: még annyit, hogy ki kellene szakítani a tehetséges fiatalokat a saját szerencsétlen családjuk visszahúzó környezetéből és bentlakásos intézményekben külön foglalkozni velük, hogy ne termelődjön újra a szerencsétlen, képzetlen, nincstelen emberek hada. Akkor talán 2-3 generáció alatt lehetne már mérhető pozitív változásokat tapasztalni. De erre költeni kellene, nem is keveset. De ez nem lenne olyan kidobott pénz, mint a kutyaütő focistáknak épített presztizsstadionok.
Te melyik holdon élsz? Az még rendben , hogy próbálsz erélyes eszközökkel felzárkóztatni egy kisebbséget ,de 2-3 generáción át, hogy fogsz náci módszereket elfogadtatni? Ráadásul a Föld összes stadionját fel tudnád építeni az erre elkölthető összegből!o_O
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 775
46 891
113
Miért volt eltörölve a kampánycsendről szólo törvény? 24 órával a választások előtt tilos lenne bárkinek agitálni -az lenne a helyes. Tiszta káosz van. Meddig lehetett feliratkozni más helyen szavazni mint a lakcím?
Pénteken nekem még ment.
 
Status
Not open for further replies.