[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 189
113
Hát, meglepően pontosan írják le hogy mi a helyzet. Dióhéjban: Az USA most először mondta ki nyíltan, hogy NEM csak az IS ellen fog harcolni Szíriában, hanem az SDF-et maga előtt tolva, őket támogatva, a "koalíciós" erőkkel vált vállnak vetve, Irak/Jordánia/Izrael/Fro. meg fogják akadályozni azt is, hogy az IS legyőzése után a "megüresedő hatalmi űrbe" Irán és/vagy az Asszad "rezsim" vegyen át területet.
Arra is rámutat a cikk, hogy nyilván az olajról van szó, mert az ott pont az olajban gazdag terület, és egy korridor is lehetne Iránnak. Jelenleg az ország keleti részén akcióznak, főleg az Iraki/Szír határ mellett.
Érdekes, de nekem NATO ide oda, nem úgy jött le ez a cikk hogy a németek pozitívan értelmezték volna, legalább is ez a német cikk nem USA barát kicsengésű.
Lehet hogy ezért jött olyan hír a napokból, hogy 4 db Eurofighter képes egyáltalán bevetésre?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 189
113
Azért kell a terület,hogy legyen hol felvonulni Irán ellen.Az egész SDF/Kurd cirkusz erről szól az a kis olaj senkit se érdekel csak a szíreket.Nyomják a zsidók a csengőt mint a bolondok az idióta Tramp szektának azok meg jó gój módjára teszik a dolguk.
Nana, az olajat mindenki szereti! Nyilván le is akarják szeparálni Iránt a Szírekről, de azért lássunk tisztán, én még olyan működő olajkutat az elmúlt 30 évben nem láttam, amire az USA azt mondta volna, ha nem neki termelt, hogy az demokratikus...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Hát, meglepően pontosan írják le hogy mi a helyzet. Dióhéjban: Az USA most először mondta ki nyíltan, hogy NEM csak az IS ellen fog harcolni Szíriában, hanem az SDF-et maga előtt tolva, őket támogatva, a "koalíciós" erőkkel vált vállnak vetve, Irak/Jordánia/Izrael/Fro. meg fogják akadályozni azt is, hogy az IS legyőzése után a "megüresedő hatalmi űrbe" Irán és/vagy az Asszad "rezsim" vegyen át területet.
Arra is rámutat a cikk, hogy nyilván az olajról van szó, mert az ott pont az olajban gazdag terület, és egy korridor is lehetne Iránnak. Jelenleg az ország keleti részén akcióznak, főleg az Iraki/Szír határ mellett.
Érdekes, de nekem NATO ide oda, nem úgy jött le ez a cikk hogy a németek pozitívan értelmezték volna, legalább is ez a német cikk nem USA barát kicsengésű.
Lehet hogy ezért jött olyan hír a napokból, hogy 4 db Eurofighter képes egyáltalán bevetésre?
Tehát a terrorista IA.-után most ők "demokraták" egyszerűen elfoglalják szíriából ami nekik tetszik.Fantasztikus.Van még valakinek kérdése?!
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Nana, az olajat mindenki szereti! Nyilván le is akarják szeparálni Iránt a Szírekről, de azért lássunk tisztán, én még olyan működő olajkutat az elmúlt 30 évben nem láttam, amire az USA azt mondta volna, ha nem neki termelt, hogy az demokratikus...
ez is benne van,tény.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 189
113
Tehát a terrorista IA.-után most ők "demokraták" egyszerűen elfoglalják szíriából ami nekik tetszik.Fantasztikus.Van még valakinek kérdése?!
Igen, nekem van. Az hogy mikor érkeznek a nagyon felvilágosult és nyilván majd a térségben pedánsan viselkedő szaudi csapatok? Mert ugye még őket szeretnék ott látni az USA részéről, s ez Kb. azért hogy lássa mindenki, mint ha nálunk lenne valami polgáráború, az értékesebb területen úgy raknának rendet, hogy utána azt nekünk nem adják vissza, de behívják a románokat, hogy majd ők maradjanak ott, ha már hazamennek.

Érdekes ez az ami diplomácia. Szerintem nekünk addig jó amíg nem nálunk osztanak igazságot.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 189
113
Nekem lenne.
Mi lesz a magyarázat?
Megakasztják a gonosz tengelyét, Iránt és !A SZÍR vezetést! nem engedik benyomulni a megüresedett vákumba! Ez a magyarázat. Ott van feketén-fehéren. Ezt mondták, a védelmi miniszer Mattis, és a tengerészgyalogság tábornoka, Dunford. Nem megengedhető hogy !ASSZAD! benyomuljon azokra a területekre.

Ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and gioo

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Igen, nekem van. Az hogy mikor érkeznek a nagyon felvilágosult és nyilván majd a térségben pedánsan viselkedő szaudi csapatok? Mert ugye még őket szeretnék ott látni az USA részéről, s ez Kb. azért hogy lássa mindenki, mint ha nálunk lenne valami polgáráború, az értékesebb területen úgy raknának rendet, hogy utána azt nekünk nem adják vissza, de behívják a románokat, hogy majd ők maradjanak ott, ha már hazamennek.

Érdekes ez az ami diplomácia. Szerintem nekünk addig jó amíg nem nálunk osztanak igazságot.
Hát ez már megtörtént.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 904
81 761
113
Megakasztják a gonosz tengelyét, Iránt és !A SZÍR vezetést! nem engedik benyomulni a megüresedett vákumba! Ez a magyarázat. Ott van feketén-fehéren. Ezt mondták, a védelmi miniszer Mattis, és a tengerészgyalogság tábornoka, Dunford. Nem megengedhető hogy !ASSZAD! benyomuljon azokra a területekre.

Ennyi.
Mondjuk én örülnék egy eltévedt orosz bombázásnak több száz jenki áldozattal mint ahogyan a Vagneresekkel müvelték.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 189
113
Mondjuk én örülnék egy eltévedt orosz bombázásnak több száz jenki áldozattal mint ahogyan a Vagneresekkel müvelték.
Akkor hülye vagy, már megbocsáss. Én nagyon nem örülnék neki. Egyébként később te sem, kb. 2 napot se kéne várnod hozzá, és megbánnád te is.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 396
7 921
113
Remélem a jövőben leköti majd őket a közel keleten Irán/Szíria, meg akár É-Korea, és inkább Ázsiára koncentrálnak mint itt mellettünk az ukránokra.
Már tényleg csak ennyi érdekel, NE ITT, ne ebbe a térségbe.
Az Ukránokból valamilyen szinten kiábrándultak. Az egy jó időre jegelve lesz. Írán és közel kelet most a fő cél. É.Korea kevésbé mert ott azért kínának jóval nagyobb az érdekérvényesítése.Gazdaságilag,politikaliag.
Kb egy két hónapja írtam hogy az USA a szaudiakat meghívja kelet szíriába amolyan békefenntartónak. Egyrészt a felmosást velük fogja elvégeztetni, Másrészt Írán a cél. És harmadrész ahogy megjegyezték az olaj a másik fő ok. Az oroszok meg maradnak akikre lehet mindig mutogatni,szívatni. Addig amíg a végtelen türelmük el nem fogy.
 
  • Tetszik
Reactions: misinator