A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 127
67 088
113
Segítsetek pls mert nekem nem áll össze a kép :D

Jön Német Sziszi és azt mondja:
"Nem ragaszkodunk senkihez, aki a legjobb ajánlatot adja a magyar katonáknak azzal fogunk kapcsolatot létesíteni"

Ha abból indulok ki a franciák a fél kezüket is odaadnák csak valaki vegye már meg a SAMP/T-et, ugye románoknak Mistral meg MICA gyártósort ígértek baromi kíváncsi lennék mit tudnak adni a németek meg az amik egy MEADS + NASAMS-hoz? Mert egy franciával összemerhető ajánlat kb egy AMRAAM vagy IRIS/T + stinger gyártósor lenne. Mert legyünk őszinték egy Mistral + Mica kombóval meg tudnánk teremteni a saját kis/közepes távolságú légvédelmi rendszerünket. Szóval nagyon kíváncsi leszek mi lesz ennek a vége. Persze lehet politikai engedménykét kaptunk, és részemről ez is ok csak akkor nem értem minek kell bemenni a TV-be és lenyomni a dumát hogy aki a legjobb ajánlatot adja a magyar katonáknak stb stb. Persze lehet rosszul látom, vagy hogy a franciák nekünk nem adnák a Mica meg Mistral gyártósort csak a testvér román "népnek" bár ezen meglepődnék... Nagyon elakarják ők adni azt az Astert és még egy NATO felhasználó nagyon jól jönne nekik...
Sziszi epp alkudozik a nyilatkozataval. Veri lejjebb az arat. Most a franciknak kell jobb ajanlatot adni a jenkiknel.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Óhhh, még hitelből simán lehet!

Szurkolok nekik hogy az IMF lásson bennük nagy jövőt, menjenek csak azok a román fregattok, meg patriotból is szerintem minimum a legjobbal szabad csak beérjék, Leo2-ből is legalább 85 A6 ot nekik!

Majd ha nem lesz kaja náluk, átveszünk mindent 20%-on.
És minek neked fregatt?:p
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Segítsetek pls mert nekem nem áll össze a kép :D

Jön Német Sziszi és azt mondja:
"Nem ragaszkodunk senkihez, aki a legjobb ajánlatot adja a magyar katonáknak azzal fogunk kapcsolatot létesíteni"

Ha abból indulok ki a franciák a fél kezüket is odaadnák csak valaki vegye már meg a SAMP/T-et, ugye románoknak Mistral meg MICA gyártósort ígértek baromi kíváncsi lennék mit tudnak adni a németek meg az amik egy MEADS + NASAMS-hoz? Mert egy franciával összemerhető ajánlat kb egy AMRAAM vagy IRIS/T + stinger gyártósor lenne. Mert legyünk őszinték egy Mistral + Mica kombóval meg tudnánk teremteni a saját kis/közepes távolságú légvédelmi rendszerünket. Szóval nagyon kíváncsi leszek mi lesz ennek a vége. Persze lehet politikai engedménykét kaptunk, és részemről ez is ok csak akkor nem értem minek kell bemenni a TV-be és lenyomni a dumát hogy aki a legjobb ajánlatot adja a magyar katonáknak stb stb. Persze lehet rosszul látom, vagy hogy a franciák nekünk nem adnák a Mica meg Mistral gyártósort csak a testvér román "népnek" bár ezen meglepődnék... Nagyon elakarják ők adni azt az Astert és még egy NATO felhasználó nagyon jól jönne nekik...

Régen egyesek black hawkot vizionáltak és az amcsik is ide repkedtek vele. Még is Airbus lett mindenből szinte.
Tudja a Németh is, hogy a nagyhatalmak most keresik a magyarok kegyeit és Trumpnak vagy a németeknek vagy a többinek kell segget nyalniuk a beszerzésekhez és nem forditva. Úgy hogy Trumpnak is Pompeon keresztül sokat kell térdelnie és a száját használnia :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 689
46 258
113
Segítsetek pls mert nekem nem áll össze a kép :D

Jön Német Sziszi és azt mondja:
"Nem ragaszkodunk senkihez, aki a legjobb ajánlatot adja a magyar katonáknak azzal fogunk kapcsolatot létesíteni"

