A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 017
12 883
113

Azért valami hozzádott értéket sugall a légvédelmi rendszer beszerzésénél is.

"Nem ragaszkodunk senkihez, aki a legjobb ajánlatot adja a magyar katonáknak azzal fogunk kapcsolatot létesíteni" :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 728
113
Nem, konkrét ajánlattal jö(he)ttek, amit a bizottság rövidesen megtárgyal.

Idejöttek az amerikaiak, azt mondták hogy pl. ha 200 millió USD-ért megveszitek az 50 rakétás NASAMS rendszert, akkor engedünk a DCA-ból? De akkor hol van ebben a nagy győzelem?

Furcsa, hogy egy külföldi írás sem említ konkrétumot a légvédelmi rendszerre vonatkozóan.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 249
113
Mar soszegeztem az elejen :) azt hogy mijen legvedelmi rendszert veszunk mar reg el van dontve /a bejelentes elott allunk./ az amiktol objektum/terulet vedelemre veszunk tovabbi valamit... De ezt is nyilatkozzak es nyilatkoztak csak sokan tobbet akarnak belelatni. /es igen a tervezett mar regota kivalasztott rendszernek is lessz koze amerikahoz./ ahogy valoszinuleg az amiktol beszerzett rendszernek is.!/ nem egy rendszer lessz beszerezve.
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
440
1 140
93
Mar soszegeztem az elejen :) azt hogy mijen legvedelmi rendszert veszunk mar reg el van dontve /a bejelentes elott allunk./ az amiktol objektum/terulet vedelemre veszunk tovabbi valamit... De ezt is nyilatkozzak es nyilatkoztak csak sokan tobbet akarnak belelatni. /es igen a tervezett mar regota kivalasztott rendszernek is lessz koze amerikahoz./ ahogy valoszinuleg az amiktol beszerzett rendszernek is.!/ nem egy rendszer lessz beszerezve.
MEADS+NASAMS?:)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 249
113
Annyit mondok hogy van ami mar biztos /ami bejelenrtes elott all./ es van ami bizonytalan /amit az amik most ajanlottak.../hogy ez csupan objektumvedelem lessz /pl stingerek automata alvanyon 8 db./vagy valami komolyabb ami balisztikus raketak elfogasara is alkalmas/ azon mullik hogy a mar fixalt rendszerhez /lehet e ballisztikus raketak elleni vedelmet kerni vagy sem./... :) jol meg mondtam hogy nem mondtam semmitsem :) /nem ismerem a legvedelmi rendszerek parametereit sajna. Igy en is csak tippelek hogy most mi is hogy is lessz /vegulis sok minden keresztbe lett huzva...vagy nem.../ de valami az biztos...
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
440
1 140
93
Annyit mondok hogy van ami mar biztos /ami bejelenrtes elott all./ es van ami bizonytalan /amit az amik most ajanlottak.../hogy ez csupan objektumvedelem lessz /pl stingerek automata alvanyon 8 db./vagy valami komolyabb ami balisztikus raketak elfogasara is alkalmas/ azon mullik hogy a mar fixalt rendszerhez /lehet e ballisztikus raketak elleni vedelmet kerni vagy sem./... :) jol meg mondtam hogy nem mondtam semmitsem :) /nem ismerem a legvedelmi rendszerek parametereit sajna. Igy en is csak tippelek hogy most mi is hogy is lessz /vegulis sok minden keresztbe lett huzva...vagy nem.../ de valami az biztos...
Komolyan mondom @Szittya aranyat érsz!:D A stinger,ha jól tudom rövid hatótávú, eddig az usánka rakétára közepest mondtak. Ezért a tippem MEADS a biztosra és NASAMS a mostani usánkára.:p
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 249
113
Komolyan mondom @Szittya aranyat érsz!:D A stinger,ha jól tudom rövid hatótávú, eddig az usánka rakétára közepest mondtak. Ezért a tippem MEADS a biztosra és NASAMS a mostani usánkára.:p
Mondtak igazabol mindent kis-kozepes-anti ballisztikus- teljes orszagot lefedo - objektum vedelmi :) /ami fix nem egy rendszerrol van szo./azt tudom hogy amit terveztek az is kotodik usa hoz + ez a latogatassal meg valami bekerul az melle /mert az nem eleg./hogy ez most milyen kategoria lessz szerintem meg csak most dontenek rolla.../ egy biztos nem az a kategoria lessz ami mar fix. /es az tudtommal a kis-kozepes./
 
  • Tetszik
Reactions: Centurio

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
MEADS + NASAMS = Lockheed Martin, MBDA, Kongsberg, Raytheon, Diehl kombó lenne :D

Segítsetek pls mert nekem nem áll össze a kép :D

Jön Német Sziszi és azt mondja:
"Nem ragaszkodunk senkihez, aki a legjobb ajánlatot adja a magyar katonáknak azzal fogunk kapcsolatot létesíteni"

