Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Lehet, hogy inkább PRT-re gondolt? Ott Afganisztánban oda is, meg vissza is röpködnek a lövedékek.
De tényleg, ha fegyverbuzi vagy, és erre mered a szerszám/nedvesedik a bugyi, akkor lehet menni fegyvermesternek az MH-be. El tudod képzelni mekkora királyság a BTR-ből kiszerelni a KPVT géppuskát, meg elemeire szedni. Megtisztítani. Karbantartani. Meg a töködre ejteni, amikor a "malacot" próbálod a helyére tenni?
De miért? Fegyvermesternek? Mi van ember?Komolyan csak autószerelő vezethet autót? Mi a retek köze van
egy 17. WMR kaliberű kispukának a KPVT-hez?
Ja meg lazulj el egy kicsit. Nem kell a fotelninja duma. Bár nem zavar,ha a péniszemről,ill. az alsómról fantáziálsz,végülis 2019 van. :confused:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 107
45 399
113
Túl kéne lépni ezen a fetisizált tárgy dolgon, ez hoz elő sok esetben balesetet akár légpuskáknál, ez a cool dolog. Azt kell megtanulni, hogy ez egy műszaki eszköz, ami veszélyes lehet. Ezt a cool os dolgot pont a nagy tiltás okozza.
A körfűrész is műszaki eszköz, és kurva veszélyes is, nem is visszük 1 szobára a gyerekszobától. Vagy te tervezed?
Az a különbség a fegyverbuzi és a fétisizta között, hogy a fétisizta bevallja magának, hogy mi okoz neki izgalmat, a fegyverbuzi viszont a fétise tárgyát titkolja... :rolleyes:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 107
45 399
113
Ilyenkor minden alkalommal tisztában vagy vele, hogy éppen mi történik a fegyvered elzárására használt kulccsal?
Igen
Amikor öntudatlanra iszod magad hogyan tudsz felelősséget vállalni a fegyveredre? Vagy bármire? De most maradjunk a fegyvernél.
Az eddigi személyeskedésnek tűnő szövegeim egyértelműen nem személyeknek szólnak. (Fingom sincs, hogy ki van a drót másik végén)
De az itt hozzászóló fegyvertartók mindegyike felelősséget merne vállalni az összes másik magyar fegyvertartóért?
Na ugye!
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 107
45 399
113
De miért? Fegyvermesternek? Mi van ember?Komolyan csak autószerelő vezethet autót? Mi a retek köze van
egy 17. WMR kaliberű kispukának a KPVT-hez?
Ja meg lazulj el egy kicsit. Nem kell a fotelninja duma. Bár nem zavar,ha a péniszemről,ill. az alsómról fantáziálsz,végülis 2019 van. :confused:
Nem nem de egy fegyvermániásnak az a NIRVÁNA.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Lehet, hogy inkább PRT-re gondolt? Ott Afganisztánban oda is, meg vissza is röpködnek a lövedékek.
De tényleg, ha fegyverbuzi vagy, és erre mered a szerszám/nedvesedik a bugyi, akkor lehet menni fegyvermesternek az MH-be. El tudod képzelni mekkora királyság a BTR-ből kiszerelni a KPVT géppuskát, meg elemeire szedni. Megtisztítani. Karbantartani. Meg a töködre ejteni, amikor a "malacot" próbálod a helyére tenni?
A PRT akkor miért jobb? Miért nem tudtok elszakadni erről az élőlényre lövésről. Én bár nem vagyok vadászat ellenes,sőt,valahogy soha nem érdekelt.Nem szeretnék vadra lőni,de te feltételezed,hogy embere igen. Nem értelek. Plusz úgy kezdtem,hogy a brit szabályozás bőven megfelelne nekem. Lőtéren plankolgatni párszor egy hónapban. Ja és saját fegyverel,mert felnőt állampolgár vagyok.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Akkor fejben helyettesítsd be még egyszer azt a fiktív párbeszédet kérlek....Ha így sem megy, akkor inkább tovább már ne erőltesd! :p
Úgy ézem itt megfogtalak,és próbálod kivágni magad egy lenéző-lesajnáló hozzászólással. Ha nem így van akkor bocs.
