A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Kérdés azokhoz akik kint voltak: Milyen volt a török vas álcafestése? Használható? Zord rakott ki még egy képet róla egészben, nekem laikusként nem tűnik annyira gáznak.
190516_bors_honvnap_561s.jpg
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Voltam kint, tök jól meg volt szervezve, le a kalappal a katonàk elött. A bemutatók is nagyon làtvànyosak voltak. A helikopterrel kiemelés fasza volt, dübörögtek felettünk és löttek a mi24ek, azért ott van pszichikai hatàs, rohadt félelmetesek pàrban. A Gripenek toltak egy fàklyàt felettünk 100 m magasan, jo hangjuk volt. Nagyon jo hangulat volt, rengetegen voltak, nagyon sok gyerekkel. Tanàcs: holnap aki megy, menjen nyitàs elött, akkor lesz parkolohelye és oda tud férni a leokhoz. Aranyosak voltak a kisgyerekek és a wotos tinédzserek, de a pzh2000et, leoA7 az A4, a btr, a t72(azt nem tudom, mert a sok gyerek miatt a formàjàt sem làttam) ès a török 4x4es jàrmûveket lènyegében elleptèk. Se fénykép, se beülès nem volt. Tehàt holnap nyitàsra menjen, aki megy. Összességében a legfaszàbb talàn a debreceni lövészek bemutatója volt. 3 btr, mentek elöre, löttek mint az àllat, mindenki rohant oda, hogy mi történt. Én nem ismerem fel, hogy 30mm-el löttek vagy a 14.7el, de dübörgött a fõld is alattuk a lövésektöl. A H145 bemutato is volt ès egy a földön is volt nyitott ajtókkal, régi vasak is ki voltak rakva. A h145ok mèg Luftwaffe jelzéssel voltak a repülést is németek csinàltàk. A leokon is együtt voltak német, osztràk ès magyar katonàk. Szóvsl biztos sok munka volt benne, de megérte sztem.Hatalmas tömeg volt, fanyalgàst nem hallottam.
Mi korán mentünk. Voltam az A7-ben. Beszéltem a KMW-s fickóval. Mondta, hogy a mieink FLW-200-as toronnyal jönnek majd (ezen nem volt).
A vezetőnek nincs könnyű dolga a ki- bemenetellel. Ha a torony el van forgatva akkor csak a tornyon keresztül tud kijutni vagy alul van egy menekülőajtó.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 126
93
Ezen a képen a nagyobb van, volt mellette egy kisebb is. Annak a tetején volt egy távirányítású géppuska is. Bele tudtam nézni a belsejébe, amennyire láttam a sok apukától és gyerektől. Annak a felépítése olyan, hogy elöl van két ülés. Tehát vezető és mellette egy. Mögöttük három ülés, a középső kicsit hátrább és a konzol alapján az ott ülő kezeli a tetőn lévő géppuskát is. Mögöttük meg még két ülés volt, de azok egymás felé fordítva. Talán dudi arról beszélt, mert ahogy láttam a sima embereknek is majdnem összeért a térdük, ha van még rajtuk mellény, heveder, fegyver, egyebek, akkot tényleg szűkös lehet a hely.
Az álcafestésről annyit, hogy csak épp rá volt rakva egy magyar matrica, látszik is a hátsó kerék felett, ami már kezdett is lejönni. Tehát ez még tuti hogy a török festés, mert csak egy matrica jelképezte a magyar mivoltát.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 126
93
Jah és a hangosbemondóban a felkonferáló faszinak Goebbelsi tehetsége volt a szavakhoz. Olyan barokkos túlzásokat fűzött össze mondatról-mondatra, hogy már csak nevetni tudtunk rajta. De elismerem, jól nyomta :)
 
