[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Még a végén kiderül,hogy van harcértéke a Hindjeinknek?:rolleyes:
  1. Senki nem mondta, hogy nincs.
  2. A probléma a helik ár/érték aránya és annak korlátai.
Bevallom én árnyaltabban látom már a kérdést. Éjszakai ATGM képessége még a legvérmesebb hívei szerint sincs (Zord), mert NVG-vel nem lehetséges a rávezető rendszer használata. A gépágyúzás és UB blokkozás nappal öngyilkosság, de amíg erre éjszaka képesek, az egészen más, ameddig nincs Tor-M1/M2 szintű radaros légvédelem van full IADS IR SHORAD, ami tudja, hogy hol keresse a cél. A mezei talpas MANPAD-os lövész meg szinte labdába sem rúg, szinte csak véletlenül veheti észre tűzmegnyitás előtt a gépet.

A probléma akkor lesz, hogy akkor egy ilyen csapás után olajra tud-e lépni a heli mielőtt lelövik, ha mondjuk van NVG-s MANPAD-os ember. Mert a helin nincs MAWS, infracsapdázni éjszaka preventíven rossz ötlet és kettős érzékelős rakéta ellen hatásossága erősen kérdőjeles.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
  1. Senki nem mondta, hogy nincs.
  2. A probléma a helik ár/érték aránya és annak korlátai.
Bevallom én árnyaltabban látom már a kérdést. Éjszakai ATGM képessége még a legvérmesebb hívei szerint sincs (Zord), mert NVG-vel nem lehetséges a rávezető rendszer használata. A gépágyúzás és UB blokkozás nappal öngyilkosság, de amíg erre éjszaka képesek, az egészen más, ameddig nincs Tor-M1/M2 szintű radaros légvédelem van full IADS IR SHORAD, ami tudja, hogy hol keresse a cél. A mezei talpas MANPAD-os lövész meg szinte labdába sem rúg, szinte csak véletlenül veheti észre tűzmegnyitás előtt a gépet.

A probléma akkor lesz, hogy akkor egy ilyen csapás után olajra tud-e lépni a heli mielőtt lelövik, ha mondjuk van NVG-s MANPAD-os ember. Mert a helin nincs MAWS, infracsapdázni éjszaka preventíven rossz ötlet és kettős érzékelős rakéta ellen hatásossága erősen kérdőjeles.
Szerintem európai harctéren ez semmire nem jó.Turbánisztánban,aszimetrikus viszonyok között a táborozó gerillacsapaton való rajtaütésre megfelel.De nekünk ez ide kicsit kevés.
A NIR eleve területfegyver,most a HydraPGM nem játszik,a gá 2km-ről szintén az.Józan paraszti ésszel belátható,hogy egy mereven beépitett marhaerős gá egy eleve rezgő,manőverező heliről nem lesz pontlövő nagyobb távrol.Célzórendszer hiányosságait nem is kell számbavenni.
Van eszköz a Tor/Tunguzka és a mezei MANPADos között.Bemontiroztam a szerbek TAM 110--re telepitett ZU23+MANPAD rendszerét.Illesztehető hozzá IR kereső is,és csapatlégvédelembe szervezve halálos veszélyt jelent a Mihujainkra.Románoknak ott az Osza.Stb.
Plusz data-link nélkül ez a módszer mifelénk,ahol számitani lehet az ellen éjjellátoval való ellátottságára is,még a JTACra is ölég veszélyes
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem európai harctéren ez semmire nem jó.Turbánisztánban,aszimetrikus viszonyok között a táborozó gerillacsapaton való rajtaütésre megfelel.De nekünk ez ide kicsit kevés.
A NIR eleve területfegyver,most a HydraPGM nem játszik,a gá 2km-ről szintén az.Józan paraszti ésszel belátható,hogy egy mereven beépitett marhaerős gá egy eleve rezgő,manőverező heliről nem lesz pontlövő nagyobb távrol.Célzórendszer hiányosságait nem is kell számbavenni.
Van eszköz a Tor/Tunguzka és a mezei MANPADos között.Bemontiroztam a szerbek TAM 110--re telepitett ZU23+MANPAD rendszerét.Illesztehető hozzá IR kereső is,és csapatlégvédelembe szervezve halálos veszélyt jelent a Mihujainkra.Románoknak ott az Osza.Stb.
Plusz data-link nélkül ez a módszer mifelénk,ahol számitani lehet az ellen éjjellátoval való ellátottságára is,még a JTACra is ölég veszélyes
Te egész egyszerűen nem érted meg, hogy mi a különbség egy éjjellátó és egy célkeresésre alkalmas berendezés között. Kb., mintha a mesterlövész éjszakai irányzékát hívnád éjszakai 360 fokban pásztázó célkereső radarnak.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Te egész egyszerűen nem érted meg, hogy mi a különbség egy éjjellátó és egy célkeresésre alkalmas berendezés között. Kb., mintha a mesterlövész éjszakai irányzékát hívnád éjszakai 360 fokban pásztázó célkereső radarnak.
De,értem.Ezért is irok célkereső és célzó rendszerröl.Plusz hiányolom a harctéri informácios rendszert,data-linkkel.
MAWS és DIRCM nélkül meg korszerű viszonyok közepette elég esendők.
Bocs,dehogy turbánisztánban van harcértéke,egy cseppet sem érdekel
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Igen akik meg ott voltak és olyanokkal beszéltek akik a technikát használják, ismerik mást mondanak. A papír sok mindent elbír.
Elolvasom amit a gyakorlati felhasználók leirnak
Szó szerint ezt irtam.Döntően magyar katonatisztek irásai,akik konkrétan Mihun szolgáltak.Mivel angolul nem tudok,egy Apach pilóta irásait elég nehezen tudom elolvasni,ha nem forditja le nekem valaki.Próbáltam forditóval,de elég nehézkes-szinte értékelhetetlen
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 433
14 572
113
  1. Senki nem mondta, hogy nincs.
  2. A probléma a helik ár/érték aránya és annak korlátai.
Bevallom én árnyaltabban látom már a kérdést. Éjszakai ATGM képessége még a legvérmesebb hívei szerint sincs (Zord), mert NVG-vel nem lehetséges a rávezető rendszer használata. A gépágyúzás és UB blokkozás nappal öngyilkosság, de amíg erre éjszaka képesek, az egészen más, ameddig nincs Tor-M1/M2 szintű radaros légvédelem van full IADS IR SHORAD, ami tudja, hogy hol keresse a cél. A mezei talpas MANPAD-os lövész meg szinte labdába sem rúg, szinte csak véletlenül veheti észre tűzmegnyitás előtt a gépet.

