Szerintem meg kihúzhatnád a fejed a seggedből és elkezdhetnél gondolkozni vagy legalább hallgatni azokra, akik ezt megtették ahelyett, hogy osztanád a nem létező észt, mert "picit" irritáló. A világon senki nem védi az összes nagyvárosát SAM-mel, mert
- Isten pénze sem lenne rá elég. Pont ugyanaz a probléma, mint ABM rendszerekkel. Ha mondjuk 100 db támadóeszköz van, akkor annak megfelelő védelem kell mindenhova, ha le akarod gyűrni annak maradékát, ami átjut a vadászvédelmen. Tehát ha az ellen véletlenszerűen választ célt, de azt nagy erővel támadja, akkor mindenhova eszetlen mennyiségű légvédelem kell. Még, ha nem is a fenti módszer választja a támadó, hanem egyszerre többe támad, akkor is túl sok légvédelem kell, mert minden védendő célnál, ha azonos a léc, akkor azonos célcsatorna és rakéta sűrűség kell.
- Az oroszok ezt komolyan vették ehhez képest nézd meg, hogy a nagyvárosok közül mennyit nem védett SAM még akkor sem, amikor nem volt CM fenyegetés.
- A low level CM fenyegetés óta csak a körberakott városokat védik, az Sz-200 idején közepes és nagy magasságú cél ellen területvédelem volt, de ez elveszett. Ennek ellenére már ennek a védelemnek az ára a szovjet életszínvonalon meg is látszott.... A területvédelem visszaszerzése az A-50/100+ horizont alá tüzeléssel tér majd vissza, de olyan drága ez a képesség is, hogy simán túlterhelhető annak, aki ellen méretezték. Nézd meg, hogy mibe kerül egy aktív radaros nagy hatótávolságú rakéta. 10M USD-s tétel. Egy BGM-109 legkorszerűbb változata is 1-2M. Meg azon is gondolkozz el, hogy ehhez mennyi A-50/100 kell.
- A jenkiknél nézd meg, hogy csak a legeslegnagyobb városokat és ipari központokat védték, a közepeseket vagy néhány nagyobbat már nem. Pl. Atlanta, New Orleans és Las Vegas-t sem, de találsz még több nagyvárost. HTÖ 273. oldal. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_States_cities_by_population Az is megnézheted, hogy hány város nem esett bele még a Nike Herclues által védett zónába sem, ha van hozzá energiád. Bár láthatólag csak pofázásra van.
- Jelenleg Helsinki körül van NASAMs, Észak-Koreában van a főváros védve és a HTÖ 401. oldalán levő orosz városok és kikötők. És ennyi. Többről nem tudok. És nem azért, mert sulykolják, hanem észszerűen nem megoldható. Ha engem kérdezel az oroszok is túlságosan ragaszkodnak elavult koncepcióhoz, de ez is csak egy vélemény. Az viszont biztos, hogy ők sem növelték a védett célpontok mennyiségét. Hmhm...
- A nyugat európai nagyvárosokat - UK-t talán leszámítva a Bloodhound rendszert nem ismerem - nem védték direktben a városokat légvédelemmel a fentiek miatt.
- Ha mégis területvédelmet szeretnél itthon akkor akkor sem úgy kéne te isten barma, hogy körberakod a városokat, hanem alsó hangon Sz-300PMU1 HMZ-s rendszerrel, csak akkor low level cél ellen annak is lesz kieső része.
Elnézést, de lerepült a gépszíj. Ott a HTÖ. Értelmezni kéne és megérteni, nem folyamatosan ökörségeket mantrázni.
Mert ez a meg nem értett zseni még azt sem tudja felmérni, hogy területvédelmet mivel kéne csinálni.
Itt meg most össze tetszik mosni a honi légvédelmet a csapatlégvédelemmel, mai nettó hülyeség.