A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Nem 28 db van?
És a maradék 9?

1 lezuhant. Úgyhogy 27. De akkor is hiányos.
Bár én 2001ben voltam kecskeméten soros. Akkor már egy csomó állt féligmeddig szétbontva a reptér u alakú fedezékeiben.
Úgyhogy lehet a hiányzók szét lettek teljesen bontva?
Amúgy kicsit keveslem. Főleg ha a 20 hajtómű működőképes.
Meg milyen rakéták?
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 648
6 360
113
1 lezuhant. Úgyhogy 27. De akkor is hiányos.
Bár én 2001ben voltam kecskeméten soros. Akkor már egy csomó állt féligmeddig szétbontva a reptér u alakú fedezékeiben.
Úgyhogy lehet a hiányzók szét lettek teljesen bontva?
Amúgy kicsit keveslem. Főleg ha a 20 hajtómű működőképes.
Meg milyen rakéták?
lehet anno gyurcsány a bmp-khez hozzá csapott pár hajtóművet is :D , ami meg a 19-et illeti , igen hiányos de szerintem a maradék már annyira szétrohadt hogy még nekik sincs pofájuk eladni még ócskavasnak se
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
lehet anno gyurcsány a bmp-khez hozzá csapott pár hajtóművet is :D , ami meg a 19-et illeti , igen hiányos de szerintem a maradék már annyira szétrohadt hogy még nekik sincs pofájuk eladni még ócskavasnak se

Hát elképzelhető.
Volt akkor valami gyakorlat. Ha jól emlékszem 4 c130ból ugrottak amik.
Meg c17 ből gurultak ki járművekkel. Nem emlékszem mikkel.:(
Épp válltottuk az örséget. 30 méterre ért hozzám földet az egyik. Számomra rendesen becsapódás volt. Rohadt nagyot puffant. Pedig a zsákja alatta lógott.
Számomra nagy élmény volt vagy 200 ejtőernyős egyszerre a levegőben.:)
Bár kicsit égett a pofám az amd-vel a zöld gyakorlóban.:)
Na ők is csodálkozva szemlélték a roncs,szétszedett,félig leponyvázott migeket.o_O
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
1 lezuhant. Úgyhogy 27. De akkor is hiányos.
Bár én 2001ben voltam kecskeméten soros. Akkor már egy csomó állt féligmeddig szétbontva a reptér u alakú fedezékeiben.
Úgyhogy lehet a hiányzók szét lettek teljesen bontva?
Amúgy kicsit keveslem. Főleg ha a 20 hajtómű működőképes.
Meg milyen rakéták?
2 lezuhant (Rácz Zsolt és Szabó "Topi"), 1 hasraszállt, talán kapott a Reptár is és a Repülő Műszaki Főiskola is 1-1 gépet, 2-3 gépet meg "rommá repültek".
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 648
6 360
113
Hát elképzelhető.
Volt akkor valami gyakorlat. Ha jól emlékszem 4 c130ból ugrottak amik.
Meg c17 ből gurultak ki járművekkel. Nem emlékszem mikkel.:(
Épp válltottuk az örséget. 30 méterre ért hozzám földet az egyik. Számomra rendesen becsapódás volt. Rohadt nagyot puffant. Pedig a zsákja alatta lógott.
Számomra nagy élmény volt vagy 200 ejtőernyős egyszerre a levegőben.:)
Bár kicsit égett a pofám az amd-vel a zöld gyakorlóban.:)
Na ők is csodálkozva szemlélték a roncs,szétszedett,félig leponyvázott migeket.o_O
nekem is volt szerencsém pár amihoz hadgyakorlaton , de ott mi pislogtunk mikor megláttuk az M109-eseket :D na meg utána hogy hogy lőnek vele ...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
2 lezuhant (Rácz Zsolt és Szabó "Topi"), 1 hasraszállt, talán kapott a Reptár is és a Repülő Műszaki Főiskola is 1-1 gépet, 2-3 gépet meg "rommá repültek".

Igaz. Topit elfelejtettem.
A többi pedig biztos úgy van.
Lassan meg is lessz miért csak 19:D
De az árat így is keveslem. Bár tudni kellene a részleteket.

