A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 052
66 624
113
Pilótához van rendelve, de szerintem sajnos a létszámhiány miatt minden gépre 1 személyzet jut, és úgy oldják szerintem meg, hogy szerintem 2-3 személyzet 2-3 gépre, és mondjuk egyik-héten 01-et használják következő héten 02-t utána 03-at körforgásban. egyszerre (1 napon belül) 40 gép meg háborúban lesz max használva békeidőben 4-5 db gyakorlaton max 10db.
Valahol itt lesz a kutya elásva. :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 052
66 624
113
Egy színű gyakorlót legalábbis én nem tartanék hülyeségnek. Igaz nem misszióba vagy komolyabb gyakorlatokhoz. Természetesen a 2015M mellé.Viszonylag olcsóbb is lenne,mint mindenhol a 15M nyúznák a katonák. Na majd a "szakik" megvélemenyezik :)
Bubdesheer is el van az egy színűvel évtizedek óta, igaz van nekik valami terepes is de szerintem eben guba náluk, mert az egy színű is jól rejt nekik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 954
78 229
113
Bubdesheer is el van az egy színűvel évtizedek óta, igaz van nekik valami terepes is de szerintem eben guba náluk, mert az egy színű is jól rejt nekik.

Ők egy színt használnak mindenhol.Csak az SF-nek van mintás.Ő meg azt akarja,hogy tök feleslegesen legyen mintás és egyszínű is az egész haderőnek.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Én azt olvastam hogy nem csak a KE (különleges erők), hanem a Bundesheer is átáll hamarosan terepmintásra. Sőt az izraeliek is.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 052
66 624
113
Ők egy színt használnak mindenhol.Csak az SF-nek van mintás.Ő meg azt akarja,hogy tök feleslegesen legyen mintás és egyszínű is az egész haderőnek.
Nincs akkora árkülönbség szerintem. Így felesleges. Ha régi soros gyakorlókat, rába mintát, boci mintát így futtatták volna ki akkor ok, de ugyanolyat rendszeresíteni mint az M15 csak más mintát felesleges. Nagyon esetleg ha valami Kzsm, 82M szerű holmi lenne, csak annál meg az a bibi szerintem hogy azt szokod meg, a zsebek, szabás, viselés úgy fog kézre állni. Nem tudom, ördög tudja, ha valami 15-20000-ből kihoznának valami "munkás" ruhát akkor nem kellene szétcseszni az 50000 ft-os gúnyát.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Nincs akkora árkülönbség szerintem. Így felesleges. Ha régi soros gyakorlókat, rába mintát, boci mintát így futtatták volna ki akkor ok, de ugyanolyat rendszeresíteni mint az M15 csak más mintát felesleges. Nagyon esetleg ha valami Kzsm, 82M szerű holmi lenne, csak annál meg az a bibi szerintem hogy azt szokod meg, a zsebek, szabás, viselés úgy fog kézre állni. Nem tudom, ördög tudja, ha valami 15-20000-ből kihoznának valami "munkás" ruhát akkor nem kellene szétcseszni az 50000 ft-os gúnyát.
A Huncam Gurkha HAU az most pontosan mennyibe kerül? Hivatalosan munkásruhaként hordják, és az is olyan 20 körül mozog szettben.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 052
66 624
113
Én azt olvastam hogy nem csak a KE (különleges erők), hanem a Bundesheer is átáll hamarosan terepmintásra. Sőt az izraeliek is.
Igen, én is írtam itt pár hónapja. Szerintem a külszolgálataik miatt hajtják, meg lehet hogy szégyellik az egy színűt. Pedig szerintem pont nekik nincs mit rajt mert nagyon eltalált szín, én kiegyeznék vele.
glb_tf18_03.jpg
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Igen, én is írtam itt pár hónapja. Szerintem a külszolgálataik miatt hajtják, meg lehet hogy szégyellik az egy színűt. Pedig szerintem pont nekik nincs mit rajt mert nagyon eltalált szín, én kiegyeznék vele.
glb_tf18_03.jpg
Azért hordanak egyszínűt, mert náluk is vannak ilyen liberális f*szságok, mint pl a terepszín túl agresszív meg militáns (érted, katonáknak) ez így meg nem olyan "ijesztő". Tényleg nem rossz, de az izraeli fűzöld tetszik nekem a legjobban az egyszínűek közül.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Igen, én is írtam itt pár hónapja. Szerintem a külszolgálataik miatt hajtják, meg lehet hogy szégyellik az egy színűt. Pedig szerintem pont nekik nincs mit rajt mert nagyon eltalált szín, én kiegyeznék vele.
glb_tf18_03.jpg

Ausztriában ez pont jól eltalált. Havazásilag úgyis mindenkinek fehér kell.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 999
18 591
113
glb_tf18_03.jpg


Ma már talán ők is másképp értelmeznék a dolgot, de valóban, a semlegességet is szimbolozálja, hogy egyszínű a gyakorlóruházatuk. Egyébként, egy jól eltalált zöld is jól rejt, ha mind a 4 évszakban zöld a környezet. Mondjuk egy fenyves rengeteg az ország jelentős része.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 052
66 624
113
Azért hordanak egyszínűt, mert náluk is vannak ilyen liberális f*szságok, mint pl a terepszín túl agresszív meg militáns (érted, katonáknak) ez így meg nem olyan "ijesztő". Tényleg nem rossz, de az izraeli fűzöld tetszik nekem a legjobban az egyszínűek közül.
A Norbert Darabos egykori honvédelmi miniszter (egyébként masszívan utálják) haverom rokona úgy másod-harmad vonalból. Ha nagyon muszáj érdeklődök felfele :).
glb_tf18_03.jpg


Ma már talán ők is másképp értelmeznék a dolgot, de valóban, a semlegességet is szimbolozálja, hogy egyszínű a gyakorlóruházatuk. Egyébként, egy jól eltalált zöld is jól rejt, ha mind a 4 évszakban zöld a környezet. Mondjuk egy fenyves rengeteg az ország jelentős része.
Náluk curva sok az erdő, fenyves, hegyes árnyékos rész. De szerintem az egész országhoz passzol ez a szín. Ha kimész, és megnézed lakott területen belül sem rikítóbb mint egy flancos terepruha.
Én nem mondom hogy ez az isten csodája ruha, de viszonylatként azért nem akkora a különbség egy akármi terep meg e között.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 408
2 727
113
Rába volt itt írva hogy évi max hány teherautót bír gyártani. Valami 100 db körül rémlik. Ennyi. És ezen meg lehet osztozik a sereg a tűzoltókkal pl? MAN meg pl Unimog eddig is volt vasarolva Rabán felül.
Fenn van a honlapjukon, hogy évi 150 db ot tudnak leszerelni a H sorozatból. Persze ez technológia és létszám függő is. Lassan ezt a számot el is érhetik. Érdemes a rába magazint olvasgatni. Megéri.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 747
6 661
113
évi 150 az nem valami sok vagy tévedek? Mekkora lehet a Honvédség befogadóképessége ezekre a mostani rába gépekre ?
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 499
113
"35 százalékos bérfejlesztésről tájékoztató" a honvédelmi alkalmazottaknál.........
Hogy félreértés ne legyen nézzétek meg ezt a mai riportot.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti