Szállítógépek váltása a MH-nél

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Hat hogyne. :D Esetleg nalatok, a faluban/lakotelepen, mert amugy nem letezik ilyen. :)
Nézd, nem véletlenül vagy ignore listára téve. Már ezt is csak azért láttam, mert bejelentkezés nélkül néztem most rá. Gyakorlatilag ha leírsz egy mondatot, abban súlyos műveltségbeli hiányból fakadó alapvető tévedések vannak, akkor is, ha egyszavas az a mondat. Eddig semmit nem sikerült eltalálnod, amire tudás hijján tippelni próbáltál. Most éppen az óvilág klasszikus fogalma és ennek tudományos megnevezései nem mondanak neked semmit. A legcsekélyebb affinitásod sincs a katonai, vagy éppen az alapvető műveltséghez tartozó dolgok iránt. De az a jó, hogy legalább nem látom, hogy mit fogsz erre válaszolni!
 
K

kamm

Guest
Dehát belinkeltem neked, hogy az az "1 hülye aki lázálmaiban nehéz technika légi szállításáról ábrándozik" az dr. Benkő Tibor, Magyarország honvédelmi minisztere!!!
:D:D:D
Még videón is meghallgathatod/nézheted a linken.
Különben nagyon kell figyelni minden szavára a palinak, mert elsőre úgy tűnik tök általánosakat mond, 'oszt közbe' meg elmondja a mi-24-esek - elsőre minimum pénzkidobásnak tűnő - felújításának hátterét is! Érdemes végignézni!

Nagyon raersz... :D
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ja, 319-esbol fogunk konktenereket meg raklapokat dobalni, meg utantolteni. :D
Hova akarsz konténereket és raklapokat dobálni?Meg minek???
:D :D :D
Az eredeti amugy kommentem az volt, hogy *sokkal* elonyosebb felszallasnal a legcsavar, csak szokasahoz hiven valami 'masra reagalt'... :D
Aha.An72/74?Kifejezetten STOL feladatokra kondicionált gép.De volt amerikai verzója is,az YC14.Vajon azok miért kapptak akkor turbófan hajtóművet,ha annyira szar SOTL szempontbol?
hqdefault.jpg
 
K

kamm

Guest
Nézd, nem véletlenül vagy ignore listára téve. Már ezt is csak azért láttam, mert bejelentkezés nélkül néztem most rá. Gyakorlatilag ha leírsz egy mondatot, abban súlyos műveltségbeli hiányból fakadó alapvető tévedések vannak, akkor is, ha egyszavas az a mondat
Eddig semmit nem sikerült eltalálnod, amire tudás hijján tippelni próbáltál. Most éppen az óvilág klasszikus fogalma nem mond neked semmit. A legcsekélyebb affinitásod sincs a katonai, vagy éppen az alapvető műveltséghez tartozó dolgok iránt. De az a jó, hogy legalább nem látom, hogy mit fogsz erre válaszolni!

Oh, engem nagyon izgat, hogy olvasol-e, sejted. :) Amugy van egy latin vegzettsegem es egy mernokim, utobbiban dolgozom ~25 eve, forditottam ill szerkesztettem konyveket evekig, szoval biztos velem van a gond, amikor egy military temaban geologiai avagy regeszeti kifejezest nem talalok helyenvalonak, avagy mert kritizalni mereszelem a pontatlan-esetlen, hibas, szovjet-komcsi magyar katonai szlenget, vilagos, hogyne. Ha sima adatokat hozunk arra, hogy marpedig agyament otlet lenne egy C-17-et az A400M elleneben ajanlgatni, az is tudas "hijjan" (sic!) van, gondolom. :D
Mindezt ugy, hogy a hozzaszolasok negyedeben csaknem susukolnek, "nalla", "tolle" - avagy "hijjan", hogy ne menjunk messzire -, es hasonlok mindennapos jelensegek errefel. De sebaj, ezt ugysem olvasod el, csak ugy erdekessegnek jo lesz. :) :)
 
K

kamm

Guest
Hova akarsz konténereket és raklapokat dobálni?Meg minek???

Aha.An72/74?Kifejezetten STOL feladatokra kondicionált gép.De volt amerikai verzója is,az YC14.Vajon azok miért kapptak akkor turbófan hajtóművet,ha annyira szar SOTL szempontbol?
hqdefault.jpg

Most megis mit szeretnel mondani? Hogy nem jobb a legcsavar?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 993
113
Oh, engem nagyon izgat, hogy olvasol-e, sejted. :) Amugy van egy latin vegzettsegem es egy mernokim, utobbiban dolgozom ~25 eve, forditottam ill szerkesztettem konyveket evekig, szoval biztos velem van a gond, amikor egy military temaban geologiai avagy regeszeti kifejezest nem talalok helyenvalonak, avagy mert kritizalni mereszelem a pontatlan-esetlen, hibas, szovjet-komcsi magyar katonai szlenget, vilagos, hogyne. Ha sima adatokat hozunk arra, hogy marpedig agyament otlet lenne egy C-17-et az A400M elleneben ajanlgatni, az is tudas "hijjan" (sic!) van, gondolom. :D
Mindezt ugy, hogy a hozzaszolasok negyedeben csaknem susukolnek, "nalla", "tolle" - avagy "hijjan", hogy ne menjunk messzire -, es hasonlok mindennapos jelensegek errefel. De sebaj, ezt ugysem olvasod el, csak ugy erdekessegnek jo lesz. :) :)
Amúgy a terminológia minden országban más, ennyiből a németeket is ekézhetnéd, hogy a gépesített lövészeket panzergranadiernek hívják....
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Mert az azért szükséges, a teherszállítási képesség, nem lehet állandóan könyörögni a SAC-os gépekért meg annyi óránk nincs is benne, hogy rentábilis legyen. Meg folyamatosan a program többi résztvevőjéhez kelljen igazítani mindent.
Perszehogy szükséges.Azért kéne logisztikai támogatógépnek átépiteni az A319eket.Pár C130 még elférne esetleg.De elsőre szintén faszságnak fog tünni,de a kedvencem,az S80 még missziós támogatásra is nagyon jó lenne.Nem a hazai összeköttetés céljára,hanem a kintlévők támogatására.A C23 Sherpák feladatait ötvözhetné a gunship támogatással.Baromi jol kigondolta azt a gépet a muszka.
 
K

kamm

Guest
Perszehogy szükséges.Azért kéne logisztikai támogatógépnek átépiteni az A319eket.

Jaj ne, megint jon ez az holdkoros otlet... :) :)

Pár C130 még elférne esetleg.De elsőre szintén faszságnak fog tünni,de a kedvencem,az S80 még missziós támogatásra is nagyon jó lenne.Nem a hazai sszeköttetés céljára,hanem a kintlévők támogatására.A C23 Sherpák feladatait ötvözhetné a gunship támogatással.Baromi jol kigondolta azt a gépet a muszka.

Masodikra, sot harmadik-negyedikre is annak tunik... :D[/QUOTE]