[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 902
65 782
113
"Gazdagabbá tette az életünket" - mesélte Ursula a menekültről akit befogadott az otthonába, majd azt mondta „a gyerekeimnek hihetetlenül tanulságos, hogy láthatják, miken kellett átverekednie magát. Olyan sok menekült akarja megvetni a lábát Németországban, és itt tenni valamit. Ezt a lendületet fel kell vennünk és karolnunk, és akkor sikerül az integráció". Azt is elárulta szerinte mivel kell még Európának többet foglalkoznia: "A menekülteknek joguk van hozzá, hogy megfelelően bánjanak velük. Ez olyasmi, amiről sokat kell még beszélnünk Európában."

Ursula és a menekült barátja.
ursula3.jpg
Van aki kutyát tart, van aki hörcsögöt, neki ez a srác jött be. :)
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 056
2 762
113
Jó vagy whatabout cultureből, de a kisvasutat kifelejtetted.
0h7Tl6nZuK.gif

Abban igazad van, részrehajló voltam! Természetesen a mig-ek és a mihuk évtizedes "szakszerű" tárolása meg a gvozgyikák eladása kimaradt az 1981-óta fogyó magyarsággal eggyütt ami természetesen az Ő hibájuk, mèg véletlenûl sem nekûnk kéne változtatni a hozzáálláson!
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Az uniót szándékosan úgy alkották meg, hogy gyakorlatilag ne lehessen kilépni belőle (és úgy, hogy a központosítás, "Brüsszel" vagyis az uniós intézmények, bürokrácia jogköreinek folyamatos terjeszkedése se lehessen leállítható, ez is teljesen tudatosan lett így megtervezve, bár valószínűleg magától is ilyen irányban haladtak volna a dolgok, csak lassabban). Szerintem a brexitből sem lesz a végén semmi, az egész brit politikai osztály szándékosan igyekszik elszabotálni (még Farage sem igazán akarta).
Szóval vagy szétesik mégis valami nagy megrázkódtatás hatására, és akkor nem egy ország fog kilépni, hanem mindenki, vagy haladunk tovább az alapító atyák (no meg gróf Coudenhove-Kalergi) által eltervezett úton. Egy-egy ország nem fog kilépni.

Ha jön valami kezelhetetlen probléma, akkor a jelenlegi törésvonalnál szakad ketté, ami közép-európa+Olaszország lesz az egyik utód a másik a nyugati államok. Románia meg azt a bizonyos nyalókát kapja, mert ha a nyugati fék kiesik a térségből az első dolga lesz mindenkinek bosszút állni románián, akit a környékről abszolút senki sem szeret, és még megbízhatatlan is. Magyarország azért 80-90%-ban tartotta a szavát a történelemben és ez a többi országnak is számít pláne, hogy a térségben politikailag meghatározó tényező lettünk. A kérdés még Németország, hogy marad-e egyben, vagy bajor kiválással megfűszerezi az egészet.

Mielőtt nekiugrik valaki hevesen válaszolni, ez egy olyan forgatókönyv ami azt feltételezi, hogy beütött a nagy krah az Eu-ban.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
Ha jön valami kezelhetetlen probléma, akkor a jelenlegi törésvonalnál szakad ketté, ami közép-európa+Olaszország lesz az egyik utód a másik a nyugati államok. Románia meg azt a bizonyos nyalókát kapja, mert ha a nyugati fék kiesik a térségből az első dolga lesz mindenkinek bosszút állni románián, akit a környékről abszolút senki sem szeret, és még megbízhatatlan is. Magyarország azért 80-90%-ban tartotta a szavát a történelemben és ez a többi országnak is számít pláne, hogy a térségben politikailag meghatározó tényező lettünk. A kérdés még Németország, hogy marad-e egyben, vagy bajor kiválással megfűszerezi az egészet.

