[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Végül is ... és Putin gépének tervezett útvonala arra vezetett aznap? Vagy akik lőttek úgy voltak hogy ledöntenek bármit aminek oldalán piros-kék-fehér festés van?

Dehogyis vezetett arra Putyin gépének útvonala, de Putyinék tudtak róla, hogy Dugin akár erre is képes lehet a cél (Ukrajna elfoglalása) érdekében, ezért tudatosan félrevezették őket olyan dezinfóval, hogy Putyin gépe arra repülne el hazafelé. Duginék meg bekapták a csalit. Még az orosz RT tévé is besz.pta a dezinfót, ezért hoztak le olyan cikket, hogy az ukránok Putyin gépét akarhatták lelőni, holott tudniuk kellett volna, hogy Putyin gépe nem is tervezett arra repülni.
Az eset után hazaküldték Sztrelkovot, Dugint meg kirúgták a Lomonoszov egyetem tanszékvezetői székéből és ezzel a donyecki konfliktus befagyott.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Semmiért. Dugint vezették félre ezzel. Ő (vagy az emberei) meg elhitték. Akkoriban Dugin szinte könyörgött az oroszországi utcai tüntetéseken/rendezvényeken, hogy Putyin vesd be a hadsereget!, de Putyin nem volt erre hajlandó. Valószínűleg Duginék végső elkeseredésükben találhatták azt ki, hogy ha Putyin gépe lezuhanna Ukrajna felett, akkor ezt az ukránokra lehetne fogni, és akkor ez már elég indok lehetne arra, hogy megindíthassák az orosz hadsereget Ukrajna ellen.
Miután lelőtték a gépet, az orosz RT tévé (szintén Dugin érdekeltsége) le is hozta gyorsan, hogy ezt az ukránok tették és mivel ekkorra már kiderült számukra, hogy nem Putyin gépét sikerült lelőniük, hanem egy maláj gépet, ezért az RT tévé azt próbálta görcsösen bizonyítani, hogy az ukránok nem a maláj gépet, hanem Putyin gépét akarhatták lelőni. Csak ez már kevés volt ahhoz, hogy megindíthassák a hivatalos orosz haderőt Ukrajna ellen.
Eléggé erőltetett egy magyarázat, de nem tudhatom, nem voltam ott. Azonban ha így volt, hogy lehet hogy Dugin még él és virul?
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Eléggé erőltetett egy magyarázat, de nem tudhatom, nem voltam ott. Azonban ha így volt, hogy lehet hogy Dugin még él és virul?

Ezt én sem tudom, de mondjuk a virul azért túlzás, mert eléggé félre lett állítva. Egyetlen magyarázatként azt tudom elképzelni, hogy Putyin hatalmának olyan nagy része származik Dugin kiterjedt hálózatából, hogy ha Dugint ezért kinyírták volna, akkor Putyin is megbukott volna. Másrészt meg, a Krím visszaszerzését neki köszönheti Putyin, ezért lehet, hogy az volt az alku tárgya, hogy a Krímért hálából életben maradhat, ha ezek után félreáll.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Ezt én sem tudom, de mondjuk a virul azért túlzás, mert eléggé félre lett állítva. Egyetlen magyarázatként azt tudom elképzelni, hogy Putyin hatalmának olyan nagy része származik Dugin kiterjedt hálózatából, hogy ha Dugint ezért kinyírták volna, akkor Putyin is megbukott volna. Másrészt meg, a Krím visszaszerzését neki köszönheti Putyin, ezért lehet, hogy az volt az alku tárgya, hogy a Krímért hálából életben maradhat, ha ezek után félreáll.
Tudnám folytatni, de felesleges ebben a témában.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Szóval, hogy ne legyen teljesen off, ha tényleg Dugin emberei vannak az úzvölgyi temetői eset mögött, akkor azért ne Putyint tessék okolni, mert ez a két ember nagyon nem ugyanazt képviseli.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Szóval, hogy ne legyen teljesen off, ha tényleg Dugin emberei vannak az úzvölgyi temetői eset mögött, akkor azért ne Putyint tessék okolni, mert ez a két ember nagyon nem ugyanazt képviseli.
Nézd, az sem zárható ki. De minimum 20 hasonló, semmivel sem nyakatekertebb elmélet állítható fel. Miért nem indulunk ki a legegyszerűbb magyarázatból? Romániában (is) vannak primitív bunkók a hatalmi hierarhia magasabb lépcsőfokain, kiknek semmi sem drága ambícióik elérésének érdekében. Útközben pedig a "bozgoroknak" is megmutatták ki a gazda. Mert gyűlölet az van.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nézd, az sem zárható ki. De minimum 20 hasonló, semmivel sem nyakatekertebb elmélet állítható fel. Miért nem indulunk ki a legegyszerűbb magyarázatból? Romániában (is) vannak primitív bunkók a hatalmi hierarhia magasabb lépcsőfokain, kiknek semmi sem drága ambícióik elérésének érdekében. Útközben pedig a "bozgoroknak" is megmutatták ki a gazda. Mert gyűlölet az van.

