Sz-200 Angara,Vega,Dubna / S-200 / SA-5 Gammon (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Ami nekem furcsa az az USA hallgatása az ügyben. Ok, hogy az S-300 szíriába telepítését elítélték, de nem látom a nagy szakértést, mint az MH-17 esetén. Pedig majdnem teljesen biztos, hogy vannak adataik az esetről.
Honnan? Milyen USA felderítő és EW eszköz volt a helyszínen...?
 
M

molnibalage

Guest
Itt már csak tényleg az a kérdés, miért közelitette meg az orosz gépet az egyik izraeli F-16 ,kiválva a támadó kötelékből?!
Az orosz ábrák szerint az Il-20 fordult korábban az F-16 felé. Lehet, hogy egymást szemmel tartották miközben az Il-20 hallgatózott E-K felé.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Szerintem kicsit túlkombináljátok a dolgot.Szir légvédelem véletlenül ledurrantotta az orosz felderitőt.A zsidók 67ben egy ami elektronikus felderitő hajót támadtak meg hibás azonositás miatt.Ahol gyalulnak,ott forgács is van.Hogy az izraeliek körbekiváncsiskodták az orosz gépet,azon meg nincs semmi különsebb csodálkoznivaló.Elvégre az orosz alighanem őket fülelte a géppel.Zavar lehetett az erőben,és vagy nem értesitették a szir légvédelmet az orosz gépről,vagy csak tévessen azonositották.Valszinű,hogy zsidrák lehallgatógépnek nézzték.Szerintem azért a szireknek van már annyi gyakorlatuk,hogy egy cikázó F16t meg tudjanak külnböztetni egy lényegében utasszállit géptöl a repülési profil alapján.Szimpla téves azonositásnak gondolom az esetet
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 230
1 436
113
Azt értem, hogy nem kerek a történet...
DE!!!
Mi itt agyalhatunk, azonban zsidó részről nincs tiltakozás az ügyben és az ellenpropaganda is hallgat...
Netanjahu miért próbálja annyira elérni Putyint?
Ez a sarokpont. Nem az hogy, mi hogy történt technikailag.

Ha nem a zsidók lettek volna az okai (technikai hiba más tészta), már rég arról olvashatnánk...csináltak valami bődületes bakit, abba meg beleszaladt a maci is meg a szírek is...ha szólnak a macinak, hogy balra van a csapda és nem jobbra, akkor nem lép bele...de itt tereltek. Észak nem egyenlő nyugat. Se héberül, se oroszul... eddig a maci elnézte a zsidó csipkelődést...de ezt a viccet nem értette. Buta szegény.

Nyilvánvalóan olyan rep/technikai adatokat meg nem hoz senki nyilvánosságra ami titkos. Igy kb félinformációnk, ha van.

Ha hazudnak az oroszok, az USA már jelezte volna, de érdekes nem állt a zsidók mögé...valami történt, ami elkerülhető lett volna.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Azt értem, hogy nem kerek a történet...
DE!!!
Mi itt agyalhatunk, azonban zsidó részről nincs tiltakozás az ügyben és az ellenpropaganda is hallgat...
Netanjahu miért próbálja annyira elérni Putyint?
Ez a sarokpont. Nem az hogy, mi hogy történt technikailag.

Ha nem a zsidók lettek volna az okai (technikai hiba más tészta), már rég arról olvashatnánk...csináltak valami bődületes bakit, abba meg beleszaladt a maci is meg a szírek is...ha szólnak a macinak, hogy balra van a csapda és nem jobbra, akkor nem lép bele...de itt tereltek. Észak nem egyenlő nyugat. Se héberül, se oroszul... eddig a maci elnézte a zsidó csipkelődést...de ezt a viccet nem értette. Buta szegény.

Nyilvánvalóan olyan rep/technikai adatokat meg nem hoz senki nyilvánosságra ami titkos. Igy kb félinformációnk, ha van.

Ha hazudnak az oroszok, az USA már jelezte volna, de érdekes nem állt a zsidók mögé...valami történt, ami elkerülhető lett volna.

Olvasgasd el ezeket, mielőtt ilyen hazugságokat állítasz...

