A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 515
113
A mi kiképzőnk (Borza főtörzs. örm.elv) előbb bemutatta, hogy 15 méterről hogyan hajítja bele a bajonettet a fatörzsbe úgy, hogy alig lehetett kihúzni, majd a lövészet közben a hátunk mögött állt, végig dobásra készem tartva a bajonettet. Közölte, ha valaki fordulni mer az AMD-vel, akkor felnyársalja... mi elhittük neki! Korábban szolnoki katona volt...
Most csak fejberúgnak ha fordulsz, mert azért az életveszélyes bír lenni :D de azt is csak sisakban.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Te amúgy büntető zászlóaljban voltál vagy mi?


Meg még egy stikliről beszámolok. még 1995-ben kaptam egy behívót, hadgyakorlatra. Erre visszaírtam, nem megyek, mert már megszolgáltam a magamét. Erre a megyei hadkiegtől kaptam egy "idézést", amin meg is jelentem. Aki velem szemben ült, megkérdezte, miért nem akarok tarcsis lenni, mi történt velem sorosként, Erre előadtam neki elég sok mindent, kb 3-4 órán keresztül beszélgettünk. ( Többek között előadtam a Tácsi honvédos töténetet, és történetesen az a hadnagy, akiről akkor szó volt az évfolyam társa volt a tisztképzőn). érdekelte, hogy tényleg igaz-e ez a sztori, mert korábban ez sereg szinten terjengett... Mondtam neki, igaz volt, sok más mellett, amit ít még le sem írtam... erre kaptam a katonakönyvembe egy "E" kategóriát (a korábbi "A" kategóriám helyett), mondván, tényleg megszolgáltam a magamét...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 515
113
Kriss, döntsél belátásod szerint, hogy ez akkr mi a fene volt??, Csak kíváncsi vagyok a véleményedre?
A kötelező katonaság és a diktatúra kihozta minden résztvevőből az állatot, és a sorosokat is akként kezelték. Most nagyon nincs így, mivel így is az állandó létszámhiánnyal megy a küzdelem. Bár a felsővezetés egy része még mindig csak számoknak tekinti a katonákat, de a határhelyzet ott is sokakat kijózanított. Véleményem szerint akkor lesz itt normális NATO kompatibilis sereg, ha a VKF 1985 után végzett a tisztin. (rosszab esetben sose)
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Kriss, látom be vagy jelentkezve, mégsem reagálsz semmit. Hát ezt egy régi obsitos nagyon bánja, mert igazán érdekelt volna bővebben az értékelésed és a véleményed.. De ha nem, hát nem...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A kötelező katonaság és a diktatúra kihozta minden résztvevőből az állatot, és a sorosokat is akként kezelték. Most nagyon nincs így, mivel így is az állandó létszámhiánnyal megy a küzdelem. Bár a felsővezetés egy része még mindig csak számoknak tekinti a katonákat, de a határhelyzet ott is sokakat kijózanított. Véleményem szerint akkor lesz itt normális NATO kompatibilis sereg, ha a VKF 1985 után végzett a tisztin. (rosszab esetben sose)


Azt hiszem, amit én leírtam, nem nato, hanem háború kompatibilis sereg volt. De te amúgy nem a katonai biztonsági hivatalban vagy állományban??? (Lehet, már átnevezték...)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 515
113
Kriss, látom be vagy jelentkezve, mégsem reagálsz semmit. Hát ezt egy régi obsitos nagyon bánja, mert igazán érdekelt volna bővebben az értékelésed és a véleményed.. De ha nem, hát nem...
Egy tömeghadseregbe kényszerített elkeseredett emberek vergődése és nagyon sok hasonló sztorit hallottam, de azóta eltelt jó 30-40 év. Abból az most már 30 a rendszerváltás után. Ez már nyomokban sem lelhető fel, ahogy már az sincs, hogy a repszerelők tömény alkoholt vedelnek, a tisztek kis szekrénye tele van piával, a tüzérek az optikában lévő folyadékot keverik be naracsszörppel, satöbbi. Ezek már kihaltak a rendszerből lassan 20 éve. (és akik ezt csinálták meg májrákban jó fiatalon). A katonát nem lehet verni, mert egy feljelentés és elmeszelted magad egy életre, de még a személyi jogaiban sem lehet sérteni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 515
113
Nem, nem ott vagyok állományban, csak már tényleg nincs így.
Pl az állomány jórészt 8 órás munkarendben dolgozik. A gyakorlatokon külön 24 órás pótlékkal, nincs kimenő, egyenruhában a kocsma irányába sem szabad kb nézned. Ha hülyeséget csinálsz és eljárás indult ellened, akkor gyorsan kidob a rendszer méltatlansági eljárással, hamarabb megszabadulnak tőled mint, hogy botrány lehetne belőle. Ezért sem lehet mindenhova azt kommentelni a neten amit gondol az ember, tartózkodni a politikai és egy véleménnyilvánítástól, mert elég gyorsan az utcán találod magad.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem, nem ott vagyok állományban, csak már tényleg nincs így.


