A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
Igen, volt róla info. Pl. Zord blogján, már a bejelentéskor. Valahogy ezen mindenki továbbsiklott:
https://legiero.blog.hu/2018/12/19/ket_fegyvernem_helyreallitasa_leo_2_es_pzh
Én emlékszem erre a cikkre, szerintem a zárójeles rész, ez: "(három Leguan hídvető és három Wisent műszaki mentő)" utólag lett beleírva nemrégiben, mivel itt a fórumon pont ezután a cikk után indult a találgatás, hogy melyek is lesznek ezek a bizonyos műszaki járművek.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Én emlékszem erre a cikkre, szerintem a zárójeles rész, ez: "(három Leguan hídvető és három Wisent műszaki mentő)" utólag lett beleírva nemrégiben, mivel itt a fórumon pont ezután a cikk után indult a találgatás, hogy melyek is lesznek ezek a bizonyos műszaki járművek.
Valóban, először csak találgatás volt, hogy mi is lesz az összetétel.
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Én emlékszem erre a cikkre, szerintem a zárójeles rész, ez: "(három Leguan hídvető és három Wisent műszaki mentő)" utólag lett beleírva nemrégiben, mivel itt a fórumon pont ezután a cikk után indult a találgatás, hogy melyek is lesznek ezek a bizonyos műszaki járművek.
Az lehet. Szokott Zordnál ilyen történni. Viszont most pörgettem vissza a Hangoutsomat december 19-re, és aznap írtam egy ismerősömnek az összesen 6db műszaki mentőről és hídvetőről a többi beszerzés mellett. Tehát valahonnan már aznap tudtam...
 

Dactilus

Active Member
2018. november 10.
89
175
33

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 837
113
Gondolom az Anyagellátóban porosodnak, felesleges az újakat koszolni, elhasználni, mikor több tonna régi gönc áll az egységeknél. Kézifegyverek esetében, ha jól tudom, még csak a rendészeknél rendszeresítették teljesen.[/QUOTE

Dehogy!Nincs elég új ruha...
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Akkor csináltassanak. Ez mindennek az alapja. A minimum. Bezzeg az ünnepségeken ott virítanak benne mindig a katonák. Lehet az új valamiféle ünneplő ruha lesz.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Akkor csináltassanak. Ez mindennek az alapja. A minimum. Bezzeg az ünnepségeken ott virítanak benne mindig a katonák. Lehet az új valamiféle ünneplő ruha lesz.
Dudi leírta többször is, meg Kriss is, hogy először a misszióba menőket szerelték fel 15M gyakorlókkal, meg a KR-eseket, (és írtam ide is, hogy az avatásra váró altisztek is ebben feszítettek már tavaly előtt, legalábbis akiket én láttam) a többieknek meg folyamatban van a kiosztása. De sokaknak csak egy szett jár, ezért használják játszósnak még mindig a bocit.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Dudi leírta többször is, meg Kriss is, hogy először a misszióba menőket szerelték fel 15M gyakorlókkal, meg a KR-eseket, (és írtam ide is, hogy az avatásra váró altisztek is ebben feszítettek már tavaly előtt, legalábbis akiket én láttam) a többieknek meg folyamatban van a kiosztása. De sokaknak csak egy szett jár, ezért használják játszósnak még mindig a bocit.
nem a ruha teszi az embert:)))
pénz, fegyver, paripa....
ha gond van, csak az számít van-e mivel lőni..a többi mellékes szerintem
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
nem a ruha teszi az embert:)))
pénz, fegyver, paripa....
ha gond van, csak az számít van-e mivel lőni..a többi mellékes szerintem
Azért a srácok meg a csajok ne úgy nézzenek már ki mint egy szabadcsapat. Többen tisztában vannak azzal, hogy falra mászok az amerika-majmolástól, de még az is jobb, mint ami eddig volt, meg van még ma is sok helyütt. És a kinézet csak egy dolog, nem volt semmijük, ami a XXI század katonájánál alap, de legalább itt is elindult valami. Nagyon nem jeleskednek az új egyenruhák gyártásában, de legalább próbálják, és végre rendszerben gondolkodnak; vannak kis számban, és elvileg lesznek új magyar málhamellények, sőt: nem létezett eddig magyar málhazsák sem. Mindenki azt vitte, amije volt, vagy amit alakulatszinten beszereztek, de rendszeresítve igazából nem volt hátizsák, de már ez is tervben van. Lehet fanyalogni, én is ezt tettem de mégis ez pont ennyivel több mint a semmi, és annyira azért nem lesz rossz. Ilyen lesz, csak barnában:
https://combatgear.blog.hu/2019/02/14/hatizsak_80_literes
A cikk folytatása:
https://combatgear.blog.hu/2019/02/19/hatizsak_80_literes_oldalzsebek_es_a_rohamzsak
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Azért a srácok meg a csajok ne úgy nézzenek már ki mint egy szabadcsapat. Többen tisztában vannak azzal, hogy falra mászok az amerika-majmolástól, de még az is jobb, mint ami eddig volt, meg van még ma is sok helyütt. És a kinézet csak egy dolog, nem volt semmijük, ami a XXI század katonájánál alap, de legalább itt is elindult valami. Nagyon nem jeleskednek az új egyenruhák gyártásában, de legalább próbálják, és végre rendszerben gondolkodnak; vannak kis számban, és elvileg lesznek új magyar málhamellények, sőt: nem létezett eddig magyar málhazsák sem. Mindenki azt vitte, amije volt, vagy amit alakulatszinten beszereztek, de rendszeresítve igazából nem volt hátizsák, de már ez is tervben van. Lehet fanyalogni, én is ezt tettem de mégis ez pont ennyivel több mint a semmi, és annyira azért nem lesz rossz. Ilyen lesz, csak barnában:
https://combatgear.blog.hu/2019/02/14/hatizsak_80_literes
A cikk folytatása:
https://combatgear.blog.hu/2019/02/19/hatizsak_80_literes_oldalzsebek_es_a_rohamzsak