A probléma akkor lesz, hogy akkor egy ilyen csapás után olajra tud-e lépni a heli mielőtt lelövik, ha mondjuk van NVG-s MANPAD-os ember. Mert a helin nincs MAWS, infracsapdázni éjszaka preventíven rossz ötlet és kettős érzékelős rakéta ellen hatásossága erősen kérdőjeles.

Szerintem pontosan leírtad a problémát. Csak ezt sokan nem veszik figyelembe.

Már egy közepesen felszerelt hadsereg ellen is a túlélési arány szerintem nagyon megkérdőjelezhető.
Ha meg 1-2 tűzcsapás után lelövik a gépet, bemérik a jtacet sok harcértéke nincs!

A 30as pontosságát ilyen mód végrehajtott bevetésen azért firtattam, mert ahoz, hogy 2k-ról átverje akár a bmpt ahoz el kell találni.
Ez meg így számomra nagyon kérdőjeles.

Nem mert negatívkodok. Hanem mert jópárszor látta 80/A lövészetet. 1k-ra az első jóesetben talál, a többi megy fölé.
Itt áll a gép. Az irányzó nem stresszel. Látja a célt. Tudja a távolságot.
Ha a 24 es csökkentett tűzgyorsasággal lő akkor is pontatlanabb mint egy álló harcjármű.
Ha pedig megnéz valaki egy videót a nagy tűzgyorsasággal, ott nem kell kilóméterekre lőni. Bólint vagy egy métert egy félmásodperces sorozat miatt. Pontosságról így ne beszéljünk.

Nir egyelőre nincs. Vagy én nem tudok róla.
Ipr sincs.
A gépágyúzgatás harcértéke európában finoman megkérdőjelezhető.

De valaki megírhatná aki szerint ez fasza képesség, az életben ez hogy működne.

Jtac céltjelöl. Jön egy géppár. Lő.
Utánna jtac másik célt jelöl?

Egy reguláris sereg ellen?
És ha van éjellátó ,nsvt,manpad, a gépeken légvédelemre is alkalmas gépágyú?Neadjisten valami normális csapatlégvédelem?



