Rejtő- és terepminták (egyenruhák)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Akárki akármit mond,még mindig az egyik legjobb,ha nem a legjobb rejtő minta a woodland.Nem véletlenül nem hajlandóak kiugrani belőle az amerikai különlegesek sem.

woodland01.jpg

Én a DPM...
de én is meglepődtem, őszzel-télen milyen jól teljesített a DDPM:)


 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Pencott WildWood, a GreenZone kisebb modifikációja, kifejezetten Közép- és Kelet-Európához tervezve:

http://www.pencottcamo.com/2017/03/...o-family-of-patterns-wildwood-and-metropolis/

IMG_9924-440x557.jpg


IMG_9921-440x820.jpg


Az általam eddig látott ruhák közül szerintem ennek van a legjobb színkombinációja és se nem túl sötét, se nem túl világos. Nekem ideálisnak tűnik ide.

Egy Pencott GreenZone-tesztnél írták, hogy a Multicam (és így a mi 2015M-önk is, ami eléggé hasonló a Multicam-hez) jó nagyon sok helyre, de errefelé (Közép-Európába) közel sem ideális, míg a GreenZone ide szinte tökéletes, de máshol is használható.

"Although Multicam or MTP are designed to work in most environments in a satisfactory fashion, other patterns like PenCott Greenzone show, that you can have a pattern that excels in our own territory, but which is still usable abroad. MC/MTP is basically the same – only the other way around, meaning: of good use abroad, of minor use at home."

http://pinesurvey.com/fieldtest-pencott-greenzone-vs-multicam/

A WildWood-ra ez szerintem még jobban érvényes.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and szuvorov

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Ez inkább a Német-Lengyel alföld, mint a mi vidékünk.


Mármint mi? A ruha színezete? Szerintem jó az ide is, jobb, mint a Multicam.

Pl. nézd meg ezt:

_2272476.jpg


Aztán most képzeld ide, ebbe a nálunk átlagos és gyakori környezetbe a Multicam-et a felső képről az ezen a képen látható GreenZone mellé:

pencott-greenzone-test-12.jpg


Szerintem meglehetősen rikítóan világos lenne mellette. Egyszerűen a Multicam (és a 2015M) már világos ide, Magyarországra.
A Flecktarn, a Woodland, a DPM és hasonlók (meg a boci, de annak a színei, meg a mintája is elcseszett még mellé) meg már túl sötétek a nyílt(abb) területekhez, vagy ősszel, télen, kora tavasszal még az erdőben is.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 241
113
Pencott WildWood, a GreenZone kisebb modifikációja, kifejezetten Közép- és Kelet-Európához tervezve:

http://www.pencottcamo.com/2017/03/...o-family-of-patterns-wildwood-and-metropolis/

IMG_9924-440x557.jpg


IMG_9921-440x820.jpg


Az általam eddig látott ruhák közül szerintem ennek van a legjobb színkombinációja és se nem túl sötét, se nem túl világos. Nekem ideálisnak tűnik ide.

Egy Pencott GreenZone-tesztnél írták, hogy a Multicam (és így a mi 2015M-önk is, ami eléggé hasonló a Multicam-hez) jó nagyon sok helyre, de errefelé (Közép-Európába) közel sem ideális, míg a GreenZone ide szinte tökéletes, de máshol is használható.

"Although Multicam or MTP are designed to work in most environments in a satisfactory fashion, other patterns like PenCott Greenzone show, that you can have a pattern that excels in our own territory, but which is still usable abroad. MC/MTP is basically the same – only the other way around, meaning: of good use abroad, of minor use at home."

http://pinesurvey.com/fieldtest-pencott-greenzone-vs-multicam/

A WildWood-ra ez szerintem még jobban érvényes.
Jó kis rejtőszín ez, bár kissé világos, túl zöld. Nyári, tavaszi erdőben okés de más évszakban kissé " világít" mindenesetre A multicamnál sokkal jobb az biztos.
Olyan rejtőszínek ami mindenhol jó nem létezik ezért sem értem a multicam őrületet.
Volt szerencsém kipróbálni az olasz Vegetato Woodland et az nekem nagyon bejött,magyarban simán el tudnám képzelni, mint ahogy a CCE t is vagy akár a flecktarn t
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 241
113
Mármint mi? A ruha színezete? Szerintem jó az ide is, jobb, mint a Multicam.

Pl. nézd meg ezt:

_2272476.jpg


Aztán most képzeld ide, ebbe a nálunk átlagos és gyakori környezetbe a Multicam-et a felső képről az ezen a képen látható GreenZone mellé:

pencott-greenzone-test-12.jpg


Szerintem meglehetősen rikítóan világos lenne mellette. Egyszerűen a Multicam (és a 2015M) már világos ide, Magyarországra.
A Flecktarn, a Woodland, a DPM és hasonlók (meg a boci, de annak a színei, meg a mintája is elcseszett még mellé) meg már túl sötétek a nyílt(abb) területekhez, vagy ősszel, télen, kora tavasszal még az erdőben is.
Ha jobban bele akarunk merülni a témába akkor figyelembe kell venni hogy egy rejtőszín hatékonyságát mi minden befolyásolja. Évszak, napszak, időjárás, fényviszonyok, terep, a használat módja, még az is hogy hányszor lett kimosva à ruha. Ezért nem lehet multicamot csinálni. Mivel Magyarország nem egy sztyeppe és elvileg ritkán fordulhatna csak elő hogy megfelelő használat esetén nyílt területen kell rejtőzni, a gyakorlót vegyes, erdős/bokros/aljnövényzetes terepre kell beszerezni.Magyarországon A MULTICAM éppen a nyílt terepen rejt a legjobban ami harcászati szempontból nem a legjobb:)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 340
113
Elso lepesnek en mar azt is hatalmas fejlodesnek tartanam ha a teli es a nyari ruhazat nem csak anyag vastagsagaba hanem mimtajaba is elterne egymastol. Es nem artana mimden katonanak legalabb 3 kezeslabast varratni. Egy feketet egy feheret es egy barmilyet ami nem a teli es nyari ruhazat szineibol all./ jo kicsit megdragitana az egyeni felszerelest. De vegulis filleres fejlesztes a nagy egesszet nezve. /azt sose ertettem hogy a teli es nyari gyakorlo mimtaja szinei miert azonosak ha mar egyszer mas anyagbol keszul...nem lenne egyszerubb ket fele vaszonhoz ket fele mintat szint alkalmazni./?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
A MULTICAM éppen a nyílt terepen rejt a legjobban ami harcászati szempontból nem a legjobb:)

Speciel a nyílt terepen szorul a katona a legnagyobb segítségre e téren. A rejtőszínt mindig nyílt terepre kell tervezni, kivéve olyan országokban, ahol az erdősültség meghaladja a 50-60 százalékot, mert ott valamilyen formában az aljnövényzet/avar dominálta terepet is figyelembe kell venni! De kifejezetten erdőre csak a dzsungelra és a tajgára van értelme tervezni, olyan pedig sehol nincs felénk!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 340
113
No meg a mezogazdasagi muveles allatt allo teruletek!!! Ritka hogy ket erdosav kozott ne legyen ilyen szanto az orszag tulnyomo tobbsegege. /de a belgaknak van egy nagyon fain varosi harc mintaja is./
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 962
113
A fekete - fehér az mire kellene? Szerintem nem lényeges annyira a minta meg a ruha színe, csak nagyon elütő ne legyen az adott környezethez, térséghez. Egyrészt úgyis koszos lesz, sőt ugye direkt be is koszolod az adott fű/föld/stb anyaggal ami a kezedbe kerül a területen. Másrészt ugye mozogj keveset. Harmadrészt meg elég megtörni egy nem túl rikító, másabb színű mellénnyel, sisakhuzattal, kámzsával, a körvonalaidat és mindjárt nem látszol annyira. Mivel ugye mindenki emberi körvonalakat, embert, keres ezért a szem átsiklik elsőre azon ami nem egészen emberi. Az olyan lelógó laffogó ruhacsíkok szerintem nem túl jók mert fújja őket a szél néha, loboghatnak. Na most mi lobog egy erdőben vagy bokorban, mezőn? Semmi.
Az osztrákok is cserélik az egyszínűt, de az új se rejt jobban szerintem semmivel. Az a régi sima barnás-szürkés-zöld egyenruhájuk nagyon jól rejt sok esetben, amennyire meg nem annyira a különféle terepszínűek sem sok esetben. Ősszel, télen, a ködös reggeleken és az erdősebb,bokrosabb sötétebb részeken (ami főleg az ő viszonyaik) az az egyszínű gyakorló is bámulatosan jól rejt csodák csodája. Éjjel meg tök mindegy mi van rajtad, pláne ha nincs telihold. Városban megint mindegy, a harcok számottevő része mára úgyis város ostrom.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 241
113
Speciel a nyílt terepen szorul a katona a legnagyobb segítségre e téren. A rejtőszínt mindig nyílt terepre kell tervezni, kivéve olyan országokban, ahol az erdősültség meghaladja a 50-60 százalékot, mert ott valamilyen formában az aljnövényzet/avar dominálta terepet is figyelembe kell venni! De kifejezetten erdőre csak a dzsungelra és a tajgára van értelme tervezni, olyan pedig sehol nincs felénk!
Mutass 1 rejtőmintát ami nyílt terepre lett tervezve. (à sivatagi mintákon kívűl) Nem fogsz találni mert butaság lenne. Nem véletlen hogy nagyjából minden ország ugyanazokbol a színekből rakja össze a mintát. Lehet hogy sok erdő nincs Magyarországon, de ha figyelmesen végig nézel a tájon látni fogod hogy mennyi helyen is lehetne elrejtőzni.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 962
113
Nagyjából mindenki aki harcol egy olyan országban, ahol a nyílt terep az ország területének 75%-a!
Az csak valami sivatagi világ lehet. Nálunk sem nyílt annyira. Sokkal, sokkal jobban átszegdelt. Az ország nem az Alföldből áll. A Dunántúl és az Északi Középhegység de még a sok Tisza, Bodrog stb környéki sem nyílt. Ahol meg nyílt terület van ott kukorica, napraforgó van vetve sok helyen.