[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
" Peking fejlett megfigyelő-rendszereket szállított Etiópiának, Iránnak, Oroszországnak, Zambiának és Zimbabwének"

Ebből is látszik hogy keleten egymásra lesz utalva Kína és az oroszok is .
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Nem te vagy a célpont, hanem aki üzleti megbeszélésekre használja, azon levelez vagy csak beviszi értekezletre.
Pl vicc, indiában minden évben megveszik a legújabb belépő szintű kínai okostelefont az emberek. Gyakorlatilag egész indiát lehallgathatják, ami nekik jó mert ő a fő ellenség. Az egyik. :)
Amúgy meg nem annyira a mobil készülékek, hanem a hálózati központok ellen morcognak. Na ott viszont a teljes forgalmad eltéríthetik és olvashatják. Nyilván nem arra kíváncsiak, hogy melyik cikket olvastad el a zindekszen, hanem mondjuk az üzleti levelezésedre.
Mondjuk hülye az aki ilyenre nem használ VPN-t.
Gondolom a virtuális magánhálózatok lehallgatása/nyomonkövetése is megoldható ám valahogy. Igen nagyon meg lennék lepve, ha ne lenne rá módszer.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Csak jelzem Európa ismét szembehelyzekedik az USA-val ebben az ügyben is:

https://www.napi.hu/tech/huawei-botrany_a_franciak_es_a_nemetek_nem_aggodnak.674761.html

Német és francia illetékesek továbbra is szívesen látják a kínai Huawei mobil távközlési vállalatot országukban azt követően is, hogy több nyugati ország nemzetbiztonsági szempontokra hivatkozva megtiltotta a cég berendezéseinek állami beszerzését - írta az MTI.

Kína - EU az USA ellen a Huawei botránnyal összefüggésben?
Kína - EU az USA ellen Iránnal kapcsolatban?
Az EU mag saját haderőt akar, ezt az USA úgy értékeli hogy ellene, és megsértődik?

Én meg még mosolyogtam Hóbagoly eszmefuttatásain, lassan bejön neki amit írt, már csak egyedül azt nem látom, hogy hogyan jön össze a végén tényleg az EU-Kína vs USA-Rus szembenállás, de egy esetleges EU mag-Kína-Rus vs USA és legfőbb csatlósait(Japán, GBR, Ausztrália, Kanada, Baltiak, Lengyelek, Románok) mostanra simán hihetőnek tartok, jelenleg a saját helyzetünket nem tudom belőni érdemben ha így alakulna, SEHOVA.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette
T

Törölt tag 008

Guest
Gondolom a virtuális magánhálózatok lehallgatása/nyomonkövetése is megoldható ám valahogy. Igen nagyon meg lennék lepve, ha ne lenne rá módszer.
Titkosított a forgalom. Persze minden titkosítás törhető....idővel .:) Ha egy cégnek saját VPN tunelje van és nem csak szolgáltatást bérel third partytól akkor azzal nem sokat tudnak tenni. Úgy a legkönyebb elkapni a forgalmat, ha tiéd a kontrol a VPN szolgáltató fölött. Pl Linus azért bontott szerződést a TunelBear-el, mert azt megvette a McAfee ami az USA törvények alá tartozik így le kell adnia a kulcsot az NSA-nak. Innentől nem megbízható.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
.
Kína - EU az USA ellen a Huawei botránnyal összefüggésben?
Kína - EU az USA ellen Iránnal kapcsolatban?
Az EU mag saját haderőt akar, ezt az USA úgy értékeli hogy ellene, és megsértődik?

Én meg még mosolyogtam Hóbagoly eszmefuttatásain, lassan bejön neki amit írt, már csak egyedül azt nem látom, hogy hogyan jön össze a végén tényleg az EU-Kína vs USA-Rus szembenállás, de egy esetleges EU mag-Kína-Rus vs USA és legfőbb csatlósait(Japán, GBR, Ausztrália, Kanada, Baltiak, Lengyelek, Románok) mostanra simán hihetőnek tartok, jelenleg a saját helyzetünket nem tudom belőni érdemben ha így alakulna, SEHOVA.

