• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 849
4 132
113
Én a kínaiak helyében, ha pár hónapon belül nem tudnék megegyezni az USA-val (amire nem látok esélyt), lefoglalnám az összes Kína területén lévő amerikai vállalatot. :)

Persze ezzel veszítenének is sokat, mert többé nem fog egy amerikai (de talán még európai) vállalat sem befektetni ott, viszont szerintem ígyis-úgyis azon munkálkodik Trump, hogy hazahozassa onnan az USA vállalatokat, úgyhogy jobb lenne Kínának ha még azelőtt meglépnék ezt, mielőtt az amerikai vállalatok kimentenek onnan mindent és áttelepülnek máshova.
Ha államosítaná őket, azzal óriási vesztességeket szenvednének el ezen vállalatok, így nehezebben tudnának máshol talpraállni, ráadásul pár évig kiütné őket Kína a versenyből a termeléskiesés miatt.
És akkor hiába szankciózná az USA mindenféle ellopott licenszek miatt a kínai vállalatokat, a világ nagy része rá lenne kényszerülve, hogy az (USA szerint) illegális kínai terméket vegye meg, mivel amerikai termék meg nem lenne elérhető. :)

Nagyon nincs mit lefoglalni, mert Kínában nincs külföldi tulajdonú cég. Ha meg elkezdik leállítani a külföldi piacokra termelést, akkor az nekik is nagyon fájni fog.
Amúgy én most is azt mondom, hogy ez a jelen szitu egy nagy lehetőség az európai 5G-hálózati eszközöket fejlesztő-gyártó cégeknek, szóval én valahol örülök neki, hogy így alakulgat a dolog (ha már van kínai protekcionizmus, akkor legyen csak európai is :D ).

Elég vicces, hogy a kínaiak számon kérik a szabad piaci szabályozást, miközben a saját országukban a külföldi vállalatokat úgy kezelik, mint a kutyát...

B40umyp.png


:D
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Szerintem jók a kínaiak alkupozíciói.
Azt mondják, hogy csak azoknak a partnereknek adnak feldolgozásra ritka föld fémeket, akik kellő lelkesedéssel és eredménnyel terjesztik az országukban a csak kínai szoftvert használó eszközöket.
A többiek ritka föld fémeket csak feldolgozott formában, cpu-ként kaphatnak.
Akinek ez nem tetszik, mehet a maradék 10% bányához, aranyáron vásárolni.
Valszeg azért van Kínában a bányák 90%-a, mert ott lehet gazdaságosan bányászni ezeket az anyagokat. A majdnem gazdaságos bányák és lelőhelyek jelentős része pedig szerintem már jelentős részben Kínai kézben van.
Márpedig az egész 5G lényege, hogy még a wc kefébe is processzor kerül.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 863
9 791
113
Nagyon nincs mit lefoglalni, mert Kínában nincs külföldi tulajdonú cég. Ha meg elkezdik leállítani a külföldi piacokra termelést, akkor az nekik is nagyon fájni fog.
Amúgy én most is azt mondom, hogy ez a jelen szitu egy nagy lehetőség az európai 5G-hálózati eszközöket fejlesztő-gyártó cégeknek, szóval én valahol örülök neki, hogy így alakulgat a dolog (ha már van kínai protekcionizmus, akkor legyen csak európai is :D ).



B40umyp.png


:D

OK. Ebben van valami, viszont a kínaiak nem bannolták a Facebookot vagy a Google-t Magyarországon. Ellenben jelen állás szerint én a jövőben nem fogok tudni vásárolni Huawei telefont itthon. Tehát az USA bannolta a Huaweit.... Magyarországon(is)!!! Azért ez nem ugyan az!
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 008

Guest
...
Az igazi visszavágás az lenne ha a ritkaföldfémekre export tilalmat rendelnének el és utána hülyére cumiztatnák az amcsi tech vállalatokat. Tessék el lehet vinni a gyártást, de mire a saját bányák felfutnak és szétverik az összes környezetvédő tüntetést addigra a kínai architectúra versenyképes.

