Kirov-osztály (Project 1144 Orlan)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
A kínaiak tanultak az amerikaiaktól..... Ahány hordozójuk lesz, azt mind körberakják a szinte hetente átadott rombolókkal, fregattokkal, korvettekkel, tengókkal. Ahogy elnézem, mire kész lesz a laposuk, akkorra simán összeraknak 3 potens harccsoportot.... Akkor a Nahimov három dolgot tehet: 1.: nézi.... 2.: korallzátony lesz a zöldek örömére.. 3.: kikötői üteg lesz.
Mégis, e gyönyörű hajótól harccsoport nélkül mit várnak Ivánék? Nem tanultak Csuzimából?

Az őt védeni hivatott Gorskovok VLSei évek óta üresen állnak, mert nem készült el hozzájuk a megfelelő légvédelmi rakéta.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ki segítene Dél-Afrikának az oroszok ellen?
Azok akik Grúziának?
Dél Afrikának pont lennének megfelelő tengeralattjárói, csak mindenki lelépett, aki üzemeltetni tudta őket. 3db tíz év körüli német tengeralattjárójuk van. Úgy emléxem, egyszer meg is tették az Us Navy ellen, amire tervezték őket.
Commander John Sheehan, representing the US Sixth Fleet, said that the type and class of conventional submarine that the SA Navy uses (Type 209/1400MOD (SA) SSK) is often seen as the wave of the future.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Az őt védeni hivatott Gorskovok VLSei évek óta üresen állnak, mert nem készült el hozzájuk a megfelelő légvédelmi rakéta.

Néha tényleg nem értem az oroszokat. vagy csak én vagyok szimplán hülye. Egy rakás pénzt, időt, fáradságot beleölnek a Nahimovba. Szinte minden projektjük félig se kész.
Grószpéter = felújításra szorul
Nahimov = reszelgetik
Kuznyecov = egyszer majd kész lesz, de minek?,
Tengók = néha csurran, cseppen, de kevés
Rombolók = nagyon kevés
Fregattok = hiányosak, kevés
Fontosabb rendszerek, úgy légvédelem, mint támadó fegyverzet, felderítés = elégtelen, késik
T57 = leállítva? Jegelve? Pár darab...
Armata = túl drága, mégse kell
Meg amit még nem írtam le.....

Pedig
1. pénz van
2. akarat van

Akkor mi nem stimmel?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 831
113
Az őt védeni hivatott Gorskovok VLSei évek óta üresen állnak, mert nem készült el hozzájuk a megfelelő légvédelmi rakéta.

A Nahimov meg tudja magát védeni egy Dél-Afrika ellen a gond a tengók azt egyedül nem tudja megoldani,azért kell pár kísérő.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 831
113
Néha tényleg nem értem az oroszokat. vagy csak én vagyok szimplán hülye. Egy rakás pénzt, időt, fáradságot beleölnek a Nahimovba. Szinte minden projektjük félig se kész.
Grószpéter = felújításra szorul
Nahimov = reszelgetik
Kuznyecov = egyszer majd kész lesz, de minek?,
Tengók = néha csurran, cseppen, de kevés
Rombolók = nagyon kevés
Fregattok = hiányosak, kevés
Fontosabb rendszerek, úgy légvédelem, mint támadó fegyverzet, felderítés = elégtelen, késik
T57 = leállítva? Jegelve? Pár darab...
Armata = túl drága, mégse kell
Meg amit még nem írtam le.....

Pedig
1. pénz van
2. akarat van

Akkor mi nem stimmel?

Kevé tengeralattjáró?Mi a cél?Mihez kevés?
Rombolóból tényleg kevés van a Kuznyecovot meg lehetne értelmesen is csinálni de úgy néz ki,hogy nem úgy fogják.
A fregattok megint olyan,hogy mihez kevés?A légvédelmi fegyverzetük pedig úgy néz ki,hogy végre megszületik(vagy is pár hete az volt,hogy kifutott az egyik tesztlövészetre és ha az sikeres akkor aláírják a rendszeresítést).
Milyen fontosabb rendszerekre gondolsz pl légvédelem vagy felderítés alatt?Melyik késik?Úgy tudom,hogy csak a Poliment/Redut késik a rakéta miatt meg az állítólag értelmetlenül nagy hatótávú rakéta az Sz44-hoz.
Mi az a T-57?SZU-57 van és annyira nincs leállítva,hogy megrendeltek maguknak belőle és úgy néz ki,hogy India mégsem fújta le a beszerzést.
T-14?Na azt én sem értem.Nyilvánvalóan nem lesz valami olcsó ha mindenből a létező legmodernebbet kapja.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 125
53 707
113
A flotta az oroszoknak sosem volt prioritás igazán. Atom és űrerők, szárazföldi erők, légierő és flotta. Kb. ez volt a sorrend.
A Kirov osztály elvileg alaposan fel van/volt készítve tengók ellen. Az más kérdés, hogy egy mai D+E tengó ellen nem sok mindent tudna tenni. De ezzel szinte minden mai hajó így van. A D+E tengó király dolog :D
Viszont arra tök jó egy ilyen felújított Kirov osztályú hadiladik, hogy komoly fejfájást okozzon alsó és középkategóriás tengerparti országoknak. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Kevé tengeralattjáró?Mi a cél?Mihez kevés?
Rombolóból tényleg kevés van a Kuznyecovot meg lehetne értelmesen is csinálni de úgy néz ki,hogy nem úgy fogják.
A fregattok megint olyan,hogy mihez kevés?A légvédelmi fegyverzetük pedig úgy néz ki,hogy végre megszületik(vagy is pár hete az volt,hogy kifutott az egyik tesztlövészetre és ha az sikeres akkor aláírják a rendszeresítést).
Milyen fontosabb rendszerekre gondolsz pl légvédelem vagy felderítés alatt?Melyik késik?Úgy tudom,hogy csak a Poliment/Redut késik a rakéta miatt meg az állítólag értelmetlenül nagy hatótávú rakéta az Sz44-hoz.
Mi az a T-57?SZU-57 van és annyira nincs leállítva,hogy megrendeltek maguknak belőle és úgy néz ki,hogy India mégsem fújta le a beszerzést.
T-14?Na azt én sem értem.Nyilvánvalóan nem lesz valami olcsó ha mindenből a létező legmodernebbet kapja.