Első hír az esetről @ynet
Az IDF tagadja az orosz vádakat @ynet
Az Izraeli elnök Szíriát tartja felelősnek @ynet

Mindez kb. 2 perc google kereséssel...

Ha kicsit is érdekelne a tárgyilagosság, akkor kétlem, hogy nem találtad volna meg ezeket, vagy hasonló híroldalakat.
 
M

molnibalage

Guest
Ez a sarokpont. Nem az hogy, mi hogy történt technikailag
Nagyon nem értek egyet. Teszek rá magasról, hogy ki és milyen diplomáciai húzásokat tesz a kétbites plebsz miatt.

A fenti technikai eszmefuttatás lényege az, hogy finoman szólva nem igaz, amit állítanak az oroszok és a legcikibb az, hogy az Sz-200 saját doksijának és saját prezentált adatainak mondanak ellen. Na ez az igazi faceplam.

A másik, hogy Izrael azonnal tagadta.

Az AP blogot olvasod?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Technikailag szinte világos mi történt, logikus is és igy eléggé életszerű is. @bat77 szerintem arra gondol amire én is, hogy nem kezdtek volna először magyarázkodni, ha nem lett volna rá szükség. Egész biztosan félreérthető helyzetben volt a kötelékétől elszakadt F-16, lehetséges egymással voltak annyira elfoglalva - lehet egymással komozhattak is - hogy ez lett a vége...
 
M

molnibalage

Guest
Technikailag szinte világos mi történt, logikus is és igy eléggé életszerű is. @bat77 szerintem arra gondol amire én is, hogy nem kezdtek volna először magyarázkodni, ha nem lett volna rá szükség. Egész biztosan félreérthető helyzetben volt a kötelékétől elszakadt F-16, lehetséges egymással voltak annyira elfoglalva - lehet egymással komozhattak is - hogy ez lett a vége...
Nem magyarázkodtak, tagadták. Az nem magyarázkodás. A magyarázkodás az, amit az orosz tol, amikor a saját adataival szúja magát orbitálisan tökön...

Ja, tervezek egy összefoglaló cikket az egészről, szigorúan műszakilag, amennyire csak lehet. A szokáshoz képes sanszosan primitívebb lesz, hogy teríthető legyen és mindenki megértse ne csak az, aki olvasta az összefoglalót.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 230
1 436
113
Technikailag szinte világos mi történt, logikus is és igy eléggé életszerű is. @bat77 szerintem arra gondol amire én is, hogy nem kezdtek volna először magyarázkodni, ha nem lett volna rá szükség. Egész biztosan félreérthető helyzetben volt a kötelékétől elszakadt F-16, lehetséges egymással voltak annyira elfoglalva - lehet egymással komozhattak is - hogy ez lett a vége...
Kösz!
Szeretem amikor valaki meg is akarja, érteni amit mondok...;-)

A technokrata hozzáállás nem fogja sose megmenteni a világot...az emberi tényezőt sose értik, ami a legfontosabb. Csak a számok, azok nem hazudnak, de az emberek igen...
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 230
1 436
113
Olvasgasd el ezeket, mielőtt ilyen hazugságokat állítasz...

Első hír az esetről @ynet
Az IDF tagadja az orosz vádakat @ynet
Az Izraeli elnök Szíriát tartja felelősnek @ynet

Mindez kb. 2 perc google kereséssel...

Ha kicsit is érdekelne a tárgyilagosság, akkor kétlem, hogy nem találtad volna meg ezeket, vagy hasonló híroldalakat.

Igen sajnos megrögzött hazudozó vagyok...:)

Ha értenéd amit mondani szerettem volna...fordított esetben a csapból is ez folyna...de ebben az esetben igen gyorsan elsikkadt a dolog...és az S300 leszállítása is megtörtént, mindennemű komoly tiltakozás nélkül.
Peace...
 
  • Tetszik
Reactions: vata
M

molnibalage

Guest
Kösz!
Szeretem amikor valaki meg is akarja, érteni amit mondok...;-)

A technokrata hozzáállás nem fogja sose megmenteni a világot...az emberi tényezőt sose értik, ami a legfontosabb. Csak a számok, azok nem hazudnak, de az emberek igen...
Az emberi tényező pontosan ott a kommentfolyamban, szarul világították meg a célt a jelek szerint, szartak az IFF procedúrára. llyen esetekben a lőszabályzat szerint rávezetés megszakít. Nem tették.

