[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
18e88fefa1e1943f6fd095ce9769d67496a1dcf55f04a1c361316a3999170523.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 783
65 155
113
Most akkor ha jól értem a mi EU-nk havi 48000 ft-al támogatja /fő a görögökig átvergődött gibbonokat kivétel nélkül? Hát miért nem nekem adja a kedves EU ezt a pénzt mint EU-s dolgozó, gyerekgyártó, jogkövető állampolgárnak? Bejön Ahmed a lakatlan szigetre görögben és kap a 10 tagú pereputty havi 1500 eurót. Há miért? Hogy tovább tudjon menni Muttihoz?
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Ez abszolút igaz! De sajnos ma már kb minden termékkel ez a helyzet, függetlenül attól, hogy melyik ország márkája. Ha megnézzük az autótól a mosógépen át az olyan egyszerű termékekig mint pl a konyhakés, azt tapasztaljuk, hogy még a 10 évet sem érik el a tartósságuk. Ez pedig (szerintem) nem annak tudható be, hogy elfelejtettek a cégek minőségi termékeket gyártani, hanem egész egyszerűen nem éri meg nekik, hogy te a terméküket évtizedekig használd, hiszen akkor te nem vagy "jó piac". Egyébként ilyenkor szokott eszembe jutni anyám vas lábosa amit még az ő nagyanyja használt. Mindig azt mondja, hogy jó újkrumplit csak abban lehet csinálni :D Több mint 100 éves az a lábos, akárcsak a dió darálója amit minden karácsonykor elővesz a süteményeihez :D
Mindenből igyekeznek kispórolni az anyagot. Pont múltkor puffogtam mert nem találtam rendes ásványvizes palackot. Érezhetően sokkal vékonyabb mint 6 vagy 8 évvel ezelőtt, nincs tartása. Másik örök vesszőparipám a gyerekkori ízek. Egy mostani kapucíner szelet fosfasírt a régihez képest. A franc tudja mi mindent helyettesítenek benne valami silány minőségű összetevővel. Már régóta meg akarom osztani valakivel hogy mennyire zavarnak ezek szóval kösz hogy kiírhattam magamból :D
Mellesleg eszembe juttattad anyám sütijeit. Ugyanúgy egy békebeli darálót használt. De jó is volt. :)
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113
Most akkor ha jól értem a mi EU-nk havi 48000 ft-al támogatja /fő a görögökig átvergődött gibbonokat kivétel nélkül? Hát miért nem nekem adja a kedves EU ezt a pénzt mint EU-s dolgozó, gyerekgyártó, jogkövető állampolgárnak? Bejön Ahmed a lakatlan szigetre görögben és kap a 10 tagú pereputty havi 1500 eurót. Há miért? Hogy tovább tudjon menni Muttihoz?
Nincsenek adatok arról, hogy pontosan hány ilyen névtelen kártya van forgalomban. Az Európai Bizottság 25 ezer migránsnak adott, ez összesen 140 millió eurójába került az Európai Uniónak, amire a közös költségvetésből biztosított támogatást az Európai Bizottság. Saját honlapjukon is írnak róla, hogy még 2017-ben indították el az úgynevezett humanitárius programot. Az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának adatai szerint azonban háromszor ennyi migráns, vagyis legalább 85 ezren jutottak ilyen bankkártyához.

Azok a felnőttek, akik nem kapnak ellátást, azok havonta 150 eurót kapnak, a gyerekek pedig 50 eurót. A bizottság úgy gondolja a program jó, és garantálva látják, hogy a pénzt szabályosan költik el.

 
  • Tetszik
Reactions: fip7

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 455
17 715
113
Mindenből igyekeznek kispórolni az anyagot. Pont múltkor puffogtam mert nem találtam rendes ásványvizes palackot. Érezhetően sokkal vékonyabb mint 6 vagy 8 évvel ezelőtt, nincs tartása. Másik örök vesszőparipám a gyerekkori ízek. Egy mostani kapucíner szelet fosfasírt a régihez képest. A franc tudja mi mindent helyettesítenek benne valami silány minőségű összetevővel. Már régóta meg akarom osztani valakivel hogy mennyire zavarnak ezek szóval kösz hogy kiírhattam magamból :D
Mellesleg eszembe juttattad anyám sütijeit. Ugyanúgy egy békebeli darálót használt. De jó is volt. :)
Basszus azt hittem csak nekem romlott el az ízérzékem, de ezek szerint nem! Tényleg sokkal rosszabb az íze a kapucinernek mint gyerekkoromban!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 783
65 155
113
Basszus azt hittem csak nekem romlott el az ízérzékem, de ezek szerint nem! Tényleg sokkal rosszabb az íze a kapucinernek mint gyerekkoromban!
Nincs íze. Én direkt vettem a gyerekeknek, hogy na ezt próbáljátok meg, ez jó, finom. Semmi extra nem volt benn, nincs íze. Amúgy postákon még bele lehet futni régi csoki márkákba, magyar márkákba. Kajla és társai. Tibit ugye nem veszek Porosenkó miatt, Bocit a Nestlé miatt. Milka volt a menő sokáig, de pár éve azt is elbaxták a sok hülye új kekszes, oreós, meg m&m-s stb xar miatt, ritka belőlük a régi íz.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113

