A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 483
121 089
113
https://magyaridok.hu/belfold/benko-tibor-gyorsan-valtoznak-a-biztonsagi-kihivasok-3709787/

"A biztonság megteremtésére, fenntartására egy erős és ütőképes, korszerű felszereléssel és fegyverzettel ellátott honvédségre van szükség – hangsúlyozta Benkő Tibor, aki szerint a Zrínyi 2026 honvédelmi és haderőfejlesztési program is bizonyítja: elindultak azon úton, hogy a Magyar Honvédség a térség egyik meghatározó erőt jelentő védelmi rendszere legyen. Ehhez a kormánytól nemcsak erkölcsi, hanem anyagi támogatást is kapnak. Magyarország vállalta, hogy minden évben legalább 0,1 százalékpontos GDP-emelkedéssel a honvédelmi kiadások aránya 2024-re eléri a GDP 2 százalékát. A kormány támogatása révén idén 1,1 százalék helyett már 1,4 százalékos ez a GDP-arány – ismertette."
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A cikk tele van gúnnyal és HAZUGSÁGGAL, pl hogy a létező/nem létező Dugovics Titusz óta nincs hős magyar katona, aki példaképe lehetne mindenkinek (javaslom neki megnézni pl a Hősök aranygárdája című dokumentumfilmet, bár akinek a Budai önkéntes ezred dezertőrjei számítanak etalonnak, annak ők csúnya gázosító, szuronyra csecsemőt húzó nackók. És ez a történelmünk egy nagyon rövid része.) de megnyugtatja a PuTYinozókat, hogy hazánk hitet tett a NATO, és az ún. Nyugat mellett.
https://index.hu/belfold/2018/11/27/benko_tibor_magyar_honvedelem_katonasag_haboru/
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 650
74 697
113
Az új kihívásokhoz új képességek kellenek

https://honvedelem.hu/cikk/113595_az_uj_kihivasokhoz_uj_kepessegek_kellenek

"Magyarország biztonsági környezete megváltozott, s a legnagyobb közvetlen fenyegetést a tömeges és ellenőrizetlen migráció, illetve az ukrajnai helyzet, így Oroszország jelentik."

"Mára a gazdasági útvonalak és az erőforrások biztosítása központi kérdéssé vált, ami a világ két legerősebb hatalma, az Egyesült Államok és Kína tetteit is nagyban meghatározza."

"A missziók segítenek abban, hogy a biztonsági kihívások ne váratlanul jelenjenek meg az országban, hanem a problémát már annak kialakulási helyén kezelni tudják."

"Mostanra felértékelődött a hadsereg fejlesztésének kérdése, amit a NATO mellett a politikai elit is támogat. Ennek hátterében az áll, hogy mind több, s nemcsak katonai szerep hárul a haderőkre a biztonság garantálásában."
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 650
74 697
113
2018/S 228-522955
Ajánlati/részvételi felhívás "Adásvételi szerződés keretében Helikopter- és repülőgépvezető sisakok beszerzése"

— Helikopter vezető sisak (alapmennyiség: 50 db, opciós mennyiség: 14 db),
— Arcvédő maszk helikopter vezető sisakhoz (alapmennyiség: 12 db, opciós mennyiség: 10 db),
— Oxigén maszk helikopter vezető sisakhoz (alapmennyiség: 15 db, opciós mennyiség: 4 db),
— Repülőgép vezető sisak (alapmennyiség: 6 db, opciós mennyiség: 6 db),
— Éjjellátó szemüveg rögzítéséhez szükséges szerelvény (helikopter) (alapmennyiség: 40 db, opciós mennyiség: 12 db),
— Éjjellátó szemüveg rögzítéséhez szükséges szerelvény (repülőgép) (alapmennyiség: 6 db, opciós mennyiség: 6 db),
— Sisak hordtáska (alapmennyiség: 56 db, opciós mennyiség: 20 db),
— Fejvédő textília sisak alá (alapmennyiség: 56 db, opciós mennyiség: 20 db),
— Oxigénellátó rendszer tesztelő berendezés (alapmennyiség: 1 db, opciós mennyiség: 0 db)
— Sisak és maszk tesztelő berendezés (alapmennyiség: 1 db, opciós mennyiség: 0 db),
— Hordozható személyi oxigénellátó berendezés (PHODS) készlet (alapmennyiség: 6 db, opciós mennyiség: 0 db).

Ajánlattételi vagy részvételi határidő7.1.2019 - 10:00

A szerződés időtartama vagy a befejezés határidejenapban: 210 (a szerződés megkötésétől számítva)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 650
74 697
113
2018/S 228-522954
Ajánlati/részvételi felhívás "Adásvételi szerződés „Fegyverzettechnikai eszközök beszerzése” tárgyban.

