A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Meg remélhetőleg azért valami teszt eredmény is közrejátszott a választásban és nem csak a politika döntött hogy török kell és kész, szlovák teszten állítólag jól szerepelt.
Mondjuk ez is érdekes, hogy a szlovákok akiknek ott az Aligator ebben gondolkodnak... És amennyire tudom az még exportképes is volt...
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 865
113

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Meg remélhetőleg azért valami teszt eredmény is közrejátszott a választásban és nem csak a politika döntött hogy török kell és kész, szlovák teszten állítólag jól szerepelt.
Igen az nem rossz, ha a végfelhasználók is leokézzák.
De arra kiváncsi vagyok,hogy milyen változatok lesznek beszerezve.
Mondjuk azt sem értem hogy-hogy elöbb látjuk,mint ahogy bejelentés lett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Hatalmas dögök, a sofőr alig lát előre a szélvédőn keresztül.. ezért ha jól láttam , van a hűtőrácsnál 1 kamera. :D Állítólag az NSM páncélzata a 12.7-es géppuskatüzet felfogja. Én ma élőben láttam őket, hát nem győztek meg.. de nem értek hozzá nagyon. Nekem picinek és szűknek tűntek, de a toronyfegyverzet talán nem rossz (hogy védett a kezelője a kocsi belsejében). Elvileg folyamatban van a beszerzésük, hogy kik,mikor mennyit kapnak nem tudtak válaszolni. A H225M az ígéretekkel szemben nem volt kint a Büdaörsi Reptéren, viszont tök jó érzés volt, hogy van modern technikánk + az amcsi, svéd, kanadai, szlovén, szlovák, török, bolgár katonák nézegették a cuccainkat, amíg a románok arcán látszott a kellemetlenség :D :D :D
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
  • Tetszik
Reactions: tindalos and Anti

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Szerintem ezeket a felderítők, és talán a különlegesek fogják kapni. Elvileg a török cikkben szerepel egy level 4 védettség. Lehet az, hogy ez STANAG level 4?
Mert akkor az kib@szott kemény lenne...
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Voltam kint, tök jól meg volt szervezve, le a kalappal a katonàk elött. A bemutatók is nagyon làtvànyosak voltak. A helikopterrel kiemelés fasza volt, dübörögtek felettünk és löttek a mi24ek, azért ott van pszichikai hatàs, rohadt félelmetesek pàrban. A Gripenek toltak egy fàklyàt felettünk 100 m magasan, jo hangjuk volt. Nagyon jo hangulat volt, rengetegen voltak, nagyon sok gyerekkel. Tanàcs: holnap aki megy, menjen nyitàs elött, akkor lesz parkolohelye és oda tud férni a leokhoz. Aranyosak voltak a kisgyerekek és a wotos tinédzserek, de a pzh2000et, leoA7 az A4, a btr, a t72(azt nem tudom, mert a sok gyerek miatt a formàjàt sem làttam) ès a török 4x4es jàrmûveket lènyegében elleptèk. Se fénykép, se beülès nem volt. Tehàt holnap nyitàsra menjen, aki megy. Összességében a legfaszàbb talàn a debreceni lövészek bemutatója volt. 3 btr, mentek elöre, löttek mint az àllat, mindenki rohant oda, hogy mi történt. Én nem ismerem fel, hogy 30mm-el löttek vagy a 14.7el, de dübörgött a fõld is alattuk a lövésektöl. A H145 bemutato is volt ès egy a földön is volt nyitott ajtókkal, régi vasak is ki voltak rakva. A h145ok mèg Luftwaffe jelzéssel voltak a repülést is németek csinàltàk. A leokon is együtt voltak német, osztràk ès magyar katonàk. Szóvsl biztos sok munka volt benne, de megérte sztem.Hatalmas tömeg volt, fanyalgàst nem hallottam.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Miért egy btr-nek mi a megfelelő feladatkör?
Amit Krisss is írt.
Az, hogy teljesen leamortizálódtak, mind technikailag, mind felhasználásilag nem a gép hibája.
Szerintem másodvonalba, meg harmadvonalba (tartalékos) egy darabig még jobb, mint egy teljesen védtelen, támogató fegyver nélküli, rosszabb terepjáró képességű -bevonultatott- civil teherautó, mert ne gondoljuk, hogy elég kapacitása lenne a Honvédségnek. Egy konfliktusban több olyan helyzet és hely van, ahol fegyveresen jelen kell lenni, de nem igényel (és egyszerűen anyagilag sem megoldható) sokkal komolyabb technikát, pl.: ellenőrző pontok, arcvonaltól távolabb levő kritikus infrastruktúra védelme, nem fő fontosságú arcvonal szakaszokon való alkalmazás (valószínűleg se a Mo. se a legtöbb környező ország hadereje a közeljövőben sem lennének képesek teljes frontvonalon élvonalbeli technikát, vagy kellő létszámot felvonultatni.)
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 865
113
Amit Krisss is írt.
Az, hogy teljesen leamortizálódtak, mind technikailag, mind felhasználásilag nem a gép hibája.
Szerintem másodvonalba, meg harmadvonalba (tartalékos) egy darabig még jobb, mint egy teljesen védtelen, támogató fegyver nélküli, rosszabb terepjáró képességű -bevonultatott- civil teherautó, mert ne gondoljuk, hogy elég kapacitása lenne a Honvédségnek. Egy konfliktusban több olyan helyzet és hely van, ahol fegyveresen jelen kell lenni, de nem igényel (és egyszerűen anyagilag sem megoldható) sokkal komolyabb technikát, pl.: ellenőrző pontok, arcvonaltól távolabb levő kritikus infrastruktúra védelme, nem fő fontosságú arcvonal szakaszokon való alkalmazás (valószínűleg se a Mo. se a legtöbb környező ország hadereje a közeljövőben sem lennének képesek teljes frontvonalon élvonalbeli technikát, vagy kellő létszámot felvonultatni.)

