Kínai repülőgép-hordozók

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 842
113
????
pln-type-003-carrier-ship-yard-at-shanghai-jn-20181111-jpg.518747
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 842
113
China launches work on third aircraft carrier, Xinhua says

China has launched work on building its third aircraft carrier, Xinhua News Agency reported on Sunday.

In an article published on its WeChat account, Xinhua said that as the nation’s second, and the first domestically designed, carrier has undergone sea trials, a “new-generation carrier” is being constructed at the shipyard as per schedule.

The article, which was intended to mark the sixth anniversary of the first takeoff and landing by a Chinese fighter on the country’s first carrier CNS Liaoning, does not elaborate on the program of the “new-generation carrier”, which is believed to be the country’s third carrier. But the article is the first official confirmation.

Chinese weapons enthusiasts and foreign observers have long asserted that China has begun to build its third carrier at China State Shipbuilding Corp’s Jiangnan Shipyard Group in Shanghai, speculating that it will be bigger and mightier than the Liaoning and the second carrier, which is yet to be named.

A publicity officer at China State Shipbuilding Corp’s headquarters in Beijing refused to comment on the matter.

Publicity officers of the People’s Liberation Army Navy could not be reached on Monday morning.
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 456
113
China launches work on third aircraft carrier, Xinhua says

China has launched work on building its third aircraft carrier, Xinhua News Agency reported on Sunday.

In an article published on its WeChat account, Xinhua said that as the nation’s second, and the first domestically designed, carrier has undergone sea trials, a “new-generation carrier” is being constructed at the shipyard as per schedule.

The article, which was intended to mark the sixth anniversary of the first takeoff and landing by a Chinese fighter on the country’s first carrier CNS Liaoning, does not elaborate on the program of the “new-generation carrier”, which is believed to be the country’s third carrier. But the article is the first official confirmation.

Chinese weapons enthusiasts and foreign observers have long asserted that China has begun to build its third carrier at China State Shipbuilding Corp’s Jiangnan Shipyard Group in Shanghai, speculating that it will be bigger and mightier than the Liaoning and the second carrier, which is yet to be named.

A publicity officer at China State Shipbuilding Corp’s headquarters in Beijing refused to comment on the matter.

Publicity officers of the People’s Liberation Army Navy could not be reached on Monday morning.
Akkor ez már hivatalos.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 229
17 085
113
Először találkozok a CNS megjelöléssel, ez vajon hivatalos, vagy csak ráragadt, mint a KMS a német hajókon?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 456
113
Csúsznak az új kínai hordozók, élettartam gondok a J-15-ösök hajtóműveinél, csökkenő költségvetés.

https://www.scmp.com/news/china/art...K5OUKTHmZl2cpC2w4w3A-PG5ongWR4OlnA144UHAnA6H4
Nem nagyon hiszem. Azzal indít a cikk, hogy csúszik, meg gondok és azzal támasztja alá, hogy hivatalosan bejelentették, hogy épül a harmdik. A másik gond a cikkel, hogy WS hajtóműveket emleget, de a hordozófedélzeti gépeken orosz AL-31 van.
Ezen a ponton abba is hagytam az olvasást.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 229
17 085
113
Nem nagyon hiszem. Azzal indít a cikk, hogy csúszik, meg gondok és azzal támasztja alá, hogy hivatalosan bejelentették, hogy épül a harmdik. A másik gond a cikkel, hogy WS hajtóműveket emleget, de a hordozófedélzeti gépeken orosz AL-31 van.
Ezen a ponton abba is hagytam az olvasást.
A hajtóműre nem figyeltem, hogy a J-15 pontosan melyiket használja. A többit én Magyarországról nem tudom megítélni. Ezt a 800/1500 órát csak álmodta az író, vagy a J-11-esek WS-10-esei ennyit bírnak?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 311
113
Sehol nem adtak meg pontos datumot hivatalosan a hajok atadasaba sot eleg titkoltak /keveset szivaroktattak./ az epitest is... Ki lenne az aki leelenorzi hogy memmyit csuszik ha csuszik es ezt milyen megfontolasbol hozna nyilvanossagra ha igy is lenne? Ha lemaradas lenne es be kellene hozni behoznak ebbe biztos vagyok boven van annyi atcsoportosithato vagy szabad kapacitas...
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Sehol nem adtak meg pontos datumot hivatalosan a hajok atadasaba sot eleg titkoltak /keveset szivaroktattak./ az epitest is... Ki lenne az aki leelenorzi hogy memmyit csuszik ha csuszik es ezt milyen megfontolasbol hozna nyilvanossagra ha igy is lenne? Ha lemaradas lenne es be kellene hozni behoznak ebbe biztos vagyok boven van annyi atcsoportosithato vagy szabad kapacitas...