"A ritkaföldfémek exportjának korlátozásával vághat vissza Kína az amerikai szankciók miatt"
https://magyarnemzet.hu/kulfold/a-r...sza-kina-az-amerikai-szankciok-miatt-6973904/

Azé Xi Jinping fizethetne nekem tanácsadói díjat. :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 606
46 470
113
OK. Ebben van valami, viszont a kínaiak nem bannolták a Facebookot vagy a Google-t Magyarországon. Ellenben jelen állás szerint én a jövőben nem fogok tudni vásárolni Huawei telefont itthon. Tehát az USA bannolta a Huaweit.... Magyarországon(is)!!! Azért ez nem ugyan az!
És Kínában sem bannolta őket?
Szerintem itt most vegyél egy nagy levegőt, és keress rá pár dologra a neten. Javasolnám a "Facebook in China", a "Great Firewall", esetleg a "Google in China" kifejezéseket.

Idehaza az amerikaiak sem bannolják a Huawei-t. Mivel azonban a Google amerikai cégként megvonhatja a licence jogokat a Huaweitől, ezért nem fogsz tudni Huawei telefont itthon venni. Illetve majd vehetsz saját op. rendszerrel. De javaslom, hogy ne siesd el nagyon, mert valószínűleg az új rendszerük is tele lesz Android kódrészlettel. Ha csak egy kicsit is egyezik az Androiddal, akkor várhatóan az új készülékeket is le fogják tiltani pillanatok alatt, és annak sem lesz supportja tovább.

De hogy átlásd a helyzetet, és ne követelj több "konkrétumot" tőlem, javaslom, hogy nézd meg ezt a cikket.
Nagyon fontos, hogy kattingasd végig az összes linket a timeline-on, mert azokban vannak a részletes esetleírások, hogy mi okozta a Huawei kegyvesztettségét.
 
T

Törölt tag 008

Guest
...mert valószínűleg az új rendszerük is tele lesz Android kódrészlettel. ...
Ami egyébként ingyenes és open source. Szóval nincs vele baj. Csak a google szolgáltatásokról van letiltva.
Amúgy ez csúnya játék is lehet. A Huaweinek helyben van egy kb 3 milliárdos piaca. Kína, India, SEA. Ha ők elkezdenek egy külön androt fejleszteni saját ökoszisztemmel esetleg azt veheti észre a nyugat, hogy eltérítették a fejlődést és később nekik kell alkalmazkodniuk.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 331
34 114
113
És Kínában sem bannolta őket?
Szerintem itt most vegyél egy nagy levegőt, és keress rá pár dologra a neten. Javasolnám a "Facebook in China", a "Great Firewall", esetleg a "Google in China" kifejezéseket.

Idehaza az amerikaiak sem bannolják a Huawei-t. Mivel azonban a Google amerikai cégként megvonhatja a licence jogokat a Huaweitől, ezért nem fogsz tudni Huawei telefont itthon venni. Illetve majd vehetsz saját op. rendszerrel. De javaslom, hogy ne siesd el nagyon, mert valószínűleg az új rendszerük is tele lesz Android kódrészlettel. Ha csak egy kicsit is egyezik az Androiddal, akkor várhatóan az új készülékeket is le fogják tiltani pillanatok alatt, és annak sem lesz supportja tovább.

De hogy átlásd a helyzetet, és ne követelj több "konkrétumot" tőlem, javaslom, hogy nézd meg ezt a cikket.
Nagyon fontos, hogy kattingasd végig az összes linket a timeline-on, mert azokban vannak a részletes esetleírások, hogy mi okozta a Huawei kegyvesztettségét.
A google nincs letiltva kinaba a facebook kle van tiltva /a facebook ha adozott volna kinaba akkor nem lett volna gond ugyan ez igaz tobb mas oldalra is./

Egyebkent igazuk van... Magyarorszagon becsodoltettek az iwiwet a myvipet amik afot fizettek idehaza. Cserebe laett egy nemzetkozi portal ami viszont egy fillert se fizet adoba nallunk... /kinaval csak megduplazna a felhasznaloi szamat a facebook... Es ez teljesen normalis hogy nem lett volna ingyen./amugy megvan a kinaiaknak a sajatjuk figyelik dr a facebook is figyel./
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 863
9 791
113
És Kínában sem bannolta őket?
Szerintem itt most vegyél egy nagy levegőt, és keress rá pár dologra a neten. Javasolnám a "Facebook in China", a "Great Firewall", esetleg a "Google in China" kifejezéseket.

Tisztában vagyok vele, hogy Kína letiltotta a Facebookot és a Google alkalmazásokat az országban. Ezt nem is vitattam, de szerintem ez ki is derült a hozzászólásomból, ha elolvastad volna figyelmesebben. ;)

Idehaza az amerikaiak sem bannolják a Huawei-t. Mivel azonban a Google amerikai cégként megvonhatja a licence jogokat a Huaweitől, ezért nem fogsz tudni Huawei telefont itthon venni. Illetve majd vehetsz saját op. rendszerrel. De javaslom, hogy ne siesd el nagyon, mert valószínűleg az új rendszerük is tele lesz Android kódrészlettel. Ha csak egy kicsit is egyezik az Androiddal, akkor várhatóan az új készülékeket is le fogják tiltani pillanatok alatt, és annak sem lesz supportja tovább.

Erre is csak azt tudom válaszolni, ami az általad linkelt cikk timeline-ból is kiderül, hogy az USA letiltotta a Huawei készülékek forgalmazását az államokban. Ez egy korrekt válaszlépés volt. Viszont a mostani húzás konkrétan a cég megsemmisítését szolgálja. Ez nem tisztességes eljárás. Mert szigorúan véve nekem, aki se nem vagyok kínai állampolgár, se nem vagyok amerikai állampolgár, miért kell elszenvednem a világ egyik leginnovatívabb techgyártójának elpusztítását? A magas színvonalú termékeket gyártó versenytársak csak használnak a fejlődésnek. A Huawei eddig ilyen volt.
Egyébként nem azzal van a bajom, hogy a Google megvonhatja-e a liszensz jogokat a Huaweitől, vagy sem. Ez nem vitás. Megvonhatja. Csak épp a Google nem akarja megvonni! Viszont mégis meg kell tennie, a többi gyártóval és supporterrel együtt, mert be vannak csicskítva by US Gov.


De hogy átlásd a helyzetet, és ne követelj több "konkrétumot" tőlem, javaslom, hogy nézd meg ezt a cikket.
Nagyon fontos, hogy kattingasd végig az összes linket a timeline-on, mert azokban vannak a részletes esetleírások, hogy mi okozta a Huawei kegyvesztettségét.

Rendben. Igyekszem elolvasni. Remélem, lesz bennük valami használható infó.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 606
46 470
113
Magyarorszagon becsodoltettek az iwiwet a myvipet amik afot fizettek idehaza.
Tényleg! A mocskok becsődöltették! :rolleyes:
Nem lehet, hogy a csődjéről az IWIW is tehetett némiképp? ;)
A Facebook nem az adózás miatt van betiltva! :rolleyes:

In China, Facebook was blocked following the July 2009 Ürümqi riots because Xinjiang independence activists were using Facebook as part of their communications network.[6] Some Chinese users also believed that Facebook would not succeed in China after Google China's problems.[7] Renren (formerly Xiaonei) has many features similar to Facebook, and complies with PRC Government regulations regarding content filtering.

As of 20 August 2013, there have been reports of Facebook being partially unblocked in China.[8] However, according to the "Blocked in China" website, Facebook is still blocked.[9] Facebook is not blocked in Hong Kong and Macau. Facebook is currently working on a censorship project for China, where a third party would be allowed to regulate on Facebook and control popular stories that come around. This would be a huge attempt on Facebook to get back into China.[10]

