[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Sokan szerintem félre értik vagy inkább nem értik, hogy az hogy Románia gyorsabban fejlődik mint Magyarország, az nem azt jelenti, hogy most jobbak az utak ott, hanem hogy idővel jobbak lesznek. A fejlődés a tőkefelhalmozásban, a vállalatok hatékonyságában, a fizetésekben jelenik meg. Ezek nem látványosak, viszont hosszú távon ezek számítanak.
Nem akarják érteni,az a nagy baj.Logika,józan paraszti ész helyet dogmatikus "gondolkodás" lett a menő.Főnök azt mondta,tehát az a szentigaz,Ráadásul a fönök tényleg tehetséges,okos politikus-bár ne volna az,már rég megbukott volna.Féligazságokkal operál,és nem hajlandók tudomásul venni,hogy a másik fele hazugság,Növekszik a magyar gazdaság?Igen,de a szomszédaink jócskán jobban növekednek.Kormány érdeme ez a növekedés?Nem,a világgazdasági helyzet hozadéka,és az eus támogatásé.Hazai alapja nincs.Ner tőkét halmoz fel?Igen,de nem gazdasági teljesitmény révén,hanem a közénzek eltulajdonitásával,ami hiányzik a közfeladatok valóban szükséges részének költségvetéséböl.Ami már a kzeléjövőben vissza fog ütni.Érdekes mód a mindenféle vizfejeknek mégis mindig jut pénz....Nameg az,hogy a liberális jogállamot politikai irányzatnak gondolják,az a legjobban jellemzi a dogmatikus látásmod szemellenzős voltát.Hatalom tökéletes hivei.Csak azt látják,amit láttatni akarnak.Ugyanezen hivőtipus állt önkéntes rendőrnek,meg munkásőrnek az átkosban.Ugyanaz minden,csak a nevek mások
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Nem akarják érteni,az a nagy baj.Logika,józan paraszti ész helyet dogmatikus "gondolkodás" lett a menő.Főnök azt mondta,tehát az a szentigaz,Ráadásul a fönök tényleg tehetséges,okos politikus-bár ne volna az,már rég megbukott volna.Féligazságokkal operál,és nem hajlandók tudomásul venni,hogy a másik fele hazugság,Növekszik a magyar gazdaság?Igen,de a szomszédaink jócskán jobban növekednek.Kormány érdeme ez a növekedés?Nem,a világgazdasági helyzet hozadéka,és az eus támogatásé.Hazai alapja nincs.Ner tőkét halmoz fel?Igen,de nem gazdasági teljesitmény révén,hanem a közénzek eltulajdonitásával,ami hiányzik a közfeladatok valóban szükséges részének költségvetéséböl.Ami már a kzeléjövőben vissza fog ütni.Érdekes mód a mindenféle vizfejeknek mégis mindig jut pénz....Nameg az,hogy a liberális jogállamot politikai irányzatnak gondolják,az a legjobban jellemzi a dogmatikus látásmod szemellenzős voltát.Hatalom tökéletes hivei.Csak azt látják,amit láttatni akarnak.Ugyanezen hivőtipus állt önkéntes rendőrnek,meg munkásőrnek az átkosban.Ugyanaz minden,csak a nevek mások

Amíg valaki olyan szellemi szinten van, hogy az uniós támogatással magyarázza a gazdasági növekedést, ugyanakkor nem hozzátéve, hogy azért cserébe miről mondtunk le, milyen területekről vonultunk ki, addig jobb, ha abbahagyja a kioktatgatást. Amíg egyoldalú könyöradományként magyarázzátok az EU-s támogatásokat, nem számolva a "kiadási oldallal", mindvégig komolytalanok maradtok, a mondanivalótok meg tömény hazugság marad.
Az a szöveg, hogy a "szomszédaink jobban növekednek", szintén egy ordas nagy hazugság: 7 szomszédos ország közül 2-ben (Románia és Szlovénia) volt nagyobb a gazdasági növekedés, 5-ben meg kisebb.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Amíg valaki olyan szellemi szinten van, hogy az uniós támogatással magyarázza a gazdasági növekedést, ugyanakkor nem hozzátéve, hogy azért cserébe miről mondtunk le, milyen területekről vonultunk ki, addig jobb, ha abbahagyja a kioktatgatást. Amíg egyoldalú könyöradományként magyarázzátok az EU-s támogatásokat, nem számolva a "kiadási oldallal", mindvégig komolytalanok maradtok, a mondanivalótok meg tömény hazugság marad.
Az a szöveg, hogy a "szomszédaink jobban növekednek", szintén egy ordas nagy hazugság: 7 szomszédos ország közül 2-ben (Románia és Szlovénia) volt nagyobb a gazdasági növekedés, 5-ben meg kisebb.