  • Tetszik
Reactions: honved

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Mi sajnos sokat szöszmötöltünk indulás előtt. 10-re akartunk odaérni, de a reptér felé vezető utak mind teljesen bedugultak, úgyhogy esélytelen lett volna parkolóhelyet találni, így elengedtük a dolgot. Még onnan kikecmeregni sem volt egyszerű.
Úgyhogy nekem maradnak a képek, videók, szöveges beszámolók :)
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Mi sajnos sokat szöszmötöltünk indulás előtt. 10-re akartunk odaérni, de a reptér felé vezető utak mind teljesen bedugultak, úgyhogy esélytelen lett volna parkolóhelyet találni, így elengedtük a dolgot. Még onnan kikecmeregni sem volt egyszerű.
Úgyhogy nekem maradnak a képek, videók, szöveges beszámolók :)
A Tóváros lakóparknál érdemes parkolni. Onnan 10 perc séta, de OK. Ha valaki még menne...
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Voltam kint, tök jól meg volt szervezve, le a kalappal a katonàk elött. A bemutatók is nagyon làtvànyosak voltak. A helikopterrel kiemelés fasza volt, dübörögtek felettünk és löttek a mi24ek, azért ott van pszichikai hatàs, rohadt félelmetesek pàrban. A Gripenek toltak egy fàklyàt felettünk 100 m magasan, jo hangjuk volt. Nagyon jo hangulat volt, rengetegen voltak, nagyon sok gyerekkel. Tanàcs: holnap aki megy, menjen nyitàs elött, akkor lesz parkolohelye és oda tud férni a leokhoz. Aranyosak voltak a kisgyerekek és a wotos tinédzserek, de a pzh2000et, leoA7 az A4, a btr, a t72(azt nem tudom, mert a sok gyerek miatt a formàjàt sem làttam) ès a török 4x4es jàrmûveket lènyegében elleptèk. Se fénykép, se beülès nem volt. Tehàt holnap nyitàsra menjen, aki megy. Összességében a legfaszàbb talàn a debreceni lövészek bemutatója volt. 3 btr, mentek elöre, löttek mint az àllat, mindenki rohant oda, hogy mi történt. Én nem ismerem fel, hogy 30mm-el löttek vagy a 14.7el, de dübörgött a fõld is alattuk a lövésektöl. A H145 bemutato is volt ès egy a földön is volt nyitott ajtókkal, régi vasak is ki voltak rakva. A h145ok mèg Luftwaffe jelzéssel voltak a repülést is németek csinàltàk. A leokon is együtt voltak német, osztràk ès magyar katonàk. Szóvsl biztos sok munka volt benne, de megérte sztem.Hatalmas tömeg volt, fanyalgàst nem hallottam.
Csak megerősíthetem a leírtakat, én is ezeket tapasztaltam.

Hátul másztam be az NMS Yörökbe, no hát nem sok hely van hátul, de a járműből elhoztam egy magyar nyelvű promó anyagot. Akartam róla infót meg az Ejder Yalcinről már 9 órakor, de ekkor még csak törökök voltak ott. 12 órakor volt már ott 1 magyar katonasrác , de konkrétumot nem tudott a török járművekről mondani, hogy hol lesz alkalmazva. A jármű többféle moduláris rendszerben felszerelhető.Utána visszajöttek a törökök - gondolom kajálni voltak - kaptam az egyiktől egy NMS-es képpel ellátott "A hazáért - Magyar honvédség" feliratú hűtőmágnest.

Az Aero magazinnak volt erre az eseményre kiadott "Programfüzete". A török járművekről is van benne anyag.
Így kezdődik a cikk: "Hadiipari együttműködés Törökországgal: Ejder Yalcin és NMS. Aknavédelemből jeles."
A különleges erők tapasztalata alapján fejlesztették ki asszimetrikus konfliktusokból és ott is akarják alkalmazni.
Az "Ejder Yalcin taktikai kerekes harcjármű(TWCV)".
Nato Stanag 4569 előírás szerinti teszteken megfelelt.

Magyarországon gyártott automata Allison váltó van az Ejderben.
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Szerintem is marha jó volt , parkoló nem volt közel :D Sétálni kell.
Én nem is tudtam vettünk LEO2 alpjain működő hídvetőt.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 126
93
A hídvető melletti tankmentő is Leo alapú volt akkor? A hídvetőt láttam működés közben délelőtt, vagy 15 méteres árkot/folyót tuti át lehet vele hidalni és nagyon gyors volt. Kb 1 perc alatt széttolta, utána kb 1 perc alatt meg össze.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
A hídvető melletti tankmentő is Leo alapú volt akkor? A hídvetőt láttam működés közben délelőtt, vagy 15 méteres árkot/folyót tuti át lehet vele hidalni és nagyon gyors volt. Kb 1 perc alatt széttolta, utána kb 1 perc alatt meg össze.
A Leo 2-es bázisán fejlesztette ki a Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft.
5 darabot vettünk belőle.
Én is csak sajnos csak a hídvetőt láttam működés közben.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
A Leo 2-es bázisán fejlesztette ki a Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft.
5 darabot vettünk belőle.
Én is csak sajnos csak a hídvetőt láttam működés közben.
Akkor 5 Leguant és mennyi Wiesentet vettünk?
Illetve a bemutató képein többször feltűnik egy vontatott rakéta olyan Volhov/Dvina szerű... Az ugye csak dekoráció volt?
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Akkor 5 Leguant és mennyi Wiesentet vettünk?
Illetve a bemutató képein többször feltűnik egy vontatott rakéta olyan Volhov/Dvina szerű... Az ugye csak dekoráció volt?
Úgy tudom 3 darab Leguan hídvetőt és 5 darab Wisent 2-es műszaki járművet vettünk.

Igen az csak dekoráció volt.