A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 830
4 760
113
"fejvakarás"
"Bazz valamit ki kéne vinni a rendezvényre!"
" De nincs semmi, csak amit még jelentettünk be és csak teszteltük eddig!"
" Szarni bele, elkérünk egyet promózni a gyártól és teszünk rá matricát"
Tényleg szomorú ha ez igaz. Csak az a furcsa, hogy most egyébként is több újdonságot (BREN-től a Leo-ig) tudtak mutatni, mint az előző 30 évben összesen.
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Tökéletes szombat délutáni program a budaörsi honvédelmi nap. Aki még nem volt kint az olvasók közül csak ajánlani lehet. Köszönet érte a szervezőknek. Pontosan ilyen programokra van szükség, hogy a társadalom megismerje és magához közelállónak érezze a fegyveres erejét. Nagyon-nagyon jó döntés volt a dötéshozók részéről, hogy a nézők belülről is megnézhették a járműveket. Nem is lett volna semmi értelme a nagy titkolódzásnak. Tapasztalatok: essünk túl a negatívumon, szerencsére csak 2 db volt, a török "csodák". Korábban írtam, hogy szerinte gagyi, horror áron (állítólag 140 millió Ft/db), céltalan. Most így bentről megnézve már értem miért kellett ezt eltitkolni: analóg kapcsolók török felirattal (a járműveken már magyar felségjelzés volt), a páncélzat hajszálvékony, mese habbal, hogy ez a páncél ellenáll a 12.7mm-es géppuskalőszernek és ami a legmegdöbbentőbb az a helyhiány. Ültem a vezetőülésben és hátul is, de nem tudtam eldönteni, hogy melyik volt a kényelmetlenebb olyan szoros a verseny. Lehet, hogy ez elmegy Ázsiában vagy Afrikában, de nem véletlen, hogy Európában még senki nem vett egy darabot sem rajtunk kívül.Valami borzalom. Iskolapéldája amikor politikai okokból kötelező valamit vásárolni. Kérdeztem a katonákat, hogy melyik alakulat fogja használni és mire, de nem tudták még megmondani. Még nem nyilvános. A pozitívumok szerencsére sokkal meghatározóbbak: a Leók elvitték a show-t, egyszerűen tőkéletesek. Beszélgettem az A7+mellett álló (gondolom harckocsizó) katonával, hogy igaz-e hogy manuális a harckocsiágyú töltőszerkezete, mire elmagyarázta, hogy a németek úgy gondolkodnak, hogy igaz, hogy így csak percenként 3 lövést tudnak leadni, de sokkal kevesebb a meghibásodásodási lehetőség. Ebben igazuk lehet. Számomra a nap fénypontja a Pzh megtekintése volt belülről is, mondtam is a KMW-s fickónak, hogy sokkal többet kellene belőle vennünk. A H145M-ről eddig azt gondoltam, hogy kicsi, könnyű helikopter. Na ez most megváltozott. Szerintem nagyon is meggyőző a mérete. Ha tényleg megkapja a legmagasabb HForce fegyverrendszert akkor igencsak potens helikopter lesz.Látványos volt a lövészszakasz dinamikus bemutatója is. Jól néz ki az új gulyáságyú. Mondtam is a katonának aki ott éllt mellett, hogy főzhetttek volna vagy 1000 adag babgulyást, egy óra alatt eladták volna sokat javított volna a hamburger-rétes cateringen. Az volt a válasz, hogy rengeteg engedély kellett volna hozzá. Ja ez ismerős. Ebben az országban lassan már a levegővételhez is 3 hatósági engedély kell.