Erről a zavarodott elméjűről most megint egy vicc jut eszembe:

A cigánygyerek levágatja a haját. Amikor hazamegy, odaszól az apjának:
- Apám, skinhead lettem!
Az apja jól pofonvágja. Odamegy az anyjához:
- Anyus, skinhead lettem!
Az anyja is pofonvágja. Odamegy a testvéréhez:
- Tesó, skinhead lettem!
Őtőle is kap egy nagyot. A cigánygyerek bemegy a szobájába, majd elgondolkozik:
- Még csak fél órája vagyok skinhead, de máris utálom a cigányokat.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Most akkor ha jól értem a mi EU-nk havi 48000 ft-al támogatja /fő a görögökig átvergődött gibbonokat kivétel nélkül? Hát miért nem nekem adja a kedves EU ezt a pénzt mint EU-s dolgozó, gyerekgyártó, jogkövető állampolgárnak? Bejön Ahmed a lakatlan szigetre görögben és kap a 10 tagú pereputty havi 1500 eurót. Há miért? Hogy tovább tudjon menni Muttihoz?

Amellett, hogy a déli tagországokban nem kicsi a munkanélküliek százaléka. 19-15 % még mindig.
Tehát az őslakos degeljen meg, és tartsa el a semmirekellőket.
Ráadásul - ezen összegek nagy része, ahogy a szolgálatok levezették, nagyobb részben emberkereskedőknél és kisebb részben dzsihadista imámoknál, fegyverneppereknél köt ki, "egyéb" célokra.
Vagyis a saját nyakunkra húzzuk szépen lassan a kötelet, Juncker tartja, a Mutti húzza, és lehet Macron meg kirúgja a sámlit.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://magyaridok.hu/belfold/bakondi-gyorgy-szorja-a-penzt-az-europai-bizottsag-3652709/
"Az Európai Bizottság politikai megfontolásokból úgy szórja a közösségi pénzt, mintha a sajátja lenne – kommentálta a Karc FM-en Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója azt a hírt, hogy az Európai Unió és az ENSZ pénzzel feltöltött név nélküli bankkártyákat osztogat az unióba tartó migránsoknak. A programba Soros György is beszállt 500 millió dollárral. A főtanácsadó szerint a történtek több súlyost kérdést is felvetnek.
Czirják Imre interjúja az alábbi linken hallgatható meg. "





valószínűleg e mögött a pénz és logisztikai mozgás mögött arab/ muszlim országok is lehetnek (megint) . Ami meg botrányos, mert nem csak azt jelenti, hogy nem csak az ENSZ "migráns" stratégiáját(és úgy néz ki, immár valamilyen szinten minimum a közvetett irányítását is- ami meg felveti, hogy ténylegesen kijátsszák a biztonsági tanácsot, ami meg azt is jelentheti, hogy ebben az esetben egy hatalmas biztonsági rés van az ENSZ-ben, mert lényegében egy párhuzamos irányítás/mondhatni irányítási hatalomátvétel történik ott, amit meg valamiért hagy/talán nem is tud róla/nem vesz észre a biztonsági tanács állandó tagjai), de az EU konkrét döntéseit is befolyásolni, sőt minimum társ irányítani tudják már most.
Nem mellesleg, ha úgy van ahogyan a cikkben szerepel, akkor már közvetlen kapcsolat állapítható meg az arab/muszlim törekvések, az EU hivatalos irányító szervei és Soros György között.