Jólemlékszem, hogy 800millió dollár államadosságért kaptuk őket?
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
Arról mi a vélemény, hogy a Nemzeti Vagyonkezelő eladásra kínál 19db MIG-29-et, 20 hajtóművet, 293db tartozékot, és rakétákat 2.873.368.000ft-ért.
Csak annyi hogy leültetném aki hagyta hogy így szétrohadjon az állomány.... egy fillért sem ér az egész, nyersvasnak talán még leadhatják a helyi MÉH telepen..... kutyának se kell..... ennyit erről...
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 920
11 568
113
NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
KATONAI MŰSZAKI DOKTORI ISKOLA
Hennel Sándor őrnagy
Állami és polgári felhasználású többfeladatú
könnyű repülőgép koncepciója
https://www.uni-nke.hu/document/uni-nke-hu/Hennel-Sandor_Doktori-ertekezes_2018.pdf
Ezt inkább Molninak és Alesmorénak kéne értékelnie
Gyorsan átfutottam, leginkább kis kedvencemre, az OV-10-re koncentrálva.
Ha képpel együtt fél oldalra telik erről, és annak nagyrésze is töltelékszöveg, az nálam elégtelen.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
Megütötte a fülem valami. Azt mondta az öreg, hogy a közepes dandár szerves része is a Leopard 2. Akkor szétszórják őket, vagy mégiscsak elképzelhető, hogy veszünk még?

Én úgy gondolom, 2023-ra a tatai dandár eléri a közepes dandár képességet. 2026-ra, pedig a nehézdandár képességet.
Vagyis, 2023-ra itt lesznek és hadrafoghatóak lesznek a Leopárdok és az önjáró tarackok. A lövészek viszont még BTR harcjárművekkel fognak rendelkezni. 2026-ra viszont már ők is megkapják az IFV harcjárműveket. Na csak egy kósza gondolat részemről.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Megütötte a fülem valami. Azt mondta az öreg, hogy a közepes dandár szerves része is a Leopard 2. Akkor szétszórják őket, vagy mégiscsak elképzelhető, hogy veszünk még?
Vagy Debrecenben kapnak egy A4 századból és még néhány ex tatai ATGM századból páncéltörő osztályt.
Vagy ezer más variáció!
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Gyorsan átfutottam, leginkább kis kedvencemre, az OV-10-re koncentrálva.
Ha képpel együtt fél oldalra telik erről, és annak nagyrésze is töltelékszöveg, az nálam elégtelen.
Hát ezt nem igy kéne megitélni.A hipotetikus gép szerepkörét értem.Én az agymenésemben hasonló szerepkörben,csak nagyobb méretben a Szu-80PT nyugati harcelektronikás változatát javallom.Csak a nyavalás oroszok valamiért nem gyártják sorozatban.A szerepkört értem,dehogy az hazai fejlesztés-gyártás kivitelezhető/rentábilis-e,azt nem tudom
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Én úgy gondolom, 2023-ra a tatai dandár eléri a közepes dandár képességet. 2026-ra, pedig a nehézdandár képességet.
Vagyis, 2023-ra itt lesznek és hadrafoghatóak lesznek a Leopárdok és az önjáró tarackok. A lövészek viszont még BTR harcjárművekkel fognak rendelkezni. 2026-ra viszont már ők is megkapják az IFV harcjárműveket. Na csak egy kósza gondolat részemről.
Ezze csak az a gond, hogy korábban azt mondták 2025-re érnek ide az utolsó leók. De mindenképp örvendetes, hogy a közepes dandárnak is szánnak leókat.:)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
Vagy Debrecenben kapnak egy A4 századból és még néhány ex tatai ATGM századból páncéltörő osztályt.
Vagy ezer más variáció!

A másik verzió egyértelműen az, hogy Debrecen is kap egy harckocsi zlj-t. A páncéltörőket oda rakják és a vontatott tüzérség is át kerül, + ott már a 2 lövész zlj. Megoldható, ha Tatáról átpasszolják a régi vasakat. Itt lehet majd, a tatai képzés után, a 12 db Leopárd 2 A4 is, +32 db T-72. Akkor lehet hogy Debrecen 2023-ra elérheti a közepes dandár szintet. Persze az aktív katonák lehet jókat mosolyognak most rajtunk, de nézzék el esetlenkedésünket, mert nem rendelkezünk konkrét infókkal e téren.
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow and krisss

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Megütötte a fülem valami. Azt mondta az öreg, hogy a közepes dandár szerves része is a Leopard 2. Akkor szétszórják őket, vagy mégiscsak elképzelhető, hogy veszünk még?

Azt mondta, hogy a nehéz és a közepes dandárnak is szerves része a harckocsi. Ez lehet T-72 is. 2023-ra nem is érnek ide a Leok. Ha tényleg egy nehéz és egy közepes dd-vel számolnak a jövőben és ezek szerves része a harckocsi, akkor 44+12 Leo nem lesz elég.