A Google ugyan jelen lehet, de csak azért, mert vállalta a cenzúrát. Aztán mostanában jelentette be, hogy feladja, mert nem elég, hogy a cenzúra sincs a kedvükre, de ráadásul a kínaiak nem is használják, mert a tiltás alatt a kínaiak ellopták az ötletet. http://www.baidu.com/ Ismerős valahonnan a kinézete?o_O
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 606
46 470
113
Mert szigorúan véve nekem, aki se nem vagyok kínai állampolgár, se nem vagyok amerikai állampolgár, miért kell elszenvednem a világ egyik leginnovatívabb techgyártójának elpusztítását?
Amiért az orgazdát sem dícséri meg a törvény amiért lopott eszközöket vesz meg jó olcsón....
Az orgazda sem vesz részt konkrétan a lopásban, mégis leültetik! :oops:
Leginnovatívabb? :eek: Ha az lenne, akkor miért van szüksége technológiai lopásra?
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 331
34 114
113
Tényleg! A mocskok becsődöltették! :rolleyes:
Nem lehet, hogy a csődjéről az IWIW is tehetett némiképp? ;)
A Facebook nem az adózás miatt van betiltva! :rolleyes:

In China, Facebook was blocked following the July 2009 Ürümqi riots because Xinjiang independence activists were using Facebook as part of their communications network.[6] Some Chinese users also believed that Facebook would not succeed in China after Google China's problems.[7] Renren (formerly Xiaonei) has many features similar to Facebook, and complies with PRC Government regulations regarding content filtering.

As of 20 August 2013, there have been reports of Facebook being partially unblocked in China.[8] However, according to the "Blocked in China" website, Facebook is still blocked.[9] Facebook is not blocked in Hong Kong and Macau. Facebook is currently working on a censorship project for China, where a third party would be allowed to regulate on Facebook and control popular stories that come around. This would be a huge attempt on Facebook to get back into China.[10]

A Google ugyan jelen lehet, de csak azért, mert vállalta a cenzúrát. Aztán mostanában jelentette be, hogy feladja, mert nem elég, hogy a cenzúra sincs a kedvükre, de ráadásul a kínaiak nem is használják, mert a tiltás alatt a kínaiak ellopták az ötletet. http://www.baidu.com/ Ismerős valahonnan a kinézete?o_O

Igen a facebook leanyvallalatat azert nem engedtek mert nem adozik. /facebook kinai verziojat./ mint nallunk is megvan a facebook magyar valtozata /ami mas mint mondjuk a dan valtozat./ es igen becsodoltettek mert egy nagyhal kerult ve a kicsik koze. Amivel nem is lenne gond ha fizetne az adot. Igy viszont nem fair a dolog akar hogy is probalod figurazni...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 331
34 114
113
Az hogy a kulfoldiek miert nem lephetnek fel a facebook fiokukra kinaba mas oka van... /de ha a leanyvallalat adozott volna kinaba igy meg is jelent volna a kulfoldi felhasznaloknak se lenne korlatozva a facebook hazai verziojanak elerese.../
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 606
46 470
113
Az hogy a kulfoldiek miert nem lephetnek fel a facebook fiokukra kinaba mas oka van... /de ha a leanyvallalat adozott volna kinaba igy meg is jelent volna a kulfoldi felhasznaloknak se lenne korlatozva a facebook hazai verziojanak elerese.../
Elnézést.
Nem tudsz angolul? Semmi gond. Lefordítsam?
Azt szerinted hogyan lehet kiszűrni, hogy valaki külföldi felhasználó? Szerinted a Facebook azért menne Kínába, hogy a külföldiek használhassák?
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 863
9 791
113
Amiért az orgazdát sem dícséri meg a törvény amiért lopott eszközöket vesz meg jó olcsón....
Az orgazda sem vesz részt konkrétan a lopásban, mégis leültetik! :oops:
Leginnovatívabb? :eek: Ha az lenne, akkor miért van szüksége technológiai lopásra?