(Az amerikai bel/külpolitika... különböző csoportjai és némiképp átjárható irányvonalai miatt (jelenleg az USA határai felé közeledő dél-amerikai "karaván" és emiatt több mint valószínűleg az USA választását a Demokrata Párt (és itt Clintonné szerepére azért kíváncsi lennék) felé befolyásoló törekvés miatt )
Az Európai arab/muszlim jelenlét, titkosszolgálati jelenlét, párhuzamos társadalmak folyamatos építése és erősítése több milliósból lassacskán több tízmillióssá, Soros György EU parlamenti és EU szerveihez is vélhetőleg köthető jelenléte és befolyása/talán már irányítása miatt is... itt még korántsem lehet vége a vonalnak. Valaki - EU-s titkosszolgálatok, ügyészségek, bíróságok...- igazán foglalkozhatna komolyan az számosnak mondható arab/muszlim (és egyéb) ország Európai irányítási törekvéseivel, jelenlétével. Ez már több mint botrány, közvetlen veszély... immár mindezek mellett az EU közröhej is lehet szerte a világban. És annál nincs veszélyesebb, mint amikor egy államalakulatot nem vesznek komolyan, és biztonságát játszva kijátsszák bármikor,és immár folyamatosan.)
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://magyaridok.hu/kulfold/szigorodik-olaszorszag-bevandorlaspolitikaja-3646259/
"Bár az utolsó pillanatig bizonytalan volt a Matteo Salvini nevével fémjelzett migrációs biztonsági törvénycsomag jövője, az M5S–Liga-kormány végül bizalmi szavazásra bocsátotta azt, amelyen 163-an voksoltak igennel, 59 volt a nemek száma, 19 a tartózkodásoké...
...A szeptemberben bemutatott intézkedéscsomag egyébként jelentősen szigorítja az olasz migrációs és nemzetbiztonsági rendszert: az Olaszországba érkező bevándorlókat a pontosabb azonosítás érdekében ezentúl a jelenlegi 90 helyett 180 napig tartóztatják fel a regisztrációs központokban. A táborokat – amelyekből eddig a menedékkérők napközben szabadon távozhattak – lezárják...
...Korábban Matteo Salvini úgy nyilatkozott, valójában az érkezők 7 százaléka számít „valódi” menekültnek. A rendelet ezért pontosan megszabja, hogy Olaszországba érkezését követően humanitárius okokból milyen esetekben kérhet valaki menedékjogot. A rendelet hat pontot sorol fel: az kérhet ilyen státust, aki kizsákmányolás, emberkereskedelem, családon belüli erőszak, természeti katasztrófa áldozata, valamint ha orvosi kezelésre szorul vagy más emberi, társadalmi érdem alapján ítélik oda neki az olasz hatóságok..."

http://magyarhirlap.hu/cikk/132907/..._kormany_migraciosbiztonsagi_torvenycsomagjat
...Csökkentette a menedékkérők fejenkénti támogatási összegét az olasz belügyminisztérium
Az olasz belügyminisztérium a menedékkérők befogadására és ellátására mostanáig fejenként fordított napi 35 euró csökkentését jelentette be. A római tárca rendelkezése szerint a napi fejkvótát 19 és 26 euró közöttire csökkentik...
...Matteo Salvini hangsúlyozta, hogy Olaszországnak azokat kell befogadni, akik a háború elől menekülnek, "a gazdasági bevándorlóknak nincs helye": "aki a háború elől menekül a testvérem, aki viszont drogot árul és randalirozik, vissza kell térnie hazájába".
Azt mondta, Olaszország az egymás után bevezetett migrációs intézkedésekkel jól érthető üzenetet küld a migránsok származási országaiba és az embercsempészeknek is. Megjegyezte, hogy ezzel egy időben Olaszország biztonságos humanitárius folyosókon keresztül szerdán is 44 menekültet fogad be..."
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://magyarhirlap.hu/cikk/133024/...gracios_csomagjat_biralo_ellenzeki_javaslatot
"Éles vita után elvetette a német szövetségi parlament (Bundestag) csütörtökön az Alternatíva Németországnak (AfD) határozati javaslatát, amellyel a jobboldali ellenzéki párt el akarta érni, hogy a törvényhozás szólítsa fel a kormányt az ENSZ globális migrációs csomagjának elutasítására.
Alexander Gauland, az AfD társ-frakcióvezetője kiemelte, hogy a csomag a nemzeti szuverenitás feladására kényszeríti a csatlakozó államokat és milliós tömegeket ösztönöz migrációra. A csomag "baloldali álmodozók és a globális elitek" azon tervét szolgálja, hogy "titokban betelepítési területté változtassák nemzetállamunkat".
A többi frakció részéről egyaránt úgy vélték, hogy az AfD valótlanságokat terjeszt és félelmet kelt..."