A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1945

Guest
https://magyaridok.hu/belfold/nehezdandart-alakit-ki-a-honvedseg-3819707/

Benkő Tibor honvédelmi miniszter beszámolt arról is, hogy a tárca megkötötte a szerződést a korszerű légvédelmi rakétairányító rendszer beszerzéséről, következő lépésben pedig az új légvédelmi rakétakomplexumokat és rakétákat szerezhet be az ország, amelyekről a döntést még idén, rövid időn belül meghozhatják.

;)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Mind a 10 kiérne Szomódra és mind a 10 tudna lőni is?

Ez egy féléves optimista és szerencsés napon, csillagállásnál info. Hogy lőni tudnak e arról nem volt szó.
Engem megdöbbentett. Azt meg álmomba se gondoltam volna, hogy ennél is rosszabb a szitu.

Amúgy olyat is hallottam, hogy összességében nincs 5000db képzett valós harcértékkel bíró katonánk. Ugye ez végképp vicc?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 451
77 199
113
Ez egy féléves optimista és szerencsés napon, csillagállásnál info. Hogy lőni tudnak e arról nem volt szó.
Engem megdöbbentett. Azt meg álmomba se gondoltam volna, hogy ennél is rosszabb a szitu.

Amúgy olyat is hallottam, hogy összességében nincs 5000db képzett valós harcértékkel bíró katonánk. Ugye ez végképp vicc?

Teljes feltöltés mellett(a mostani lövészzászlóaljak számát figyelembe véve) van kb 6000 harcoló zászlóaljban harcoló beosztásban lévő katona.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Leo2 miatt most nagyon a tank vonal megy. Nekünk most van optimistán 10db T72nk. Románoknak 200+TR85.
De nézhetjük IFVt is. Nekünk van 0db. Románoknak 180db MLI84. 100db modernizált Spike és Orlekonnal. Az nem játék.
Tüzérség? Nekünk talán 10db D-20. Románoknak 200db.
Rakétás tüzérség? Nekünk lényegében semmi. Románoknál 150+ LAROM, meg APR-40.

Eközben tudtommal AMDből lényegében nincs semmi zárolt készleten. Ha sikerülne is mozgosítani nem lenne mit adni a kezükbe. Ja de igen mit is írtál? Kaszát, kapát?

Nagyon szomorú de ez van.
Állítólag a 63-asokat kapják majd a tartalékosok, ha minden hivatásosnak és szerződésesnek jut majd a Brenből. AMD lényegében csak a BM-nél van, azok se túl jó állapotúak már, hiszen cserealkatrész jóformán nincs (főleg nem a KGP9-ből). Amúgy ez is érdekes, de nem tudom mennyire hiteles.
"Az is elhangzott, hogy a Magyar Honvédség rendszeresen értékesíti kiselejtezett eszközeit, amelyeket cégek vesznek meg, majd továbbértékesítenek. 2013-ban 28 ezer, 2014-ben pedig 1400 darab AK-63-ast adtak el."
https://fuhu.hu/hogyan-kerult-magyar-gepkarabely-az-iszlam-allamhoz/
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
M

molnibalage

Guest
Lézeres aktiv védelem?Nem sci-fi.És szerintem is elférne egy Tucano jellegű turbopop gép.Békeidőben légirendészeti célra is elkelne.De csakis olan,ami önállóan és hálozatban is képes PGM fegyvereket használni.Csakhogy háborúban is legyen haszna.
5dwm7881.jpg
Jelenleg cargo vip szállító alatt nincs dircm. Ennyi a történet. A "szerintem" nem tul eros erv
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Állítólag a 63-asokat kapják majd a tartalékosok, ha minden hivatásosnak és szerződésesnek jut majd a Brenből. AMD lényegében csak a BM-nél van, azok se túl jó állapotúak már, hiszen cserealkatrész jóformán nincs (főleg nem a KGP9-ből). Amúgy ez is érdekes, de nem tudom mennyire hiteles.
"Az is elhangzott, hogy a Magyar Honvédség rendszeresen értékesíti kiselejtezett eszközeit, amelyeket cégek vesznek meg, majd továbbértékesítenek. 2013-ban 28 ezer, 2014-ben pedig 1400 darab AK-63-ast adtak el."
https://fuhu.hu/hogyan-kerult-magyar-gepkarabely-az-iszlam-allamhoz/

Ez is igen szép. Na honnan vannak a készletek? https://www.direkt36.hu/ket-orosz-f...lLGK9rpY28ClLuUNpwE5OEqW5oRm9u46r89Q8OXjU_gCc

A két cikket elolvasva kb sejthető, hogy is megy ez az egész és hogy juthat ISIS, Mexikoi drogkartel "leselejtezett" kb mindenhez.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and tomsinner

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 451
77 199
113
Persze ha én is meg akarnám lovagolni ezt a fikázzuk a Honvédséget divatot akkor azt mondanám,hogy igazad van csak az hülyeség lenni hisz szigorúan véve olyan katona akinek az a feladata,hogy lőjön valóban nincs 5000 főnyi teljes feltöltés mellett no de így gondolkozni hülyeség! Olyan mintha azt mondanám,hogy a gyárban csak a lakatos meg a CNC kezelő dolgozik a mérnök meg a karbantartó stb pedig nem.
Egy lövész zászlóalj létszámának kb fele az akinek a lövöldözés a dolga de a világ legnagyobb hülyesége azt gondolni,hogy a másik fele az csak van mint hal a szatyorban.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Persze ha én is meg akarnám lovagolni ezt a fikázzuk a Honvédséget divatot akkor azt mondanám,hogy igazad van csak az hülyeség lenni hisz szigorúan véve olyan katona akinek az a feladata,hogy lőjön valóban nincs 5000 főnyi teljes feltöltés mellett no de így gondolkozni hülyeség! Olyan mintha azt mondanám,hogy a gyárban csak a lakatos meg a CNC kezelő dolgozik a mérnök meg a karbantartó stb pedig nem.
Egy lövész zászlóalj létszámának kb fele az akinek a lövöldözés a dolga de a világ legnagyobb hülyesége azt gondolni,hogy a másik fele az csak van mint hal a szatyorban.
Ezzel nincs is gond, amit írsz, csakhogy most említetted, hogy lehet nincs 5000 főnyi ténylegesen "harcoló" katona, ezzel szemben a hivatalos létszám mennyi most? 25.000 fő körül alakul? Korábban át lett beszélve ez a téma is, nekem nagyon nincs hozzáfűznivalóm, de érdekes így is.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Ezzel nincs is gond, amit írsz, csakhogy most említetted, hogy lehet nincs 5000 főnyi ténylegesen "harcoló" katona, ezzel szemben a hivatalos létszám mennyi most? 25.000 fő körül alakul? Korábban át lett beszélve ez a téma is, nekem nagyon nincs hozzáfűznivalóm, de érdekes így is.

30.000+
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 822
113
Közszolgálati egyetemen néztem Katonai Vezető szak, Harckocsizó szakirány - ott sajna az.
Ott lehet ott meg nem jartam. De ha annyira akarod jelentkezz teszem azt lovesznek es menj at hk ra ido kozben... :D de akar mar allomanyba vetel utan is at lehet jutni konnyeden./ egyebkent a hk hadnagyok kozul kerul szerintem a legkevesebb vasra./ ez a kozeljovobe valtozni fog./ marmint aranyaiba./de ez csak velemeny./