A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Óhhh, még hitelből simán lehet!

Szurkolok nekik hogy az IMF lásson bennük nagy jövőt, menjenek csak azok a román fregattok, meg patriotból is szerintem minimum a legjobbal szabad csak beérjék, Leo2-ből is legalább 85 A6 ot nekik!

Majd ha nem lesz kaja náluk, átveszünk mindent 20%-on.

Cikkben írják hogy leminősítés várható szóval , nem lesz olcsó hitel :D :D De gazdáik (nyugat ) sincs rózsás helyzetben , Amerika vám háborúja nem olcsó mulatság. Az EU nyugati részének is meg van a problémája.
Szóval Good Luck
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Inkább egy repülőgép hordozót. Elég lesz, ha azzal a 400 TR-85/580-al vagy mivel átjönnek.
Azt nem akarom tőlük megvenni még bablevesért sem. Egy széthulló csődben lévő ország nem a szomszédaira veszélyes, hanem a saját társadalmára.

Viccet félretéve nem kívánok amúgy rosszat, éhezést még nekik sem! Komolyan.
Viszont annak azért őszintén megmondom örülök, hogy ahogy néz a román csoda úgy néz ki még az előtt megdöglött, hogy igazából megindult volna, és nem lesz rá pénzük hogy lefegyverkezzenek minket akkor sem, ha ŐK akarnának mondjuk.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Nem kell ezen csodálkozni. Napi.hu szerint az angol "turbine balde" jelentése turbina penge így tükörfordításban és véletlenül sem turbina lapát... regisztráltam hogy szóljak a kedves "újságírónak" de friss regisztrálóként nem engedett hozzászólni a cikkhez. Ez van... ma már luxus felhívni valaki picit hozzáértővel átnézetni az irományt. Megértem én hogy az internet világában egyből menni kell ki a híreknek, nagy a verseny, nem lehet lemaradni csak legalább ne csinálnának úgy mintha valami komoly oknyomozó újságírók lennének....
Na nem offolok tovább,
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Óhhh, még hitelből simán lehet!

Szurkolok nekik hogy az IMF lásson bennük nagy jövőt, menjenek csak azok a román fregattok, meg patriotból is szerintem minimum a legjobbal szabad csak beérjék, Leo2-ből is legalább 85 A6 ot nekik!

Majd ha nem lesz kaja náluk, átveszünk mindent 20%-on.
Ja ja, legyen így, fregattunk még úgyse volt soha!! :D
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 148
113
OV az amerikai szerződésről:
"...úgy oldottuk meg a katonailag fontos technikai kérdéseket, hogy a magyar szuverenitás érintetlen marad"...ill. "a megállapodás ratifikálásához nincsen szükség az alaptörvény módosítására".
Szóval nem kell izgulni, a kompromisszumok megköttettek. :)
OV: "Magyarországnak szuverénnek kell lennie és maradnia a saját területéről kiinduló bármilyen katonai akció esetén."
Szval lesz ilyen? :eek:
OV: "minden országnak szüksége van arra, hogy területének stratégiai pontjait megvédje, és a levegőből fenyegető katonai veszélyeket képes legyen elhárítani"
Szval fontos objektumok lesznek védve ezzel az új titokzatos rendszerrel - közepes hatótávval...
És a már ismert idézet, OV: "nem gondolom, hogy Magyarország biztonságát a NATO-ra lehetne alapozni, képesnek kell lennünk a támadások saját erőből való elhárítására is"
Szval vegyünk gyorsan még valamit :rolleyes:

http://www.origo.hu/itthon/20190214...mak-legyenek-erdekeltek-hazank-sikereben.html
(Figyelő)
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
"Az Egyesült Államokkal kötött másik, a közép-hatótávolságú légvédelmi rendszerről szóló megállapodást Orbán Viktor azzal indokolta, hogy minden országnak szüksége van arra, hogy területének stratégiai pontjait megvédje, és a levegőből fenyegető katonai veszélyeket képes legyen elhárítani.Magyarországnak ez a képessége elavult. Jelezte továbbá, hogy még nem tartunk ott, hogy konkrét fegyvervásárlásról beszéljünk, egyelőre arról volt szó, hogy Magyarországnak szüksége van egy ilyen közép-hatótávolságú légvédelmi rendszerre."

Ez alapján lehet ez nég bármi :)
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
https://www.maszol.ro/index.php/gaz...-novekedest-produkalt-magyarorszag-romanianal

Romániában a vártnál rosszabbak a 2018-as évre vonatkozó gazdasági mutatók. A kormány a tavalyi évre 5,5 százalékos GDP-növekedést várt, az Eurostat adatai szerint ez 2018 első negyedévében 4.4, második negyedévében 4.3, a harmadik negyedévben 3.9, a negyedik negyedévben pedig 4.0 százalékos volt. Az Országos Statisztikai Hivatal csütörtöki gyorsjelentése szerint Románia tavaly 4,1 százalékos bővülést produkált. Magyarországon az Eurostat adatai szerint jobban teljesített a gazdaság: tavaly a GDP-növekedés az első, második, harmadik és negyedik negyedévben 4.8, 4.8, 5.1 és 4.8 százalékos volt. - a Maszol.ro portálról

Tudom! Berakom a Románia topikba is..., de... :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 148
113
Pali jóvoltából már a csehek is tudják hogy F-35-on gondolkodik a vezetés :D

"Magyar hadsereg merre ballagsz" topic

http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=7908&start=120

A kedvencem, ezen nagyot kacagtam, jófej srác:
"Tak to je i na mě už moc ,to jsou ale ,,fukoty,,. Buďto našli ropu někde za Balatonem nebo zdražila paprika."

Kb.: "Ez már nekem sok. Vagy olajat találtak valahol a Balatonnál, vagy fel ment a paprika ára."
:D
 

alba

Active Member
2016. augusztus 15.
136
90
28
A kedvencem, ezen nagyot kacagtam, jófej srác:
"Tak to je i na mě už moc ,to jsou ale ,,fukoty,,. Buďto našli ropu někde za Balatonem nebo zdražila paprika."

Kb.: "Ez már nekem sok. Vagy olajat találtak valahol a Balatonnál, vagy fel ment a paprika ára."
:D



Ezen besírtam
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
A kedvencem, ezen nagyot kacagtam, jófej srác:
"Tak to je i na mě už moc ,to jsou ale ,,fukoty,,. Buďto našli ropu někde za Balatonem nebo zdražila paprika."

Kb.: "Ez már nekem sok. Vagy olajat találtak valahol a Balatonnál, vagy fel ment a paprika ára."
:D
Egyébként tényleg találtunk, csak nem a Balatonnál, hanem Szolnok környékén. A napokban olvastam.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and Anti

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
631
2 659
93
Nem kell ezt túlgondolni. Orbán csak kimondta, ami nyilvánvaló.
A minden irányban meg kell tudni magunkat védeni az nem a semlegesesdit jelenti, hanem azt, hogy NATO tagok közötti háborúban a NATO hátradől és figyel. És amíg nem egy szomszédos államban kormányzati szintű politikusok utalnak ilyen szcenáriókra, talán nekünk sem kell szemlesütve szemérmeskedni a sarokban.
Körkörös védelem "stratégiáját" újra elővesszük? :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 467

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
"Az Egyesült Államokkal kötött másik, a közép-hatótávolságú légvédelmi rendszerről szóló megállapodást Orbán Viktor azzal indokolta, hogy minden országnak szüksége van arra, hogy területének stratégiai pontjait megvédje, és a levegőből fenyegető katonai veszélyeket képes legyen elhárítani.Magyarországnak ez a képessége elavult. Jelezte továbbá, hogy még nem tartunk ott, hogy konkrét fegyvervásárlásról beszéljünk, egyelőre arról volt szó, hogy Magyarországnak szüksége van egy ilyen közép-hatótávolságú légvédelmi rendszerre."

Ez alapján lehet ez nég bármi :)

Akkor csak hirtelen beigérték hogy vesznek valamit? (az amerikaiaknak volt varatlan)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz