Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
T

Törölt tag 1711

Guest
Sose gondoltam volna. Szorul a hurok az oroszok nyakán.
https://kuruc.info/r/4/190010/
Azt hittem, mindhalálig tagadni fognak.

orosz katonai hírszerzés (GU)

Oké, nincs több kérdésem.

Brit hatóságok pedig Theresa May, mivel a múlt heti meghallgatáson még a brit rendőrség vezetője is fogta a fejét amikor a nő fél óráig arról hadovált, hogy mi az a GRU és tuti ők tették mikor a bizonyítékokról kérdezték akkor pedig elmondta, hogy profik csinálták ezért bizonyítékuk nincs, de a két fickónak határozottan orosz feje van. (Olaszban egyik délután meghúzódott a térdem ezért a BBC-t bámultam, mivel minden más olasz nyelvű volt).
 
2018. július 22.
138
23
18
http://uk.businessinsider.com/space...-nasa-rocosmos-investigation-2018-9?r=US&IR=T

"We are checking the Earth-bound version [of events], but there is another version which we are not ignoring: intentional action in space," Rogozin said,

Érdekes sztori, bejárta a világsajtót.
Komolyan mennyire lehet valaki annyira szellemileg korlátolt hogy azt higgye hogy az űrhajósok fúrtak lyukat kint az űrben? Tényleg ilyen paranoid félkegyelmű ül az orosz űrkutatási iroda vezetői székében? Vagy ez ebben a torz rendszerben felvételi követelmény?
https://444.hu/2018/09/12/a-vilag-l...-magyarazzak-az-oroszok-a-szojuz-kilyukadasat

Oké innentől kezd átcsapni az egész őrületbe. Tévedtem amikor azt hittem nincs lejjebb.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 905
65 807
113
  • Tetszik
Reactions: Nemerson
2018. július 22.
138
23
18
Mit keres amerikai űrhajós orosz űrhajón? Nincs saját űrhajójuk? Tanulni járnak oda? Én úgy rúgnám ki onnan aki nem orosz hogy a Szaturnuszig repülne.
Nem értek az űrhajózáshoz, de van egy olyan gyanúm ha az amerikaiak nem fizetnének az orosz űrhajóért akkor az egész úgy süllyedne el ahogy van, mert az oroszoknak se lenne pénze a sajátjaikat tisztán vendégek nélkül fellőni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 905
65 807
113
Nem értek az űrhajózáshoz, de van egy olyan gyanúm ha az amerikaiak nem fizetnének az orosz űrhajóért akkor az egész úgy süllyedne el ahogy van, mert az oroszoknak se lenne pénze a sajátjaikat tisztán vendégek nélkül fellőni.
De ha van pénzük rá akkor azt miért az ellenségnek adják? Miért nincs saját űrhajójuk ha van pénzük rá?
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 447
25 139
113
Nem értek az űrhajózáshoz, de van egy olyan gyanúm ha az amerikaiak nem fizetnének az orosz űrhajóért akkor az egész úgy süllyedne el ahogy van, mert az oroszoknak se lenne pénze a sajátjaikat tisztán vendégek nélkül fellőni.
Ezen hozzászólásból az jön le nekem, hogy Gagarin amcsi pénzből volt a nyerő. :eek:
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 905
65 807
113
Azt állítom ami a hírekben felbukkan, hogy az oroszok mellett mindig van egy fizetős vendég az űrhajóban ami az űrállomásra megy.
Mikor volt utoljára kizárólag orosz pilótákkal fellőtt űrhajó?
Ez olyan lehet mint ez a divatos telekocsi vagy mi mánia. Csak épp űrhajóval. Szóval űrhajóm van, mennék is de befér még egy fő, így olcsóbb nekem is. Lehet hogy az oroszoktól ered ez a közös kocsi mánia? Én nem tudom, de speciel én nem cipelek senkit, menjen mindenki ahogy tud. Szerintem az oroszoknak is ezt kellene tenni. Úgy kevésbé laknák le idegenek az űrhajóikat.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 447
25 139
113
Azt állítom ami a hírekben felbukkan, hogy az oroszok mellett mindig van egy fizetős vendég az űrhajóban ami az űrállomásra megy.
Mikor volt utoljára kizárólag orosz pilótákkal fellőtt űrhajó?
Kifordított világnézetben élsz, mivel ezen időszak alatt csak az oroszok voltak képesek embert juttatni a nemzetközi ű.állomásra - remélem számodra is - érthető, hogy nemzetközi személyzetet visznek fel. Az elvégzett munka után fizetni szoktak.

Csak szólnék, ha netalán azt akarnád leírni, hogy ebből él OO, javaslom, hogy ne tedd, mert már óvodás korban is kinevették az arra rászorulókat. :D
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 392
23 226
113
https://444.hu/2018/09/12/a-vilag-l...-magyarazzak-az-oroszok-a-szojuz-kilyukadasat

Oké innentől kezd átcsapni az egész őrületbe. Tévedtem amikor azt hittem nincs lejjebb.

Tökéletesen igazad van, ennyire dilettáns cikket már régen olvastam!!!

Ez itt már egy komolyabb cikk, amelyből kiderül, hogy nincs semmilyen szabotázs és tkép senki sem vádolt senkit, csak a sajtó fújta fel a félreérthető nyilatkozatokat és az ezt cáfolókat meg azért nem siettek leközölni. Egyébként van speciális fúró a súlytalanságra kitalálva, bár valószínűleg valaki még a földön fúrt bele az űrhajó falába.

http://iho.hu/hir/lyuk-az-urben-vad-vadak-a-foldon-180915
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and gacsat