Mennyi esélyt adnátok a polótának? A jtacnek?
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1586
M

molnibalage

Guest
Szerintem pontosan leírtad a problémát. Csak ezt sokan nem veszik figyelembe.

Már egy közepesen felszerelt hadsereg ellen is a túlélési arány szerintem nagyon megkérdőjelezhető.
Kérlek mutasd már meg azokat a "közepesen felszerelt" haderőket akik radar nélkül passzívan felderítenek egy éjszaka alacsonyan repülő helit, mielőtt az tüzel.

Ha meg 1-2 tűzcsapás után lelövik a gépet, bemérik a jtacet sok harcértéke nincs!
Ezt miből vezetted le?

A 30as pontosságát ilyen mód végrehajtott bevetésen azért firtattam, mert ahoz, hogy 2k-ról átverje akár a bmpt ahoz el kell találni.
A gép képes kellően pontosan éjszaka tüzelni a jelek szerint ilyen célra.
 
  • Tetszik
Reactions: Sivatagiróka

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 238
61 667
113
Amúgy van még a palettán a Raduga-S éjszakai verziója is. Konkrétan a Sturm/Ataka rakéták optikai rávezető rendszerébe építették be az NVG-t.
Aki látott már közelről Radugát, az láthatja, hogy ennek a célzókészüléknek az egyedi "éjjellátósítása" nem ördögtől való, csak ráfejlesztést igényel.
Egy olyan ráfejlesztését, ami amúgy már létezik.

145119.jpg


168285.jpg


Figyelem!

Ez nem a Raduga-S, az ott van ugyanis az ágyú alatt, a géporr jobb oldalán. Amit az orra rászereltek, az a Mi-28A korabeli éjszakai rendszere még 1982-ből. Ennek installálása egy századnyi Mi-24P-re valamikor 2003-ban esett meg, nem is lett folytatása a dolognak a különféle FLIR gömbök és maga a Mi-28N, illetve Mi-35M megjelenése után.
A Mi-24PN-ek ezen felül a lecsapott szárnyak és a fix futómű tekintetében változtak még meg, minden más tekintetben maradtak olyan P-k, mint ahogy a nagyjavítás előtt voltak.
A sztori lényege, hogy itt még külön volt a nappali Raduga-S és az éjszakai rendszer, de látható, hogy méret/helyigény tekintetében az éjszakai rendszer lehet akkora is, hogy a Raduga házába beférjen.
Lépjünk tovább.
Olyan lehetetlen magát a Raduga-S-t egy NVG lencse és elektronika sorral ellátni?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 238
61 667
113
Nem mert negatívkodok. Hanem mert jópárszor látta 80/A lövészetet. 1k-ra az első jóesetben talál, a többi megy fölé.
Itt áll a gép. Az irányzó nem stresszel. Látja a célt. Tudja a távolságot.
Ha a 24 es csökkentett tűzgyorsasággal lő akkor is pontatlanabb mint egy álló harcjármű.

Almát a körtével.
A BTR-80A gépágyúja a rövid csőhátrasiklásos 2A72, a Mi-24P-nél a Gast elven működő GS-30-2K van. Nem mozog a cső, jóval hoszabb a cső.
Elég nagy különbség.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 527
15 078
113
A mihuk képességeit így, találomra, gyakorlatok tapasztalatain, látottain keresztül megítélni lehetetlen. Saját tapasztalat: anno a Shilka és az I. gen. MANPAD korában, egy valódi háborús helyzetben, amikor a MANPAD reszket és reng a föld körülötte, csapkodnak a repeszek, stb., akkor nem igazán hidegvérrel lő. A csapatlégvédelem is el van foglalva először is az állandó helyváltoztatással, másodszor szintén támadás alatt áll, harmadszor dolgozik az adrenalin, negyedszer általában merevszárnyúakat várnak.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy vegytiszta harchelyzet nincs. A 24-esek itt, közép-európai szinten egy offenzíva lelassításában, megállításában vagy támadásban igenis hasznosak lehetnek. Sajnos, sokszor esünk abba a tévhitbe, hogy a legjobb kütyük mindig, mindenkor számítanak. Hát nem. Azért átesni sem kell a ló túloldalára, mert tényleg elavulófélben lévő eszközük van. Okosan, fegyvernemi együttműködéssel ki lehet haszálni még a mihukat bőven éles helyzetben. Persze, veszteségekkel mindig számolni kell.
 