Bármi lehet, igazad van.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 042
32 504
113
Ezt én sem tudom, de mondjuk a virul azért túlzás, mert eléggé félre lett állítva. Egyetlen magyarázatként azt tudom elképzelni, hogy Putyin hatalmának olyan nagy része származik Dugin kiterjedt hálózatából, hogy ha Dugint ezért kinyírták volna, akkor Putyin is megbukott volna. Másrészt meg, a Krím visszaszerzését neki köszönheti Putyin, ezért lehet, hogy az volt az alku tárgya, hogy a Krímért hálából életben maradhat, ha ezek után félreáll.

Duginnak hálózata? Nekem ez a Dugin egy ilyen teoretikus fejnek tűnik, nem olyannak, aki hálózatokat tud irányítani. Az lehet, hogy az eszméi sokakat vonzanak Oroszországban. De hálózata az inkább a szolgálatoknak van szerintem. Szerinted ez a fickó egy orosz Gülen? :)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Optikai célzóval. A repülési magasságból pedig következett, hogy utasszállító (és Putyin gépe is utasszállító). Tehát jó eséllyel gondolhatták, hogy Putyin gépe.
Akkor elég hülyék voltak, mert az MH17 repülési irányszögéhez képest Putyin gépe (ha lett volna olyan hülye hogy Ukrajna fölött repült volna!) kb. 90 fokkal, tehát derékszögben eltért volna. Lásd merre van DK-Ukrajnához képest Moszkva és merre Kuala Lumpur ...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Akkor elég hülyék voltak, mert az MH17 repülési irányszögéhez képest Putyin gépe (ha lett volna olyan hülye hogy Ukrajna fölött repült volna!) kb. 90 fokkal, tehát derékszögben eltért volna. Lásd merre van DK-Ukrajnához képest Moszkva és merre Kuala Lumpur ...

Ez igaz, de simán lehettek hülyék, abban a felfokozott "hangulatban".
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 430
120 921
113
@#&.... Hamarosan akkor számítani lehet arra hogy megszüntetik ott a Magyar Hősök parcelláját! :mad::hadonaszos:
Ha a védelmi minisztérium gondozásába kerül akkor kötelezik őket a nemzetközi hadisírgondozó egyezmények a rendben tartásukra. Úgy venném észre, hogy azért a románoknál sem mindenkinek jött jól ez a cirkusz.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 210
20 260
113
https://szekelyhon.ro/aktualis/uzvolgyi-temeto-nem-letezik-jogalap-a-betonkeresztek-felallitasara
b_uzvolgyi-katonatemeto-majus17-pnt-6.jpg

o_katonatemeto-uzvolgye-pnt03.jpg
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 333
8 150
113
Ha a védelmi minisztérium gondozásába kerül akkor kötelezik őket a nemzetközi hadisírgondozó egyezmények a rendben tartásukra. Úgy venném észre, hogy azért a románoknál sem mindenkinek jött jól ez a cirkusz.
Ja, eddig is mindent betartottak, ami nemzetközi szerződésekben van...
Az, hogy megalázták a sírokat már smafu?