Még nem gondoltál arra, fel kéne húzni Ausztria felé is egy kerítést, ne fenyegessenek bennünket onnan se a gazdasági migránsok...Bocs, most tévedtem, hiszen arrafelé pont a magyarok a magyarok kerekednek fel arra minden nap munka reményében. Egyébiránt olyan jól alátámasztottan érvelőkkel, mint Te nehéz vitatkozni, mert a kis brossúráitokon nem láttok túl...
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 618
16 376
113
Még nem gondoltál arra, fel kéne húzni Ausztria felé is egy kerítést, ne fenyegessenek bennünket onnan se a gazdasági migránsok...Bocs, most tévedtem, hiszen arrafelé pont a magyarok a magyarok kerekednek fel arra minden nap munka reményében. Egyébiránt olyan jól alátámasztottan érvelőkkel, mint Te nehéz vitatkozni, mert a kis brossúráitokon nem láttok túl...
KSH oldalát ajánlom figyelmedbe... Nincs olyan mutató, amiben a 2010 előtti kurzus jobb, ez tény (trendeket is nézd). Még az imf hitel visszatörlesztése is kivehető. Bár az ilyen tényeket a magadfajták lesöprik egy "nem ismerem", "hülyeség" stb vel. Azt elismerem, h nincs olyan rendszer, ami mindenkinek jó. De nekem jobban bejön ha segély helyett közmunka van, meg több marad a családosok zsebében, a hazai mikro és középvállalkozó is kevesebbet adózik.
A gazdasági migránsozásod meg röhejes. A német dokik az usa-ba vándorolnak ki, onnan meg sok kanadába. És ha már a papíron leggazdagabbat említem...nézz szét ott a kisvárosokban, vannak ám putrik. Arról ne beszéljünk, h ott nem tudsz megfizetni egy mestert és szép lassan lelakod a kecót, kocsit. De én hülye vagyok és ezt is fideszes-brossurából olvasom :)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Amíg valaki olyan szellemi szinten van, hogy az uniós támogatással magyarázza a gazdasági növekedést, ugyanakkor nem hozzátéve, hogy azért cserébe miről mondtunk le, milyen területekről vonultunk ki, addig jobb, ha abbahagyja a kioktatgatást. Amíg egyoldalú könyöradományként magyarázzátok az EU-s támogatásokat, nem számolva a "kiadási oldallal", mindvégig komolytalanok maradtok, a mondanivalótok meg tömény hazugság marad.
Az a szöveg, hogy a "szomszédaink jobban növekednek", szintén egy ordas nagy hazugság: 7 szomszédos ország közül 2-ben (Románia és Szlovénia) volt nagyobb a gazdasági növekedés, 5-ben meg kisebb.
Eus támogatás nélkül negativ növekedésünk lenne.Eu közösségen kivül meg megnézzhetnéd magad.Mig ilen bigott szinten hivö vagy,maradsz a sötét középkorban.A baj csak az,hogy az országot is ott tartjátok.Napersze a királyotoknak pont ez kell.Hamár a szellemi szinteket emlegeted.Érdek,ok és okozat,ösztönző hatások.Ezek számitanak.
Ausztria és hollandia szintjén szeretnék nem fejlődni.De igaz,csak eus országokat vettem figyelemben.Mivel nekünk szerintem ez a releváns
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
KSH oldalát ajánlom figyelmedbe... Nincs olyan mutató, amiben a 2010 előtti kurzus jobb, ez tény (trendeket is nézd). Még az imf hitel visszatörlesztése is kivehető. Bár az ilyen tényeket a magadfajták lesöprik egy "nem ismerem", "hülyeség" stb vel. Azt elismerem, h nincs olyan rendszer, ami mindenkinek jó. De nekem jobban bejön ha segély helyett közmunka van, meg több marad a családosok zsebében, a hazai mikro és középvállalkozó is kevesebbet adózik.
A gazdasági migránsozásod meg röhejes. A német dokik az usa-ba vándorolnak ki, onnan meg sok kanadába. És ha már a papíron leggazdagabbat említem...nézz szét ott a kisvárosokban, vannak ám putrik. Arról ne beszéljünk, h ott nem tudsz megfizetni egy mestert és szép lassan lelakod a kecót, kocsit. De én hülye vagyok és ezt is fideszes-brossurából olvasom :)