Örülök neki, mert engem a rendszerváltás után, nézz utána, hogy nem hadoválok, pont Gyaraki Kálmán vezérőrnagy akart személyesen (a saját hivatali helyiségében) beszervezni, 1992-ben. Csak hát én ilyen munkára alkalmatlan vagyok, már az előéletem miatt is... Ezt nem kalkulálták be akkor a fiúk... De annyival tartozol a fórumtársaknak, hogy cáfold meg a szavam hihetőségét, ha tudod.. (Egyébként az előbb néven említett névjegy kártyáját mind a mai napig őrzőm, eltettem emlékbe...)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 515
113
Pl az állomány jórészt 8 órás munkarendben dolgozik. A gyakorlatokon külön 24 órás pótlékkal, nincs kimenő, egyenruhában a kocsma irányába sem szabad kb nézned. Ha hülyeséget csinálsz és eljárás indult ellened, akkor gyorsan kidob a rendszer méltatlansági eljárással, hamarabb megszabadulnak tőled mint, hogy botrány lehetne belőle. Ezért sem lehet mindenhova azt kommentelni a neten amit gondol az ember, tartózkodni a politikai és egy véleménnyilvánítástól, mert elég gyorsan az utcán találod magad.
+ a szenzitív információk, olyan adatok kiadásáról amik a honvédség megítélését ronthatják, ezért koptak ki az alkoholisták is, hogy a naplopó alkesz katona képét ami a néphadsereg vége felé beleégett az társadalom kollektív memóriájába gyorsan ki lehessen törölni.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
+ a szenzitív információk, olyan adatok kiadásáról amik a honvédség megítélését ronthatják, ezért koptak ki az alkoholisták is, hogy a naplopó alkesz katona képét ami a néphadsereg vége felé beleégett az társadalom kollektív memóriájába gyorsan ki lehessen törölni.


Amit előbb leírtam az rontja vagy növeli a hadsereg megítélését a feletteseid szerint? Azért ezt írtam, mert szeretném, ha Mac kivágna innen, meg tudom, saját véleményed még priviben sem írhatod le, mert minden ellened lenne fordítható...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
+ a szenzitív információk, olyan adatok kiadásáról amik a honvédség megítélését ronthatják, ezért koptak ki az alkoholisták is, hogy a naplopó alkesz katona képét ami a néphadsereg vége felé beleégett az társadalom kollektív memóriájába gyorsan ki lehessen törölni.


Geci vagyok, mint Simicska, a válasz hiánya is válasz...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Te azt írsz amit akarsz.


Tudom, meg azt is, hogy aki itt úgymond hivatásos, az azért csak egy cenzúrázott álláspontot képviselhet. No de a net-ről az igazam és a hazugságaim ellenőrizhezők, mégha Te relativizálni is próbálod a szavam hihetőségét, de már megfigyeltem, hogy Ti Kriss-el azért együtt dolgoztok az érzékenyebb témákban. (Azért elvégeztem anno a levéltitok sértési kurzust, amit Budán felajánlottak...). Csak hát nem lett belőlem még magyar James bond sem...De bevallom, én is alkohol problémákkal küzdök manapság. Hát ezzel instrualtak anno, hogy ilyen info, vagy szerető vagy stb.. oldalról kell embereket zsarolni, akikből aztán hálózatot kellett volna építenem.. Hihetetlen? Nem hiszem. Ti pontosan tudjátok, hogy miről írok...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ui.: azért az internetnek erre a kihívására is fel kellene készülni, üzi a fönököknek, tudom átadjátok, amikor be nem szervezett potenciális titkosszolgák kommentelgetnek...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 515
113
Geci vagyok, mint Simicska, a válasz hiánya is válasz...
Bocs csak közben dolgozom és nem tudok mindig azonnal válaszolni, és ott hagyom a gépemet olyankor, bejelentkezve is.
Amit előbb leírtam az rontja vagy növeli a hadsereg megítélését a feletteseid szerint? Azért ezt írtam, mert szeretném, ha Mac kivágna innen, meg tudom, saját véleményed még priviben sem írhatod le, mert minden ellened lenne fordítható...
Egyébként az akkori hadseregét bőven rontja. De csak abba gondolj, bele, hogy az én generációm az ilyen szintű dolgokról már csak a vén zászlósok meg ezredesek visszaemlékezéseivel szembesül. Én amiket láttam és veszélyes volt leírtam neked, forgolódás a fegyverrel az van, de az még mindig a katona egyéni hülyesége meg általában a katonai pálya elején lévő embereknél szokott alapkiképzésen megesni.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 515
113
Geci vagyok, mint Simicska, a válasz hiánya is válasz...
Amúgy a Magyar Nemzet volt a kedvenc újságom, főleg katonai témában nagyon korrektek voltak és eléggé sajnálom, hogy bezárták, így a normális még valamennyire objektív tájékoztatás utolsó értelmes hangja is kidöglött a magyar médiából.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai a topik címe!! Szpg9! Ki a faszt érdekelnek a te katonásdi történeteid? Senkit! Mesélt a gyerekeidnek vagy nyiss rá egy fórumot. Hogy vagy képes több topikot is teleszemetelni a szarjaiddal? Nem dogozol?? Foglald már el magad mással.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai a topik címe!! Szpg9! Ki a faszt érdekelnek a te katonásdi történeteid? Senkit! Mesélt a gyerekeidnek vagy nyiss rá egy fórumot. Hogy vagy képes több topikot is teleszemetelni a szarjaiddal? Nem dogozol?? Foglald már el magad mással.
Megírta, hogy a... problémákkal küzd!
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Amúgy a Magyar Nemzet volt a kedvenc újságom, főleg katonai témában nagyon korrektek voltak és eléggé sajnálom, hogy bezárták, így a normális még valamennyire objektív tájékoztatás utolsó értelmes hangja is kidöglött a magyar médiából.


Nem pont erre a részre gondoltam, mert az alapkérdés megválaszolatlan maradt, látom kellemetlen az általam felvetett téma, de ebben (mármint a bukott MN) közös nevezőn vagyunk, sokáig én is erre az újságra fizettem elő (bár jó régen volt). azért a nick-etek mellé kiírharnátok, hogy a véleményetek csak a sereg hivatalos álláspontját tükrözi... Nem én szivatlak benneteket, hanem Mac., mert lezárta a Kantin MO topicot... Ha nyitva lenne, most ott lennék aktív és nem itt...