Kedves Dudi..
A SZU-57-et tényleg elgépeltem, sorry....
Kérdéseid:
tengó kevés = ha a Nahimov minimum két kísérőt kap, akkor kevés marad arra, hogy önálló vadászatot adjanak és boomert őrizzenek egyszerre..
Fregattok. lásd mint fenn, + számold bele, hogy nem csak a Csendesen kell járőrözniük, hanem Kelet-Afrikától északig.... + ellensúlyozni Kínát... Hmm...
Rendszerek: az, hogy mi itt agyalunk, az egy dolog. De a hírekben olyan szintű ellentmondások vannak (ilyen lesz, olyan lesz, mégse, most lesz, majd később, stb.), hogy - számomra - nincs világos koncepció. Ez az egész orosz fegyverkezési programra igaz szerintem.
De.....
Úgy kezdtem hozzászólásomat, hogy .....vagy én vagyok hülye..... ez is benne van.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 831
113
Kedves Dudi..
A SZU-57-et tényleg elgépeltem, sorry....
Kérdéseid:
tengó kevés = ha a Nahimov minimum két kísérőt kap, akkor kevés marad arra, hogy önálló vadászatot adjanak és boomert őrizzenek egyszerre..
Fregattok. lásd mint fenn, + számold bele, hogy nem csak a Csendesen kell járőrözniük, hanem Kelet-Afrikától északig.... + ellensúlyozni Kínát... Hmm...
Rendszerek: az, hogy mi itt agyalunk, az egy dolog. De a hírekben olyan szintű ellentmondások vannak (ilyen lesz, olyan lesz, mégse, most lesz, majd később, stb.), hogy - számomra - nincs világos koncepció. Ez az egész orosz fegyverkezési programra igaz szerintem.
De.....
Úgy kezdtem hozzászólásomat, hogy .....vagy én vagyok hülye..... ez is benne van.

Már nem kell boomereket őrizni az újak egyedül is nagyon jól elvannak a régiek meg a "kikötőből" is képesek csapást mérni bárkire aki ezt igényli.
Szíriánál folyamatosan ott vanbak jópár hajóval azaz van annyi nekik hogy megoldjanak mindent a saját vizeiken +egy hajócsoportot tartsanak távol a kikötőktől.

Mondj konkrét példát mert nagyon jól látszik pl a légierő koncepciója de igyan ez igaz a légvédelmi eszközök fejlesztésére is.A szárazföldön is meg van a koncepció csak túl kéne lépni ezen az inkább legyen sok középszerű mint kevesebb de elsőrangú dolgon.A haditengerészetnél meg egyértelműen csak a Kuznyecovval van szerencsétlenkedés a többi egységgel nincs ilyen csak pár éve nincs turbinájuk úgy meg marha nehéz hajót átadni(bár ez is megoldódni látszik mint ahogy a Poliment/Redut is).
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Néha tényleg nem értem az oroszokat. vagy csak én vagyok szimplán hülye. Egy rakás pénzt, időt, fáradságot beleölnek a Nahimovba. Szinte minden projektjük félig se kész.
Grószpéter = felújításra szorul
Nahimov = reszelgetik
Kuznyecov = egyszer majd kész lesz, de minek?,
Tengók = néha csurran, cseppen, de kevés
Rombolók = nagyon kevés
Fregattok = hiányosak, kevés
Fontosabb rendszerek, úgy légvédelem, mint támadó fegyverzet, felderítés = elégtelen, késik
T57 = leállítva? Jegelve? Pár darab...
Armata = túl drága, mégse kell
Meg amit még nem írtam le.....

Pedig
1. pénz van
2. akarat van

Akkor mi nem stimmel?
Pénz nincs. Túl sok akarat van.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 554
113
45 milliárd USD a kölségvetés idén és az elkövetkező 4 évben is ennyi lesz. Korábban(jobb években-magas olajár) volt 67, 76 milliárd USD is.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and gacsat

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Néha tényleg nem értem az oroszokat. vagy csak én vagyok szimplán hülye. Egy rakás pénzt, időt, fáradságot beleölnek a Nahimovba. Szinte minden projektjük félig se kész.
Grószpéter = felújításra szorul
Nahimov = reszelgetik
Kuznyecov = egyszer majd kész lesz, de minek?,
Tengók = néha csurran, cseppen, de kevés
Rombolók = nagyon kevés
Fregattok = hiányosak, kevés
Fontosabb rendszerek, úgy légvédelem, mint támadó fegyverzet, felderítés = elégtelen, késik
T57 = leállítva? Jegelve? Pár darab...
Armata = túl drága, mégse kell
Meg amit még nem írtam le.....

Pedig
1. pénz van
2. akarat van

Akkor mi nem stimmel?

Az, hogy nem vetted figyelembe, hogy a hadsereg nem csak technikából áll. Amikor a technikai fejlesztés lassul, akkor az emberi oldalával haladnak jobban.

256,134 -nél jár a Junarmija, például.

6fcsLRn.png