Olvasgatom a cikket és a benne lévő timline-t, amit adtál. Köszönet érte.
Pár észrevétel:
  • A leggyakrabban bizonyítékként használt szó a "concerns". Hát izé.... Ez elég kevés:oops:
  • Mikor a Facebook adott ki ügyfél adatokat a Huaweinek, az szerinted csak a kínaiak bűne? Ha nem, akkor a Facebook hogy működhet még világszerte? Arról nem is beszélve, hogy a cikk szerint 2010 óta, tehát kb. 8 éven keresztül élt a szerződés a Facebook és a Huawei között. És csak most derült rá fény? Vagy inkább az van, hogy csak mostanra lett túl erős a Huawei?
  • A Google szóvivője szerint semmivel sem veszélyesebb a huawei, mint a több tucat másik gyártó akikkel szerződésben állnak. De persze néhány szenátornak "concerns"-jei vannak.
  • Technológiai lopás? Megint csak az általad linkelt timline egyik cikkjéből derül ki, hogy a Huawei megállapodott a Qualcommal egy korábbi vitás ügyükben úgy, hogy a kínaiak negyedévenként fizetnek 150M USD-t. Ugyan ebből a cikkből az is kiderül, hogy például az Apple továbbra sem hajlandó fizetni a Qualcommnak azért, mert lemásolták a technológiájukat. Felmerül a kérdés, az Apple-t mikor bannolják a világpiacról?:confused:
  • Ok. lefényképeztek egy több, mint 10 éves telefon tesztelő robotot... Kemény!:D
  • Angela Merkel sem adta be a derekát a Huawei ellenes lobbynak. Gondolom ez sem esett jól a washingtoni héjáknak.
  • A napelemek is nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek? Megint csak "concerns" bizonyítékok helyett!
  • Kínai gyerekek énekelnek a Huawei telefonjairól. Ez igen! Na ez már tényleg tűrhetetlen.
  • 2011-12-ben találtak valamit a Huawei eszközeiben, amit "hátsó ajtóként" definiáltak, később hibaként beszéltek róla, amit még akkor ki is javítottak. 7 éve volt!
  • Igen, a CIA-szerint a kínai kormány finanszírozza a Huaweit. Bizonyítékok: "concerns" "risks" Még szerencse, hogy a Google-nek nincs köze az amcsi hírszerző ügynökségekhez.
Hát ennyi. Ezek még mindig nem igazán konkrét bizonyítékok.
Hogy tiszta legyen a dolog, szerintem azok a cégek, akik szoftveresen vagy hardveresen jelen vannak a távközlési piacon, világ szinten, mind részesei lehetnek hírszerzési manővereknek. Miért pont a Huawei? Szerintem gazdasági háttere van(túl erős lett a cég) és persze ahogy fentebb már írták páran az 5G hálózatok.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Az is lopás, ha a más ország adójából kiképzett koponyát elviszed. Az USA technológiai fejlődésében jó ha 25% az USA koponya. A többi lopás vagy agyelszívás. Egyértelmű, hogy az USA nem azért néz bele mindenbe, mert terroristáktól fél. Mire levédenél valamit, már levédték az USA-ban, akkor is, ha te találtad ki, de számítógépen van az adathalmaz. :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 606
46 470
113
Olvasgatom a cikket és a benne lévő timline-t, amit adtál. Köszönet érte.
Pár észrevétel:
  • A leggyakrabban bizonyítékként használt szó a "concerns". Hát izé.... Ez elég kevés:oops:
  • Mikor a Facebook adott ki ügyfél adatokat a Huaweinek, az szerinted csak a kínaiak bűne? Ha nem, akkor a Facebook hogy működhet még világszerte? Arról nem is beszélve, hogy a cikk szerint 2010 óta, tehát kb. 8 éven keresztül élt a szerződés a Facebook és a Huawei között. És csak most derült rá fény? Vagy inkább az van, hogy csak mostanra lett túl erős a Huawei?
  • A Google szóvivője szerint semmivel sem veszélyesebb a huawei, mint a több tucat másik gyártó akikkel szerződésben állnak. De persze néhány szenátornak "concerns"-jei vannak.
  • Technológiai lopás? Megint csak az általad linkelt timline egyik cikkjéből derül ki, hogy a Huawei megállapodott a Qualcommal egy korábbi vitás ügyükben úgy, hogy a kínaiak negyedévenként fizetnek 150M USD-t. Ugyan ebből a cikkből az is kiderül, hogy például az Apple továbbra sem hajlandó fizetni a Qualcommnak azért, mert lemásolták a technológiájukat. Felmerül a kérdés, az Apple-t mikor bannolják a világpiacról?:confused:
  • Ok. lefényképeztek egy több, mint 10 éves telefon tesztelő robotot... Kemény!:D
  • Angela Merkel sem adta be a derekát a Huawei ellenes lobbynak. Gondolom ez sem esett jól a washingtoni héjáknak.
  • A napelemek is nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek? Megint csak "concerns" bizonyítékok helyett!
  • Kínai gyerekek énekelnek a Huawei telefonjairól. Ez igen! Na ez már tényleg tűrhetetlen.
  • 2011-12-ben találtak valamit a Huawei eszközeiben, amit "hátsó ajtóként" definiáltak, később hibaként beszéltek róla, amit még akkor ki is javítottak. 7 éve volt!
  • Igen, a CIA-szerint a kínai kormány finanszírozza a Huaweit. Bizonyítékok: "concerns" "risks" Még szerencse, hogy a Google-nek nincs köze az amcsi hírszerző ügynökségekhez.
Hát ennyi. Ezek még mindig nem igazán konkrét bizonyítékok.
Hogy tiszta legyen a dolog, szerintem azok a cégek, akik szoftveresen vagy hardveresen jelen vannak a távközlési piacon, világ szinten, mind részesei lehetnek hírszerzési manővereknek. Miért pont a Huawei? Szerintem gazdasági háttere van(túl erős lett a cég) és persze ahogy fentebb már írták páran az 5G hálózatok.
Azon nem gondolkodnál el picit - azon túl, hogy hogyan lesz neked modern Huawei telefonod -, hogy a British Telekom miért döntött úgy, hogy nem csak az 5G-hez nem engedik a Huaweit, de a már meglévő és látszólag jól muzsikáló Huawei által szállított 4G-s rendszerét lecseréli, úgy, hogy 2014-ben 12,5Mrd fontért vették?
- Huawei-Qualcom ügy: Ha a Huawei nem lopott volna, vajon kellene-e neki negyedévente 150M USD-t fizetnie? :rolleyes:
- Tájékoztatnálak, hogy az Apple több telefonját tilos forgalmazni pl. Németországban.
- A Huawei CFO-ját nem az USA-ban kapták el, - bár ott is kellene azért alapos gyanú -, hanem Kanadában. Ha szerinted nem lett volna elegendő bizonyíték az ügyben, akkor a Kanadaiak kockáztattak volna egy olyan méretű diplomáciai bonyodalmat, mint ami lett belőle?
- Ugyan ez vonatkozott a lengyel letartóztatásra is.
- Ha a szenátorok, vagy a titkosszolgálatok kerek perec kijelentenék a Huaweiről, hogy hogyan, mikor, és kinek az adatait szerezhették meg a Huawei munkatársai, akkor nagyjából 10-15 évre el lenne munkával látva az összes amerikai bíróság, amiken folyamatosan azért perelnék az állampolgárok a szolgáltatókat, a szövetségi államot, hogy miért engedtek be egy ilyen céget a core infrastruktúrába.
Tesztelő robot: Nem "csak" lefényképezte...;)
"In 2013, a pair of Huawei engineers were allegedly dispatched to Seattle to get all the information they could on Tappy.
One even smuggled a Tappy robot arm out of the lab in his laptop bag, but returned it the following day, according to the AP. While the arm was missing, the engineer allegedly sent measurements and photos back to China."

- Az MIT-nek is csak egyszer kellett megmutatni a kiderült bizonyítékokat, arról a 23 esetről ami a Huawei ellen összegyűlt és azonnali hatállyal szerződést bontott a Huawei-jel.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and wolfram

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 939
35 911
113
A Huawei CFO ját azzal vádolják hogy megsértette az USA álltal bevezetett kereskedelmi szankciókat Irán ellen ami amúgy meg totál minden jogalapot nélkülöz a letartóztatását én inkább túszejtésnek nevezném.
https://www.businessinsider.com/hua...daughter-meng-wanzhou-report-2019-5?r=US&IR=T


Kereskedelmi háború zajlik az USA és Kína között ennek egy része hogy megpróbálják kicsinálni a Huaweit.

A Huawei beperelte az USA kormányát
https://www.cnbc.com/2019/05/29/huawei-files-motion-for-summary-judgement-in-lawsuit-against-us.html