  • Tetszik
Reactions: Anti
M

molnibalage

Guest
A mihuk képességeit így, találomra, gyakorlatok tapasztalatain, látottain keresztül megítélni lehetetlen. Saját tapasztalat: anno a Shilka és az I. gen. MANPAD korában, egy valódi háborús helyzetben, amikor a MANPAD reszket és reng a föld körülötte, csapkodnak a repeszek, stb., akkor nem igazán hidegvérrel lő. A csapatlégvédelem is el van foglalva először is az állandó helyváltoztatással, másodszor szintén támadás alatt áll, harmadszor dolgozik az adrenalin, negyedszer általában merevszárnyúakat várnak.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy vegytiszta harchelyzet nincs. A 24-esek itt, közép-európai szinten egy offenzíva lelassításában, megállításában vagy támadásban igenis hasznosak lehetnek. Sajnos, sokszor esünk abba a tévhitbe, hogy a legjobb kütyük mindig, mindenkor számítanak. Hát nem. Azért átesni sem kell a ló túloldalára, mert tényleg elavulófélben lévő eszközük van. Okosan, fegyvernemi együttműködéssel ki lehet haszálni még a mihukat bőven éles helyzetben. Persze, veszteségekkel mindig számolni kell.
Te feltételezed, hogy mindig fullos harctevékenység van és dörög az ágyú, stb. A berakott fűnyíróban repülő 24-es sem ilyen helyzetben lőtték le és a török A-1-est sem és számtalan más célt.
 
  • Tetszik
Reactions: Sivatagiróka

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 527
15 078
113
A mudzsahedinek, akik viszonylag jól fel voltak szerelve a Strela, Igla, Stinger, gépágyú egyveleggel, azt mondták, nem félnek az oroszoktól, de a helikoptereiktől igenis félnek...
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 527
15 078
113
Molni, nem feltételezek semmit. A harctevékenység lehet fullos és szórványos is persze, de itt még ezeket az elavult gépeket sem kell teljesen leírni...
 
M

molnibalage

Guest
A mudzsahedinek, akik viszonylag jól fel voltak szerelve a Strela, Igla, Stinger, gépágyú egyveleggel, azt mondták, nem félnek az oroszoktól, de a helikoptereiktől igenis félnek...
Pont tegnap írtam valahol máshol. A viszonylag igen erős szó. A teljes konfliktus ideje alatt indítottak valami 330 db Stinger-t és alig szállítottak ennél többet. Csak, hogy érezzük a mennyiséget. A MN 1540 db Sztrela-2-őt és 3 db első lépcsős ezrednek vett anno Igla-1-et, ami talán 300 db-os mennyiség.

Afganisztán méretét és egy 3-4 éves időszakot nézve ez olyan alacsony MANPAD sűrűség, hogy ehaj... Persze Szrela-2-őt is vittek oda, de az nem túl hatékony valami egy Stinger A-hoz képest...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Almát a körtével.
A BTR-80A gépágyúja a rövid csőhátrasiklásos 2A72, a Mi-24P-nél a Gast elven működő GS-30-2K van. Nem mozog a cső, jóval hoszabb a cső.
Elég nagy különbség.
Fehér Toll néven emlegetett mesterlövész Vietnámban rövid csőhátrasiklásos M2HBvel mesterlövészkedett Da Nangban.Lynx GM6 hosszú csőhátrasiklásos.De lényegtelen.A helikopter maga nem stabil alap,beépités merev.M230nek speciális kiegyenlitő bölcsője van,és jóval gyengébb lőszere.Célzórendszer hiányosságait megint hagyjuk figyelmen kivűl.
Mi24PN.Ha a mi gépeink korszerüsitve lettek volna,más volna a harcértékük is.De nem lettek érdemben korszerűsitve,csak restaurálva.
Nem tudom megitélni,de ha van még legalább 10év szolgálati tartalék a sárkányokban,szerintem előre kéne menekülni.Az izraeliek korszerűsitő csomagjával meg lehetne dobni a gépek harcértékét
Kérlek mutasd már meg azokat a "közepesen felszerelt" haderőket akik radar nélkül passzívan felderítenek egy éjszaka alacsonyan repülő helit, mielőtt az tüzel.
Oszan van radar.Szerbeknek svéd Zsiráf radarjaik vannak.És rádióik is vannak,amivel értesithetik a radarral nem rendelkezőket,hogy milyen irányban keressenek célt.Szóval van radar.
De anno én rt században szolgáltam,és bizony emlegettek vizuális és fülelő figyelők módszerét is.Nem vettük túl komolyan anno.De a mai technológiával viszont elég jol bemérhető és kiháromszögelhető egy északa repülő heli.Az orvlövészekre kifejlesztett hangbemérő technikát kéne hozzá átinstallálni,és információs rendszerbe kötni.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 819
78 007
113
Fehér Toll néven emlegetett mesterlövész Vietnámban rövid csőhátrasiklásos M2HBvel mesterlövészkedett Da Nangban.Lynx GM6 hosszú csőhátrasiklásos.De lényegtelen.A helikopter maga nem stabil alap,beépités merev.M230nek speciális kiegyenlitő bölcsője van,és jóval gyengébb lőszere.Célzórendszer hiányosságait megint hagyjuk figyelmen kivűl.
Mi24PN.Ha a mi gépeink korszerüsitve lettek volna,más volna a harcértékük is.De nem lettek érdemben korszerűsitve,csak restaurálva.
Nem tudom megitélni,de ha van még legalább 10év szolgálati tartalék a sárkányokban,szerintem előre kéne menekülni.Az izraeliek korszerűsitő csomagjával meg lehetne dobni a gépek harcértékét

