[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 695
113

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Sikerült kijutni a budaörsi honvédelmi napra. A török kerekesekre vigyázó egyik magyar katona azt mondta, hogy ez a legfrissebb beszerzés. Nem a G mercit váltja, nem is kimondottan MRAP lesz, és viszonylag nagyobb számban, több alakulathoz. Elvileg itthon is ki lett próbálva.
Saját fotó feltöltésével most nem akarok szöszölni.
https://m.blog.hu/le/legiero/image/Magyar_szf/2019_magyar_szf/190516_bors_honvnap_561m.jpg


Hogy érted, hogy nem MRAP lesz?
Ez egy MRAP.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Sikerült kijutni a budaörsi honvédelmi napra. A török kerekesekre vigyázó egyik magyar katona azt mondta, hogy ez a legfrissebb beszerzés. Nem a G mercit váltja, nem is kimondottan MRAP lesz, és viszonylag nagyobb számban, több alakulathoz. Elvileg itthon is ki lett próbálva.
Saját fotó feltöltésével most nem akarok szöszölni.
https://m.blog.hu/le/legiero/image/Magyar_szf/2019_magyar_szf/190516_bors_honvnap_561m.jpg
A nem kimondottan MRAP szerintem az MSN-re vonatkozott.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 695
113
A nem kimondottan MRAP szerintem az MSN-re vonatkozott.
Elképzelhető.
Arra az volt az infó, hogy "talán a hámvíkat váltja".
Minden esetre engem a Dingora emlékeztetnek.
Ha lehetne még módosítani a topik címét, azt is beleírnám.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 456
113
Módosíthatom. Döntsétek el és akkor megejtem.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Hogy érted, hogy nem MRAP lesz?
Ez egy MRAP.
Azt lehet tudni mennyit vesznek belőle.
Ha csak egy tucatot missziós feladatokra akkor még hagyján - akkor csak egy gesztus Kardigán felé - de idehaza ez a kategória szerintem tök felesleges.
És akkor mi van a Komondorral? Szerintem ez u.az a kategória...
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
A [HUN] tag is mehetne a neve elé.

de idehaza ez a kategória szerintem tök felesleges.

A kisebb azért elférne a G merci, meg a BRDM helyett, annak már a terepjáró képessége se lehet olyan gáz, mint egy hagyományos mrap-nak. Van manpads hordozó távírányítású tornyos változat is, adná magát a Mistralhoz. A nagyobb, az megint a "komondor helyzet"...

Nurol_Makina_from_Turkey_to_supply_NMS_4x4_armored_to_Special_Forces_of_Qatar_925_002.jpg

Nurol_Makina_from_Turkey_to_supply_NMS_4x4_armored_to_Special_Forces_of_Qatar_925_001.jpg


https://www.armyrecognition.com/mar...s_4x4_armored_to_special_forces_of_qatar.html


 
  • Tetszik
Reactions: krisss

XYZ86

Member
2018. március 28.
52
78
18
Vajon a budaörsön bemutatott géppuskatorony (aselsan Sarp-Zafer 12.7mm RCW) is jön hozzá majd, vagy csak az alap járgány, és ezekre is majd az új leokra kerülő fn herstal féle torony kerül?
 
  • Tetszik
Reactions: Hummen23

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Sikerült kijutni a budaörsi honvédelmi napra. A török kerekesekre vigyázó egyik magyar katona azt mondta, hogy ez a legfrissebb beszerzés. Nem a G mercit váltja, nem is kimondottan MRAP lesz, és viszonylag nagyobb számban, több alakulathoz. Elvileg itthon is ki lett próbálva.
Saját fotó feltöltésével most nem akarok szöszölni.
A felni miért ilyen kialakításu?
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Sikerült kijutni a budaörsi honvédelmi napra. A török kerekesekre vigyázó egyik magyar katona azt mondta, hogy ez a legfrissebb beszerzés. Nem a G mercit váltja, nem is kimondottan MRAP lesz, és viszonylag nagyobb számban, több alakulathoz. Elvileg itthon is ki lett próbálva.
Saját fotó feltöltésével most nem akarok szöszölni.
https://m.blog.hu/le/legiero/image/Magyar_szf/2019_magyar_szf/190516_bors_honvnap_561m.jpg
A felni miert ilyen kialakítású?
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Picit összefoglaltam magamba az utóbbi napok olvasása után.
Budaörsön is voltam, beültem a vezetülésbe és az anyós ülésbe is az Ejderben.
Sok a hely, kevés, nem tudom, nekem csak sorkatonai cuccom volt akkoriban. Civilként elfértem, (184 cm magas vagyok, szerencsére vállaim is vannak), a ki be szállásra is kíváncsi voltam, szerintem nem para. Török cuccokkal szkeptikus vagyok, Isztambulban többször voltam,, nem az én világom. Üzletünkbe több másik hűtő mellé hozott az egyik cég a saját hűtőjét egy asszem "Ügür" márkájú török cuccot. Már nyár végére hangosabb volt mint a 5-8 éves másikak, a tetejére meg pakolni nem lehet, mert behorpad...
Én az MH eddigi beszerzései ügyében elégedett vagyok, szerintem ha ez tényleg drága volt, és mégis ezt vették, annak komoly oka volt. Azért Viktorék szerintem nem azok a nagyon "átverhető" fajták, ez azért elég sok téren bebizonyosodtt az évtizedes regnálásuk alatt. Ha tényleg gyártani akarunk valamit, akkor tényleg egyszerűbb cuccal kell kezdeni, ez az Eyder pedig lássuk be nem egy halálcsillag. Lehet, hogy részleges összeszerelés lesz csak, hogy mondjuk felkészüljön egy gyártósor állománya egy komoly német vas összeszerelésére.
Azt tudjátok, hogy a Várba futó buszok is török cuccok? Messze vannak nagyon a jótól, sokan kiabáltak akkor is, hogy miért pont onnan, és miért ezeket(én is). Aztán kiderült, hogy a Rába kötött valami brutál futómű üzletet az egyik török gyártóval, ezért kellett(illett) vennünk pár ilyen buszt,, a várban futó Ikarusok meg amúgyis a város szégyenei voltak már (ezt az üzletet belinkeletem a M.o. ipara topikba, keresse vissza akit érdekel).
Szóval, én is jobbra vágytam (bár nem törnék pálcát ennyi infó alapján), de várjuk ki a végét.