Nagy Szavazó topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szoktál a HTKA fórumon régi hozzászólásokat olvasni?

  • Igen, mert sok érdekes információ van a topikokban.

    Votes: 26 74,3%
  • Nem, mert csak az aktuális dolgok érdekelnek.

    Votes: 9 25,7%

  • Összes szavazó
    35
  • Lezárt szavazás .
M

molnibalage

Guest
Az SG.hu oldalon hosszú évek óta futó, de mára kis látogatottságú topikot itt is megfuttatom. Sajnos eszközeim korlátozottak, nem tudom minden héten a bannerban frissíteni az adott szavazást. Régen az SG.hu-n volt szavazógép és komolyabb arhívum, de ehhez sajnos nem értek, így marad az easypoll és a lenti formájú archívum.

A bekerülő kérdések, helyeként viccesek és talán komolytalanok, de komolyabb témák is felbukkannak. Kérdésjavaslatok érkezhetnek a közönségtől is.

Az utóbbi kb. két év kérdései és szavazások eredménye, Archívum.

Az aktuálisan futó szavazás.
http://www.easypolls.net/poll.html?p=5ce28815e4b0d3b476be28b9

Jellemzően minden hétfőn kerül be új kérdés.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
Az SG.hu oldalon hosszú évek óta futó, de mára kis látogatottságú topikot itt is megfuttatom. Sajnos eszközeim korlátozottak, nem tudom minden héten a bannerban frissíteni az adott szavazást. Régen az SG.hu-n volt szavazógép és komolyabb arhívum, de ehhez sajnos nem értek, így marad az easypoll és a lenti formájú archívum.

A bekerülő kérdések, helyeként viccesek és talán komolytalanok, de komolyabb témák is felbukkannak. Kérdésjavaslatok érkezhetnek a közönségtől is.

Az utóbbi kb. két év kérdései és szavazások eredménye, Archívum.

Az aktuálisan futó szavazás.
http://www.easypolls.net/poll.html?p=5ce28815e4b0d3b476be28b9

Jellemzően minden hétfőn kerül be új kérdés.
Szóval itt visszakeresni nem lehet, csak a link alapján érhető el valami?
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Ha nem haragszol én erre válaszolok mert az újról azt sem tudom micsoda. :D
Nekem 30 év alatt 40 vagy 41 munkahelyem volt(eddig). Nem számítva persze az iskolai szakmai gyakorlatokat.
Nagyrészt forgácsolóként melóztam de voltam gépbeállító/mechanikai műszerész többféle gépsoron, kezeltem cnc vagy épp présgépeket, voltam szerelő a szomszéd kisváros téesz telepén, pakoltam kamiont, voltam eladó egy szexshopban(érdekes tapasztalat :D), újságot és szórólapot terítettem, írtam lemezkritikákat és még amire nem emlékszem. :)
Mindig volt munkám, ha hivatalosan csak egy akkor otthon csináltam kovácsolt vas kapukat vagy fajátékokat. Most épp mellékesben kerti szerszámokat/kisgépeket javítok fel és adok tovább és telente vesszőseprűket fonok.
Még mielőtt valaki felhördül hogy biztos egy lusta kókler vagyok; nem feltétlen, fiatalként ha 20 fillérrel többet adtak naponta már mentem is másik munkahelyre, de általában a pofám miatt kellett tovább állnom, mindig megmondom ha valami baromságot csinál a főnök vagy nem tetszik valami, szóval nehéz velem. :D De rúgtak már ki amiatt mert válogatott focimeccsre mentem inkább(Kisinyovba), vagy jobban érdekelt egy lengyel salakmotor verseny Krakkóban, hagytam ott céget annál a mondatnál hogy "el lehet menni", vagy "menjél csak, húszan várnak a helyedre" és egyszer amiatt is mert nem akartak kifizetni én meg behajtottam saját módszerekkel. :)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Másik vicc, amikor ugyanannál az asztalnál ülsz, ugyanazt csinálod, ugyanazoknak, ugyanannyiért, ugyanaz a főnököd, de már a 3ik cégnél dolgozol, mert közben okoskodik a HR, hogy milyen kölcsönzőn keresztül alkalmazzon. Akkor ez minek számít? :)
Vagy amikor hasonló a szintu mint fönt, de nem a munkáltató változik, hanem a munkakör, úgy, hogy föntről leszólnak, hogy mostantól nem XX vagy, hanem YY és nem Józsi a főnököd, hanem Pista. Ez akkor mi? :)
Szóval vadkapitalizmusban elég nehéz definiálni ezeket.
Anno nekem is egyszer egy interjún mondták, hogy fiatal létemre nagyon sok munkahelyem volt. De hát 2 helyen dolgoztam....jaaa, hogy közben egy 4 hely 8 pozícióval?
Na akkor vontam össze és egy nagyjáboli önéletrajzom van. Nem pontosak benne a munkáltatók, nem pontosak a munkakörök, de lefedi, hogy kinek mit csináltam.
Így kevesebb a kérdés és jobban megértik.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Nekem sincs percre pontosan leírkálva. Ha az "átvett másik fejvadász cég" című történeteket beleveszem akkor olyan 45-50 között van. Emellett én megfogadtam hogy 5 évente váltok akármi lesz, figyelembe véve a költözéseim meg hasonlókat csak egyszer léptem túl egy évvel a keretet.
 