De figyelj, a KPVT-ről jutt eszembe,nem lehet,hogy azért vagy ennyire fegyvertartás ellenes mert láttad,hogy milyen rombolásra képessek egyes fegyverek? Nem akkarlak megfejteni,csak átfutott az agyamon.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Van fegyvered? Időnként fogyasztasz alkoholt? Le is részegedsz alkalmakként? Ilyenkor minden alkalommal tisztában vagy vele, hogy éppen mi történik a fegyvered elzárására használt kulccsal? Biztos vagy benne? Esetleg van kiskorú a háztartásodban? Tisztában lehet vele, hogy apa hol tartja a kulcsot? Kérte már valaha tőled, hogy hagy fogja már meg egy kis időre a fegyveredet, mert az olyan cool? Odaadtad neki? Még mindig biztos vagy benne, hogy a gyereked sosem kotorászott titokban a fegyver körül?
Elképzelhetőnek tartod, hogy valamilyen ördögi összeesküvés révén van olyan ember ebben az országban aki a fenti kérdésekre a következő válaszokat adja?
Igen.Igen.Igen.Igen.ÖÖÖ...Nem.Van.Lehet hogy látta már, de nem vagyok benne biztos. Persze HŐHŐŐHŐ, persze hogy COOL! Énneadtamvón! ŐŐŐŐ te Géza gyere csak ide apához!!!!!
Lehet,hogy félreértettem ezt a kommit,de nem igazán tiszta,hogy mi van a végén!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 107
45 399
113
A fegyvermesterség, nem? Remélem, most új távlatokat nyitottam meg előtted!
De most viccet félretéve:
Nekem szerencsém volt, és az MH kötelékében kipróbálhattam szinte az összes reguláris lövész fegyvert. (AK-63D, PKM, PA-63, SZVD, RPG-7, KPVT)
Mindegyik élmény volt, de nem szeretném sem ezeket sem mást itthon tartani, csak mert jó lenne...
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
A fegyvermesterség, nem? Remélem, most új távlatokat nyitottam meg előtted!
De most viccet félretéve:
Nekem szerencsém volt, és az MH kötelékében kipróbálhattam szinte az összes reguláris lövész fegyvert. (AK-63D, PKM, PA-63, SZVD, RPG-7, KPVT)
Mindegyik élmény volt, de nem szeretném sem ezeket sem mást itthon tartani, csak mert jó lenne...
Hja nem,nem érdekel kösz. Nem a puszítás vagy ölés érdekel a tűzfegyverekben,nem is az,hogy félek vagy hasonló.
Hát persze hogy nem bakker, megértem,de a full tiltás és full engedélyezés között óriási szabályozásbeli lehetőségek vannak. Lehetne átemelni több más ország szabályozásából,és egy jó törvényt összehozni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 107
45 399
113
Úgy ézem itt megfogtalak,és próbálod kivágni magad egy lenéző-lesajnáló hozzászólással. Ha nem így van akkor bocs.
De figyelj, a KPVT-ről jutt eszembe,nem lehet,hogy azért vagy ennyire fegyvertartás ellenes mert láttad,hogy milyen rombolásra képessek egyes fegyverek? Nem akkarlak megfejteni,csak átfutott az agyamon.
Ez még nem elég! Ehhez tovább kell egy picit gondolni a dolgot! Látom, hogy mennyi elmebeteg ember él szabadon ebben az országban.
Mit kezdesz azzal az emberrel, aki szteroidokat szed gyúráshoz, majd teljesen megváltozik a személyisége. Egy idő után pedig teljesen kezelhetetlenül agresszívvé válik.
Egy ilyen folyamatot az engedélyező hatóság nem tud, és nem is tudhat lekövetni.
De csak induljak ki a körülöttem lévő gyerekekből. Elképesztő dolgokra képesek!!! Ha nincs kapcsolatod kis gyerekekkel, el sem tudod képzelni! Az a baj, hogy bármit látnak a felnőttektől 2 perc alatt levesznek. Leutánozzák, és kurva jól szórakoznak. A kis fejükben az ok-okozati összefüggések csak egy nagyon töredékes része van meg. Pedig lehet, hogy olyat próbál leutánozni, ami egy felnőttnek rutin dolog, neki viszont életveszélyes.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 107
45 399
113
Hja nem,nem érdekel kösz. Nem a puszítás vagy ölés érdekel a tűzfegyverekben,nem is az,hogy félek vagy hasonló.