Mintapélda a csehek

https://en.wikipedia.org/wiki/Military_equipment_of_the_Czech_Republic#Vehicles

Van 107 darab új APC-jük és ennyi. Ugyanezt a hibát nem kéne elkövetni.
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
440
1 140
93
Kérdés azokhoz akik kint voltak: Milyen volt a török vas álcafestése? Használható? Zord rakott ki még egy képet róla egészben, nekem laikusként nem tűnik annyira gáznak.
190516_bors_honvnap_561s.jpg
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
636
907
93
Voltam kint, tök jól meg volt szervezve, le a kalappal a katonàk elött. A bemutatók is nagyon làtvànyosak voltak. A helikopterrel kiemelés fasza volt, dübörögtek felettünk és löttek a mi24ek, azért ott van pszichikai hatàs, rohadt félelmetesek pàrban. A Gripenek toltak egy fàklyàt felettünk 100 m magasan, jo hangjuk volt. Nagyon jo hangulat volt, rengetegen voltak, nagyon sok gyerekkel. Tanàcs: holnap aki megy, menjen nyitàs elött, akkor lesz parkolohelye és oda tud férni a leokhoz. Aranyosak voltak a kisgyerekek és a wotos tinédzserek, de a pzh2000et, leoA7 az A4, a btr, a t72(azt nem tudom, mert a sok gyerek miatt a formàjàt sem làttam) ès a török 4x4es jàrmûveket lènyegében elleptèk. Se fénykép, se beülès nem volt. Tehàt holnap nyitàsra menjen, aki megy. Összességében a legfaszàbb talàn a debreceni lövészek bemutatója volt. 3 btr, mentek elöre, löttek mint az àllat, mindenki rohant oda, hogy mi történt. Én nem ismerem fel, hogy 30mm-el löttek vagy a 14.7el, de dübörgött a fõld is alattuk a lövésektöl. A H145 bemutato is volt ès egy a földön is volt nyitott ajtókkal, régi vasak is ki voltak rakva. A h145ok mèg Luftwaffe jelzéssel voltak a repülést is németek csinàltàk. A leokon is együtt voltak német, osztràk ès magyar katonàk. Szóvsl biztos sok munka volt benne, de megérte sztem.Hatalmas tömeg volt, fanyalgàst nem hallottam.
Mi korán mentünk. Voltam az A7-ben. Beszéltem a KMW-s fickóval. Mondta, hogy a mieink FLW-200-as toronnyal jönnek majd (ezen nem volt).
A vezetőnek nincs könnyű dolga a ki- bemenetellel. Ha a torony el van forgatva akkor csak a tornyon keresztül tud kijutni vagy alul van egy menekülőajtó.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Ezen a képen a nagyobb van, volt mellette egy kisebb is. Annak a tetején volt egy távirányítású géppuska is. Bele tudtam nézni a belsejébe, amennyire láttam a sok apukától és gyerektől. Annak a felépítése olyan, hogy elöl van két ülés. Tehát vezető és mellette egy. Mögöttük három ülés, a középső kicsit hátrább és a konzol alapján az ott ülő kezeli a tetőn lévő géppuskát is. Mögöttük meg még két ülés volt, de azok egymás felé fordítva. Talán dudi arról beszélt, mert ahogy láttam a sima embereknek is majdnem összeért a térdük, ha van még rajtuk mellény, heveder, fegyver, egyebek, akkot tényleg szűkös lehet a hely.
Az álcafestésről annyit, hogy csak épp rá volt rakva egy magyar matrica, látszik is a hátsó kerék felett, ami már kezdett is lejönni. Tehát ez még tuti hogy a török festés, mert csak egy matrica jelképezte a magyar mivoltát.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Jah és a hangosbemondóban a felkonferáló faszinak Goebbelsi tehetsége volt a szavakhoz. Olyan barokkos túlzásokat fűzött össze mondatról-mondatra, hogy már csak nevetni tudtunk rajta. De elismerem, jól nyomta :)
 
  • Tetszik
Reactions: honved

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
631
2 659
93
Mi sajnos sokat szöszmötöltünk indulás előtt. 10-re akartunk odaérni, de a reptér felé vezető utak mind teljesen bedugultak, úgyhogy esélytelen lett volna parkolóhelyet találni, így elengedtük a dolgot. Még onnan kikecmeregni sem volt egyszerű.
Úgyhogy nekem maradnak a képek, videók, szöveges beszámolók :)