És azok a "rocker hátizsákok"?
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Azért a srácok meg a csajok ne úgy nézzenek már ki mint egy szabadcsapat. Többen tisztában vannak azzal, hogy falra mászok az amerika-majmolástól, de még az is jobb, mint ami eddig volt, meg van még ma is sok helyütt. És a kinézet csak egy dolog, nem volt semmijük, ami a XXI század katonájánál alap, de legalább itt is elindult valami. Nagyon nem jeleskednek az új egyenruhák gyártásában, de legalább próbálják, és végre rendszerben gondolkodnak; vannak kis számban, és elvileg lesznek új magyar málhamellények, sőt: nem létezett eddig magyar málhazsák sem. Mindenki azt vitte, amije volt, vagy amit alakulatszinten beszereztek, de rendszeresítve igazából nem volt hátizsák, de már ez is tervben van. Lehet fanyalogni, én is ezt tettem de mégis ez pont ennyivel több mint a semmi, és annyira azért nem lesz rossz. Ilyen lesz, csak barnában:
https://combatgear.blog.hu/2019/02/14/hatizsak_80_literes
A cikk folytatása:
https://combatgear.blog.hu/2019/02/19/hatizsak_80_literes_oldalzsebek_es_a_rohamzsak
Bizalomgerjesztő ez a zsák, talán jól sikerül. Remélem. Az áráról tudni valamit?
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Dudi leírta többször is, meg Kriss is, hogy először a misszióba menőket szerelték fel 15M gyakorlókkal, meg a KR-eseket, (és írtam ide is, hogy az avatásra váró altisztek is ebben feszítettek már tavaly előtt, legalábbis akiket én láttam) a többieknek meg folyamatban van a kiosztása. De sokaknak csak egy szett jár, ezért használják játszósnak még mindig a bocit.
Az új egyenruha nem újdonság. Mar egy jo ideje bejelentették. Gondolom nem is olyan bonyolult legyartani vagy legyartatni. Akkor mit szarakodnak meg ezzel? Mar rég ebben kellene nyomulni.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Na meg attól is ki vagyok akadva amikor látok 3 katonát es a fejükön min. 2 különböző sisak van. Ez is miért van? Nincs sisak?