Hát persze hogy nem bakker, megértem,de a full tiltás és full engedélyezés között óriási szabályozásbeli lehetőségek vannak. Lehetne átemelni több más ország szabályozásából,és egy jó törvényt összehozni.
De miért KELL birtokolnod egy lőfegyvert? Miért nem elég használnod? Arra pedig ott vannak a lövész klubbok. Ráadásul ott még válogathatsz is a fegyverek között, és nem kell a családi ezüstöt eladni, csak azért, hogy kipróbálj 1-1 híresebb klasszikust.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 107
45 399
113
Lehet,hogy félreértettem ezt a kommit,de nem igazán tiszta,hogy mi van a végén!
Szar, amikor a poénodat magyarázni kell! :rolleyes: De ez mondjuk lehet, hogy a poént minősíti!
- "Még mindig biztos vagy benne, hogy a gyereked sosem kotorászott titokban a fegyver körül?"
- "......" (hosszú csend) (Majd felháborodva:) "ŐŐŐŐ, te Géza gyere csak ide apához!!!!!"
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Ez még nem elég! Ehhez tovább kell egy picit gondolni a dolgot! Látom, hogy mennyi elmebeteg ember él szabadon ebben az országban.
Mit kezdesz azzal az emberrel, aki szteroidokat szed gyúráshoz, majd teljesen megváltozik a személyisége. Egy idő után pedig teljesen kezelhetetlenül agresszívvé válik.
Egy ilyen folyamatot az engedélyező hatóság nem tud, és nem is tudhat lekövetni.
De csak induljak ki a körülöttem lévő gyerekekből. Elképesztő dolgokra képesek!!! Ha nincs kapcsolatod kis gyerekekkel, el sem tudod képzelni! Az a baj, hogy bármit látnak a felnőttektől 2 perc alatt levesznek. Leutánozzák, és kurva jól szórakoznak. A kis fejükben az ok-okozati összefüggések csak egy nagyon töredékes része van meg. Pedig lehet, hogy olyat próbál leutánozni, ami egy felnőttnek rutin dolog, neki viszont életveszélyes.
Jó ezt vágom,igazad van,de pl. menyi vadásznak van gyereke mégsem történek balestetek,csakmert lenyulták a fegyvert. A szterkós rész is igaz,de ott van az aki mondjuk elmebeteg,feketén szerez fegyvert és kezd öldökölni.
A tűzfegyverek velünk éllő eszközök,nem valamiféle ördögi szerkezetek.
De miért KELL birtokolnod egy lőfegyvert? Miért nem elég használnod? Arra pedig ott vannak a lövész klubbok. Ráadásul ott még válogathatsz is a fegyverek között, és nem kell a családi ezüstöt eladni, csak azért, hogy kipróbálj 1-1 híresebb klasszikust.
Mert lehessen sajátod,miért ne. De most kiskaliberről beszéltem. Puska méret nem igazán rejtheted,nem egy ,,erős" fegyver,de már lőfegyver.
A lőtereken a fegyverbérlés drága ám arra inkább elmegy a családi ezüst.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 107
45 399
113
Jó ezt vágom,igazad van,de pl. menyi vadásznak van gyereke mégsem történek balestetek,csakmert lenyulták a fegyvert. A szterkós rész is igaz,de ott van az aki mondjuk elmebeteg,feketén szerez fegyvert és kezd öldökölni.
A tűzfegyverek velünk éllő eszközök,nem valamiféle ördögi szerkezetek.

Mert lehessen sajátod,miért ne. De most kiskaliberről beszéltem. Puska méret nem igazán rejtheted,nem egy ,,erős" fegyver,de már lőfegyver.
A lőtereken a fegyverbérlés drága ám arra inkább elmegy a családi ezüst.
Nem vagyok vallásos, nem meggyőződésből tiltanám a lőfegyvereket, hanem egyszerű logikával.
Sajnos azonban történnek balesetek, meg szerelmi bánatok, meg haverok előtti menőzések, meg rutinszerű fegyvertisztítások, meg az a kurva kakas is rosszkor kukorékolt....
Ha nincs kézügynél fegyver, akkor minimum ezek fele megakadályozható lenne. De már ha csak egy is...