Én igen sokat beszélgettem a KMW-s fickóval az A7+ tetején. (Nem álltam be a sorba, a mások oldallon másztam fel, a cimborámat mögöttem már nem engedték, de velem már nem foglalkoztak. Később már kimatricázták, hogy csak a kijelőlt helyen menjen fel mindenki). Azt mondta az ürge, hogy tudnak hatvan másodperc alatt tízet tölteni!! Kétkedve néztem rá. Ahhoz kemény legény kell! Erte azt mondta: valóban. Erről meg akartam kérdezni at osztrákokat, de már túl sokan voltak ott.
Érdekes: az FLW-200-as tormyot alapból a töltő kezeli, másodlagosan a parancsnok tudja használni. Parancsnok párhuzamosítjja a saját optikájával, lőni is tud ahová néz. Ha a saját optikájával bármi baj van, tudja azt használni helyette. Szerintem ez így egy nagyon jó plussz képesség. Hunter-killer+
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Én igen sokat beszélgettem a KMW-s fickóval az A7+ tetején. (Nem álltam be a sorba, a mások oldallon másztam fel, a cimborámat mögöttem már nem engedték, de velem már nem foglalkoztak. Később már kimatricázták, hogy csak a kijelőlt helyen menjen fel mindenki). Azt mondta az ürge, hogy tudnak hatvan másodperc alatt tízet tölteni!! Kétkedve néztem rá. Ahhoz kemény legény kell! Erte azt mondta: valóban. Erről meg akartam kérdezni at osztrákokat, de már túl sokan voltak ott.
Érdekes: az FLW-200-as tormyot alapból a töltő kezeli, másodlagosan a parancsnok tudja használni. Parancsnok párhuzamosítjja a saját optikájával, lőni is tud ahová néz. Ha a saját optikájával bármi baj van, tudja azt használni helyette. Szerintem ez így egy nagyon jó plussz képesség. Hunter-killer+
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 854
113
Én igen sokat beszélgettem a KMW-s fickóval az A7+ tetején. (Nem álltam be a sorba, a mások oldallon másztam fel, a cimborámat mögöttem már nem engedték, de velem már nem foglalkoztak. Később már kimatricázták, hogy csak a kijelőlt helyen menjen fel mindenki). Azt mondta az ürge, hogy tudnak hatvan másodperc alatt tízet tölteni!! Kétkedve néztem rá. Ahhoz kemény legény kell! Erte azt mondta: valóban. Erről meg akartam kérdezni at osztrákokat, de már túl sokan voltak ott.
Érdekes: az FLW-200-as tormyot alapból a töltő kezeli, másodlagosan a parancsnok tudja használni. Parancsnok párhuzamosítjja a saját optikájával, lőni is tud ahová néz. Ha a saját optikájával bármi baj van, tudja azt használni helyette. Szerintem ez így egy nagyon jó plussz képesség. Hunter-killer+

Ezt már a T-80B is tudta csak ott ugye teljesen mások voltak a lehetőségek(a parancsnok csak pásztázó lövést tudott leadni).
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Beszélgettem az A7+mellett álló (gondolom harckocsizó) katonával, hogy igaz-e hogy manuális a harckocsiágyú töltőszerkezete, mire elmagyarázta, hogy a németek úgy gondolkodnak, hogy igaz, hogy így csak percenként 3 lövést tudnak leadni, de sokkal kevesebb a meghibásodásodási lehetőség.

Én ezt inkább utólagos magyarázatnak érzem. Szerintem amikor fejlesztették a kocsit, nem akartak rágyúrni az automata töltésre, mert hogy tovább tartana a fejlesztés stb.
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Ezt már a T-80B is tudta csak ott ugye teljesen mások voltak a lehetőségek(a parancsnok csak pásztázó lövést tudott leadni).
Az érdekes. Az A7 ami nem +, a nem TUSK Abrams, meg a sok másik nem tudja. Vagy én nem értek valamit. Az Operation Flashpoint PC-s szimulációban az összes harckocsi parancsnok tudott oda "lőni" ahová nézett. Ott nagyon hasznos volt. Azt gondoltam, ez alap, de aztán kiderült számomra, hogy nem. A T-90 késői verziói azt hiszem tudják még, de egyébként ritka. Melyik harckocsikban tud még a főnök bentről lövöldözni?
Fotót nem tudok beilleszteni ide? Csak URL-el működik?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 982
113
BTR el kapcsolatban mar korabban is emlitettek hogy nagyon megugrott hozza az alkatresz arra. Ha meg felujiatanad akkor motor kuka (reszben emleknek rakni) valto szintugy, mert uj motorhoz uj valto is dukalna. Valamint azt az embernyuzo tornyot (simma btr) is kukazni kenne mar akkor. Na szamoljuk ki ez mennyibe fajna. Csak motor es valto legalabb egy tizes lenne minimum. Ha csak kammion alkatresz oldalbol indulsz ki. Plusz atalakitas, esetleg gumizas, hajtas megpiszkalasa stb. Szerintem egy btr rendbeszedese benne lenne tobb tiz millioba. Annyibol meg mar lehet hogy egy olcsobb licencbol jobban kijosz. Pl a torok 4*4.
Tobb tiz milliobol a merci terepjaro jon ki csupaszon, mas komolyabb nem.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and rappali_

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 982
113
Hm, ugy van osszekotozve...
There is a új kevlársisak:
57726519_583902638783047_980035168133709824_n.jpg

https://combatgear.blog.hu/2019/05/17/msa_gallet_tc
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 982
113
Üdv, új vagyok.