Minden más csak púder.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Igen sajnos megrögzött hazudozó vagyok...:)

Hogy megrögzött azt nem tudom, de nagy kérdés afelől itt nincs, hogy itt most finoman szólva se igazat állítottál, vagy igazságra törekedtél. Igen ez nevezhető, úgy, hogy hazudoztál. Hogy mért azt te tudod.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
a, tervezek egy összefoglaló cikket az egészről

Ez mondjuk tényleg jó lenne,...szeretem a száraz tényeket, főleg ha közérthető példákkal van szemléltetve, hogy halandónak is emészthető legyen ;)

...szigorúan műszakilag, amennyire csak lehet

...tudom, hogy Te két lábon jársz mindig a földön, ezért mértékadó számomra is amit általában irsz. De ezen az "amennyire csak lehet" szófordulaton még mindig röhögök :D, nem rosszból, de ezt annyira jól odaszúrtad :D;):D:p
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 230
1 436
113
Hogy megrögzött azt nem tudom, de nagy kérdés afelől itt nincs, hogy itt most finoman szólva se igazat állítottál, vagy igazságra törekedtél. Igen ez nevezhető, úgy, hogy hazudoztál. Hogy mért azt te tudod.
Még jó, hogy te egy forum hsz alapján hazugnak minősíthetsz. Igazi emberi nagyság... azt amit írtam meg se szeretnéd érteni...de jogod.
Én nem minősitelek, mert nem ismerlek. Biztos vannak jó tetteid, rosszak...emberek vagyunk. Majd egyszer megérted.
Biztos a való életben is így lehazugozol bárkit...face to face...bátor és igazságos lehetsz. ;-)
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nyilvánvalóan hazugság volt, hogy az izraeli repülő szándékosan rávezette volna a rakétát az orosz gépre és innen kezdve az orosz sztori többi részét sem kell készpénznek venni, mert valószínű, hogy minden hazugság ebben a történetben. Az a része sem kerek a mesének, hogy az izraeli gépek észak-szíriai célpontot adtak volna meg először, Izrael ugyanis iráni célpontokat támad és északon nincsenek iráni célpontok, világos volt, hogy nem Törökország vagy USA által ellenőrzött területen támadnak északon, hanem iráni célpontokat szír területen, ezt az oroszok is tudták, mivel maga az IL is felderítő gép volt, pontosan tudták merre mennek az izraeli gépek. Még az is hazugság lehet, hogy egy F-16 kivált az alakzatból, hisz ez is csak a szándékos rávezetés történet része. Konasenkov mutatott már radarképet arról is, hogy Szu-25-ök támadnak a maláj utasszállítóra, nem a hiteles radarképeiről ismert ő. Nem csak egyes részek hamisak ebben a történetben, hanem a teljes sztori egy nagy kamu.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Én szeretném látni azt a hivatalos verziót,hogy mi történt zsidó oldalról.A tagadás az nem magyarázat,hogy Szíria volt és etc stb....ha itt valaki 100%-ra állítja,hogy az orosz hazudik..... és egy "egyszerű" (egyáltalán nem negatívként) minősített Molnibalage le tudja???:confused::confused: "leplezni" őket ,akkor vajon a zsidók miért nem tesznek így?
A világ egyik legnagyobb hadserege nem tud előállni egy olyan verzióval ami meg tud vagy legalább kételyek között tudná tartani a a magunkfajtákat???
Miért ilyen "hülyék"?...Miért?
Valami nem kerek politikai oldalról.....ezt nem lehet csak technikailag megközelíteni....szerintem
 
  • Tetszik
Reactions: bat77 and fip7

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Túlspilázzátok a dolgot.Téves azonositás,valószinű azért,nert az Il repülésének ténye nem jutott ell a szir légvédelem a térségért felelős részéhez.IFF jelet nem kaptak,zsidó jelporszivnak nézzték és ledurrantották.Oroszok meg simán nem akarják elismerni a hibát,ezért probáljáé másra kenni.Zsidk meg minek keverjék a szart?Kinos ez a medvének annélkül is,nem kell nekik még pluszban rárakni.Hagyják,had főjön a saját levében