A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113
Próbálok óvatosan fogalmazni mert nem szeretném osztani itt az észt, elfogadom hogy vannak itt nálam emberek akik ehhez sokkal jobban értenek de 44 db Leo még támadás elhárításhoz is karcsúnak tűnik nekem. Bár én nem vagyok egy képzett katonai stratéga szóval ha azt mondjátok elég én elfogadom.
Ebben a mostani haderőfejlesztési tervben 2026-ig 44 darab új Leót veszünk, ráadásul a terv utolsó éveiben érkezik. Ha megint ők nyernek 2022-ben és meglesznek a feltételek hozzá ( anyagiak, politikai akarat), akkor akár hozzácsaphatnak akár 2027-es érkezéssel még egy német zászlóalnyi mennyiségő A7+-t. A gyártó szerintem simán le tudná hozni. Szerintem ez van a fejükben,
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow and rappali_

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Ez csak politikai lozung. Ehhez nem 44 tankot kene venni hanem 440-et mondjuk egy Ukrajna meretu orszag ellen :)
Izraeli modellhez hasonlot jelentene egy ilyen kepesseg. Hol vagyunk mi attol?

A beszerzés után 1 lépéssel közelebb. ha megismétlik ugyanilyen mértékben 6-7x akkor ott leszünk. Csak az a fránya élőerő hiány a legnagyobb gond. Terminátoraink meg ugye nincsenek helyettük.....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 279
76 851
113
Próbálok óvatosan fogalmazni mert nem szeretném osztani itt az észt, elfogadom hogy vannak itt nálam emberek akik ehhez sokkal jobban értenek de 44 db Leo még támadás elhárításhoz is karcsúnak tűnik nekem. Bár én nem vagyok egy képzett katonai stratéga szóval ha azt mondjátok elég én elfogadom.


Mármint ki ellen?
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
T

Törölt tag 467

Guest
Nem kell ezt túlgondolni. Orbán csak kimondta, ami nyilvánvaló.
A minden irányban meg kell tudni magunkat védeni az nem a semlegesesdit jelenti, hanem azt, hogy NATO tagok közötti háborúban a NATO hátradől és figyel. És amíg nem egy szomszédos államban kormányzati szintű politikusok utalnak ilyen szcenáriókra, talán nekünk sem kell szemlesütve szemérmeskedni a sarokban.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
763
2 266
93
Próbálok óvatosan fogalmazni mert nem szeretném osztani itt az észt, elfogadom hogy vannak itt nálam emberek akik ehhez sokkal jobban értenek de 44 db Leo még támadás elhárításhoz is karcsúnak tűnik nekem. Bár én nem vagyok egy képzett katonai stratéga szóval ha azt mondjátok elég én elfogadom.

Hasonlóan gondolom én is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 279
76 851
113
Opyan nem létezik,hogy egy 10milliós ország bárki ellen meg tudja védeni magát!
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 037
10 076
113
Igen nagyban függ a grippen ártól, ugyanis a lízing végére igencsak használtak lesznek, na meg hogy a svédekkel hogy állunk most az annyira nem fontos, akkori helyzet lesz igazán érdekes, de addigra a svédek fuldokolni fognak a saját maguk által okozott bajokban, és nekünk nem a kormányukkal kell egyezkedni, hanem a céggel. Ha addigra lesz repiparban jártas szakembereink, még akár a gyártóüzemet is megszerezhetjük. Csak a cégen fog múlni, nem az államon, hanem a saab-cégen múlik. Szóval egy céget kell meggyőzni, ami nem lehetetlen. Más harci repülőgyártók nagyon állami kézben vannak, és nem fogják elengedni a karmaik közül, csak a gripen-t van esély megszerezni, majd a svéd állam gyengélkedése miatt, mert ez nagyrészt magánkézben van.
Mármint hogy ideköltözik a Saab repülőgépgyár? A Svenska Aeroplan AB magyar lesz és átkereszteljük Magyar Repülőgép Zrt.-re és a Gripen-t meg Turul-ra? És lest 15e képzett dolgozója? Azt ugye érzed hogy Magyarországon nincsen olyan képzés ami ezt kielégíteni, meg a svédek rendelnek évi 10+ repülőt nekünk meg kellene 1 darab? Huh, marhaság, inkább igyál, ne gondolkozz..
Merjünk kicsik lenni, ha gyárthatunk kézifegyvert, buszt, rpg-t, teherautót, ruhát, sátrat meg egy két részegységet valakinek akkor kihoztuk a maximumot amit egy ekkora ország 20 ezer fegyveres katonájának kell.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Mármint hogy ideköltözik a Saab repülőgépgyár? A Svenska Aeroplan AB magyar lesz és átkereszteljük Magyar Repülőgép Zrt.-re és a Gripen-t meg Turul-ra? És lest 15e képzett dolgozója? Azt ugye érzed hogy Magyarországon nincsen olyan képzés ami ezt kielégíteni, meg a svédek rendelnek évi 10+ repülőt nekünk meg kellene 1 darab? Huh, marhaság, inkább igyál, ne gondolkozz..
Merjünk kicsik lenni, ha gyárthatunk kézifegyvert, buszt, rpg-t, teherautót, ruhát, sátrat meg egy két részegységet valakinek akkor kihoztuk a maximumot amit egy ekkora ország 20 ezer fegyveres katonájának kell.

Nem mindenki szeretne lerészegedni mint te. Tudod csak a részegesek meg alkoholisták isznak délelőtt. És merjél te kicsi lenni, azok viszik előre a világot akik nagyot álmodnak és utána megvalósítják. A merjünk kicsik lenni, csak ostoba droidok tömegét képes kitermelni ezt már bizonyította.
Igenis merjünk nagyok lenni és megcsinálni!
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Opyan nem létezik,hogy egy 10milliós ország bárki ellen meg tudja védeni magát!

Izrael 8,7 millióval egész jól csinálja nem gondolod? Pláne nekünk minden szomszédos országban ott egy rakás magyar. Lényegében okos szervezéssel komoly szabotázsokat vihetünk végbe egy konfliktus esetén, az ellenségek hátországában.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74
T

Törölt tag 008

Guest
A saabot előbb veszi meg kína mint ahogy a falconunk az égő Stockholmban földetér. Ha hivatalosan nem is tudja akkor az össszes szakembert kilóra megvásárolja. Mint a volvót.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Ez csak politikai lozung. Ehhez nem 44 tankot kene venni hanem 440-et mondjuk egy Ukrajna meretu orszag ellen :)
Izraeli modellhez hasonlot jelentene egy ilyen kepesseg. Hol vagyunk mi attol?
Nem mondhat mást! Mit kellett volna mondania könyörgöm??!
Ha ismét hátba támadna néhány most jelenleg szövetséges ország, akik a múltban is nagyon gyorsan köpönyeget váltottak a kedvező pillanatban, akkor az a célunk hogy megint letolt gatyával álljunk pusztán azért, mert vakon bízunk a NATO-ban?

Ezt kellett volna mondania?

Egy Ukrajna méretű ország ellen ami rendben van, egészséges gazdasággal és társadalmi szerkezettel rendelkezik, lehet hogy 440 Leo 2 kéne, de konkrétan Ukrajna ellen már lassan az is elég lehet, ha megtámadnak, hogy kihirdetjük minden ukrán katona a leadott fegyveréért kap egy tál meleg bablevest.
Aki nehéz technikát, MBT-t is hoz, az kap bele csülköt is...
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
A saabot előbb veszi meg kína mint ahogy a falconunk az égő Stockholmban földetér. Ha hivatalosan nem is tudja akkor az össszes szakembert kilóra megvásárolja. Mint a volvót.

Ezért kell most előkészíteni, hogy gyorsabbak legyünk, de akár a kínaiakkal felesben is megoldható ha máshogy nem megy. A lényeg, hogy legyen egy olyan gépforrásunk, ami mindig termelhet nekünk függetlenül más országokkal való viszonyunktól.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 370
113
.ezen ne legyen vita. Orban nem azt nyilatkozta hogy megvedjuk magunkat egy haboruba barkitol a Zrinyi keretebe beszerzett eszkozokkel. Hanem hogy barmely iranybol erkezo tamadast elharitunk. Nato nelkul. Az mire nata csapatok beerkeznek es tenylegesen harcerteket kepviselnenek egy esetleges konfliktusba 3-5 nap. Ez a beszerzettteknikaval biven meg van.

A masik de fontosabb.., a Zrinyinek nem az a szerepe hogy kozep europa legutokepesebb hadsereget letrehozzuk. A Zrinyi program lepes ez iranyba. Az alapok megteremtese / uj alapokra helyezes... A Zrinyi utan se all meg az elet... Te mindent ujja kell epiteni es ez a zrinyi lenyege... A kovetkezo programmal johetnek a meglevo teknika darabszamanak novelese es a tapasztalat szerzes altal mar tudott technikai hianyossagok potlasa /ha valami nem valt be esetleg csereje./

Lehetne fejest ugrani a melyvizbe de akkor ugy jarnank mint a romanok..., /lathatjatok viszonylag kis penzbol komoly fejlesztesek folynak /alpozasok./lopas nelkul!!!eggyenlore legalabbis./
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Nem kell ezt túlgondolni. Orbán csak kimondta, ami nyilvánvaló.
A minden irányban meg kell tudni magunkat védeni az nem a semlegesesdit jelenti, hanem azt, hogy NATO tagok közötti háborúban a NATO hátradől és figyel. És amíg nem egy szomszédos államban kormányzati szintű politikusok utalnak ilyen szcenáriókra, talán nekünk sem kell szemlesütve szemérmeskedni a sarokban.
Így van!
A tököm kivan már a sok károgással! Egyértelmű üzenet ez a románoknak, ukránoknak, szerbeknek, szlovákoknak, horvátoknak bárkinek!
NYILVÁN nem az oroszokat, vagy az USA-t fenyegette meg vele, gondolkozzatok már!

Az én szememben HA egy vezető magyar politikus NEM EZT mondja abban az esetben, amikor minimum kérdéses a NATO egységessége, olyan a szomszédjainkkal a történelmi és némelyikkel az aktuálpolitikai kapcsolatunk is mint amilyen, az minimum felelőtlen - lila ködös Fukuyamás hülye.

Rövidebben csak simán hazaárulót mondanék.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 279
76 851
113
Izrael 8,7 millióval egész jól csinálja nem gondolod? Pláne nekünk minden szomszédos országban ott egy rakás magyar. Lényegében okos szervezéssel komoly szabotázsokat vihetünk végbe egy konfliktus esetén, az ellenségek hátországában.

Nem nem gondolom,hogy Izrael bárkitől képes magát megvédeni.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya