Admiral Kuznyecov / Kuznetsov / Project 11435 (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Szerintem ha a NATO megindul Murmanszk ellen, azt nem egy úszódokk elsüllyesztésével és egy ki tudja, hogyan karbantartott 70 tonnás daru fedélzetre borításával fogják megkezdeni.
De valószínűtlen a vihar generálása és a szakszerűtlen úszodokk kezelés, továbbá az elégtelen áramellátás előidézése is.

Rakéták, bombák, torpedók, miegyéb az valószínű, de a hanyagság és a kritikus pillanatban felszínre törő dilettantizmus az nem az ő asztaluk.

Ezzel a gunyoros megjegyzéssel csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy lehetőleg ne rántsunk már egyből farzsebből elő mindenféle konteót meg gyanúsítgatást akkor mikor sajnos lehetséges egy sokkal valószínűbb forgatókönyv is.
Az áramellátásra nem vennék mérget..
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Szerintem ha a NATO megindul Murmanszk ellen, azt nem egy úszódokk elsüllyesztésével és egy ki tudja, hogyan karbantartott 70 tonnás daru fedélzetre borításával fogják megkezdeni.
De valószínűtlen a vihar generálása és a szakszerűtlen úszodokk kezelés, továbbá az elégtelen áramellátás előidézése is.

Rakéták, bombák, torpedók, miegyéb az valószínű, de a hanyagság és a kritikus pillanatban felszínre törő dilettantizmus az nem az ő asztaluk.

Ezzel a gunyoros megjegyzéssel csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy lehetőleg ne rántsunk már egyből farzsebből elő mindenféle konteót meg gyanúsítgatást akkor mikor sajnos lehetséges egy sokkal valószínűbb forgatókönyv is.
Hát, ha te álltál volna elő ilyen hajmeresztő elmélettel, és is megdöbbentem volna.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nem rántottam elő semmit, csak megjegyeztem. Korábban már látszódott, hogy ilyen méretű NATO hagyakorlatnak, amely Norvégiára, Svédországra és Finnországra is kiterjed, csak Murmanszk elfoglalásának gyakorlása lehet a célja, mivel az kizárt, hogy ezt a 3 országot Oroszo. egyszerre megtámadná. Nekem az volt gyanús, amikor egy ujságcikk megemlítette, hogy a NATO hadgyakorlaton részt vevő 10,000 harcjármű kb. olyan széles arcvonalon való harcot gyakorol, mint amennyi a norvég-orosz határ szélessége.
Inkább Norvégia,Finnország És Svédország megmentése. De főleg az oroszok basztatása. Nekünk addig jó, amig az oroszok rövid pórázon vannak. Akkor is, ha minden részletkérdésben nekik van igazuk.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
PD(Плавучий док)-50 teljesen elsüllyedt.

<iframe src="" width="640" height="360" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Its tower crane fell 15 meters, crashing on the country’s only aircraft carrier and piercing a hole in its hull.
a short circuit on the shore suddenly shut down the dock’s pumps
The warship’s hull, meanwhile, ended up with a gaping hole above the waterline, “four meters long and five meters wide,”
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Inkább Norvégia,Finnország És Svédország megmentése. De főleg az oroszok basztatása. Nekünk addig jó, amig az oroszok rövid pórázon vannak. Akkor is, ha minden részletkérdésben nekik van igazuk.

"Inkább Norvégia,Finnország És Svédország megmentése."

Komolyan gondolod, hogy Oo. elfoglalná ezt a 3 országot? Magas hegységek, fagy, fjordok, milliónyi tó, hatalmas lakatlan területek... minek? És még én állok elő hajmeresztő elméletekkel.
 

Faboo78

Well-Known Member
2018. január 4.
261
998
93
Csak akkor azt nem értem, hogy a kereső a floating drydockra miért ad találatot...


Oroszul pedig Boki által is említett Плавучий док - szó szerinti tükörfordításban is úszódokk ad egyértelmű találatot... De angolul is az úszódokk - floating dock, jóllehet, a angolban és a nemzetközi hajózásban a kifejezésnek több értelme van, ezért az angolban pontosítják, hogy úszódokkról (floating dock, drydock) vagy floating dock /floating pier/quay - azaz úszó kikötőhely, úszóstégről van-e szó, mivel a dock kikötőhelyet, kikötőt is jelenthet.
 