Ha abból indulok ki a franciák a fél kezüket is odaadnák csak valaki vegye már meg a SAMP/T-et, ugye románoknak Mistral meg MICA gyártósort ígértek baromi kíváncsi lennék mit tudnak adni a németek meg az amik egy MEADS + NASAMS-hoz? Mert egy franciával összemerhető ajánlat kb egy AMRAAM vagy IRIS/T + stinger gyártósor lenne. Mert legyünk őszinték egy Mistral + Mica kombóval meg tudnánk teremteni a saját kis/közepes távolságú légvédelmi rendszerünket. Szóval nagyon kíváncsi leszek mi lesz ennek a vége. Persze lehet politikai engedménykét kaptunk, és részemről ez is ok csak akkor nem értem minek kell bemenni a TV-be és lenyomni a dumát hogy aki a legjobb ajánlatot adja a magyar katonáknak stb stb. Persze lehet rosszul látom, vagy hogy a franciák nekünk nem adnák a Mica meg Mistral gyártósort csak a testvér román "népnek" bár ezen meglepődnék... Nagyon elakarják ők adni azt az Astert és még egy NATO felhasználó nagyon jól jönne nekik...
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Segítsetek pls mert nekem nem áll össze a kép :D

Jön Német Sziszi és azt mondja:
"Nem ragaszkodunk senkihez, aki a legjobb ajánlatot adja a magyar katonáknak azzal fogunk kapcsolatot létesíteni"

Ha abból indulok ki a franciák a fél kezüket is odaadnák csak valaki vegye már meg a SAMP/T-et, ugye románoknak Mistral meg MICA gyártósort ígértek baromi kíváncsi lennék mit tudnak adni a németek meg az amik egy MEADS + NASAMS-hoz? Mert egy franciával összemerhető ajánlat kb egy AMRAAM vagy IRIS/T + stinger gyártósor lenne. Mert legyünk őszinték egy Mistral + Mica kombóval meg tudnánk teremteni a saját kis/közepes távolságú légvédelmi rendszerünket. Szóval nagyon kíváncsi leszek mi lesz ennek a vége. Persze lehet politikai engedménykét kaptunk, és részemről ez is ok csak akkor nem értem minek kell bemenni a TV-be és lenyomni a dumát hogy aki a legjobb ajánlatot adja a magyar katonáknak stb stb. Persze lehet rosszul látom, vagy hogy a franciák nekünk nem adnák a Mica meg Mistral gyártósort csak a testvér román "népnek" bár ezen meglepődnék... Nagyon elakarják ők adni azt az Astert és még egy NATO felhasználó nagyon jól jönne nekik...

"csak akkor nem értem minek kell bemenni a TV-be és lenyomni a dumát hogy aki a legjobb ajánlatot adja a magyar katonáknak stb stb."

A legjobb ár az legjobb ár! Hogy pénzben jó az ár, vagy ellentételeznek, és hogy az ellentételezés politikai engedmény, beruházás, stb. azt lehet soha sem tudjuk meg.
Az eddigi beszerzések alapján szerintem nincs okunk kételkedni, hogy elmennek a falig. "Amilyen keményfejűek vagyunk mostanában, talán azon túl is."

Jelenleg az is ár, hogy megépülhet PaksII, vagy hogy nem kell LNG-t venned, miközben az" orosz gázt ingyen kapjuk".
(Úgy tudom a korábbi gázszerződésünk olyan volt hogy fix áron vettünk, fix időre, fix mennyiségű gázt. Mivel nem hoztuk el, így is ki kellett volna a szerződés lejártakor fizetnünk és most az Orbán-Putyin megállapodás lényege az, hogy elhozhatjuk a fennmaradó gáz mennyiséget. Hogy ebben hogy állunk bevallom nem tudom pontosan, de jelenleg még ezt a gázt szerezzük be. Ezért használtam az ingyen jelzőt!).
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 299
113
Segítsetek pls mert nekem nem áll össze a kép :D

Jön Német Sziszi és azt mondja:
"Nem ragaszkodunk senkihez, aki a legjobb ajánlatot adja a magyar katonáknak azzal fogunk kapcsolatot létesíteni"

Ha abból indulok ki a franciák a fél kezüket is odaadnák csak valaki vegye már meg a SAMP/T-et, ugye románoknak Mistral meg MICA gyártósort ígértek baromi kíváncsi lennék mit tudnak adni a németek meg az amik egy MEADS + NASAMS-hoz? Mert egy franciával összemerhető ajánlat kb egy AMRAAM vagy IRIS/T + stinger gyártósor lenne. Mert legyünk őszinték egy Mistral + Mica kombóval meg tudnánk teremteni a saját kis/közepes távolságú légvédelmi rendszerünket. Szóval nagyon kíváncsi leszek mi lesz ennek a vége. Persze lehet politikai engedménykét kaptunk, és részemről ez is ok csak akkor nem értem minek kell bemenni a TV-be és lenyomni a dumát hogy aki a legjobb ajánlatot adja a magyar katonáknak stb stb. Persze lehet rosszul látom, vagy hogy a franciák nekünk nem adnák a Mica meg Mistral gyártósort csak a testvér román "népnek" bár ezen meglepődnék... Nagyon elakarják ők adni azt az Astert és még egy NATO felhasználó nagyon jól jönne nekik...
Sziszi epp alkudozik a nyilatkozataval. Veri lejjebb az arat. Most a franciknak kell jobb ajanlatot adni a jenkiknel.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Óhhh, még hitelből simán lehet!

Szurkolok nekik hogy az IMF lásson bennük nagy jövőt, menjenek csak azok a román fregattok, meg patriotból is szerintem minimum a legjobbal szabad csak beérjék, Leo2-ből is legalább 85 A6 ot nekik!

Majd ha nem lesz kaja náluk, átveszünk mindent 20%-on.
És minek neked fregatt?:p