A baj nem velem (és a hasonszőrűekkel) van itt, hanem veletek. Ha nem vetted volna észre, akkor Ti vagytok azok, akik már szinte lövészárok harcot folytattok a másként gondolkodók ellen. Ha fegyveretek lenne, nem lepődnék meg, ha lelőnétek vagy csak kitolonconálnátok ebből a Kánaán-ból. Erőből próbálsz Te is kommunikálni, mintha egy boxmeccsen lennél, de ebből nem is sülhet így ki semmi jó. Csak híreket szajkóztok, de nem láttok mögéjük egy pillanatig sem. Aztán ha lesz egy kis gazdasági válság, ami majd megroppantja újra az országot, akkor majd elő lehet venni a lemezt, hogy minden bajunk a libsik, meg a zsidók miatt van. Hát ez nem önnálló gondolkodásra vall....

Amit írtam (CC-nek) az poén próbált lenni egy igen mély szintű (de szó szerint), hsz-re, de látom, humorérzéked cserbenhagyott. Őszintén Closed Cociety barátod rendszeresen mélyen szántó, tenyeres-talpas (a kapanyél is kilátszik arról a bizonyos helyről stílusú) hozzászólásaira csak hülyéskedve lehet reagálni, mert nem vehető komolyan egy kicsit sem az a fószer. De legalább írni tud, ami nagy előny, de az érettségi olvasás értésén már lehet megbukna...De látom te -a komolyan vételt- megtetted! Már értem miért hisznek 800 ezren a lapos földben itthol, mert legalább ugyanennyien beállnak más hülyeségek mögé is.

Egyébként a KSH statisztikák erősen kozmetikázottak, sokszor volt szerencsém velük dolgozni, így látom a megbízhatóságuk korlátait. Churchill mondta, csak annak a statisztikának hisz, amit saját maga hamisított.
Sajnos ma dolgoznom kell, mert szerdán tervleadásom lesz, így csak rövid szösszenetekkel szórakoztatlak majd benneteket. De addig is kérlek olvasd el Panzerfaust 31223 sz hsz-ét a magyar haderő fejlesztés topicban. Írásából kiderül, látja Ő is, bár nem pendülünk egy húron vele, hogy szintet kellene ugrani ahhoz, hogy hosszabb távon legyen ebből az országból valami.. Na ez a legnagyobb kérdés pajtás és nem az, hogy félművelt létedre hogyan szidod, pocskondiázod a másikat. Mert abból semmi jó sem sül ki. Lépj túl a mán és perspektívába gondolkodj. Szerettem volna egy hosszabb írást szentelni a Panzerfaust által feldobott témának, de a munka megakadályoz benne. Talán majd tervleadás után. De hidd el, elkeserítő látni, hogy Ti ugyanúgy kommunikáltok velünk (pökhendien, árulózva, át nem gondolva a dolgokat), mint ahogy a nagyok az országházban és a köztévében teszik. Ez 15-20 éve még nem volt divat, de tudom most új szelek fújnak.... Gratulálok, de gondold át építeni nehezebb, mint rombolni....
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
KSH oldalát ajánlom figyelmedbe... Nincs olyan mutató, amiben a 2010 előtti kurzus jobb, ez tény (trendeket is nézd). Még az imf hitel visszatörlesztése is kivehető. Bár az ilyen tényeket a magadfajták lesöprik egy "nem ismerem", "hülyeség" stb vel. Azt elismerem, h nincs olyan rendszer, ami mindenkinek jó. De nekem jobban bejön ha segély helyett közmunka van, meg több marad a családosok zsebében, a hazai mikro és középvállalkozó is kevesebbet adózik.
A gazdasági migránsozásod meg röhejes. A német dokik az usa-ba vándorolnak ki, onnan meg sok kanadába. És ha már a papíron leggazdagabbat említem...nézz szét ott a kisvárosokban, vannak ám putrik. Arról ne beszéljünk, h ott nem tudsz megfizetni egy mestert és szép lassan lelakod a kecót, kocsit. De én hülye vagyok és ezt is fideszes-brossurából olvasom :)
Kinéztem az ablakon,most.De szeretném,ha odahaza csak ilyen szintű putrik lennének....És én otthon élek,csak munka végett utazgatok.
Na itt van a kutya elásva.Mindegy melik a párt.Én nem látok a retorikán kivűl igazán nagy elvi külömbbséget köztük.Maga a rendszer rossz.Még mindig a bolsevik államrendszer uralkodik.Viki csak visszarendezi a korábbi szintjére.Kádár elötti szintjére
Prima változások vannak.Nabravo.
Valódi családi adózás az lenne,ha a család mint adójogalany szerepelne.És az is nagyon jó,hogy az áfa révén a legkiszolgáltatottabbak adóznak.Hol itt az arányos közteherviselés?Stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
KSH oldalát ajánlom figyelmedbe... :)

Szoktam KSH-t olvasgatni, de azon kívül sok mást is. (Egész életemben csak olvastam és írtam eddig, nomeg rajzoltam....) Azért feldobok neked egy talányt, ha gondolkodsz rajta, és rájössz valamire, kérlek osszad meg velünk tudatlanokkal is. Rövid leszek.. Mi a baj a magyar gazdasággal? Szerintem ugyanaz, mint a magyar focival, meg a TAHÓ pénzes sporttámogatással. Remélem leesik mire gondoltam. Ez a sportban sem jött be, a gazdaságban meg méginkább nem fog bejönni....
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 092
4 057
113
Amíg valaki olyan szellemi szinten van, hogy az uniós támogatással magyarázza a gazdasági növekedést, ugyanakkor nem hozzátéve, hogy azért cserébe miről mondtunk le, milyen területekről vonultunk ki, addig jobb, ha abbahagyja a kioktatgatást. Amíg egyoldalú könyöradományként magyarázzátok az EU-s támogatásokat, nem számolva a "kiadási oldallal", mindvégig komolytalanok maradtok, a mondanivalótok meg tömény hazugság marad.
Az a szöveg, hogy a "szomszédaink jobban növekednek", szintén egy ordas nagy hazugság: 7 szomszédos ország közül 2-ben (Románia és Szlovénia) volt nagyobb a gazdasági növekedés, 5-ben meg kisebb.
Annyira EU ellenes a kormánypropaganda, hogy csakis érdekből maradunk bent. Ha bukó lenne a maradás, már régen kivezettek volna minket Orbánék! Az is látszik, hogy a zsírosabb összegek kiknek a zsebében landolnak rendszeresen, így nem is csodálkozom a maradáson.
A növekedéssel kapcsolatban meg annyit, hogy most kezdünk átesni a ló túloldalára! Eddig ha a mügöttünk kullogók magasabb növekedésére hivatkoztunk, akkor az volt a válasz, hogy van honnan fejlődni. Na most mi kullogunk a többség mögött, így a 4%-os növekedésünkkel egy-két tizeddel megelőzzük a jobbakat. Szóval legyünk már következetesek, és mondjuk már ki hogy van honnan fejlődni! Ha tartjuk a tempót, és az elöttünk járó konkurens (nem nyugati) országok nem gyorsítanak, 100 év múlva lehet hogy be is érjük őket.
Tudom, most jön az elmúlt nyócév, már a korábbi, meg a csőd! :)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az a szöveg, hogy a "szomszédaink jobban növekednek", szintén egy ordas nagy hazugság: 7 szomszédos ország közül 2-ben (Románia és Szlovénia) volt nagyobb a gazdasági növekedés, 5-ben meg kisebb.

