A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
— Éjjellátó szemüveg rögzítéséhez szükséges szerelvény (helikopter) (alapmennyiség: 40 db, opciós mennyiség: 12 db),
— Éjjellátó szemüveg rögzítéséhez szükséges szerelvény (repülőgép) (alapmennyiség: 6 db, opciós mennyiség: 6 db),
Jövőbeni járműszámok?
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
— Éjjellátó szemüveg rögzítéséhez szükséges szerelvény (helikopter) (alapmennyiség: 40 db, opciós mennyiség: 12 db),
— Éjjellátó szemüveg rögzítéséhez szükséges szerelvény (repülőgép) (alapmennyiség: 6 db, opciós mennyiség: 6 db),
Jövőbeni járműszámok?

Ezek a szerelvények a sisakokhoz vannak szerintem. Ez alapján még bârmennyi jármű lehet
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Sisakra 50 db-ot írt fentebb. De abban lehet 10 db ilyen olyan, tudomisén tartalék, meg tansegédlet pl. Szerintem. Szóval ez szerintem azért ennyi, mert elméletileg ennyi gép lehet egyszerre a levegőben majd??? Tudom hogy ennyi egyszerre sosem lesz, pláne éjjel, de elméletileg? A sisak amúgy nem pilótához van rendelve? Vagy már géphez van?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Sisakra 50 db-ot írt fentebb. De abban lehet 10 db ilyen olyan, tudomisén tartalék, meg tansegédlet pl. Szerintem. Szóval ez szerintem azért ennyi, mert elméletileg ennyi gép lehet egyszerre a levegőben majd??? Tudom hogy ennyi egyszerre sosem lesz, pláne éjjel, de elméletileg? A sisak amúgy nem pilótához van rendelve? Vagy már géphez van?

Ez így találgatás csak, sokkal okosabbak nem leszünk. Egy géphez több személyzet van elvileg, így lehet a 20 H145-höz, kétszeres személyzettel, vagy pl. Mi-17N, Mi-24, Mókus, valamennyi H145.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 317
12 686
113
Sisakra 50 db-ot írt fentebb. De abban lehet 10 db ilyen olyan, tudomisén tartalék, meg tansegédlet pl. Szerintem. Szóval ez szerintem azért ennyi, mert elméletileg ennyi gép lehet egyszerre a levegőben majd??? Tudom hogy ennyi egyszerre sosem lesz, pláne éjjel, de elméletileg? A sisak amúgy nem pilótához van rendelve? Vagy már géphez van?
A sisak pilótához van rendelve, mivel a sisakbetéteket úgy alakítják ki, hogy pontosan illeszkedjenek az egyéni koponyaformához.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Sisakra 50 db-ot írt fentebb. De abban lehet 10 db ilyen olyan, tudomisén tartalék, meg tansegédlet pl. Szerintem. Szóval ez szerintem azért ennyi, mert elméletileg ennyi gép lehet egyszerre a levegőben majd??? Tudom hogy ennyi egyszerre sosem lesz, pláne éjjel, de elméletileg? A sisak amúgy nem pilótához van rendelve? Vagy már géphez van?


Pilótához van rendelve, de szerintem sajnos a létszámhiány miatt minden gépre 1 személyzet jut, és úgy oldják szerintem meg, hogy szerintem 2-3 személyzet 2-3 gépre, és mondjuk egyik-héten 01-et használják következő héten 02-t utána 03-at körforgásban. egyszerre (1 napon belül) 40 gép meg háborúban lesz max használva békeidőben 4-5 db gyakorlaton max 10db.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
40 sisak az nem mondjuk 20 db két fős személyzet?
— Éjjellátó szemüveg rögzítéséhez szükséges szerelvény (helikopter) (alapmennyiség: 40 db, opciós mennyiség: 12 db),
— Éjjellátó szemüveg rögzítéséhez szükséges szerelvény (repülőgép) (alapmennyiség: 6 db, opciós mennyiség: 6 db),
Jövőbeni járműszámok?
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and arcas

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Pilótához van rendelve, de szerintem sajnos a létszámhiány miatt minden gépre 1 személyzet jut, és úgy oldják szerintem meg, hogy szerintem 2-3 személyzet 2-3 gépre, és mondjuk egyik-héten 01-et használják következő héten 02-t utána 03-at körforgásban. egyszerre (1 napon belül) 40 gép meg háborúban lesz max használva békeidőben 4-5 db gyakorlaton max 10db.
Valahol itt lesz a kutya elásva. :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Egy színű gyakorlót legalábbis én nem tartanék hülyeségnek. Igaz nem misszióba vagy komolyabb gyakorlatokhoz. Természetesen a 2015M mellé.Viszonylag olcsóbb is lenne,mint mindenhol a 15M nyúznák a katonák. Na majd a "szakik" megvélemenyezik :)
Bubdesheer is el van az egy színűvel évtizedek óta, igaz van nekik valami terepes is de szerintem eben guba náluk, mert az egy színű is jól rejt nekik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Bubdesheer is el van az egy színűvel évtizedek óta, igaz van nekik valami terepes is de szerintem eben guba náluk, mert az egy színű is jól rejt nekik.

Ők egy színt használnak mindenhol.Csak az SF-nek van mintás.Ő meg azt akarja,hogy tök feleslegesen legyen mintás és egyszínű is az egész haderőnek.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Én azt olvastam hogy nem csak a KE (különleges erők), hanem a Bundesheer is átáll hamarosan terepmintásra. Sőt az izraeliek is.