Figyu.... Nem atomfizika. A hordozó egy akkora darab, ami nem eldugható, a műhold simán megtalálja. Innentől meg van a kezdő és a befejező dátum a szárazdokkban.
A csúszás akár simán benne lehet, mert a hordozós harci kötelék kiépítése nem egyszerű. A csúszásban (momdjuk) nem-annyira hiszek, mert az lehet követni egy ponton (már mint hogy hogy állnak a saját maguk által kitűzött határidőkkel). Méghozzá a kötelékhez tartozó cirkáló/romboló/fregatt méretű hadihajókkal és a kísérő ellátóhajókkal, azok gyártási, átadási időpontjaikkal. Mivel az első két cirkáló úgy 2019-20 környékére átadásra kerül harci használatra, nagy valószinüséggal addigra az első hordozó a tényleges harci kiképzési, rendszeresítési fázisba kerül. A csoprthoz való romboló és fregatt egységek már hadrafoghatóak. Ahol a gondot érzem, s ezt a cikk is próbálja taglalni, hogy milyen technika lesz a fedélzetükön. A fedélzeti klón Szu 27-ről többször lehetett olvasni, hogy nem elégedettek vele. Az esetleges saját cucc (nem koppintott orosz/ukrán) meg még itt sem tart.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 842
113
A fedélzeti klón Szu 27-ről többször lehetett olvasni, hogy nem elégedettek vele. Az esetleges saját cucc (nem koppintott orosz/ukrán) meg még itt sem tart.

J-31-re tippelnék aminek voltak jelei is
Alig pár hónapja linkeltem ezeket
Persze bevallom hogy a j-31 program eléggé döglöttnek tűnik nekem



img-e1fb8bf05b5abf7a0809c3e9122f80de-jpg.496299



Haditengerészet zászlaja

img-c13f4a5c80a2a095612ea687cc92b2b0-jpg.511197
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 311
113
Igazabol a hajoepitesnel a modern vilagba pont hogy kevesebbet tud barki egy hajo kesszenletenek fazisarol mint regen. Hala a blokkos epitesnek. Nem lehet tudni hany blokk van hangar alatt es hany a szabad egen ahogy azt se lehet tudni hogy egy blokk memnyire van kesszen? Ma mar nem kell megvarni pl a hajo test elkeszuleset hogy erdemi belos munka tortenjen. Egy blokkot 90% kesszenleti szintre be lehet akar rendezni beepites elott... Ilyeneket muholdrol nem latni...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
J-31-re tippelnék aminek voltak jelei is
Alig pár hónapja linkeltem ezeket
Persze bevallom hogy a j-31 program eléggé döglöttnek tűnik nekem



img-e1fb8bf05b5abf7a0809c3e9122f80de-jpg.496299



Haditengerészet zászlaja

img-c13f4a5c80a2a095612ea687cc92b2b0-jpg.511197
Nekem korántsem tünik döglötnek.Kijött elösször egy demonstrátor változat,mint ahogy az F35 első elgondolása még kacsaszárnyú technologiai kisérletnek.Most tartanak az YF változatnál,és amit belinkeltél,alighanem az lesz a sorozatgyártható modell.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Igazabol a hajoepitesnel a modern vilagba pont hogy kevesebbet tud barki egy hajo kesszenletenek fazisarol mint regen. Hala a blokkos epitesnek. Nem lehet tudni hany blokk van hangar alatt es hany a szabad egen ahogy azt se lehet tudni hogy egy blokk memnyire van kesszen? Ma mar nem kell megvarni pl a hajo test elkeszuleset hogy erdemi belos munka tortenjen. Egy blokkot 90% kesszenleti szintre be lehet akar rendezni beepites elott... Ilyeneket muholdrol nem latni...