Szerintem Kína-EU-Oroszország vs angolszászok-Japán csoportosulás van kialakulóban. Oroszország nem fog EU-Kína ellenes lenni, mert azzal gyorsan végük lenne (mielőtt valaki félreértené, gazdaságilag lenne végük, háborúzni nem fognak a nagyok közvetlenül egymással).
Magyarország meg logikus, hogy az EU-val van, persze vannak ideológiai nézeteltérések, de úgyis mindig a gazdaság dönt, az pedig az EU-hoz láncol bennünket.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
.


Szerintem Kína-EU-Oroszország vs angolszászok-Japán csoportosulás van kialakulóban. Oroszország nem fog EU-Kína ellenes lenni, mert azzal gyorsan végük lenne (mielőtt valaki félreértené, gazdaságilag lenne végük, háborúzni nem fognak a nagyok közvetlenül egymással).
Magyarország meg logikus, hogy az EU-val van, persze vannak ideológiai nézeteltérések, de úgyis mindig a gazdaság dönt, az pedig az EU-hoz láncol bennünket.
Japánra és Koreára senki ne vegyen mérget hogy USA szövetséges marad! A két Korea USA ellenére közeledik( kis Kim arany szobrot fog kapni és nem börtönt a végén). Jelenlegi Japán kormány is érzi a idő szavát és békét kötne az oroszokkal, hogy utána szövetkezzenek.

USA( és csatlósai) vs Kína-EU-Oroszok igen ez egyszer de lesz
Kína vs Oroszok-japánok és Koreaiak
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
.


Szerintem Kína-EU-Oroszország vs angolszászok-Japán csoportosulás van kialakulóban. Oroszország nem fog EU-Kína ellenes lenni, mert azzal gyorsan végük lenne (mielőtt valaki félreértené, gazdaságilag lenne végük, háborúzni nem fognak a nagyok közvetlenül egymással).
Magyarország meg logikus, hogy az EU-val van, persze vannak ideológiai nézeteltérések, de úgyis mindig a gazdaság dönt, az pedig az EU-hoz láncol bennünket.
Mindennel egyet értek, kivéve azzal hogy logikus hogy mi az EU-val vagyunk majd, ha felállnak az oldalak úgy, hogy EU mag-Kína-Rus vs Angolszászok+Japán+egyéb EU csatlósok.

Jelenleg mi nagyon jóban vagyunk a britekkel, lengyelekkel, V4 en belül Szlovákok is F-16 ra váltanak, déli szomszédunk F-16 ra vált, továbbá Horvátország lelkes USA LPG kerettag, Ukrajna és Románia is kiváló demokrácia az USA szerint etc...

Ha körbe nézek azt látom hogy az USA iránt elkötelezett országok közt vagyunk, s a legszorosabb politikai szövetségesünk lengyelek meg tűzön vízen kitartanak majd mellettük, s mi is azért sírdogálunk mert a britek Brexiteltek, de azért továbbra is a 4 nagy EU hatalom közül még mindig velük a legjobb a politikai kapcsolatunk, mert a franciákkal/németekkel konkrétan ellenséges, az olaszokkal csak a kormányváltásuk óta rendeződött, de a szigetországgal régóta jó a viszony.

Hát én nem tudom...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
.
Japánra és Koreára senki ne vegyen mérget hogy USA szövetséges marad! A két Korea USA ellenére közeledik( kis Kim arany szobrot fog kapni és nem börtönt a végén). Jelenlegi Japán kormány is érzi a idő szavát és békét kötne az oroszokkal, hogy utána szövetkezzenek.

USA( és csatlósai) vs Kína-EU-Oroszok igen ez egyszer de lesz
Kína vs Oroszok-japánok és Koreaiak

Korea szerintem is sanszosan oldalt fog váltani. Japánt viszont nem tudom elképzelni Kínai szövetségben. Inkább tartani fogja a távolságot mindkét féltől.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 181
61 086
113
Ha majd Afrika felosztása kerül terítékre, akkor lesz érdemi vita és komolyabb háború a mostani nagyok közt. Afrika az a kontinens, amit érdemes kirabolni, de senkit se érdekelnek akik ott élnek.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
.