  • Tetszik
Reactions: Rotten878

Rotten878

Active Member
2018. november 21.
211
181
43
Nekem sincs percre pontosan leírkálva. Ha az "átvett másik fejvadász cég" című történeteket beleveszem akkor olyan 45-50 között van. Emellett én megfogadtam hogy 5 évente váltok akármi lesz, figyelembe véve a költözéseim meg hasonlókat csak egyszer léptem túl egy évvel a keretet.

Állítólag kb 5 évig tart amíg egy munkavállaló bele fog unni a a munkájába. Ez a statisztika, így kb az 5 éves váltási szisztéma pont beleillik ebbe. :)
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Állítólag kb 5 évig tart amíg egy munkavállaló bele fog unni a a munkájába. Ez a statisztika, így kb az 5 éves váltási szisztéma pont beleillik ebbe. :)
Szerintem ez melófüggő, volt amit egy év alatt megutáltam emiatt. Robotmeló. Amúgy apám mondogatta mindig hogy lássál ezt-azt, ne ragadj le egy helyen csak mert biztos munka. Asszem' sikerült. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Rotten878

Rotten878

Active Member
2018. november 21.
211
181
43
Szerintem ez melófüggő, volt amit egy év alatt megutáltam emiatt. Robotmeló. Amúgy apám mondogatta mindig hogy lássál ezt-azt, ne ragadj le egy helyen csak mert biztos munka. Asszem' sikerült. :D

Nekem ez az 5 év a mágikus szám, bár a mostani helyen túl fogom teljesíteni.
És vannak akik egy helyen húzzák le az igát nyugdíjig...akár édesanyám, 40 évig egy munkahelyen. Elképzelni sem tudom :D
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
R

rejsz felügyelő

Guest
Nekem ez az 5 év a mágikus szám, bár a mostani helyen túl fogom teljesíteni.
És vannak akik egy helyen húzzák le az igát nyugdíjig...akár édesanyám, 40 évig egy munkahelyen. Elképzelni sem tudom :D
Nekem is volt néhány kolléga aki egész végig ugyanott melózott, 47-48 évet... Egyik öreg(Misi bácsi), friss házasként vagy 20 esztendősen egy üzemben dolgozott az asszonnyal, a szomszédban egy üvegajtóval arrébb meg ott volt az anyja. :D Valamiért jóval öregebbnek nézett ki mint amennyi volt. :D
A Tungsramban volt olyan idős kollega akinek az apja és nagyapja is ott volt inaskorától, a nagyapja még szénszálas izzókat gyártott majd a világháborúban lokátoralkatrészeket is. Érdekes dolgok ezek, én megőrültem volna egy helyen az biztos, de respekt azoknak akik végig csinálták.
 
  • Tetszik
Reactions: Rotten878