Románia esetében azért bele kell venni, hogy mélyebbről indultak, amerikai bázis nyílt az országban sok ezer amerikai fizetést kapó katonával és családjával, ráadásul sokkal nagyobb az elvándorlás, mint nálunk ezért 1 főre vetítve nagyobb a GDP növekedés...

Nem pedig azért mert valami hű de nagy gazdasági csoda folyik ottan.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Megmutatnád az EU ellenes részt? Mármint a migránspolitika támadásán kívül?

Nem tudom, miért vagy úgy kiakadva az EU migráns politikájára, meg tapsolsz a kormány migránsozásának, mikor legalább 500 e fő él NO-GO zónákban jelenleg is itthon??? Halottad vbalaha, hogy ezt a problémát meg kellene oldani? Segítek: nem, mert ez még nálunk sem polkorrekt...

UI.: és ha valaki nem értené mit akarok mondani, ez aztán a kétszínűség.. Afrikai migráns ne, még ha csak 1000-ről van szó. közben 500 e fős belső migránsainkról egy szó sem esik. Mert amiről nem beszél az M' az az ország nagyobb része számára nincs. Pedig van és élő probléma...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 759
17 779
113
Az az egyik baj, hogy egyesek - sōt, a politikusok zöme is a nálunk gyengébbekhez méri a miben vagyunk jók és nem pedig a nálunk jobbakhoz.

Ez pillantnyilag adhat egy hamis illúziót, de ez nem segít. Sosem a nálam gyengébbekkel mértem össze magam, hanem a legjobbakkal, a legerōsebbekkel és csakis a jövō érdekel. A múlt elmúlt, ahogy a jelenbōl is többnyire múltidō lesz..

De szemmel láthatóam ez odahaza sem divat. Még mindig az Aranycsapat, meg a három tenger mosta lózung a hivatkozási alap. Sosem hallottam odahaza - de itt sem nagyon, hogy a legjobbhoz mérnénk magunk. Egy munkahelyi meetingen is a legszarabb konkurencia az origó, majd a szarokból képzett átlaghoz képest a relatív helyzet és wow, múltbéli eredmények a jelenben magyarázva...

Direkt nem mondok semmit a hazai teljesítményre, majd az idō eldönti, hogy az olcsópénz, a nullaközeli alapkamat, a csürheszellemű-befeketetōk nyújtotta millō elmúlta után mi lesz és a tegnapi döntésekrōl majd holnap számot kell adni. Vannak mutatók, amik jónak látszanak, de vannak mutatók, amik csapnivalóak. Ezeket mindenki a saját szája szerint olvassa, értelmezi. Ez a fórum is annyira polarizált, mint a társadalom - logikus, plusz feltehetōen a hangyák kasztjából vagyunk mindannyian. Nem mi döntünk, mi csak a következményeket viseljük. Vannak, akiknek ez a rendszer jó, vannak akiknek nem. Akinek jó, az napjában azt hajtogatja, hogy jó - mert a babobás hit erre sarkall, hogy kimondd és akkor hátra megmarad (nem). Ez ugyanúgy működik a másik irányban..

Nekem errōl a parttalan vitáról ez a véleményem. Nem fogok meggyōzni senkit. Csinálom a dolgom, ennyi.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nekem errōl a parttalan vitáról ez a véleményem. Nem fogok meggyōzni senkit. Csinálom a dolgom, ennyi.


Nekem a legnagyobb fájdalmam, hogy igazat kell adnom neked. De, ha mindenből logikusan következik, hogy mindenki csinálja a saját dolgát és ennyi, az tulajdonképpen nem jelent mást, mint azt, hogy a magyar társadalom is széthullott és nem alkot semmilyen élő közösséget (legfeljebb kisebb érdek közösségek léteznek, de magyarság, mint olyan szerintem már országhatáron belül sem...) . Ez pedig a sérülékeny gazdaságnál is jobban kiteszi a válságnak pláne akkor, ha újra majd olyan gazdasági szelek fognak fújni, mint 2008 környékén...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nekem a legnagyobb fájdalmam, hogy igazat kell adnom neked. De, ha mindenből logikusan következik, hogy mindenki csinálja a saját dolgát és ennyi, az tulajdonképpen nem jelent mást, mint azt, hogy...
Ez a belenyugvas szakasza. :p

Ettol persze még az ember gondolkodasa nem valtozik meg alapjaiban. Mindez csak a korulmenyek megvaltozasara valo valaszreakcio lecsengese volt. Aztan majd minden kezdodik elolrol, ujra meg ujra. Jo moka lesz. ;)
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ez a belenyugvas szakasza. :p

Ettol persze még az ember gondolkodasa nem valtozik meg alapjaiban. Mindez csak a korulmenyek megvaltozasara valo valaszreakcio lecsengese volt. Aztan majd minden kezdodik elolrol, ujra meg ujra. Jo moka lesz. ;)


Ha az én általam prognosztizált pesszimista forgatókönyv valósulna meg, akkor azt hiszem mindkettőnk arcára ráfagyna a mosoly...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Még nem gondoltál arra, fel kéne húzni Ausztria felé is egy kerítést, ne fenyegessenek bennünket onnan se a gazdasági migránsok...Bocs, most tévedtem, hiszen arrafelé pont a magyarok a magyarok kerekednek fel arra minden nap munka reményében. Egyébiránt olyan jól alátámasztottan érvelőkkel, mint Te nehéz vitatkozni, mert a kis brossúráitokon nem láttok túl...


UI.: látom már elcsesztem az életem. Nem mérnöknek kellett volna mennem, hanem marxista-leninista-kádárista tudományos szocializmus tanerőnek. A mai közéletben ezt tartom a leginkább konvertálható tudásnak...
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
UI.: látom már elcsesztem az életem. Nem mérnöknek kellett volna mennem, hanem marxista-leninista-kádárista tudományos szocializmus tanerőnek. A mai közéletben ezt tartom a leginkább konvertálható tudásnak...


Senki nem kérdezte, de nyilvánossá teszem, kikre szavaztam életemben.

1985 Hazafias Népfront
1990 FIDESZ
1994 MSZP
1998 -
2002 FIDESZ
2006 -
2010-
2014-
2018 Jobbik
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 618
16 376
113
Senki nem kérdezte, de nyilvánossá teszem, kikre szavaztam életemben.

1985 Hazafias Népfront
1990 FIDESZ
1994 MSZP
1998 -
2002 FIDESZ
2006 -
2010-
2014-
2018 Jobbik
Gazdasági gond: fő probléma a rablóprivatizáció (40-60 ezer miliárdnyi közvagyon) során káderkézbe kerülő cégek teljes kiszolgáltatása a külföldi tőkeerős vállalatoknak. Ennél rövidebben nem lehet megfogalmazni.

A tanerős hozzászólásod helytálló, elképesztően bolsevista felfogás dívik sajna.

Pártreferenciádra nem lennék büszke, elvtelenségnek gondolom hol ide, hol oda tenni a voksot. Mondjuk nekem "könnyű", mert a családdal elbántak a komcsik, így a jogutódra és azok fellátrixaira soha nem szavaznék.

De ettől nem török pálcát senki fölött, speciel csak az zavar, hogy az egykori körömletépők és szájba vizelők (vagy kölkeik) oktatnak ma demokráciára engem, minket.
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll
Status
Not open for further replies.