[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Nem ér annyit. Jó szaki, talált munkát gyorsan.
Igazából akkor jön el majd talán a jó világ, amikor ilyen "vezetői" hozzáállásra" egyre többen szépen felmutatják középső ujjukat és elhúznak máshova dolgozni és még oda vakkantják, hogy akkor old meg magad nagypofájúkám. Talán akkor megértené a munkaadók egy része, hogy munkavállaló és a rabszolga nem szinonim szavak, hogy a munkavállalói hűségnek is megvannak a határai...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 139
113
Nem ér annyit. Jó szaki, talált munkát gyorsan.
Ennek őszintén örülök, viszont ebben nem értünk egyet, hogy egy hasonló szituáció nem ér annyit. A francokat nem! Annak a művezetőnek onnantól nem csak lángolt volna a pofázmánya egy pár percig, de szénné is lett volna alázva. Kb. mindenki rajta röhögött volna a háta mögött. Nem állt volna meg az emberei előtt még az ebédlőben sem.

Ez nagyon is sokat ér.


Ahogy egy polgári per is megnyerhető.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Na egy ilyen esetben kell jól írányított csukott tenyeres pofont lebaszni, kettőt hármat/ vagy olyan polgári pert rájuk verni hogy beszarnak.

Tettlegességet fölösleges beiktatni.
Munkaügyi pert nekik. Tuti elvesztik.
Aztán ombundsman-nak beírni, az alapvető jogokra kifejezetten harapnak, majd jól megszellőzetni az egészet.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 517
113
Ahha. Itt az alföld közepén az alábbi módon megy a túlórába való beleegyezés: pénteken nagyjából dél dörül szólnak, hogy szombaton be "KELL" jönni túlórázni. Ha nemet mondasz megjegyzik és nagyjából a 3-4. nemleges válasz után közlik, hogy akkor hétfőn jelentkezzen a HR-en a papírjaiért. Voltam olyan helyen ahol kolléga a lánya ballagására akart menni szombaton, és megkérdezték tőle: Melyik a fontosabb, a munkája vagy a lánya ballagása. Ja és ez nem a 90-es években volt hanem két éve. Szóval ennyit a bele egyezésről. Egyes országrészeken még nincs munkaerőhiány.


Mosolyogva ki kell menni a kocsidhoz,hazamenni,és másnap találsz egy jobb munkát,le kell győzni a félelmeket.
A 13 év alatt 3x hagytam ott a céget(itt kint),3x hívtak vissza további anyagi előnyöket ígérve,én meg jó csaj lévén hagytam magam.
Igen,háromszor.:D
Otthon szintén zenész,az otthoni ~18 év munkaviszony alatt egyszer sem rúgtak ki sehonnan sem,olyan 6 komolyabb munkahelyem volt,ahol több évet töltöttem el,soha,egyetlen percig sem haboztam,ha túlmentek az ölégen,kiszálltam a gépből,és elköszöntem,másnap elsőre lett jobb munka.;)
Mondjuk arra mindig nagyon ügyeltem,hogy a munkámba ne lehessen belekötni,amit rám bíztak,azt 101%-on elvégeztem,nem hagytam helyet a "de",és a "ha" kimondására,szerintem csak így lehet/kell/érdemes alkalmazottként dolgozni.;)
A mai napi van pár hely,ahová holnaptól mehetnék vissza (otthon)dolgozni,talán kicsit többért is mint a többi azonos beosztású kolléga,csak már az én koromban jobban fekszik a magánzói lét,eleget dolgoztam már nálamnál is szerényebb képességű emberek jólétéért,luxusáért,most már ideje magamnak dolgozni kicsit.:)
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Csak azzal beszélhetnek így aki hagyja, alkalmazottként én boldogultam a legvadabb főnökökkel is akitől mindenki félt, mert tudtam hogy a munkám megfelelően el volt végezve, és azt világossá tettem hogy nem tűröm hogy megalázzanak.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Panzerfaust
Látod, pont arról írsz, amit hóbagoly egykori vezérigazgató (és még egyéb) elvtárs most javasolt. Csak nem vörösben, hanem narancsban. Ami, magunk között szólva árnyalatilag nagyon közel van a(z orosz) vöröshöz.;)
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Kérte a papírjait. Akkor nekünk azt mondta: "Nem azért él, hogy dolgozzon, hanem azért dogozik, hogy éljen."

Egy ilyen felvetésre nem is lehet mást válaszolni sztem. Hozzáteszem előtte nagy szóváltás volt emiatt a művezzel, aminek a végén a kolléga a könnyeivel küszködve jött ki az irodából. Látható volt, hogy nem volt könnyű döntés, ráadásul úgy, hogy több év volt már a háta mögött annál a cégnél. Korábban sem volt jellemző, hogy ne vállalta volna a túlórákat, de az akkor gondolom nagyon rosszul eshetett neki.
Helyes!
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 513
15 750
113
Igazából akkor jön el majd talán a jó világ, amikor ilyen "vezetői" hozzáállásra" egyre többen szépen felmutatják középső ujjukat és elhúznak máshova dolgozni és még oda vakkantják, hogy akkor old meg magad nagypofájúkám. Talán akkor megértené a munkaadók egy része, hogy munkavállaló és a rabszolga nem szinonim szavak, hogy a munkavállalói hűségnek is megvannak a határai...
Igen, és ezt kezdik felfogni a cégek. Szemem láttára tessékelték nyáron ki egy étteremből "bunkóékat" mert szemtelenkedtek a pincérnővel. Kis és mikrovállalatok is felismerték már, h jobb ha marad a jó szakember több fizuért, mint betanítani az újat.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 979
113
Kérte a papírjait. Akkor nekünk azt mondta: "Nem azért él, hogy dolgozzon, hanem azért dogozik, hogy éljen."

Egy ilyen felvetésre nem is lehet mást válaszolni sztem. Hozzáteszem előtte nagy szóváltás volt emiatt a művezzel, aminek a végén a kolléga a könnyeivel küszködve jött ki az irodából. Látható volt, hogy nem volt könnyű döntés, ráadásul úgy, hogy több év volt már a háta mögött annál a cégnél. Korábban sem volt jellemző, hogy ne vállalta volna a túlórákat, de az akkor gondolom nagyon rosszul eshetett neki.
Egyik korábbi munkahelyemen a saját esküvőjére nem akartak elengedni a kollégát holott hónapokkal előre jelezte. Természetesen ő is lelépett. :) Az akkori muvezetojere később repült onnét, most tudtommal közmunkás.
 
M

molnibalage

Guest
Egyik korábbi munkahelyemen a saját esküvőjére nem akartak elengedni a kollégát holott hónapokkal előre jelezte. Természetesen ő is lelépett. :) Az akkori muvezetojere később repült onnét, most tudtommal közmunkás.
Annak, aki a nem elengedést döntést hoztam kíváncsi lennék az elmeállapotára és alapvető habitusára. Ez a full kreténség és szarrágás vegytiszta kombinációja, minden határon túl van. Ez még viccnek is durva lenne.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 979
113
Pedig megtörtént eset volt, és nem is mostanában, még 2009-2010 tájékán. Amúgy nem volt egy nagy talentum az a muszakvezeto, csak mivel hentes volt a szakmája sok füstölt áruval belopta magát az osztrak termelés vezető szívébe.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 979
113
Másik cégnél az volt a sláger hogy év elején kevés meló volt. Viszont ki volt találva egy 250 órás idokeret. Év elején lementel mínusz 170-180 órára, kaptál rá egy alap órabért és otthon maradtál. Na meg a szabid x százaléka. Aztán májustól októberig meg dolgoztál heti 6-7 napot + hosszított műszak napi 10 óra. Vissza dolgoztál 180 óra mínuszt, megkaptad rá a potlekokat de az alap fizut nem. Így nullaba kerültél. Aztán csináltál 250 óra plusszot oktober közepe - végéig, arra megkaptad a potlekokat , alap fizut nem. Aztán december közepétől ismét otthon voltál, de a differenciat év végén kifizettek. Akkor augusztusban csak a huszadikán nem dolgoztam, de úgy hogy reggel jöttem haza és másnap reggel kezdtem ujra. Másfél évet voltam ott, nem lett volna bajom vele ha télen van a sok meló , nyáron a kevesebb. Így hát leleptem. Ez úgy 2011 körül volt.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 360
113
Az az. Hetente látok ilyeneket.

Na most gondolj bele; a második link nem egy kihaló, kiürülő falu az Isten háta mögött, hanem egy nagyvárostól pár kilométerre levő - amúgy szépen prosperáló települése; ipari park a másik végén, kellemes kertvárosi részek stb..
Csak hát ugye, ha megnézed, hogy az út másik oldalán milyen khm. mikrokörnyezet van, akkor mindent megértesz...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Na most gondolj bele; a második link nem egy kihaló, kiürülő falu az Isten háta mögött, hanem egy nagyvárostól pár kilométerre levő - amúgy szépen prosperáló települése; ipari park a másik végén, kellemes kertvárosi részek stb..
Csak hát ugye, ha megnézed, hogy az út másik oldalán milyen khm. mikrokörnyezet van, akkor mindent megértesz...

Ilyet olyan (Buda-környéki) településen is láttam, ami kiemelten drága ingatlanokkal van tele, frekventált lakóövezet közelében, (70-80 m átlagáron, de nem ritka a 100-150 se).
Az udvaron pedig kovásznai cigányok tevékenykedtek, és bár maga az épülelet inkább bontani való vályogház, de a tesók valahogy megvették és a saját módjukon be is költöztek.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
Szerintem nem,vagy minimális a különbség.
Adókedvezmények, állami hozzájárulás (olykor milliárd HUF), német viszonylatban gyenge szakszervezet, 30 nap helyett 20, béka segge alatti munkavédelem (ha meg van valami, akkor nevetségesek a bírságok), 37,5 óra helyett minimum 40, EUR/HUF ingadozás, alacsony bérek...
 
Status
Not open for further replies.