Mielőtt nekiugrik valaki hevesen válaszolni, ez egy olyan forgatókönyv ami azt feltételezi, hogy beütött a nagy krah az Eu-ban.
Románia USA védnökség alatt van már most is, senki nem próbálna meg bosszút állni rajtuk semmilyen vélt vagy valós múltbéli sérelemért. Az is reális forgatókönyv, hogy a Lengyelek dominálta V4-ek végül ugyan abban a táborba kötne ki egy ilyen általad vázolt nagy krah után mint a románok, az USA vezette tömörülésbe, aztán fegyverkezhetünk valóban az oroszok ellen!

Addig jó nekünk amíg az EU-ban nincs krah!
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113

Ez az EU szégyene. Hozzátéve az ávósunk szobrát a parlamentjükben ...
Most és újra, ismételten kérdezném, volt-e Mo-n tényleges rendszerváltás ???
Hát nem.
A nómenklatúra emberei mind megmaradtak a (pénz)hatalomban és az EU még védi is őket ..
A fenti tény igen erősen zárójelbe teszi a hidegháborús erőfeszítéseket meg az utána következő hurráheppi-korszakot.
Szóval a fiataloknak mondanám - ez szemfényvesztés volt. Kész átverés show.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 846
5 053
113
Románia USA védnökség alatt van már most is, senki nem próbálna meg bosszút állni rajtuk semmilyen vélt vagy valós múltbéli sérelemért. Az is reális forgatókönyv, hogy a Lengyelek dominálta V4-ek végül ugyan abban a táborba kötne ki egy ilyen általad vázolt nagy krah után mint a románok, az USA vezette tömörülésbe, aztán fegyverkezhetünk valóban az oroszok ellen!

Addig jó nekünk amíg az EU-ban nincs krah!


Azert az USA-ban is vannak am problemak, egy akkora krach ami szetszakitja Eu-t az nagyesellyel onnan indul ki mint eddig mindig...
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 209
2 689
113
Románia USA védnökség alatt van már most is, senki nem próbálna meg bosszút állni rajtuk semmilyen vélt vagy valós múltbéli sérelemért. Az is reális forgatókönyv, hogy a Lengyelek dominálta V4-ek végül ugyan abban a táborba kötne ki egy ilyen általad vázolt nagy krah után mint a románok, az USA vezette tömörülésbe, aztán fegyverkezhetünk valóban az oroszok ellen!

Addig jó nekünk amíg az EU-ban nincs krah!

Amugy mult evben Trump siman nyilatkozta, hogy nekik az Intermarium a szimpatikus megoldas US szempontbol. Szoval sanszos, hogy ok olyan iranyba probalnak terelni a dolgot...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
Románia USA védnökség alatt van már most is, senki nem próbálna meg bosszút állni rajtuk semmilyen vélt vagy valós múltbéli sérelemért. Az is reális forgatókönyv, hogy a Lengyelek dominálta V4-ek végül ugyan abban a táborba kötne ki egy ilyen általad vázolt nagy krah után mint a románok, az USA vezette tömörülésbe, aztán fegyverkezhetünk valóban az oroszok ellen!

Addig jó nekünk amíg az EU-ban nincs krah!


Azert az USA-ban is vannak am problemak, egy akkora krach ami szetszakitja Eu-t az nagyesellyel onnan indul ki mint eddig mindig...
Nem akarok én ebben veled vitatkozni, de amit állítasz még ha igaz is, nem mond ellent annak amit én állítottam. Simán magukkal ránthatják a V4-eket, a románokat, a teljes térségünket. A V4 legdominánsabb állama Lengyelország, ők meg tökéletesek az USA szempontjából mint alapanyag, hogy gyengítsék a gazdasági ellenlábas EU-t, s arra is hamarabb kaphatóak lesznek valószínűleg, hogy az oroszokkal bajuszt akasszanak, mint mondjuk a németek vagy a franciák. Jó dolog ez a V4 jelenleg, de szerintem óvatosan kéne annak szurkolni, hogy kilépve az EU-ból V4 ként gondoljunk magunkra, mert az tuti hogy jóra nem vezet!

