F-35 Lightning II (Lockheed Martin)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Az USAF megválaszthatja, hogy és milyen körülmények között kezd csatába - övék a kezdeményezés. Ez kb. minden tábornok álma. Így kell csinálni - megválasztod hol, mivel, mekkora erőfölénnyel. Csillagos ötös az akadémián!
Ez nem valami lovagi torna, hogy feláll a két csúcsgép és győzzön a jobb. Célok vannak, amiket kiadtak a vezetők, érd el. Így meg el is lehet.

Így van, megválaszthatja. Épp ezért nem is fognak F35-k repkedni Kína vagy Oo. légteréhez közel, harci bevetésen. Maradnak a leroggyant 3. világbeli országok játszótérnek, termékbemutatónak.
 
M

molnibalage

Guest
Nem kell. Tudom, hogy gacsat Szíriára értette.
Viszont Szíria most pont egy 3. Vilàgbeli, leroggyant, szétbombàzott, szétterrorizàlt orszàg, ami jelenleg a a zsidó F-16-ok ellen sem tudja megvédeni magàt.
Ez is csodálatos, magyarázom a bizonyítványom. Már Sz-300PMU2 van ott és Buk-M2 volt eddig is.
Valahogy mindig van kifogás arra, hogy miért nem működik az orosz technika.

Az F-35-ös is felfutóban van, sanszos, hogy jóideig nem fogják még csak a közelébe se engedni olyan zónákhoz, ahol kétséges az abszolút egyértelmű technikai fölény. Értsd, nem őskövület Phantomok, F-14A-k, vagy épp szíriai MiG-23MLD-k és Szu-22M4-esek ellen kell vitézkedni, hanem kínai exportra szánt partvédelmi Szu-35-ösökkel.
Így még az a polémia is időszerűtlen, hogy pontosan mi is a helyzet most az orosz ekvivalenciával.
Csak ez így megint kicsit érdekes objektívval dolgozó komment. Az orosz csúcstechnika mikor és hol nézett utoljára farkasszemet a nyugatival? Lehetősége sem volt rá. Szóval már az F-35 hibája az is, hogy a világ le van maradva. Szuper. Érdekes módon az orosz gépek légvédelem nélküli bombázgatását meg körbeámulja a fél világ, de18 20 éves USA szintű CAS-ra nem képesek.

Kérem magyarázzam meg ezt már valaki nekem, mert komolyan mondom, hogy tartunk az elmegyogyó felé a fene nagy méricskélésben.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Nem kell. Tudom, hogy gacsat Szíriára értette.
Viszont Szíria most pont egy 3. Vilàgbeli, leroggyant, szétbombàzott, szétterrorizàlt orszàg, ami jelenleg a a zsidó F-16-ok ellen sem tudja megvédeni magàt.

Hááááát, Szíria, mint Szíria tényleg le van pukkanva.De azért csak ott vannak az oroszok, akik meg kettős céllal vannak jelen.Megmenteni Szíriát egy orosz-barát országnak és a lehető legtöbb adatot begyűjteni a nyugati eszközökről, így az F-35-ről is.És itt egyáltalán nem azt értem, hogy le is lőhetnék akár az F-35-t, csak magáról az adatgyűjtésről beszélek, mivel előbbi eleve nincs is szándékukban.Nem hiszem én azt, hogy az USA örülne annak, ha Izrael az F-35-ösökkel Szíriában akciózna.Akármilyen fejlett is az F-35, nem kicsit lenne kockázatos ezt megcsinálni.Más lenne a helyzet akkor, ha Szíriában nem lennének ott az oroszok, de hát ugye a törökök sem véletlenül nem kapnak F-35-t.Az Sz-400 mellé az se volna túl hasznos az USA-nak és a többi F-35-öst üzemeltető (jellemzően oroszellenes) országnak.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Ez is csodálatos, magyarázom a bizonyítványom. Már Sz-300PMU2 van ott és Buk-M2 volt eddig is.
Valahogy mindig van kifogás arra, hogy miért nem működik az orosz technika.

Ok. Csakhogy amit eddig 100%-ban tudunk, az az, hogy a zsidók F-16-al hajtottak végre támadásokat szíriai célok ellen, és azokat sem lőtték le a már ott lévő Sz-300-ak. Vagy azért, mert képtelenek rá, vagy azért mert nem működnek, vagy ki tudja miért. A lényeg, hogy nem lőtték le őket. Akkor miért is kell oda az F-35? Hol is magyarázom én a bizonyítványom?

Kb. olyan, mintha Mike Tyson hátulról ütne le egy hajléktalant, holott szemtől szembe se lenne neki ellenfél...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
Ez is csodálatos, magyarázom a bizonyítványom. Már Sz-300PMU2 van ott és Buk-M2 volt eddig is.
Valahogy mindig van kifogás arra, hogy miért nem működik az orosz technika.


Csak ez így megint kicsit érdekes objektívval dolgozó komment. Az orosz csúcstechnika mikor és hol nézett utoljára farkasszemet a nyugatival? Lehetősége sem volt rá. Szóval már az F-35 hibája az is, hogy a világ le van maradva. Szuper. Érdekes módon az orosz gépek légvédelem nélküli bombázgatását meg körbeámulja a fél világ, de18 20 éves USA szintű CAS-ra nem képesek.

Kérem magyarázzam meg ezt már valaki nekem, mert komolyan mondom, hogy tartunk az elmegyogyó felé a fene nagy méricskélésben.

Én csak tényt közöltem, nem véleményt. Értő olvasásra van szükség, hogy egy neves költőt, molnibalage-t idézzem... :)

Az F-35-ös várható felbukkanási helye Irán, vagy épp Szíria (mind a kettő megtörtént).
Se nem a Kína vagy az orosz légtér közele.
Ez nem a gépet minősíti, hanem a politikát.
Ezt írtam, ezt kell érteni. Senki egy szóval se beszélt az F-35-ös hibáiról.
 
M

molnibalage

Guest
Én csak tényt közöltem, nem véleményt. Értő olvasásra van szükség, hogy egy neves költőt, molnibalage-t idézzem... :)

Az F-35-ös várható felbukkanási helye Irán, vagy épp Szíria (mind a kettő megtörtént).
Se nem a Kína vagy az orosz légtér közele.
Ez nem a gépet minősíti, hanem a politikát.
Ezt írtam, ezt kell érteni. Senki egy szóval se beszélt az F-35-ös hibáiról.
Okas.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Nem kell. Tudom, hogy gacsat Szíriára értette.
Viszont Szíria most pont egy 3. Vilàgbeli, leroggyant, szétbombàzott, szétterrorizàlt orszàg, ami jelenleg a a zsidó F-16-ok ellen sem tudja megvédeni magàt.
Azért most vannak ott mindenféle csúcskategóriásnak mondott orosz légvédelmi eszközök.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
Nekem az a bajom, hogy magamat csak odáig érzem okosnak, hogy az F-35-ös repüléséről készült videókat próbálom kielemezni. Úgy látom, hogy ez a gép viszont kettőt se tud úgy fordulni egy gyengébb minőségű videón a levegőben, hogy három oldallal később ne jussunk el a Harmadik Világháborúig, vagy az orosz rakétafegyverzetek és egyéb gépek RCS értékeinek boncolgatásáig.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 226
17 084
113
Ajtó ablak tárva nyitva. :)

5g0isj8cyra21.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 480
113
Szerintem egy elég jó F-35 összefoglaló

getasset.aspx



Current active fleet of 352 F-35s, assigned to 10 nations.
US armed services account for 75% (264) of the global F-35 fleet
USAF representing 49% (171)

Australia, Israel, Italy, Japan, the Netherlands, Norway, South Korea, Turkey and the UK have received 88 F-35s.
The leading international users are the UK (17), Norway (16) and Israel (14)

Lockheed uses a further 13 test airframes in support of the programme



getasset.aspx
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Lengyel Dániel Harley Davidson7 órája


Azóta se hozták nyilvánosságra, hogy mi történt az egyik F-35-ösükkel, ami véletlenül pont akkor ütközött madárral és sérült meg annyira, hogy még ma sincs megjavítva, amikor a szír légvédelem találatot jelentett.Ilyenek ezek a véletlenek :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 480
113