Oszan van radar.Szerbeknek svéd Zsiráf radarjaik vannak.És rádióik is vannak,amivel értesithetik a radarral nem rendelkezőket,hogy milyen irányban keressenek célt.Szóval van radar.
De anno én rt században szolgáltam,és bizony emlegettek vizuális és fülelő figyelők módszerét is.Nem vettük túl komolyan anno.De a mai technológiával viszont elég jol bemérhető és kiháromszögelhető egy északa repülő heli.Az orvlövészekre kifejlesztett hangbemérő technikát kéne hozzá átinstallálni,és információs rendszerbe kötni.

A mesterlövészkedett az túlzás,lőtt azzal is épp csaknevetséges távolságra a kaliberhez képest.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 433
14 572
113
Kérlek mutasd már meg azokat a "közepesen felszerelt" haderőket akik radar nélkül passzívan felderítenek egy éjszaka alacsonyan repülő helit, mielőtt az tüzel.


Ezt miből vezetted le?


A gép képes kellően pontosan éjszaka tüzelni a jelek szerint ilyen célra.

Felderít mielőtt az tüzel?
Ki írt ilyet? Én nem.

Arra reagáltam amit írtál, hogy tűzcsapás után el tud e menekülni. Legalább a saját írásoddal legyél tisztába.

Mit miből vezetek le?
Hogy 1-2 tűzcsapás után egy nem csak ak-kal felszerelt sereg valamiféle ellentevékenységbe kezd? Ami lehet sikeres?

Ha én olvastam éjjellátòs tálibokról akik megnehezítették angol apach pilóták dolgát, gondolom te is.
Ja forrás. Internet.

Mik azok a jelek amik szerint kellően pontos a gép?
Láttunk kirakott célokat előtte,utánna? Ha igen bocsi. Én nem láttam.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 433
14 572
113
Almát a körtével.
A BTR-80A gépágyúja a rövid csőhátrasiklásos 2A72, a Mi-24P-nél a Gast elven működő GS-30-2K van. Nem mozog a cső, jóval hoszabb a cső.
Elég nagy különbség.

Nem mozog a cső egy repülő mi 24-esen?
Ne bassz föl.
Ne csak a fegyvert nézd. Az egész rendszert amire rá van rakva.
Ha ráraknák egy btr 80ra akkor biztos a gs lenne a pontosabb. De így.

Szerintem ha beüti az ember youtubra az első pár videóban van egy lövészet, ahol nappal pár szász méterről soroz meg egy célt. Láthatod a pontosságát. Bár szerintem te több ilyet láttál mint én.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Nem mozog a cső egy repülő mi 24-esen?
Ne bassz föl.
Ne csak a fegyvert nézd. Az egész rendszert amire rá van rakva.
Csak egy példa mekkorát is bólint
a reális cél kb. egy focipálya méretű...
nem beszélve arról hogy a torkolat láng akkora hogy attól - főleg éjjel - semmi nem látni