Az EU-nak kell szorítsunk, saját érdekből, csak én sajnos nem sok bizalmat szavazok annak hogy elég erős - kompetens vezetése lesz ahhoz hogy hosszú távon legyen esélye.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and plushun

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
Amugy mult evben Trump siman nyilatkozta, hogy nekik az Intermarium a szimpatikus megoldas US szempontbol. Szoval sanszos, hogy ok olyan iranyba probalnak terelni a dolgot...
Csinálják is, ez szerintem egyértelmű, nekik nyilván ahogy leírtam már korábban többször is, egy megerősödő Lengyelország, gyengülő Német-Francia EU mag és még a végén egy bent maradó Nagy-Britannia az érdekük. Azzal hajtanánk az Ő malmukra a legjobban a vizet, és a legrosszabb forgatókönyv a fenti. Garantáltan esélye sem lesz onnantól az EU-nak hogy legyen egy önálló gondolata, és azt végre is hajtsa, konzervált csatlós-szatelit státuszt jelentene az USA bukásáig, amivel nekünk csak az a gond, hogy jó szokásuk szerint pont maguk előtt tolnának.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 035
83 184
113
Én mindig elmondom, nem a Fidesz jó, az ellenzék minősíthetetlen. Vakok közt meg félszemű a király.

A Fidesz is jól nyomja. Persze, ha 2006ban szeptemberben az MSZP sarkára áll, vagy 2010ben a kígyózó nincs a listán, ma máshogy fest a politikai térkép, az is tuti.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 035
83 184
113
Szerintem itt a DE után nem kettős pont van, hanem PONT.

Nincs tovább. Az a nő lehet hogy mind igaz amit írsz róla, a sok gyerek etc., elhinni nem tudom hogy jó, pláne azt nem tudom elhinni, hogy NEKÜNK JÓ EU vezető lesz.

Csalódjak benne pozitívan, de mondom ebben bízni nem tudok.

Képzeld el az egészet úgy, hogy a nőt még Kohl mutatta be Orbánnak. Konkrétan ajánlotta, hogy rá még érdemes lesz odafigyelni. Jóban van Lévai Anikóval is. Áderrel is. Egyedüli negatívuma papíron, hogy "lezüllesztette a hadsereget". A manit az állam adta, abból lehetett gazdálkodni. Ember nem ment katonának a liberális nevelés hatására, csak a bevándorlók. Így elébe ment a dolgoknak. Rengeteg hibát vétett papíron, mint miniszter, de képzeld el az egészet egy erős koalás kormányzás alatt tette, ahol a média nem kifejezetten volt kereszténydemokrata. Ahol olyan szinten pofázik bele a másik párt a kormányzásba, hogy a szocikról csak a jó, a kereszténydemokraták kapcsán pedig csak a rosszat hallod. Sok hang nem érkezett a migránsok visszavágásáról, a határvédelemről, pedig egész jól belejött. ÉS! van 7 gyereke. Gyerek=jövőkép.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 035
83 184
113
Édes faszom, mindig van lejjebb!!!

Na erről beszéltem, ez a nő pont olyan jó választás lesz mint Timmermans lett volna, kezdem úgy látni, lehet Weber csak pont egy kicsit lett volna JOBB tőle :(!

Gyönyörűen lekommunikálja a Fidesz azért hogy megszopatták oda-vissza, ezen nincs mit szépíteni, Ursula pont nem azt képviseli amit ŐK állítanak hogy fog, abban mondjuk én biztos vagyok.