De ha lemész egy lőtérre, akkor már van egy felügyelő, a lövészet vezetője. Aki azért van ott, hogy senki sem lábbal előre hagyja el a helyszínt. Aki odafigyel, hogy mindenki ürítsen, biztosítson, meg hogy ne forogj a fegyverrel, hogy ne tedd az újjad a sátorvasba, stb. Tudod mit? Egy ilyen helyre még a családot is elvinném.... De otthonra lőfegyvert SOHA!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 107
45 399
113
Engem elsősorban nem az zavar, ha valaki fegyvert tart, hanem az, ha nem gondolja át a dolgot az ellenkező oldalról is.
Nem játssza le az összes lehetséges forgatókönyvet és a lelkesedés, meg a szenvedély egy légpuskánál komolyabb "parittyát" eredményez, otthontartásra.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Igen eben igazad van.
Engem elsősorban nem az zavar, ha valaki fegyvert tart, hanem az, ha nem gondolja át a dolgot az ellenkező oldalról is.
Nem játssza le az összes lehetséges forgatókönyvet és a lelkesedés, meg a szenvedély egy légpuskánál komolyabb "parittyát" eredményez, otthontartásra.
Dehogynem gondolom át. Tegnap estig "ide nekem az oroszlánt is,, elv ment nálam,aztán megnéztem a Christchurch-i mészárlást,és vissza vettem a "hadd döntsem el én,, atitűdből,mert egymillióból egy fasz is 40+ halottat és 40+ sebesültet csinál,de azért módjával és erősen szabályozva engedném. Ebben soha nem fogunk dűlőre jutni,de nem is kell mert szerintem ez a jellenlegi szabályozás marad itt velünk öröké,szóval az állam is azt gondolja amit te.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 358
22 881
113
Nem vagyok vallásos, nem meggyőződésből tiltanám a lőfegyvereket, hanem egyszerű logikával.
Sajnos azonban történnek balesetek, meg szerelmi bánatok, meg haverok előtti menőzések, meg rutinszerű fegyvertisztítások, meg az a kurva kakas is rosszkor kukorékolt....
Ha nincs kézügynél fegyver, akkor minimum ezek fele megakadályozható lenne. De már ha csak egy is...
De ha lemész egy lőtérre, akkor már van egy felügyelő, a lövészet vezetője. Aki azért van ott, hogy senki sem lábbal előre hagyja el a helyszínt. Aki odafigyel, hogy mindenki ürítsen, biztosítson, meg hogy ne forogj a fegyverrel, hogy ne tedd az újjad a sátorvasba, stb. Tudod mit? Egy ilyen helyre még a családot is elvinném.... De otthonra lőfegyvert SOHA!

Otthonra fegyver? Nevelés és fegyverkultúra kérdése (ami most nincs még meg), de az is igaz, hogy rengeteg embernek van jogosítványa és mégtöbbnek autója, de többeé kevésbé betartják az emberek a KRESZ-t (Valahogy ritka, hogy átszáguldoznak a piroson, tajt részegen vezetnek), szóval van remény!
A közbiztonság nem indokolja az éles fegyver tartását hála az égnek. Én nem abban látom a veszelyt hogy részegen valaki használja vagy a gyerek kezébe kerül, hiszen a hasonló mentalitású szlovákoknál és horvátoknál is rendkívül ritka és itthon sem gyakori a vadászok körében, hanem, hogy az embereknek fogalmuk sincs arról, hogyan kell használni egy fegyvert még a fegyvervizsgával rendelkezőknek sem! A maroklőfegyver legnagyobb veszélye, hogy a rövid csöve miatt a legkisebb fegyvermozgás esetén is rengeteg dolog kerülhet a lővonalba, rendkívül nehéz vele célozni (nyugodt körülmények között álló célra is, nemhogy stresszhelyzetben mozgó célra), átlag ember nem tud a visszarúgás miatt normálisan célozni és lőni. Volt kint az egyik haveromnál (lövészetvezető és edző egy lőtéren) egy nagyarcú TEK-es, hozta a csávó a saját maroklőfegyverét, na 25-ről semmi, végül 15 méterre hozta a célt, de szórta rendesen!
Arról nem is beszélve, hogy egy sima 9mm luger kaliberű lőszer simán elrepül egy kilométerre és ott még tud igen súlyos sérülést okozni, például ha valaki a Lánchíd budai hídfőjénél a Clark Ádám téren lő egyet és a lövedék célt téveszt, az a Margit-híd pesti hídfőjénél a Jászai Mari téren a villamosra várakoztok között még simán megsebesíthet valakit!