Ha abból indulok ki a franciák a fél kezüket is odaadnák csak valaki vegye már meg a SAMP/T-et, ugye románoknak Mistral meg MICA gyártósort ígértek baromi kíváncsi lennék mit tudnak adni a németek meg az amik egy MEADS + NASAMS-hoz? Mert egy franciával összemerhető ajánlat kb egy AMRAAM vagy IRIS/T + stinger gyártósor lenne. Mert legyünk őszinték egy Mistral + Mica kombóval meg tudnánk teremteni a saját kis/közepes távolságú légvédelmi rendszerünket. Szóval nagyon kíváncsi leszek mi lesz ennek a vége. Persze lehet politikai engedménykét kaptunk, és részemről ez is ok csak akkor nem értem minek kell bemenni a TV-be és lenyomni a dumát hogy aki a legjobb ajánlatot adja a magyar katonáknak stb stb. Persze lehet rosszul látom, vagy hogy a franciák nekünk nem adnák a Mica meg Mistral gyártósort csak a testvér román "népnek" bár ezen meglepődnék... Nagyon elakarják ők adni azt az Astert és még egy NATO felhasználó nagyon jól jönne nekik...
Bármelyik lesz, mindegyik hipertér ugrás lesz a mostani állapothoz képest.
Én már betoltam a tippem, csak tartani tudom: Szerintem MEADS.
Ott egyszerre jelenik meg a DIEHL, akiről már fix tényként kiderült hogy jön hozzánk, hacsak nem a Sidewinder lesz leváltva IRIS-T vel a Gripenhez, akkor adja magát hogy IRIS-T SL az játszik, ez a MEADS egyik része, és a németek is erre akarják alapozni a jövendőbeli légvédelmük egy fontos szeletét. Ez a rendszer kiegészülne még ha jól alakultak a dolgok Mr. Pompeoval akár a PAC-3 al. Ez már olyan összeg, amiért pl. az USA is hajlandó lenne elég sok nekünk kellemetlen dolog felett átnézni, a PAC-3 ára nem tréfadolog, a NASAMS ehhez képest aprópénz!

Ez együtt egy nagyon komoly rendszer lenne, lenne kis és közepes hatótávú rakéta is benne úgy, hogy megoldott a térségben várhatóan megjelenő kritikus infrastruktúrára veszélyes ballisztikus rakéta pl. ATACMS elleni védelem. Ilyenről is volt szó hogy igény van rá, és "rendszer" lesz.

A MEADS a NASAMS-al együtt szerintem értelmetlen, kb. az IRIS-T ugyan azt hozza amit a NASAMS magában.
Az USA biztos hogy abban érdekelt inkább, hogy MEADS legyen a drágább PAC-3 al, ahogy a németeknek is az az érdekük hogy MEADS legyen, mert akkor el tudják tolni ide is azt a rendszert ami náluk is váltótípus, s része egy német rakéta is.

A NASAMS -ban igazából csak a norvégok lennének érdekeltek.
A SAMP/T ben a franciák.

Én azt mondom, nekünk most a nálunk járt delegációkat, megköttetett üzleteket tekintve esélyes hogy MEADS-lesz.

Kíváncsian várom bejön-e a tipp.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 689
46 258
113
Régen egyesek black hawkot vizionáltak és az amcsik is ide repkedtek vele. Még is Airbus lett mindenből szinte.
Tudja a Németh is, hogy a nagyhatalmak most keresik a magyarok kegyeit és Trumpnak vagy a németeknek vagy a többinek kell segget nyalniuk a beszerzésekhez és nem forditva. Úgy hogy Trumpnak is Pompeon keresztül sokat kell térdelnie és a száját használnia :D
Szerintem fordítva ülsz azért egy kicsit a lovon :D!

Orbánéknak csak megszellőztetik hogy esetleg vissza küldenék Goodfriendet, és máris megveszünk bármit amit ŐK szeretnének, anélkül hogy átolvasnánk az apró betűs részeket!

Legyen azért tiszta, én folyamatosan magyarázom hogy amennyire lehet őrizzük meg a szuverenitásunkat, meg NE menjünk le kutyába még az amerikaiak előtt sem(s ezt bárki elhiheti nekem, komolyan is gondolom!), de azért tegyük már azt is világossá, hogy mi az oroszlán farkán a bojt vagyunk maximum!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 947
22 751
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 689
46 258
113
Elég fárasztó lehet naponta diplomatikusan irásban elküldeni az anyjába minden idiótát, aki ilyen kérdésekkel "terheli" az embert,...,bár végül is ezért IS van fizetve.
Igy van, ezért IS. De attól még az érdemi munkától elvonja az energiát, időt, figyelmet. Egy idő után nyilván elég fárasztó lehet pl. mikor egy Benkő szinten képzett embernek odabassza foghegyről egy Mártika, hogy pl. miért Leo2A7 ??! Ez a mostani Vadai féle kérdés is kb. hasonló színvonal.
Nem építő jellegű kritika, csak hőzöngés, az meg nem visz előre.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 947
22 751
113
Igy van, ezért IS. De attól még az érdemi munkától elvonja az energiát, időt, figyelmet. Egy idő után nyilván elég fárasztó lehet pl. mikor egy Benkő szinten képzett embernek odabassza foghegyről egy Mártika, hogy pl. miért Leo2A7??!
Na, próbálj rá válaszolni most Benkő helyett,... diplomatikusan! :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 689
46 258
113
Na, próbálj rá válaszolni most Benkő helyett,... diplomatikusan! :D
Már megtettem korábban, sőt el is mondtam akkor hogy szerintem hibázott hogy bár finoman, de kiosztotta a helyett hogy szakmailag alapozott 4-5 mondatos technikai paraméterekkel lehetőleg teleaggatott terminus technikusoktól nyüzsgő választ adott volna neki.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 654
16 681
113
A
Már megtettem korábban, sőt el is mondtam akkor hogy szerintem hibázott hogy bár finoman, de kiosztotta a helyett hogy szakmailag alapozott 4-5 mondatos technikai paraméterekkel lehetőleg teleaggatott terminus technikusoktól nyüzsgő választ adott volna neki.
Ahhoz inkompetens a kérdés...nem ér annyi energiát.