Korea szerintem is sanszosan oldalt fog váltani. Japánt viszont nem tudom elképzelni Kínai szövetségben. Inkább tartani fogja a távolságot mindkét féltől.
Japán orosz szövetséges lesz! Mivel ez a legjobb neki. Oroszok nyersanyag bázis és atom erő, japán ipari hatalom. A japánok szó szerint olyanok mint a németek csak nem liberálisok !
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Japán orosz szövetséges lesz! Mivel ez a legjobb neki. Oroszok nyersanyag bázis és atom erő, japán ipari hatalom. A japánok szó szerint olyanok mint a németek csak nem liberálisok !
Japán azért sok tekinteteben legalább olyan beteg fejben mint a németek! Nem kevés emberrel beszéltem, aki volt kint, és hát minimum a legdiplomatikusabb vélemény az volt, hogy: hááát, őőőőőő, nagyon mások, olyan furák...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Mindennel egyet értek, kivéve azzal hogy logikus hogy mi az EU-val vagyunk majd, ha felállnak az oldalak úgy, hogy EU mag-Kína-Rus vs Angolszászok+Japán+egyéb EU csatlósok.

Jelenleg mi nagyon jóban vagyunk a britekkel, lengyelekkel, V4 en belül Szlovákok is F-16 ra váltanak, déli szomszédunk F-16 ra vált, továbbá Horvátország lelkes USA LPG kerettag, Ukrajna és Románia is kiváló demokrácia az USA szerint etc...

Ha körbe nézek azt látom hogy az USA iránt elkötelezett országok közt vagyunk, s a legszorosabb politikai szövetségesünk lengyelek meg tűzön vízen kitartanak majd mellettük, s mi is azért sírdogálunk mert a britek Brexiteltek, de azért továbbra is a 4 nagy EU hatalom közül még mindig velük a legjobb a politikai kapcsolatunk, mert a franciákkal/németekkel konkrétan ellenséges, az olaszokkal csak a kormányváltásuk óta rendeződött, de a szigetországgal régóta jó a viszony.

Hát én nem tudom...

A hadipar elenyésző része a gazdaságnak. Az, hogy ki mit vesz az USA-tól, nem sokat ér, ha az ország gazdasága meg teljesen az EU-tól függ. A lengyelek remélem nem esnek ismét abba a hibába, hogy egy tőlük jó messzi lévő országgal kötnek szövetséget, míg a két szomszédos nagyhatalommal rosszban lesznek.
A románok meg ezután is váltogatni fogják a köpönyeget. Ha most úgy tűnik, hogy az USA mellett vannak elköteleződve, akkor gyakorlatilag kijelenthető, hogy EU-pártiak. :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
A hadipar elenyésző része a gazdaságnak. Az, hogy ki mit vesz az USA-tól, nem sokat ér, ha az ország gazdasága meg teljesen az EU-tól függ. A lengyelek remélem nem esnek ismét abba a hibába, hogy egy tőlük jó messzi lévő országgal kötnek szövetséget, míg a két szomszédos nagyhatalommal rosszban lesznek.
A románok meg ezután is váltogatni fogják a köpönyeget. Ha most úgy tűnik, hogy az USA mellett vannak elköteleződve, akkor gyakorlatilag kijelenthető, hogy EU-pártiak. :)
A komoly részére válaszolva: Lengyelország már elkövette azt a hibát, amit rendre el szokott követni! Ezt én már eldöntöttnek látom, nem kérdőjelesnek, ŐK a kontinentális Európában azt a szerepet látják el, amit a Britek azon kívül. A legszorosabb szövetséges, és minden szimpátiám mellett, én úgy látom hogy nem nagyon törekszenek a szomszédos két nagyhatalommal feltétlenül a jó viszony kialakítására, mert abszolút biztonságban érzik magukat az USA/Britek miatt.
 