Megszopatták? :) Felfüggesztve, partvonalról buktatja Wébert és Timmermanst? Ha ez bukás, akkor oké, Szilágyinak is igaza van a Jobbik kapcsán. :D
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
Képzeld el az egészet úgy, hogy a nőt még Kohl mutatta be Orbánnak. Konkrétan ajánlotta, hogy rá még érdemes lesz odafigyelni. Jóban van Lévai Anikóval is. Áderrel is. Egyedüli negatívuma papíron, hogy "lezüllesztette a hadsereget". A manit az állam adta, abból lehetett gazdálkodni. Ember nem ment katonának a liberális nevelés hatására, csak a bevándorlók. Így elébe ment a dolgoknak. Rengeteg hibát vétett papíron, mint miniszter, de képzeld el az egészet egy erős koalás kormányzás alatt tette, ahol a média nem kifejezetten volt kereszténydemokrata. Ahol olyan szinten pofázik bele a másik párt a kormányzásba, hogy a szocikról csak a jó, a kereszténydemokraták kapcsán pedig csak a rosszat hallod. Sok hang nem érkezett a migránsok visszavágásáról, a határvédelemről, pedig egész jól belejött. ÉS! van 7 gyereke. Gyerek=jövőkép.
Legyen így! Csak nehogy kiderüljön hogy továbbra is akkora lesz rajta a nyomás odahaza a liberális oldalról, hogy marha nagy pofára esés legyen belőle! Manfred Weber is sokáig szépen beszélt, aztán kapott egy kis ösztökét, és elmondta hogy nem kér a fideszesek támogatásából, Orbánból. Én megértem hogy reálpolitikusként Ursulanak is az fizet odahaza hogy lóval és családjához befogadott migránssal fényképezkedik, meg ömleng róla hogy milyen jó dolog a házi migráns, csak aztán nehogy belejöjjön, ha már lendületben van nehéz ám kifarolni.

Továbbra sem örülök neki. Ahogy amúgy Christine Lagarde-nak sem, az is egy volt IMF-es pénzvilági svindler némber. Alakul ez, csupa csupa kiváló szakembör, jobban mondva szaknémbör :(.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
Megszopatták? :) Felfüggesztve, partvonalról buktatja Wébert és Timmermanst? Ha ez bukás, akkor oké, Szilágyinak is igaza van a Jobbik kapcsán. :D
Kit érdekel Weber és Timmermans??! Nekem marhára tök mindegy a személyes ellentét, rivalizálás a sok arany kakas közt! Ez az én szememben csak arról szólt, hogy most akkor lesz-e értelmes vezetés az EU élén, vagy sem??!

Addig egyet értek veled, hogy Weber és Timmermans alkalmatlanok lettek volna pont úgy, ahogy a mostani Junkcer fémjelezte is egy rossz vicc volt. A gondom nekem annyi, hogy én veled ellentétben annak nem tudok örülni, hogy az Orbán ellenfelek buktak, mert ez így sehova nem visz önmagában, mikor azt látom hogy lesz helyettük más alkalmatlan vezetőség.

Minek örüljek??! Ursula-nak, Lagarde-nak, vagy Dobrev Klárának, Cseh Katkának? Melyiknek?

Nincs itt mit szépíteni, a fő sodor az úgy fog kinézni az EU életében az elkövetkező 5 évben is, ahogy eddig. NEM tudott megújulni a néppárt, és nem, nem kapott megsemmisítő vereséget az EU balliberális szárnya. Ők fogják fújni a passzátszelet a következő ciklusban is, csak már nem csak a szocdemek, meg a liberálisok név alatt, de berágták magukat a zöldekhez és sajnos a néppártba is.

Ez az én szememben totális csőd.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
Képzeld el az egészet úgy, hogy a nőt még Kohl mutatta be Orbánnak. Konkrétan ajánlotta, hogy rá még érdemes lesz odafigyelni. Jóban van Lévai Anikóval is. Áderrel is.

Erre meg már tényleg csak annyit tudok írni, hogy Kohl legnagyobb kedvence Merkel volt, a saját örökösét látta benne. Aztán ahogy ő hívta, a "kislány" az első adandó alkalommal megpuccsolta, eltávolította, és látjuk a mai napig hogy mennyi jó ötlete volt, és milyen szinten konzisztens a véleménye: hétfőn azt mondja egy síró kislánynak élő egyenesben hogy nem tudnak mindenkit befogadni, szerdán meg meghívta a fél világot. Egy évre rá meg már kvótákkal osztaná annak a nyakába is őket, akiket előtte korholt hogy kerítésnél visszatartja azt aki erőszakkal/kontroll és papírok nélkül ostromolt.

Na Ő is Kohl egyik kedvence volt. Sőt, nem az egyik, hanem A kedvence.
Innentől mit számít ez?