Ez így azért elég leegyszerüsítés.....
A blokkos építést az Amcsik bevezették már a 80-as évek közepétől/végétől (talán a 3. Nimitz hordozó után), így elég pontosan meg tudják jósolni, hogy amint egy ilyen csájníz hordozó kicsusszan a szárazdokkból, akkor kb mennyi lehet hátra. Ezért írtam, hogy elég jól prognosztizálható az elkészülés.
Ami hibádzik, az hogy egy ilyen kötelék( hordozó, 4-8db cirkáló-romboló és fregatt, dedikált ellátó hajó(k), és legkivált a hajófedélzeti repülő csoport) mikorra áll össze bevethető harci alakzattá, abban már sokkal több a bizonytalanság. De itt is lehet a hirszerzés adataira támaszkodni, mert az látható hogy hányszor és milyen kötelékkel futnak ki a cuccok, éppen mit gyakorolnak (gépek, helikopterek indítása, kötelék manőverek, stb)
Szóval ez sem atomfizika, csak össze kell gerebjézni a meglévő adatokat megfigyeléseket.....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 311
113
Az odensei hajogyarba lejartam par hetet nezelodni meg anno amikor melo miatt voltam odensebe. Ott en azt lattam hogy a blokkos epitesnek hala nem megjosolhato egy hajo gyartasi ideje pillanatkep alapjan... Volt olyan hajo amit valami 2 het alatt osszeraktak blokkokbol csak hoztak sorrba uszajon a blokkokat. Mig a mellette allo szinten blokkos felepitesu hajo mar joval ez a hajo geri cfektetese elott epul es meg joval utanna is. Ja es ugyan azon hajocsalad ket hajojai voltak... /az egyiknel gondolom raeros volt a hatarido mig a masiknal nem vagy kitudja.../ de en azt lattam hogy ez nem ilyen egyszeru hogy ranezek es megjoslom mikor lesz kessz.... Amugy is nem a hajotest epitese az igazan idoigenyes hanem ami benne van... Ugye egy blokkot jobb elorre felgepeszni berendezni meg beepites elott mint beepites utan km eket utaztatni a szukos helyeken a berendezeseket... Arrol nem is beszelve hogy igy tobb ember fer hozza.... Ha lelennenek maradva felvennenek meg par brigafot es nekiallnanak par uj blokknak.... Ilyen egyszeru ez viszont...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 000
9 976
113
A hordozókkal nem lassítani, hanem gyorsítani fognak, március 1.-vel eldúrvuló kereskedelmi konfliktus jöhet, ők hitelezik USA-t, erre Trump akarja megmondani mit csináljanak, meg mit nem:
https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazd...KwdJq5ZEsWlW_k0SNLgB_s6m6L9yavcec0yNnoYsBip6Q
Tényleg az USA adóságának 5%-a náluk van, ezzel biztosan térdre kényszerítik a gonosz Amerikát a jó kínaiak! A sok saját értéktelen papirjaik mellett biztosan azt fogják eldobni ami mindig fizet, ugye?
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Tényleg az USA adóságának 5%-a náluk van, ezzel biztosan térdre kényszerítik a gonosz Amerikát a jó kínaiak! A sok saját értéktelen papirjaik mellett biztosan azt fogják eldobni ami mindig fizet, ugye?
Nem írtam ilyet, honnan veszed, hogy értéktelen a kínai jegybank eszközei? 2008-as válságkor, nem is tudom ki ment a gazdihoz, hogy megköszönje, a FED papírok vásárlását? Kína nélkül, teljesen más lefolyása lett volna ennek a válságnak, a globalizált világban az ő GDP bővülése támasztotta a jegybanki pénzhegyeket, de már ezt leírtam többször is.