Ha jól olvasom akkor full kiszerelésben 500.000 dollár körül van egy ilyen Ejder jármű ára.
Az jo ar, ha jol emlekszem platos Raba h14 annyi kb ha nem tobb. A kis merci terepjaro meg 60 vagy 70? A minosege meg majd kiderul, hogy mire hasznaljuk passz, mindenre es semmire. Talan a korabbi 15-20-40 eves kategoriajaban levo xarokat fogjak selejtezni par even belul? Hatarorizethez nem ez kell, hanem ember, plusz kameras jarmuvek, meg sima terepjarok, platos teherautok, ez meg a btr oda felesleges. Katonai rendesznek is minek? Sziriaban ok, de itthon a pesti belvarosban ahol jarkalnak oda felesleges. Talan valami atgm inditonak, hirados kocsinak, jarorozni, kiserni, kisebb egyseget, ellatmanyt kirakni valamelyik alakulatnal. A szineviszont vegre jo. Bar igen nagy jelentosege amugy nincsen, terepen alapbol alcazni kell, meg amugy is egybol olajos, poros , saros lesz, sot legyen is csak jo vastagon saros.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 982
113
A ruhával még nem is lenne gond, de mondja már meg nekem valaki hozzáértő,hogy mi a f@szt keres rajtuk szinte fehér színű plate carrier, barna fosom tártartókkal???? Ez meg megibt mi a tököm?? Nem tudunk végre egy koncepciót követni?? Az a mellény úgy világít hogy monitoron keresztül is romlott a szemem 2 dioptriát....
Alakmasitas magyar modra. ;) Mondjuk szerintem nem volna rossz otlet ehhez salata szinu ruhahoz valami masabb mintaju, monjuk kb woodland melleny a tartartokkal. Az mar ettol sokkal jobb lenne es meg is torne az emberi test alakjat ugye. Na de ez a barna meg bezs kombo tenyleg gyaszos, a kapuciner szelet jutott rola eszembe.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 994
113
Alakmasitas magyar modra. ;) Mondjuk szerintem nem volna rossz otlet ehhez salata szinu ruhahoz valami masabb mintaju, monjuk kb woodland melleny a tartartokkal. Az mar ettol sokkal jobb lenne es meg is torne az emberi test alakjat ugye. Na de ez a barna meg bezs kombo tenyleg gyaszos, a kapuciner szelet jutott rola eszembe.
Hát egyelőre a barna az ami ehhez van aztán, tervben van egy a ruhával megegyező színű mellény is. A barnáról képet a magyar ruházatos topikban tudsz nézni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 982
113
Basszus feletek mindenki ilyen csenevesz manapsag? Van itt a cegben vagy jo ket tucat alfoldi bermunkas, csak koboldoknak hivjuk oket. Egy csaj van amelyik kimagaslik kozuluk, kb 175 lehet, de az tuti balkezrol van...
Valoszinuleg azert geppuskat kapott a 160 cm es srac mert bizomyos tulajdonsagai alkalmassa teszik ra... /nem a testalkat alapjan lessz valaki jo gpu iranyzo.../ vannak bizonyos tulajdonsagok amik alkalmassa teszik ra /nem csak rendfokozat vagy testalkat./ azert megis csak a raj legnagyobb tuzereju egyeni lofegyveret kell kezelni nem art ha fejben is ott van aki kezeli /fizikalisan meg majd megszokja en is megyszoktam es egyaltalan nem volt nehez rosszabbul futo karabelyosokat lefutottam pl pkm el 167 cm 58 kg mal /tehat szaz hatvan centis otven kilos gyerekkent.../
Amugy ne sertodj meg nem rosszbol irtam, de pl a legkisebb az kb 18-20 eves es akkora mint az 5 eves lanyom. Es akkor mekkorak lehetnek az eszak koreaiak? Meg a pigmeusok? Kepzeld el mikor jonnek veled szemben a jardan csoportosan.
 
K

kamm

Guest
Én igen sokat beszélgettem a KMW-s fickóval az A7+ tetején. (Nem álltam be a sorba, a mások oldallon másztam fel, a cimborámat mögöttem már nem engedték, de velem már nem foglalkoztak. Később már kimatricázták, hogy csak a kijelőlt helyen menjen fel mindenki). Azt mondta az ürge, hogy tudnak hatvan másodperc alatt tízet tölteni!! Kétkedve néztem rá. Ahhoz kemény legény kell! Erte azt mondta: valóban. Erről meg akartam kérdezni at osztrákokat, de már túl sokan voltak ott.
Érdekes: az FLW-200-as tormyot alapból a töltő kezeli, másodlagosan a parancsnok tudja használni. Parancsnok párhuzamosítjja a saját optikájával, lőni is tud ahová néz. Ha a saját optikájával bármi baj van, tudja azt használni helyette. Szerintem ez így egy nagyon jó plussz képesség. Hunter-killer+

Ez mar a par eve upgradelt FLW-200+ lesz, gondolom, ugye?