T

Törölt tag 008

Guest
.
Korea szerintem is sanszosan oldalt fog váltani. Japánt viszont nem tudom elképzelni Kínai szövetségben. Inkább tartani fogja a távolságot mindkét féltől.
Koreának eléggé elege van abból, hogy boxzsáknak használják. Ők pénz pártiak. Ha 1x egyesülnek valószínűleg ugyanúgy leszarnak majd mindenkit mint a japán megszállás előtti 250 évben. Én inkább azt látom, hogy semlegesek akarnak maradni.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 020
113
Koreának eléggé elege van abból, hogy boxzsáknak használják. Ők pénz pártiak. Ha 1x egyesülnek valószínűleg ugyanúgy leszarnak majd mindenkit mint a japán megszállás előtti 250 évben. Én inkább azt látom, hogy semlegesek akarnak maradni.
Ha megnézitek a koreai történelmet, akkor a japánok után a kínaiak táboroztak ott a legtöbbet. Szerintem utálják őket (is), főleg délen. Valószínűleg azt szeretnék, ha békén hagyná végre őket mindenki.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 020
113
A komoly részére válaszolva: Lengyelország már elkövette azt a hibát, amit rendre el szokott követni! Ezt én már eldöntöttnek látom, nem kérdőjelesnek, ŐK a kontinentális Európában azt a szerepet látják el, amit a Britek azon kívül. A legszorosabb szövetséges, és minden szimpátiám mellett, én úgy látom hogy nem nagyon törekszenek a szomszédos két nagyhatalommal feltétlenül a jó viszony kialakítására, mert abszolút biztonságban érzik magukat az USA/Britek miatt.
A lengyelek miatt nem kell aggódnod, tudják mit cselekszenek. Őket (mint a balti államokat) két nagyhatalom ütötte-verte évszázadokon át. A németektől most nem igazán kell tartaniuk, sőt, most szövetségesek - viszont a hadseregük agyaglábokon áll. Az orosz medve viszont erősödik rendesen, és ezért jogosan aggódnak. Ha körülnézel, milyen potens szövetségest látsz a közelben? Na, ők sem. Ezért fordulnak az amerikaiakhoz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
A lengyelek miatt nem kell aggódnod, tudják mit cselekszenek. Őket (mint a balti államokat) két nagyhatalom ütötte-verte évszázadokon át. A németektől most nem igazán kell tartaniuk, sőt, most szövetségesek - viszont a hadseregük agyaglábokon áll. Az orosz medve viszont erősödik rendesen, és ezért jogosan aggódnak. Ha körülnézel, milyen potens szövetségest látsz a közelben? Na, ők sem. Ezért fordulnak az amerikaiakhoz.
Én azt látom, hogy nem fognak letérni arról az eddig mindig kudarcra ítélt politikájukról, hogy egy távoli inkább vélt, mint valós jótevő felbátorítása után elhiszik magukról, hogy lehet esélyük akár az oroszokkal, akár ha úgy hozza majd az USA érdek, a németekkel szemben.

Nincs esélyük. Minél inkább az USA kottából játszanak majd, annál jobban szenvedni fognak. Szép dolog a büszkeség, de van egy szint amin felül én már hülyeségnek hívnám.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 020
113
Én azt látom, hogy nem fognak letérni arról az eddig mindig kudarcra ítélt politikájukról, hogy egy távoli inkább vélt, mint valós jótevő felbátorítása után elhiszik magukról, hogy lehet esélyük akár az oroszokkal, akár ha úgy hozza majd az USA érdek, a németekkel szemben.

Nincs esélyük. Minél inkább az USA kottából játszanak majd, annál jobban szenvedni fognak. Szép dolog a büszkeség, de van egy szint amin felül én már hülyeségnek hívnám.
Élenjáró technikát kapnak az amiktól, és velünk ellentétben végig gondot fordítottak a hadseregükre. És az oroszok sem fognak náluk próbálkozni, nem érdekük 40 millió lengyel leigázása, főleg úgy, hogy lehet a lengyelek véres fejjel küldik őket haza (volt már rá példa).
 
Status
Not open for further replies.