M

molnibalage

Guest
Oroszul pedig Boki által is említett Плавучий док - szó szerinti tükörfordításban is úszódokk ad egyértelmű találatot... De angolul is az úszódokk - floating dock, jóllehet, a angolban és a nemzetközi hajózásban a kifejezésnek több értelme van, ezért az angolban pontosítják, hogy úszódokkról (floating dock, drydock) vagy floating dock /floating pier/quay - azaz úszó kikötőhely, úszóstégről van-e szó, mivel a dock kikötőhelyet, kikötőt is jelenthet.
https://sg.hu/forum/tema/1074537255
Úszódokk.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 849
35 436
113
Admiral Kuznzetsov balszerencséje újra beütött, avagy hogy veszítette el Oroszország a legnagyobb szárazdokkját északon
"Ilya Kramnik, a Izvestiya orosz haditengerészetről régóta tudósító riporter azt írta, hogy forrása szerint nem tervezték, hogy a Kuznetsovot kiúsztassák a dokkból azon az éjszakán , és valójában küzdöttek, hogy megmentsék a hajót az elsüllyedéstől a PD- 50 el együtt. Természetesen a száraz dokknak saját áramellátással kellett volna rendelkeznie a négy dízelmotoros generátor képében (olyan dolog, ami megakadályozta volna a süllyedést), de a költségmegtakarítás és a "hatékonyság" érdekében a hajógyár jónak látta, hogy csökkentsék a villamosenergia-termelésért felelős személyzetet, és ne vásároljanak üzemanyagot a generátorokhoz. A morbid mese többi része majdnem megírja magát. A PD-50 aznap éjjel teljesen Murmansk tápellátásától függött , és amikor az áramkimaradás megtörtént, elkezdett süllyedni."
https://russianmilitaryanalysis.wor...-have-lost-its-largest-dry-dock-in-the-north/
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Admiral Kuznzetsov balszerencséje újra beütött, avagy hogy veszítette el Oroszország a legnagyobb szárazdokkját északon
"Ilya Kramnik, a Izvestiya orosz haditengerészetről régóta tudósító riporter azt írta, hogy forrása szerint nem tervezték, hogy a Kuznetsovot kiúsztassák a dokkból azon az éjszakán , és valójában küzdöttek, hogy megmentsék a hajót az elsüllyedéstől a PD- 50 el együtt. Természetesen a száraz dokknak saját áramellátással kellett volna rendelkeznie a négy dízelmotoros generátor képében (olyan dolog, ami megakadályozta volna a süllyedést), de a költségmegtakarítás és a "hatékonyság" érdekében a hajógyár jónak látta, hogy csökkentsék a villamosenergia-termelésért felelős személyzetet, és ne vásároljanak üzemanyagot a generátorokhoz. A morbid mese többi része majdnem megírja magát. A PD-50 aznap éjjel teljesen Murmansk tápellátásától függött , és amikor az áramkimaradás megtörtént, elkezdett süllyedni."
https://russianmilitaryanalysis.wor...-have-lost-its-largest-dry-dock-in-the-north/
Erre tippeltem följebb. Másban viszont tévedtem: azt gondoltam: Na, ha a Gazpromé lenne ez nem történhetett volna meg.
 

sequadon

Active Member
2013. december 7.
354
220
43
Admiral Kuznzetsov balszerencséje újra beütött, avagy hogy veszítette el Oroszország a legnagyobb szárazdokkját északon
"Ilya Kramnik, a Izvestiya orosz haditengerészetről régóta tudósító riporter azt írta, hogy forrása szerint nem tervezték, hogy a Kuznetsovot kiúsztassák a dokkból azon az éjszakán , és valójában küzdöttek, hogy megmentsék a hajót az elsüllyedéstől a PD- 50 el együtt. Természetesen a száraz dokknak saját áramellátással kellett volna rendelkeznie a négy dízelmotoros generátor képében (olyan dolog, ami megakadályozta volna a süllyedést), de a költségmegtakarítás és a "hatékonyság" érdekében a hajógyár jónak látta, hogy csökkentsék a villamosenergia-termelésért felelős személyzetet, és ne vásároljanak üzemanyagot a generátorokhoz. A morbid mese többi része majdnem megírja magát. A PD-50 aznap éjjel teljesen Murmansk tápellátásától függött , és amikor az áramkimaradás megtörtént, elkezdett süllyedni."
https://russianmilitaryanalysis.wor...-have-lost-its-largest-dry-dock-in-the-north/

Hát nem is számítottam másra. Óriási blama. Az ország egyetlen repülőgép hordozójának karbantartását ilyen cégre bízni? Hát, nem tudom. Értem én, hogy nekik van megfelelő kapacitásuk de akkor is. Mi van ha vele süllyed a Kuznya? Nem csak egy hajó hanem a képesség veszik oda, ami így sem áll olyan rózsásan. Szerencsére felül lett lyukas, nem alul. Onnan jobban ázott volna...
 
M

molnibalage

Guest
Természetesen a száraz dokknak saját áramellátással kellett volna rendelkeznie a négy dízelmotoros generátor képében (olyan dolog, ami megakadályozta volna a süllyedést), de a költségmegtakarítás és a "hatékonyság" érdekében a hajógyár jónak látta, hogy csökkentsék a villamosenergia-termelésért felelős személyzetet, és ne vásároljanak üzemanyagot a generátorokhoz.
Az igazi fillérbaszó mentalitás.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and dudi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Hát nem is számítottam másra. Óriási blama. Az ország egyetlen repülőgép hordozójának karbantartását ilyen cégre bízni? Hát, nem tudom. Értem én, hogy nekik van megfelelő kapacitásuk de akkor is. Mi van ha vele süllyed a Kuznya? Nem csak egy hajó hanem a képesség veszik oda, ami így sem áll olyan rózsásan. Szerencsére felül lett lyukas, nem alul. Onnan jobban ázott volna...

A hajót nem tudta volna elsüllyeszteni az úszó dokk ahhoz túl nagy a hajó a dokk meg túl kicsi és amúgy csincsenek szilárd kötéssel összeillesztve.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Olyat már láttam, hogy egy kotró süllyedő teste, ami pontonszerű, fölborította a mellé kötött vontatót és azzal együtt elsüllyedt. Persze ehhez kellett a személyzet balfaszkodása is.
A hajót egyébként megkötik az úszódokkban, persze azt is lehet oldani, ha van rá idő.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat