• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Hát annyit simán megért. A pengén a bevonat mennyire bírja így pár év elteltével?
Én a framelock-ot szeretem, de a backlock sem rossz, az is jó erős.
Nem tapasztaltam semmit, az a PVD bevonat nem kulimáz, vagy egy Spyderem is, az egy óvodába való valami hozzá képest, a clips valszeg porfestett, kopik mint az állat, a Viper clipsén annyi látszik, hogy országúti bicajozáskor a mez hátuljába tűzve éri a sós izzadtság, nyomokban így kiütközik pici rozsdafoltok, 1/2 évente befújom silicon sprayvel és benzinkúton kifújatom, meg áttörlöm.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 306
113
Fox ot nevegyel ha nem akarsz az ablakon penztkidobni... Szep bicskakat gyart az biztos. A penge is "kivallo" legalabbis amenyit hasznaltam a celnak megfeleloen... Jelenleg a pengevel pucolom a diot estenkent falatozni. A nyel mar reg nincs meg... Nallam nem sokaig birta... Nagy csalodast okozott...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Most egy Szimeiszter Tatár íjjal leptem meg magam, a blackfriday késvásárlás elmaradt, de jövőre ezt néztem ki:
https://www.coltelleriacollini.com/fox-delta-knife-spec-ops-col-moschin-big-fx-sok09cm01e-knife.html

Jó méretes ez is. Eléggé vonzódhatsz a nagyobb méretű bicskákhoz.

Fox ot nevegyel ha nem akarsz az ablakon penztkidobni... Szep bicskakat gyart az biztos. A penge is "kivallo" legalabbis amenyit hasznaltam a celnak megfeleloen... Jelenleg a pengevel pucolom a diot estenkent falatozni. A nyel mar reg nincs meg... Nallam nem sokaig birta... Nagy csalodast okozott...

A tiédnek miből volt a nyele? Mert a thomashewitt által mutatottnak G10-ből (acél "liner-rel"), az meg nem éppen egy sérülékeny anyag, hanem pont ellenkezőleg.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Jó méretes ez is. Eléggé vonzódhatsz a nagyobb méretű bicskákhoz.



A tiédnek miből volt a nyele? Mert a thomashewitt által mutatottnak G10-ből (acél "liner-rel"), az meg nem éppen egy sérülékeny anyag, hanem pont ellenkezőleg.
FOXot "kis gladius"nak nézem, Emerson opener, ja meg DLC a bevonat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 306
113
Valami femotvozetbol. A csavar adta meg magat 2x is elosszor a penge "csapszege" csavarja eset ki a zsebe!bol darabokba vettem ki bicskat majd kesobb ujra akkor a csavar el is veszett... Lett helyette masik... Majd a penge biztosito is megadta magat nem sokra ra na akkor dontottem ugy hogy a penge marad mert azt jo anyagnak neztem a tobbi meg irany a taska alja...

Mar meg nem mondom mi volt a pontos neve. Fekete volt a penge es a markolat is. A markolat majdnem olyan mint ami a linkbe szerepel a penge vonalvezetese is hasonlo horony nelkul es az el mindket oldat hagyomanyos elezesu szinten fokeles /ami bicskanal nem tul nagy elony/ de nem volt valodi ele a fokelnek. /lehetett vele vagni de egyaltalan nem volt eles./ a normal el viszont gyarilag jol elezett volt...

Szerencsere ugyanekkor vettem egy torok bicskat is nagyon szep kecses kis bicska /nem tartottam sokra inkabb szepnek./ de bebizonyitotta hogy egyszeru strapabiro konstrukcio nagyon jo pengevel es nyelezessel.... Egy 2. Vhs nemet wermacht szallonazo kesem van meg ami nagyon bejott szenacel onelezo pengeje fogott meg a legjobban.../soha nem eleztem konzervet is nyitottam vele jo parat itthon./ de betyar eles meg mindig/folyton.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
FOXot "kis gladius"nak nézem, Emerson opener, ja meg DLC a bevonat.


Háát, a 11 centis pengehossz egy bicskánál már tényleg szinte gladius.

Valami femotvozetbol. A csavar adta meg magat 2x is elosszor a penge "csapszege" csavarja eset ki a zsebe!bol darabokba vettem ki bicskat majd kesobb ujra akkor a csavar el is veszett... Lett helyette masik... Majd a penge biztosito is megadta magat nem sokra ra na akkor dontottem ugy hogy a penge marad mert azt jo anyagnak neztem a tobbi meg irany a taska alja...

Mar meg nem mondom mi volt a pontos neve. Fekete volt a penge es a markolat is. A markolat majdnem olyan mint ami a linkbe szerepel a penge vonalvezetese is hasonlo horony nelkul es az el mindket oldat hagyomanyos elezesu szinten fokeles /ami bicskanal nem tul nagy elony/ de nem volt valodi ele a fokelnek. /lehetett vele vagni de egyaltalan nem volt eles./ a normal el viszont gyarilag jol elezett volt...

Szerencsere ugyanekkor vettem egy torok bicskat is nagyon szep kecses kis bicska /nem tartottam sokra inkabb szepnek./ de bebizonyitotta hogy egyszeru strapabiro konstrukcio nagyon jo pengevel es nyelezessel.... Egy 2. Vhs nemet wermacht szallonazo kesem van meg ami nagyon bejott szenacel onelezo pengeje fogott meg a legjobban.../soha nem eleztem konzervet is nyitottam vele jo parat itthon./ de betyar eles meg mindig/folyton.

A csavart, ha állandóan kilazult, érdemes lett volna pillanatragasztóval megpróbálni rögzíteni, hátha.
A pengebiztosító alatt a zárat érted?
Amúgy "rendeltetésszerűen" használtad? Mármint nem ütötted a nyelét ütőfával, vagy ilyesmi? Mert ha nem, akkor nem tudom... Foxokkal ugyan személyesen még nem találkoztam, de nem hallottam, hogy különösebben gond lenne velük. Lehet, hogy kifogtál egy gyártási hibásat.