A vételi jog meghatározása:
+ 7 klt Safran Vectronix Moskito TI multifunkciós célfelderítő hőkamera, vagy azzal egyenértékű eszköz
+ 5 db objektív védősapka,
+ 5 db szemkagyló,
+ 5 db csuklópánt,
+ 5 db nyakpánt;
+ 5 db USB adatkábel,
+ 5 db DAGR-PLGR adatkábel;
+ 5 db Ethernet adatkábel;
+ 5 db RS232 adatkábel;
+ 5 db hordtáska,
+ 5 db állvány,
+ 5 db akkumulátor-rekesz fedél,
+ 5 db akkumulátor töltő,
+ 30 klt. újratölthető akkumulátor.
2. rész:
+ 4 klt Safran Vectronix JIM Compact nagytávolságú multifunkciós célfelderítő hőkamera, vagy azzal egyenértékű eszköz
+ 3 db tárgylencse védősapka,
+ 3 db szemkagyló,
+ 3 db csuklópánt,
+ 3 db nyakpánt;
+ 3 db USB adatkábel,
+ 3 db DAGR-PLGR adatkábel;
+ 3 db Ethernet adatkábel;
+ 3 db RS232/422 adatkábel;
+ 3 db hordtáska,
+ 3 db állvány,
+ 3 db akkumulátor töltő,
+ 20 klt. tölthető akkumulátor.


Ajánlattételi vagy részvételi határidő: 7.1.2019 - 10:00

A szerződés időtartama vagy a befejezés határideje: Az időtartam hónapban: 6 (a szerződés megkötésétől számítva)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 052
66 620
113
— Éjjellátó szemüveg rögzítéséhez szükséges szerelvény (helikopter) (alapmennyiség: 40 db, opciós mennyiség: 12 db),
— Éjjellátó szemüveg rögzítéséhez szükséges szerelvény (repülőgép) (alapmennyiség: 6 db, opciós mennyiség: 6 db),
Jövőbeni járműszámok?
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 661
5 441
113
— Éjjellátó szemüveg rögzítéséhez szükséges szerelvény (helikopter) (alapmennyiség: 40 db, opciós mennyiség: 12 db),
— Éjjellátó szemüveg rögzítéséhez szükséges szerelvény (repülőgép) (alapmennyiség: 6 db, opciós mennyiség: 6 db),
Jövőbeni járműszámok?

Ezek a szerelvények a sisakokhoz vannak szerintem. Ez alapján még bârmennyi jármű lehet
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 052
66 620
113
Sisakra 50 db-ot írt fentebb. De abban lehet 10 db ilyen olyan, tudomisén tartalék, meg tansegédlet pl. Szerintem. Szóval ez szerintem azért ennyi, mert elméletileg ennyi gép lehet egyszerre a levegőben majd??? Tudom hogy ennyi egyszerre sosem lesz, pláne éjjel, de elméletileg? A sisak amúgy nem pilótához van rendelve? Vagy már géphez van?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 661
5 441
113
Sisakra 50 db-ot írt fentebb. De abban lehet 10 db ilyen olyan, tudomisén tartalék, meg tansegédlet pl. Szerintem. Szóval ez szerintem azért ennyi, mert elméletileg ennyi gép lehet egyszerre a levegőben majd??? Tudom hogy ennyi egyszerre sosem lesz, pláne éjjel, de elméletileg? A sisak amúgy nem pilótához van rendelve? Vagy már géphez van?

Ez így találgatás csak, sokkal okosabbak nem leszünk. Egy géphez több személyzet van elvileg, így lehet a 20 H145-höz, kétszeres személyzettel, vagy pl. Mi-17N, Mi-24, Mókus, valamennyi H145.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 159
12 259
113
Sisakra 50 db-ot írt fentebb. De abban lehet 10 db ilyen olyan, tudomisén tartalék, meg tansegédlet pl. Szerintem. Szóval ez szerintem azért ennyi, mert elméletileg ennyi gép lehet egyszerre a levegőben majd??? Tudom hogy ennyi egyszerre sosem lesz, pláne éjjel, de elméletileg? A sisak amúgy nem pilótához van rendelve? Vagy már géphez van?
A sisak pilótához van rendelve, mivel a sisakbetéteket úgy alakítják ki, hogy pontosan illeszkedjenek az egyéni koponyaformához.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Sisakra 50 db-ot írt fentebb. De abban lehet 10 db ilyen olyan, tudomisén tartalék, meg tansegédlet pl. Szerintem. Szóval ez szerintem azért ennyi, mert elméletileg ennyi gép lehet egyszerre a levegőben majd??? Tudom hogy ennyi egyszerre sosem lesz, pláne éjjel, de elméletileg? A sisak amúgy nem pilótához van rendelve? Vagy már géphez van?


Pilótához van rendelve, de szerintem sajnos a létszámhiány miatt minden gépre 1 személyzet jut, és úgy oldják szerintem meg, hogy szerintem 2-3 személyzet 2-3 gépre, és mondjuk egyik-héten 01-et használják következő héten 02-t utána 03-at körforgásban. egyszerre (1 napon belül) 40 gép meg háborúban lesz max használva békeidőben 4-5 db gyakorlaton max 10db.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 213
11 038
113
40 sisak az nem mondjuk 20 db két fős személyzet?
— Éjjellátó szemüveg rögzítéséhez szükséges szerelvény (helikopter) (alapmennyiség: 40 db, opciós mennyiség: 12 db),
— Éjjellátó szemüveg rögzítéséhez szükséges szerelvény (repülőgép) (alapmennyiség: 6 db, opciós mennyiség: 6 db),
Jövőbeni járműszámok?
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and arcas

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 396
7 921
113